Elise Clifton-Wardovou (Angelina Jolieová) sledují na každém kroku tajné služby. V tomto případě za vším hledej muže. Žena je totiž jedinou spojkou k v několika státech hledanému mafiánovi Alexandrovi. Ten leží v žaludku nejen tajným službám, ale i Reginaldu Shawovi (Steven Berkoff), mocnému gangsterovi, kterého Alexandr po letité spolupráci obral o mnoho peněz. Tajné služby věří, že pár bez sebe nemůže dlouho vydržet, a doufají proto, že muže budou moci při jejich setkání chytit. Předpokládají, že padouch bude mít změněnou podobu. Jednoho dne při snídani v pařížské restauraci obdrží žena od svého miláčka dopis s instrukcemi. Má nastoupit do vlaku do Benátek a mezi pasažéry si vybrat někoho, kdo by se mohl Alexandrovi podobat. Chtějí tím tajné služby zmást a odvést na falešnou stopu. Elise postupuje dle plánu a do oka jí ve vlaku padne sympatický cizinec Frank Tupelo (Johnny Depp). Frank je Američan, učitel matematiky, turista. Elise je okouzlující žena a muž se do ní na první pohled zamiluje. Pár spolu povečeří a těsně před Benátkami se rozloučí. Inspektor Acheson (Paul Bettany) ze Scotland Yardu ale mezitím zjistí, že Frank není jeho cíl a že jsou na falešné stopě. I přesto, že jeho nadřízený případ uzavře a přinutí ho pátrání ukončit, inspektor v misi pokračuje. Jiný agent v domnění, že Frank je skutečně ten správný cíl, tajně informuje gangstera Shawa o tom, že jeho nepřítel právě přicestoval do Benátek. Franka tedy čekají v Benátkách samé nepříjemnosti… (TV Prima)

arbitr

Tak takhle slabý film jsem od režiséra Životů a s takovýmí hvězdami nečekal. Hollywoodský propadák roku 2010 přináší kostýmovou nudu v Benátkách. Angeline ta role agentek poslední dobou nějak nejde. Wanted ještě ušlo, Salt bylo horší a teď už jsem vyloženě trpěl jak jejím vzhledem a tak hereckým výkonem. Johnny jako by nevěděl co má hrát, jestli vtipnou postavu nebo vážnou roli zamilovaného turisty. Dvě hvězdičky co dávám, jsou až moc. ()

Jizni Tlapa

Nebylo to vůbec špatné. Dokonce to nebylo ani průměrné. Z filmového plátna na mě dýchla jakási pohoda a uvolněná atmosféra benáteckých uliček. Pomalu kráčející Angelina nasnímaná zpomalenými záběry ma hodně co do sebe. "Uťápnutý" Johny herecky také nezklamal, ba naopak, honička v pyjamu po střechách Benáteckých pamětihodností na mne působila velmi netradičně a netuctově. Ze záporů bych vyjmenoval naprosto nešťastně vykonstruovaný konec a průměrný scénář, který až na pár momentů nijak nezaujme. Podtrženo sečteno Cizinec je velmi dobře natočený thriller s pokulhávajícím scénářem a naprosto zpackaným koncem, který v sobě mísí prvky dramatu a komedie. ()

žvanimírek

Docela hovadina! Tak moc překombinovaný a zamotaný scénář, až je to na škodu. Prvních 50 minut se koušete nudou a zbylé minuty žasnete nad debilitou, kterou se do vás snaží vmasírovat scénáristé, tím koncem to absolutně zabili! Když jsem si pročítal zdejší komenty, říkal jsem si, že to přece nemůže být pravda, Johny Depp by prostě nešel do nějaký sračky...Ano, sračka to není, ale debilní je to dosti. Depp nezklamal výkonem, nýbrž výběrem filmu, Bettany je dobrej, Angelina je "fuckable", ale tím to pozitivní končí. ()

nemik22

Po shlédnutí prvních pár minut bych nevěřil, že nakonec dám čtyři hvězdy. Film na mě od začátku působil spíš jako parodie na akční film, ale nikdy bych nevěřil kolik může udělat dobře zvolená dvojice charismatických herců a příjemné prostředí. V duchu jsem doufal v pointu, které jsem se nakonec i dočkal, takže jsem spokojený. ()

Honzíno

Když u filmu prokouknu pointu hned na začátku, potřebuji, aby ten film byl zajímavější něčím navíc než jen pokusy o zamotanost a atraktivnost. Cizinec je po všech stránkách čistý průměr, bohužel s naprosto předvídatelným a ne moc zajímavým dějem. Překvapivě to alespoň uteklo rychle. 49% ()

DivX

Mě se to líbilo. Celkem dobrá zápletka a dvě jedničky filmového plátna. Sem tam se i zasmějete ale na 5* to ale stačit určitě nebude. 65% ()

Haretix

Neskutečně špatný scénář, mohla z toho být dobrá podívaná se skvělými herci, ale takhle film jde hrozně moc dolu a ani Angelina v krásných šatech nebo okouzlující Depp v bílem saku to nezachrání. ()

LiborGondek

Pěkný film, akční, dobře obsazený a děj se odehrává v krásném prostředí Benátek (mimochodem, tam jsem taky nebyl). Depp a Jolie jsou velmi líbivá dvojice, divím se, že Pitt nežárlil... 70% ()

Dado

Cudzinec alebo Príbeh o tom, ako Florian Heineken von Neviemkto zmrvil film s hviezdami toho najväčšieho kalibru. Príbeh je nevýrazný a i keď nenudí, nedokáže dostatočne upútať pozornosť diváka, dialógy miestami priam kŕčovité a keď už aj herecké umenie niekoho takého, ako je Johnny Depp, nedokáže vyniknúť, film je automaticky odsúdený na nezvratnú schopnosť mysle zvanú zabudnutie. (40%) ()

Lachtaan

Okey, špionážní tématika plná toho správného napětí mi opravdu začala chybět a jsem rád, že jsem se jí mohl zcela nečekaně nabažit v silnějším množství. Stejně jako u (pro mě) loňské Sociální sítě i Cizinec je tím filmem, který jsem zcela náhodou stáhnul již před cirka 4 lety, aby procestoval flešky a několik počítačů, než jsem se k němu velmi nečekaně dostal jednoho parného červnového odpoledne. Duo Depp a Jolie jsem si okamžitě zamiloval a po skončení snímku jsem se začal cítit poněkud provinile, že jsem z bohatého rejstříku obou hlavních aktérů viděl tak málo filmových zástupců, ačkoliv zrovna Johnnyho i Angeliny se nikdy nemůžu nabažit. Nechápu tak nízká procenta, já s největší hrdostí po delší kritické odmlce házím 5ku na film v modrých číslech. ()

Toto

Kto videl francúzsku verziu Anthony Zimmer, tak sa neubráni tomu, aby neporovnával. Mne sa napríklad viac lúbila Sophie Marceau ako Angelina Jolie, ktorá vyzerala ako zmaľovaná porcelánova Barbie. Johnny Depp ten bol ako obžratý Che Guevara na dovolenke. Obidve verzie mali čosi do seba ale aj do mínusu. Takže nerozhodne 3:3. ()

rowdys

Film na pobavenie, na ktorý ešte v ten istý večer zabudnete. V kine ale napriek tomu panovala vysmiata atmosféra, často i neúmyselne - scény ako Jolie v slow motion spelluje "I love you" proste musia v každom vyburcovať svojou trápnosťou smiech. Pripravte sa, že celé sa to točí práve okolo starnúcej Popolušky v pekných šatách, za ktorou sa každý v jednom kuse obzerá ako za rímskou mincou, či už je vo vlaku, na bále, v reštaurácii a podobne. Film sa ale tak či tak neberie vážne a koniec-koncov ani samotná francúzska predloha nebola nijako oslnivou snímkou. Chýba však výraznejšia akcia, oproti tomu Knight and Day boli priam akčnou bombou a hneď ich o niečo viac doceníte. Záverečný twist prekuknete ešte v polovici filmu a potom sa už len zabávate na tom, kedy to dôjde i zvyšku kina. I napriek tomu ale dávam najspodnejšie tri hviezdice, z toho jednu za Benátky, ktoré nám tvorcovia nakoniec vlastne ani poriadne neukázali. ()

Muse

Slabé tři *. Nuda, klišoidní obsah, monotóní dialogy, rádoby zvratný závěr... Já tušila, že Depp a Angelina nejsou vhodný pár. ()

anli

Český překlad tohoto filmu je malinko zavádějící,ale budiž.Proč si režisér,který natočil"Životy těch druhých",vybral pro svůj první film za velkou louží právě tenhle scénář se asi už nedozvíme.Faktem ale je,že se jedná o remake klasické francouzské kriminálky"Anthony Zimmer"z roku 2005,kde ústřední dvojici ztvárnili Sophie Marceau a Yvan Attal.Tady máme možnost sledovat Angelinu Jolie a Johnnyho Deppa.A tihle dva jsou také největší klad filmu-Angelina je opravdu krásná a tajemně okouzlující a Johnny nádherně naivní a romantický.Zbytek už trošku skřípe.Scénař je průměrný a až na pár momentů nenabízí nic extra.Režisér evidentně natáčí s chutí a místy mu to docela jde,ale celkově to taky vyzní do průměru a to hlavně proto,že se nemůže rozhodnout,co vlastně chce natočit-akční film,komedii,drama nebo thriller?A tak osciluje mezi žánry,což diváka mate a spousta dobrých napadů vyšumí bez efektu.Kamera se snaží a Benátky jsou díky tomu opravdu nádherné(ve dne i v noci)a to je druhý a bohužel poslední klad filmu.Ale dost bylo kritiky,já osobně jsem zklamán nebyl,i když se z příběhu dalo vyždímat určitě víc,a film jsem si docela užil,zejména ústřední dvojku a pár skutečně vtipných scén k tomu.Takže dávám turistických 60% a kdo miluje Angelinu nebo Johnnyho opravdu moc,jistě takových 10% přihodí. ()

Endyis

Ze začátku to vypadalo slibně, ale nadšení s přibývajícím dějem padalo. Herecky dobře, dobrá kamera i režie, tudíž by tu potenciál byl, ale celé to padlo příběhem. Souhlasím s komentářem POMO a hodnocením 57% Musím ovšem říci, že nebýt Deppa padlo by to o hvězdičku... ()

uiu

Ale notak, zas tak strašné to nebylo, jak jsem se obávala z místních komentářů a hodnocení. Je to jen béčková oddechovka plná akce a laciné romantiky a víc jsem od toho ani nečekala. Film je plný očividných filmových chyb, což trochu kazí dojem, ale pořád se to dá odpustit, když do toho nejdete s žádnými velkými očekáváními. Johnny Depp a Angelina Jolie by si jistě zasloužili lepší scénář a režii všeobecně, ale to ňoumovství a béčkovství, které z filmu číší má i své kouzlo. PS: Kdo říká, že zápletku filmu uhodl už od začátku beztak kecá :) ()

Ricky Gervais opět všechny naštve

Ricky Gervais opět všechny naštve

19.11.2011

Je to překvapení? Vlastně ani ne. I navzdory tomu, že většina celebrit, které si britský komik „podal“ během letošního moderování Zlatých Glóbů, se strašlivě urazila. Na Hollywood Foreign Press… (více)

Boj s větrnými mlýny pokračuje

Boj s větrnými mlýny pokračuje

29.12.2009

Zdá se, že projekt The Man Who Killed Don Quijote opravdu vstává z mrtvých. Nešťastná produkce byla svého času doslova spláchnuta po několika dnech natáčení (jak o tom vypovídá slavný dokument… (více)