Dívka, která kopla do vosího hnízda

• Švédsko Luftslottet som sprängdes (více)

Lisbeth Salanderová plánuje pomstu. Chce se pomstít lidem, kteří se ji pokusili zabít, a také vládním institucím, které jí téměř zničily život. Zásadní komplikací je ale kulka, která jí uvízla v hlavě. Lizbeth leží pod přísným dozorem na jednotce intenzivní péče s nepatrnou šancí na uzdravení. Pokud se jí to povede, bude souzena za tři vraždy a jeden pokus o vraždu. Už tak bezvýchodnou situaci ještě vyhrocuje jiný pacient, který leží ve stejné nemocnici - její vlastní otec Alexander Zalaščenko, který se chce své dcery jednou provždy zbavit. Lisbeth totiž znamená nebezpečí pro něj i pro “Sekci” – nelegální skupinu uvnitř tajné policie, která mimo jiné odpovídá za to, že tenhle bývalý agent sovětské výzvědné služby zůstane i nadále v utajení... Novinář Michael Blomkvist se rozhodne, že nenechá Lisbeth v rukou státní spravedlnosti a požádá svoji sestru advokátku, aby Lisbeth u soudu zastupovala. Pokud přežije, bude muset s její pomocí prokázat svou nevinu a přimět soud a veřejnost, aby uvěřili jejímu neuvěřitelnému příběhu, v němž figuruje řada významných lidí, kteří se dopouštěli nebo alespoň tolerovali bezprecedentní násilí vůči bezbranným spoluobčanům ve snaze udržet se u moci. V souvislosti se soudem proti Lisbeth chystá nakladatelství Millennium zvláštní číslo, které má odhalit totožnost těchto lidí a jejich napojení na “Sekci”. Ta má ale dost prostředků a metod na to, aby tenhle „požár“ uhasila, ještě než se doopravdy rozhoří. Stačí umlčet Lisbeth a pisálka Blomkvista. (oficiální text distributora)

FilmWave

Určitě slabší než "Muži, kteří nenávidí ženy". Méně napětí, méně akce, méně zajímavých lokací. Pořád ale koukatelná detektivka. ()

Rokle

Po začátku posledního dílu jsem měl malé obavy, že kvalita trilogie jde rapidně dolů. Po příchodu do soudní síně se tyto mé domněnky rychle rozpustily v prach a já se ocitl v soukolí světa osoby, která je na povrch chladná jako led, ovšem její život je tak strastiplný a krutý, že vám její osud nebude lhostejný a budete ji fandit. Všichni herečtí představitelé mi tak nějak přirostli k srdci a po jejich odchodu budu chvíli smutně přemýšlet, kdy jsem viděl podobně kvalitní sérii, jenž diváka dokáže tak silně přitáhnout. ()

Rockerman

No bohužel, ani třetí část trilogie se ani nepříblížila úrovni části první. Zdlouhavá nuda, ze které tu a tam vykoukla nějaká akce nebo jiná zajímavá scéna. Nebyla to taková hrůza, jak Dívka, která si hrála s ohněm, přesto nic moc. Nevím,v čem byl ten problém, ale druhý a třetí díl byl takový těžkopádný, oproti prvnímu, strhujícímu. Ve "Vosím hnízdu" se dlouho chodí okolo problému, jako kolem horké kaše. Už už se zdá, že se něco bude dít, ale zase se to většinou rozplyne ve žvanění. Škoda nevyužité šance, tento materiál měl navíc. Jediné absolutorium si zaslouží Noomi Rapace za Lisbeth. ()

Matthew01

Konec série jak se patří. Od začátku až do konce je to jedna velká jízda. Ty 2,5 hodiny mi utekly v kině jak lusknutí prstu. Musim vyseknout poklonu za režii a scénáři, protože zpracování celé série bylo skvělé a vše do sebe zapadalo přesně tak jak mělo. 100%. ()

sadlokan

Tak u mě trilogie za 4,4,3,což celkově,kupodivu,vychází mě jako 3.Tajná organizace uvnitř tajné služby pošle výhružný mail redaktorce,že jí nesvítí světla,místo toho aby vymetli celou redakci semtexem?Tak to prr,to se zas skandinávie od USA tolik neliší.Ale zas drobet jo,proto se to chystam i načíst. ()

BathoryMan

Bohužial do kvalít jednotky to malo ešte stále ďaleko(výmena režiséra po prvom dieli sérii jednoznačne neprospela) ale podstatne zrozumitelnejšie a menej komplikovanejšie ako neprehladná prostredná časť.Finále tejto trilogie s obrovským potenciálom som si predstavoval ovela zaujímavejšie.Aspoň že som sa pri záverečnej časti vôbec nenudil a dej ma tiež dokázal zaujať:)) ()

kacirek_

No, tak závěr tedy nijak překvapující, velká láska se nekoná, tak to holt u emáků asi chodí.Děj zajímavý, to se musí nechat, ovšem Lisbeth bez cigára je jako rybník bez vody.Pobavilo mě, že advokátka Lisbeth byla hned na začátku těhotná celkem pokročile a Lisbeth se stihla vyléčit, stihnul proběhnout i soud a advokátka byla furt těhotná:-), asi přenášela nebo co. Jinak teda outfit Lisbeth k soudu byl okouzlující:-)-punks not dead!!! ()

BOURQUE

Posledný diel z trilógie. Opäť to mal na starosti pán Alfredson.. Nepochybujem o tom, že prečítať si knihu (3x) je mnohonásobne lepší, ako to vidieť na plátne. Napriek tomu si myslím, že vďaka talentovanému kameramanovi a skvelým hereckým výkonom (N. Rapace a M. Nyqvist), sa podarilo natočiť celkom slušnú a vyrovnanú trilógiu. Pre mňa posledný diel tejto trilógie, je trošinku „slabší“. Ale samozrejme nie natoľko, aby som sa na to nepodíval znovu. R.I.P Steag Larsson. Osobné hodnotenie: 82% (****) ()

GOREGASM

Povinné, ale zárověň potřebné dokončení celé trilogie, které sice již balancuje na hranici televizní produkce, přesto díky téměř pěti hodinám strávenými s Lisbeth dokoukáte bez jakýchkoliv zahořklých, či guilty pleasure pocitů. Jak už jsem naznačil, kvalita šla opět o nějaké to procento dolů a v daném kontextu je zásadním kamenem úrazu opět přestřelená délka a velmi sterilní zpracování. Při rozumné délce a invenčnější režii mohlo jít o strhující zakončení celé trilogie. Navzdory všem negativům jde o nadmíru kvalitní projekt (celá trilogie), který může David Fincher posunout do úplně jiné dimenze. No, uvidíme. 60% ()

mourinho

Na to, jak složitě se případ tvářil a kolik vlivných lidí se ocitlo v ohrožení, mělo soudní líčení až nečekaně jednoznačný průběh. To není výtka, spíš velký kompliment vítězné straně. Jinak samozřejmě děj navazuje na události předchozí a pomalinku spěje k důstojnému zakončení trilogie, z které se možná dělá víc než ve skutečnosti je, která si ale přesto dokázala jak to tak vypadá získat spoustu obdivovatelů. Knihu číst nebudu, americké remaky asi také nedám, ale špatné to rozhodně není. ()

viktorka181

Vlastně to asi ani není tak dobrý, aby si to ty **** zasloužilo, ale to čekání, jestli ty opravdu vymazleně nechutný zlouny stihne spravedlivej trest bylo tak nabitý emocema, že člověk vlastně ani nic moc jinýho nevnímal a tvůrcům to sežral, jak piraňa středoškoláky. ()

Evander

Vyvrcholení celé trilogie a podle mě zároveň nejlepší díl. Jednak mám rád dobré konce, druhak se mi zde líbí jeho provedení. Opět se vrací napětí známé z prvního dílu a úžasná atmosféra. Fascinující a skvěle propracované jsou dialogy v soudní síni (závěr filmu). Opět lze vyzdvihnout i herecké výkony. Tento snímek je jedním z důvodů proč mám rád švédské filmy. ()

MickeyStuma

Zakončení trilogie s plnou parádou. Snímek přímo navazuje na druhý díl a žánrem se opět zcela odlišuje. Tentokrát se převážně zabývá soudní při nad událostmi s prvního dílu. Temná atmosféra je pryč, přesto se jedná vcelku o zajímavý a místy napínavý počin. Netlačí se tu vůbec na pilu a tak i přes svoji dlouhou stopáž je divák držen v nejistotě, jestli spravedlnost dostane na frak, a nebo skutečně existuje. Příběh se uzavírá. Trilogie Milénium je diskutabilní rozporuplný výtvor, který si i přes své nedostatky zaslouží obdiv a uznání. ()

rekkky

Poslední díl začal přesně tam, kde druhý skončil a pokračoval tak ve spletitém ději, který je rozepsán v knize o více než 600 stranách. Filmová Dívka, která kopla do vosího hnízda v sobě obsahuje spoustu nedotažených dějových linek, které působí na celek výrazně negativním způsobem. Představitelé hlavních postav podávají přesvědčivé výkony, ale vedlejší postavy už nejsou tak kvalitně obsazené. I přes veškerou snahu tvůrců být v korespondenci s předlohou, nedokážu se zbavit dojmu, že tato část je ze všech nejslabší, což se naopak nedá říct o knize, protože tam je to obráceně. Je nutné napsat, že ve filmových verzích natolik nevyzní obsáhlost rozličných témat, která vypovídají o poměrech nejen ve švédské společnosti. Dále zde chybí pověstná postupná eskalace určitých scén a soustředění se na detaily, které v konečném důsledku můžou hrát velkou roli v ději, přičemž tohle je jedna z nejlepších vlastností literárního stylu Stiega Larssona. ()

Raziel_cz

Podstatně lépe napsáno a natočeno než předchozí díl, ale i tak to není o moc víc než průměrný politický thriller – což je ale předpokládám problém předlohy, která pro mě s každým pokračováním ztrácí na atraktivnosti. Muži, kteří nenávidí ženy mají zajímavý děj a krásné lokace, atmosféru, styl. Alfredson se tentokrát snažil, ale Dívka, která kopla do vosího hnízda stejně působí jako chudý příbuzný. A ta délka jí nepřidává. Překvapivě důstojné, ale nijak objevné zakončení. ()

merigieren

potetovaná holka tentokrát v nemocnici, tajná služba o které nikdo neví se ji snaží zničit, když nevyjde pistole zkusí soud, tam rozcupují psychiatra a na konec ta holka zabije svýho bratra takže vlastně happy end. Jako všechny díly je to svižně koukatelné. ()

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta