Elise Clifton-Wardovou (Angelina Jolieová) sledují na každém kroku tajné služby. V tomto případě za vším hledej muže. Žena je totiž jedinou spojkou k v několika státech hledanému mafiánovi Alexandrovi. Ten leží v žaludku nejen tajným službám, ale i Reginaldu Shawovi (Steven Berkoff), mocnému gangsterovi, kterého Alexandr po letité spolupráci obral o mnoho peněz. Tajné služby věří, že pár bez sebe nemůže dlouho vydržet, a doufají proto, že muže budou moci při jejich setkání chytit. Předpokládají, že padouch bude mít změněnou podobu. Jednoho dne při snídani v pařížské restauraci obdrží žena od svého miláčka dopis s instrukcemi. Má nastoupit do vlaku do Benátek a mezi pasažéry si vybrat někoho, kdo by se mohl Alexandrovi podobat. Chtějí tím tajné služby zmást a odvést na falešnou stopu. Elise postupuje dle plánu a do oka jí ve vlaku padne sympatický cizinec Frank Tupelo (Johnny Depp). Frank je Američan, učitel matematiky, turista. Elise je okouzlující žena a muž se do ní na první pohled zamiluje. Pár spolu povečeří a těsně před Benátkami se rozloučí. Inspektor Acheson (Paul Bettany) ze Scotland Yardu ale mezitím zjistí, že Frank není jeho cíl a že jsou na falešné stopě. I přesto, že jeho nadřízený případ uzavře a přinutí ho pátrání ukončit, inspektor v misi pokračuje. Jiný agent v domnění, že Frank je skutečně ten správný cíl, tajně informuje gangstera Shawa o tom, že jeho nepřítel právě přicestoval do Benátek. Franka tedy čekají v Benátkách samé nepříjemnosti… (TV Prima)

danny_21

Čekal jsem příjemnou zábavu, ale dostal jsem vykradačskou, klišovitou spatlaninu s topornou Angelinou a překvapivě nevýrazným Deppem ( až na jedinou vyjímku honičky po střechách ), tomu se říká hvězdy se přišly zúčasnit natáčení, jejich výraz ve tvářích byla jedna velká nezúčastněná grimasa :-) Velká část druhé hvězdičky je za krásné Benátky. 35%. ()

josieaddms odpad!

Ehm, tohle snad ani není možné. Příšerné a trapné ve všech směrech. A ještě navíc nudné! Absolutně nechápu jednu věc - proč vzal Johnny Depp roli v téhle příšerné frašce? Přijde mi to horší než některé české filmy, jak scénářem, tak obrazem, tak i celkovým nápadem filmu. Nejen že je to nerealizovatelné, ale hlavně, filmy o krásné agentce a o přešívání obličejů se točí už čtyřicet, ne-li víc let. Angelina je už na takovéhle role stará, a navíc vůbec není pěkná, je to ošklivá ženská, jen je dobře namalovaná. A její věčně sexy pózy jsou směšné a ubohé. Celkově vůbec nechápu proč tenhle film vznikl. Asi aby si měli filmový fanoušci zase na co stěžovat. ()

Aresse odpad!

Angelina poslední dobou prokazuje "umění" vybírat si ty nejstupidnější filmy zakryté v hávů špionském a drsoňském, ve kterých má dostatečné množství příležitostí špulit rty, házet smyslné pohledy a tvářit se věru tajemně a svůdně. Cizinec je nejenom ukázkovým příkladem takového chování, nýbrž povýšením žánru Angelininým. Ano, z obdobých filmů udělala svůj vlastní žánr. Které jiné herečce by takové slátaniny prošly a navíc se stále těšila vysoké oblibě? Nu což, hlavně že lidi do kina na její snímky chodí. Více než samotný film mě ale zajímá otázka, jak je možné, že si velká část diváků nevšimla, že Cizinec je Tak jde čas pro stříbrná plátna? Pointu s plastickými operacemi bych skutečně hledala v soap-opeře. Shrnutí: Odpad. ()

sehe odpad!

Tak toto Florianovi Henckelovi vonovi nevyšlo.Podarilo sa mu s hviezdnym obsadením vyrobiť paródiu na krimi, aj keď to asi neplánoval.O scenári,škoda reči,o Angeline,ktorá hrá a vyzerá,ako figurína z výkladu-jeden výraz za celý film a spuchnutom Deppovi tiež.Hudba,ako zo Sám doma.Chcela som dať hviezdu,ale vlastne som nevedela za čo. ()

Chip89

Johny i Angelina jsou lidi, na které je krásný pohled. Výborné intriky, kdy jsem vždycky koukala jakou to bude mít spojitost a pořád jsem čekala, co vznikne, celý film jsem byla napnutá a říkala jsem si ze začátku, tohle bude výborný film, tak na konci to bylo utnuté,že jsem z toho byla úplně zklamaná. Myslím si,že oba umí hrát mnohem lépe. Jen nerozumím jak takovýhle film mohl mít 3 nominace, podle reklam. ()

Acrobat

Film založený na zvrate musí šokovať. Vyriešiť všetko okolo pomerne primitívnou vetou na lodi je odpudivé. Siahodlhé a nudné, extravanganciou sršiace (ale len atmosférou zázračného mesta). Benátkam by predsa mal písať dej Wiliam Angličan alebo Oscar Ír. Možno by to vyzeralo inak. A tak ostáva parafrázovať Stalloneho. "Nejsem turista." (videné 29.03.2015,BDrip) ()

Likan7

Cizinec je film s velkým potenciálem, který by měl být v učebnicích v kapitole "Jak po*rat potenciál a dvě megahvězdy.". Cizinec by tak moc chtěl být ničím víc, něčím výjimečným ale bohužel to je totální bezduchá nicka, která je zajimavá jen tím, že se natáčela v Benátkách a hraje tam Angelina Jolie a Johnny Depp. Zvlášť Depp je v pohodě a je vidět, že měl zájem hrát, jenže jednoduše nemá co a Angelina? Ta už tady vypadá divně a uměle, a její krása a kouzlo je tatam. Nuda, která to alespoň trochu zachraňuje v posledních deseti minutách. ()

rublik05

Johnny Depp a Angelina Jolie lákají na zajímavý akční thriller, kde nebude nouze o dramatické momenty, romantické chvilky a možná i nějaké to tajemno. S klidným svědomím mohu říct, že jediné, co mě tak nějak zaujalo, bylo nádherné prostředí Benátek. Jinak jsem se jen nestačil divit, jak snadno lze utopit 100 milionů dolarů, v podstatě za nic. Hlavní dvojice mě zklamala asi nejvíc, jelikož chemie mezi nimi absolutně nefunguje, jejich herecký přednes je strašný, což vlastně doteď nechápu, jak je to zrovna u těchto dvou vůbec možné. Příběh mě nijak zvlášť nezaujal, jeho zpracování beru jako hodně špatný vtip, akční scény jsem doslova protrpěl. Očekával jsem alespoň špetku humoru na odlehčení, marně. Za mě teda mega zklamání, nebýt Deppa a prostředí, tak prakticky nemám co hodnotit. 2/10. ()

chicab8

Z filmu mám značně rozporuplné pocity. První (pro mě) zarážející fakt je zdánlivá nesourodost hlavních protagonistů, ovšem Angie i Johnny jsou profesionálové, takže prvotní zvláštnost brzy vyprchala. Angelina roli opět zvládla s grácií sobě vlastní, Johnny jakbysmet. Příběh mě alespon trochu nutil k pozornosti a hledaní konečné pravdy, i když závěrečnou pointu člověk vytuší, do poslední chvíle si nemůže být ničím jist. Zvláštním dojmem působila doprovodná hudba, místy se k promítanému ději vůbec nehodila a působila křečovitě. Jak jsem řekla na začátku, mé hodnocení je na vážkách, film má několik výborných scén, je dobře obsazený a je vcelku originální, ale přijde mi, že tento na první pohled žánrově dokonale uhlazený fešák napadá na jednu nohu... Hodnocení 3/4 hvězdiky - nechávám si zadní vrátka pro pozdější přehodnocení... ()

Bezmenny

Veľmi rozpačitý úvod (sledovacia akcia bola spravená katastrofálne..), skladanie spáleného a obliateho listu. Náhodný cestujúci vo vlaku, turista. Tu sa to začínalo zlepšovať, pribudli vtipné okamihy, nejaká tá akcia. A Benátky. Pekné zábery pekného miesta. Medzitým sa príbeh posúva... Trvá to celé síce okolo 2 hodín, ale nejak mi to zbehlo. Záver...bol približne taký, aký som očakával. Suma sumárum, tesne nad priemer. ()

iKosser

[V kině] Tak nějak takhle vypadá průměrný film, za účelem bavit masy a lákat na slavná jména. Ovšem skvělé herecké výkony ústřední dvojice snímek pozvedávají o hvězdu výš. Ale ruku na srdce, kdyby se ten děj odehrával ve filmu s dalece menším rozpočtem, bez Benátek a bez Johnyho, tak bychom všichni dali odpad a šli s vědomím promarněného času spát. ()

boo-boo

Výborne obsadená a krásnymi Benátskymi kulisami vybavená bublina, ktorá každú chvíľu vybafne nejakú inú náladovú linku (či už krimi, romanca, miestami dokonca thriller), no nakoniec ostáva bezobsažnou a nedotiahnutou. Vedľajšie postavy sú obsadené bravúrne (Rufus Sewell a Timothy Dalton!), no takej Angeline možno po tomto konečne dôjde, že ju do filmov obsadzujú aby mohli kamerou zaberať tak akurát jej krivky. Depp neurazil, no všeobecne som čakal asi viac. ()

Chuppa

Řekl bych že pan herec J.D. se do tohoto filmu moc nehodil a naprosto zde zanikl. Škoda, nedostal moc prostoru. ()

Dantte..

Čekal jsem podle traileru kopec zábavy, ale nakonec z toho byla jedna velká nuda. Přitom začátek byl velice slibný, zajímavé, hravé dialogy i takové to napětí mezi Deppem a Jolie bylo, ale od okamžiku, kdy na Deppa v hotelu zautočili Shaowi gorily, šel film do kytek. Film se proměnil v sérii nudných honiček, přestřelek a útěků a na konci se z toho vyklubala až velice nepravděpodobná věc. 45 %. ()

touchud

Jedna hvězdička za pár hezkých obrázků Benátek, jinak směšný snímek, ubohý scénář, Anglina vypadá jako nemrtvá (kdo ji proboha takhle nalíčil???), žádná akce, žádný thriller, spíš komedie bez vtipů, 3/4 filmu jsou hluchá místa. ()

Ricky Gervais opět všechny naštve

Ricky Gervais opět všechny naštve

19.11.2011

Je to překvapení? Vlastně ani ne. I navzdory tomu, že většina celebrit, které si britský komik „podal“ během letošního moderování Zlatých Glóbů, se strašlivě urazila. Na Hollywood Foreign Press… (více)

Boj s větrnými mlýny pokračuje

Boj s větrnými mlýny pokračuje

29.12.2009

Zdá se, že projekt The Man Who Killed Don Quijote opravdu vstává z mrtvých. Nešťastná produkce byla svého času doslova spláchnuta po několika dnech natáčení (jak o tom vypovídá slavný dokument… (více)