Elise Clifton-Wardovou (Angelina Jolieová) sledují na každém kroku tajné služby. V tomto případě za vším hledej muže. Žena je totiž jedinou spojkou k v několika státech hledanému mafiánovi Alexandrovi. Ten leží v žaludku nejen tajným službám, ale i Reginaldu Shawovi (Steven Berkoff), mocnému gangsterovi, kterého Alexandr po letité spolupráci obral o mnoho peněz. Tajné služby věří, že pár bez sebe nemůže dlouho vydržet, a doufají proto, že muže budou moci při jejich setkání chytit. Předpokládají, že padouch bude mít změněnou podobu. Jednoho dne při snídani v pařížské restauraci obdrží žena od svého miláčka dopis s instrukcemi. Má nastoupit do vlaku do Benátek a mezi pasažéry si vybrat někoho, kdo by se mohl Alexandrovi podobat. Chtějí tím tajné služby zmást a odvést na falešnou stopu. Elise postupuje dle plánu a do oka jí ve vlaku padne sympatický cizinec Frank Tupelo (Johnny Depp). Frank je Američan, učitel matematiky, turista. Elise je okouzlující žena a muž se do ní na první pohled zamiluje. Pár spolu povečeří a těsně před Benátkami se rozloučí. Inspektor Acheson (Paul Bettany) ze Scotland Yardu ale mezitím zjistí, že Frank není jeho cíl a že jsou na falešné stopě. I přesto, že jeho nadřízený případ uzavře a přinutí ho pátrání ukončit, inspektor v misi pokračuje. Jiný agent v domnění, že Frank je skutečně ten správný cíl, tajně informuje gangstera Shawa o tom, že jeho nepřítel právě přicestoval do Benátek. Franka tedy čekají v Benátkách samé nepříjemnosti… (TV Prima)

hazaba

Božínku, k čemu se to Johnny Depp uvolil? Tak unylý film jsem už dlouho neviděla - vše podtrhuje hudba, jejíž trapas vrcholí v rádoby akčních scénách. Je smutné, že nejlepší skladby se hrají až u titulků... Angelina Jolie předvádí hezké róby, jinak vůbec nic, ani pořádnou chůzi. Její "britský" akcent je k smíchu. Pozitivní figurky jsou snad jen Paul Bettany jako zarputilý, zapšklý a závistivý policejní komisař Scottland Yardu a Timothy Dalton, jako jeho šéf, který se ovšem ve filmu mihne jen velice krátce. A nejsmutnější na tom všem je, že knižní předloha je dost dobrá. ()

Bejbinka

Nehrát v tomhle filmu Angelina, asi bych se úplně unudila...ona tomu alespoň dává nějaký šmrnc...Ale jinak film absolutně o ničem, žádné napětí, žádná romantika, žádný vtip, všechno totálně podělaný...jedna hvězdička za Angee, druhá za zdrhajícího Deppa v pyžamu. ** ()

hororwatch

Tak tohle jsem vážně nečekal. Ještě v životě jsem neviděl nemastnější neslanější film. Vždycky mě film nějak zaujal negativně či pozitivně. Tohle se sice dalo dokoukat, ale jak už tu psali jiní, většina filmu mi připadá jako z pořadu TOP STAR magazín nebo život celebrit na cinemě. Film sám začal tak, že člověk tušil, že mu nebude dopřáno ztotožnit se s postavami, dokonce jsem měl pocit, že si to tvůrci ani nepřáli. Milostné scény naprosto zbytečné, akce zbytečná , FILM zbytečný. 100 mil dolarů zbytečně v řiti. ()

Heroine odpad!

Hrozné. Film je zpomalený, nudný a předvídatelný. K tomu hlavní zápletka je nereálná, dalo by se říct až směšná. Johnny Depp má zbytečně plochou roli, zatím co Angelina se předvádí neustále, až je z toho divák znuděný. Pořád rádoby sexy pohledy, krásné šaty a děěěsně svůdná chůze, působí lacině a neoriginálně. Takovýhle film je na nic. Takže promiň Johnny, ani akční honička po střeše v pyžamu to nezachrání. ()

t.e.r.k.a

Na první pohled mě zaujalo herecké obsazení v hlavních rolích - Angelina Jolie a Johnny Depp. Řekla bych, že tento film není ničím zvláštním, i když jsem se na něj ráda dívala, ale přece jenom mu něco chybí. Přesto by to byl celkem dobrý film, nebýt toho prapodivného konce, který nedává žádný smysl. ()

Fawkes

Velké překvapení pro mě. Film, který mě zaujal hned na začátku a bavil mě až do konce. Vlastně konečné rozzuzlení bylo nejlepší. Johnny Deep a Angelina Jolie tvoří skvělý pár a navíc se děj odehrává v jednom z mých nejoblíběnějších měst. Benátky jsou prostě úžasné. Při všech honičkách jsem přemýšlel, jestli jsem stejnými ulicemi neprocházel před lety taky. Konec podle mě předvídatelný nebyl, já například, jsem si celou dobu lámal hlavu tím kdo kdo Frank ve skutečnosti je. Jediné co mi trošku nejde na rozum je překlad názvu filmu (The Tourist - Cizinec) (90%) ()

BathoryMan

Jednorázová somarina,ktorá ťahá len na mená Depp/Jolie...ale inak je absolutne oničom,nedokáže sa žánrovo zaradiť(niekde medzi nesmiešnou komediou a neakčným thrillerom),a divák si tak možno užije len tú kulisu nádherných Benátoch.Inak Angelina ako úplne otrasná...aspon že som sa nestihol nudiť.. ()

hEROic

Jediné co vybočuje z šedi průměru je krása Angeliny Jolie a Benátek. Vizuálně pěkné, příběhově průměrné, filmařsky nudné a bez emocí... Tohle rychle upadne v zapomnění... 50% ()

Tom44zKA

Angelina, pojez trochu! Jinak celkem průměrná nuda s "překvapivým" závěrem, který člověk vytušil snad už v polovině filmu. ()

bagetka007 odpad!

Johnny Depp se nedívá na filmy, ve kterých hraje. Ale na tento se po "on spot" komentáři Ricky Gervaise měl podívat, aby mu došlo (pokud mu to nebylo jasné už při natáčení), o jaký brak se jedná... ()

figliar

Od prvej chvíle totálne priehľadný film, neskorej mierny zvrat, potom totálne zmätenie, nasleduje jasne predvídateľný koniec, alebo nie? Ideálna dĺžka filmu, skvelý herci, krásne Benátky, humor, napätie, romantika a to myslím že na jeden film úplne stačí. ()

HoleToFeed

film mal aj svetlé mmnty, ale cca od polky som vedel, ako to asi skončí + jeden z mála filmov, keď je niekto výraznejšie nalíčený ako J. Depp ()

Iwiiik

Konzumní oddechovka s předvídatelným rozuzlením a neslaným nemastným dějem, který vybízí k sekundárním činnostem jako je žehlení, manikůra či například oprava kukačkových hodin. I přes všechna negativa film celkem slušně plyne a lze se u něj i pobavit. Za tři hvězdičky určitě stojí. ()

mala_kea

Propadák ve všech ohledech.Cizinec strašlivě chtěl být stylovou multižánrovou hříčkou,která diváka pod záminkou špionážního příběhu zavede na exotické lokace s hvězdnou ústřední dvojicí jako průvodcem.Ovšem výsledkem je pouze snobská nuda,ve které se neznámo jak utopilo neuvěřitelných sto milionů (aspoň půlku prostě musely sebrat herecké honoráře) a pět minut po skončení jsem zapomněl,na čem jsem to vlastně byl.Režisér si neuvědomil,že chytrý thriller by měl mít hlavně dobrý scénář a mezi hvězdným duem by měla být nějaká chemie,aby mělo nějaké opodstatnění.Cizinec prostě selhal všude,kde mohl.Nepodařilo se navodit atmosféru,hlášky se zcela míjí účinkem a jako akčňák nefunguje film absolutně.Pro mě velký omyl předloňského roku. ()

FilmWave

Kdyby to byl černobílý film ze 60tých let, tak by se na to asi koukat dalo, takhle opravdu ne. Jedna hvězdička za Benátky. ()

strikeman

Oddychovka na nedělní odpoledne se sice vágním Deppovým hereckým pojetím a už trochu moc umělohmotnou Angelinou, nicméně s ucházejícím tempem a jemným humorem schopným navodit příjemnou náladu. Viděl bych to do 50% ... ()

helloween93

1500. ohodnocení bohužel padlo zrovna pro takto nevýrazný film. Vysoký rozpočet (100 milionů) padl zřejmě na dvě herecké hvězdy, které mají táhnout tento film. To se tvůrcům moc nepovedlo, protože ve výsledku jde o nevýraznou krimi komedii, která mixuje víc žánrů dohromady. 2* ()

MickeyStuma

Role agentek Angelině Jolie neskutečně sedí. I zde si jednu takovou zahrála a to ne jen tak ledabylou. Agentka pro svůj cíl využívá typicky ženskou rafinovanost, šarm a svůj neocenitelný sexappeal. Překvapil mě Johnny Depp, jehož postava vypadá, jakoby tu byla omylem, ale která si následně projde docela zajímavým vývojem. Pro něj nezvyklou roli zvládl docela dobře. Vyprávění je volné, bez nějakých monstrózních akčních scén a ledabylém napětí. Přesto může zaujmout hlavně tím, jak tohle všechno vlastně celé dopadne. Snímek se tedy především vyznačuje hlavně příběhem, nespěchajícím tempem a onou volnou atmosférou. Takže nic pro akční fandy. ()

Ricky Gervais opět všechny naštve

Ricky Gervais opět všechny naštve

19.11.2011

Je to překvapení? Vlastně ani ne. I navzdory tomu, že většina celebrit, které si britský komik „podal“ během letošního moderování Zlatých Glóbů, se strašlivě urazila. Na Hollywood Foreign Press… (více)

Boj s větrnými mlýny pokračuje

Boj s větrnými mlýny pokračuje

29.12.2009

Zdá se, že projekt The Man Who Killed Don Quijote opravdu vstává z mrtvých. Nešťastná produkce byla svého času doslova spláchnuta po několika dnech natáčení (jak o tom vypovídá slavný dokument… (více)