Elise Clifton-Wardovou (Angelina Jolieová) sledují na každém kroku tajné služby. V tomto případě za vším hledej muže. Žena je totiž jedinou spojkou k v několika státech hledanému mafiánovi Alexandrovi. Ten leží v žaludku nejen tajným službám, ale i Reginaldu Shawovi (Steven Berkoff), mocnému gangsterovi, kterého Alexandr po letité spolupráci obral o mnoho peněz. Tajné služby věří, že pár bez sebe nemůže dlouho vydržet, a doufají proto, že muže budou moci při jejich setkání chytit. Předpokládají, že padouch bude mít změněnou podobu. Jednoho dne při snídani v pařížské restauraci obdrží žena od svého miláčka dopis s instrukcemi. Má nastoupit do vlaku do Benátek a mezi pasažéry si vybrat někoho, kdo by se mohl Alexandrovi podobat. Chtějí tím tajné služby zmást a odvést na falešnou stopu. Elise postupuje dle plánu a do oka jí ve vlaku padne sympatický cizinec Frank Tupelo (Johnny Depp). Frank je Američan, učitel matematiky, turista. Elise je okouzlující žena a muž se do ní na první pohled zamiluje. Pár spolu povečeří a těsně před Benátkami se rozloučí. Inspektor Acheson (Paul Bettany) ze Scotland Yardu ale mezitím zjistí, že Frank není jeho cíl a že jsou na falešné stopě. I přesto, že jeho nadřízený případ uzavře a přinutí ho pátrání ukončit, inspektor v misi pokračuje. Jiný agent v domnění, že Frank je skutečně ten správný cíl, tajně informuje gangstera Shawa o tom, že jeho nepřítel právě přicestoval do Benátek. Franka tedy čekají v Benátkách samé nepříjemnosti… (TV Prima)

Composter

Velmi příjemné pokoukání. Nesmíte však čekat Smithovy, na které se snaží nalákat trailer...prostě špionátorská romanťárna s dechberoucí Angelínou a sympatickým Deppákem, který je o něco méně ztripovaný než obvykle :) Svěží podívaná, která Vás vtáhne přímo do exkluzivních katalogů cestovek a módních salónů (konečně je tu opět šmrnc, který doposud dokázala zprostředkovat jen Audrey Hepburn). Prostě jedno velké, odpočaté MŇAM. ()

Liqid

Špatně postavený film. Není to ani akční ani drama ani thriller ani romantika, ale je to směs těchto žánrů. Bohužel dohromady to nepůsobí moc dobře. Herecké výkony byly na takto velké herce spíše průměrné. Nejlepší na celém filmu je asi prostředí a vyšperkovaná Angelina. ()

tommmy89

Fakticky som od tohto filmu čakal oveľa viac, ako aj veľa iných ľudí. Nuž, ale nezaujal ma, nebavil ma - skôr ma nudil. Pár dobrých scénok tam istotne bolo, malo to aj pointu (svoj príbeh), aj to krásne prostredie Benátok. Ale ja si zas myslím, že Deppovi táto rola vôbec nesadla, čo si budeme hovoriť. Angelina tobôž, ona je herečka akčných kvalít + nejaké to mierne sexi klišé a o dobrú zábavu pri telke máme postarené :) Škoda no, Angelina je moja obl. herečka, ale tu to nedala :) Jediné, čo môžem pochváliť je : prostredie, kamera, kostými :) 3* ()

jenik71

Cizinec mohl být rozhodně o dost lepší. Herecké obsazení je kvalitní, ne tak už samotný příběh. Ten je naprosto jednoduchý a určitě by mu slušelo víc akce, napětí a třeba i nečekaný zvrat. Rozhodoval jsem se, zda udělit dva nebo tři bodíky. Nakonec dávám pouze dva. Nenechal jsem se totiž ošálit půvabem Angeliny, elegancí Johnnyho a ani opravdu nádhernými záběry z Benátek. Tento film stačí vidět pouze jednou a ani nepředpokládám, že bych se k němu někdy vrátil. Bohužel není důvod. ()

tommy187

Tento film hľadá počas svojho celého priebehu žáner. Zdá sa ako rodinný, romantický, dramatický, komediálny, mysteriózny (hlavne koniec) a v podstate to ani neuškodilo tak veľmi ako to, že film pôsobí veľmi prepychovo natočený. Herci síce nesklamali, ale ani nezahviezdili. No čo mi vadilo najviac bola akčná stránka filmu. Takmer vôbec nedával dej logiku. No aj napriek tomu bol celkom milý a v podstate aj kvalitný. Percentuálne asi 65%. ()

Forsberg11

Ďalší americko-európsky krimi špionážny výlet po Francúzsku a Taliansku, asi dvoch jediných európskych štátoch, ktoré v USA poznajú. Turista je film tak naťahovaný ako meno režiséra snímku a vždy keď v ňom čakáte, že sa niečo prevratné stane, niečo čo vás ohúri, postaví zo sedačky, tak nič. Je tu vidieť veľká snaha podobať sa filmom typu Agent bez minulosti a iné, ale tvorcom sa to trošku vymklo z pod kontroly a jediné čo z toho vzniklo je tak trochu romantická komédia bez humoru a predstavenie a lá Jolie-Depp. Pri všetkých týchto výčitkách je zaujímavé, že som sa nenudil, film mal spád a pozerať sa na krásnu Angelinu v zvodných šatách či Johnnyho ako nemotorne behá v pásikavom pyžame po strechách benátskych domov ma ešte stále baví. K tomu ešte vynikajúci Paul Bettany, čoby agent Scotland Yardu, parta ruských tak trochu nešikovných mafiánov a o zábavu je postarané. Záverečný twist aj keď mnou očakávaný bol veľmi príjemný a chvíľu som o ňom skutočne trochu pochyboval. Aj keď som nič svetoborné nevidel, nič také som ani nečakal. Ale nebiť Deppa idem s hodnotením určite nižšie! (Kino) ()

Šakalík

Tohle by se dalo chápat jako přímá konkurence pro Knight and Day, jenomže když si mám vybrat mezi Angelinou Jolie a Cameron Diaz, tak po chvilce váhání vyhraje přece jen Angelina, zatímco volba mezi Johnny Deppem a Tomem Cruisem je velmi jednoduchá (vyhraje samozřejmě Depp). Proto jsem se na Tourist docela těšil a první půlhodinka mě velmi příjemně navnadila. Svůdná Angelina je prostě k sežrání a charismatický Johny se k ní perfektně hodí. Vůbec ta pasáž ve vlaku je parádní. Jenomže jakmile padne první výstřel, jde to s filmem hodně z kopce, protože scénář začne být děravý jako ten ementál, Angelina nahodí sentimentální výraz, který jí zoufale nesluší, a zamilovaný Depp běhající po střechách v pyžamu je taky tak nějak mimo mísu. Aby toho nebylo málo, tak se záhy ukáže, že celý příběh filmu je jedno velké a navíc překombinované klišé. No a když se zdá, že hůř už být nemůže, dojde na velké finále, při kterém s pískotem šlápnou na brzdu veškeré logiku vyžadující smysly v těle a v panice prchnou k nejbližšímu vyměšovacímu otvoru. Ten konec je obří podvod na diváky, ze kterých pan režisér dělá blbce. Ano, tenhle film je kravina. Jenomže kravina, ve které hraje Jolie s Deppem, což je úkaz pohříchu vzácný. Važme si ho. ()

Cejny

Tourist je dozajisté zajímavým filmem, který ale tápe mezi žánry. Akční je tak napůl, drama tak trochu, romantický tak ze třetiny, komedie z jedné pětiny (a to jen a pouze díky Deppovi), ale thriller v žádném případě. Pro natáčení filmu si tvůrci snad ani nemohli vybrat lepší exteriér, než jsou Benátky, to oceňuji. Stejně tak spojení herecké dvojice Depp-Jolie. Bohužel, Turista (nechápu, proč je to zase tak špatně přeloženo) je pouze průměrným filmem, ale tento pár bych přeci jen rád znovu viděl v nějakém lepším filmu - romantické drama? 55 % ()

BMAJTZ

Nic výrazného ale svou zábavnou hodnotu to rozhodně má. Připouštím, že traioler byl v tomto případě naprosto klamný a čekal jsem trochu jinou jízdu než mi byla naservírovaná. ()

Bazi

V závislosti na reklamě jsem čekal absolutní bombu. Nebýt hereckého obsazení, asi bych film vypnul po první půlhodině. ()

Soweek

Mezi věci,k teré nikdy nepochopím si nyní mohu přidat: 1) Jak se z této knihy mohl stát bestseller? 2) Co přimnělo Angelinu a Johnyho vzít tyto role? 3) Florian Henckel von Donnersmarck? Kdo to sakra je a proč mu byl svěřen tenhle film? ()

mikulíšek

Film se snaží být vším možným a zaufale mu to nevychází. Především scénář je místy naprosto nelogický, postavy se objevují nebo něco dělají vzásadě náhodně a vše nakonec má zapadnout do výsledných překvapivých odhalení, což se neděje. Nedočkáme se ani promyšleného tajuplánu jako v Dannyho parťácích ani klikařského samosevyřešení jako ve Sbal prachy a vypadni. Nedočkáme se vlsatně takřka ničeho kromě dvou hllywoodských hvězd a Benátek. Chvílemi jsem měl dokonce pocit, že se dívám na komediální mix superagenstkého filmu s krimikomedií o policajtských trdlech. Což je buď neúmysl (dost směšný), nebo úmysl jen čsátečně (pak je to zoufalý pokus vnést do toho všeho ještě komedii), a nebo úmysl (ale není ho dostatek, aby se tím člověk mohl soustavně bavil). Celkově vzato, pokud o filmu nic moc nevíte a máte rádi Deppa a Jolieovou, tak se to dá vydržet. Navíc hlavní kladný hrdina je kuřák, což už se dnes moc nevidí. ()

LuciusWlk

V první řadě bych to žánrově zařadil spíš romantický/krimi. Ono to zase tak hrozné nebylo. Angelina nebezpečně okouzlující a Depp je prostě Depp. On má snad choreografii i pro běhání(!). Snímek je jednoduchý, romantický s překvapujícím závěrem, který, když bohužel znáte, vás podruhé nebude bavit. Záporaci jsou opravdu tupí jak dětské nůžky. Proč tomu tak je netuším, ale skopává to celý snímek dolů. Přes to, pro mě vcelku příjemné. Proč? To netuším. Ale nebudu tady kritizovat něco, co nemusím. Za to, že si dvě stár střihli obyčejné role v jednom malém filmu? ()

skinny

Asi nejhorší film, ve kterém hrál Johnny Depp a Angelina Jolie, je to absoulutně o ničem(a to jsem slušná), není to ani thriller, ani romantika ani drama, tak od každého něco, ale stojí to za jedno shlédnutí hlavně proto, že strašně nudí, na to že jsem filmový fanda tak tohle už opravdu nechci nikdy víc vidět!!!! Režisér sázel na hvězdné obsazení ale ten film to už nezachránilo. Dvě hvězdičky opravdu jen z milosti. ()

ZkuKol

Až příliš dlouhé na dobrou reklamu na elektronické cigarety, až příliš skromné na turistický bedekr a příliš nudné na kvalitní zábavu. Filmu chybí elegance, styl a hravost originálu. Celý působí jako rutina, do které nikdo nedal než svůj průměr a že to vlastně pro všechny jen byla dobrá příležitost si vydělat. Kromě Donnersmarcka, od toho jsem prostě čekal mnohem víc a myslím, že bude muset stáhnout ocas mezi nohy a čeká ho dlouhá cesta, než dostane znova šanci u velkého holywoodského filmu. Film vypadá na mnohem skromější rozpočet, scénář je něco jako svodka z originálu + stereotypy, herci jedou max. na půl plynu a povedených momentů je míň než odhalené korupce v Čechách. Pořád to není sračka, je vidět, že všichni řemeslníci svou práci znali, jen tomu chybí alespoň jeden originální nápad. Jen výběr lokací, "akční" scény, dialogy, to vše je tak ořepané, že už jsme to viděli už v televizních seriálech. Ona potká jeho, svede ho, ale ne úplně, zneužije ho, ale ne úplně, on přelstí ji a polici, ale ne úplně a nakonec zjistíte, že Sophie je lepší než Angelina... 35% ()

OughJay

Musim říct, že jsem se nechal až do konce vodit za nos, a tim si mě ten film dost získal. Na druhou stranu Angelina ani Depp tady nepředvedli buhvíjakej hereckej um a navíc mi přišlo, že to všichni na place pojali trochu i jako komedii. Z tý obrazovky na mě prostě táhlo, že ten film neni branej se vší vážností a velkou měrou k tomu přispěl právě i ten happy end. Ke všemu jsem i mym obyčejnym okem zahlídnul pár chyb, například když Depp ručkuje ve vodě po laně, ačkoliv má mít pouta... Ale pobavil jsem se, ne, že ne, a krom toho se na Angelinu vždycky dobře kouká... :) ()

DeLaMorte

Překvapující nikterak jak bylo pro mnohé možná v očekávání akční,ale spíše dramatický až na hranici romantický film s obsazením na které jsem se opravdu těšil a nezklamal se. ()

slovan1

Ano pohodové. Škoda jen, že jsem asi od půlky filmu tušil jak to dopadne. Prostředí pro natáčení filmu, jako je v Benátkách, je skvělé a dobře se díky tomu na cely film dívalo. Jen to na mě lehce dýchalo průměrem a nemůžu dát větší hodnocení. Angelina sexy. ()

Ricky Gervais opět všechny naštve

Ricky Gervais opět všechny naštve

19.11.2011

Je to překvapení? Vlastně ani ne. I navzdory tomu, že většina celebrit, které si britský komik „podal“ během letošního moderování Zlatých Glóbů, se strašlivě urazila. Na Hollywood Foreign Press… (více)

Boj s větrnými mlýny pokračuje

Boj s větrnými mlýny pokračuje

29.12.2009

Zdá se, že projekt The Man Who Killed Don Quijote opravdu vstává z mrtvých. Nešťastná produkce byla svého času doslova spláchnuta po několika dnech natáčení (jak o tom vypovídá slavný dokument… (více)