Elise Clifton-Wardovou (Angelina Jolieová) sledují na každém kroku tajné služby. V tomto případě za vším hledej muže. Žena je totiž jedinou spojkou k v několika státech hledanému mafiánovi Alexandrovi. Ten leží v žaludku nejen tajným službám, ale i Reginaldu Shawovi (Steven Berkoff), mocnému gangsterovi, kterého Alexandr po letité spolupráci obral o mnoho peněz. Tajné služby věří, že pár bez sebe nemůže dlouho vydržet, a doufají proto, že muže budou moci při jejich setkání chytit. Předpokládají, že padouch bude mít změněnou podobu. Jednoho dne při snídani v pařížské restauraci obdrží žena od svého miláčka dopis s instrukcemi. Má nastoupit do vlaku do Benátek a mezi pasažéry si vybrat někoho, kdo by se mohl Alexandrovi podobat. Chtějí tím tajné služby zmást a odvést na falešnou stopu. Elise postupuje dle plánu a do oka jí ve vlaku padne sympatický cizinec Frank Tupelo (Johnny Depp). Frank je Američan, učitel matematiky, turista. Elise je okouzlující žena a muž se do ní na první pohled zamiluje. Pár spolu povečeří a těsně před Benátkami se rozloučí. Inspektor Acheson (Paul Bettany) ze Scotland Yardu ale mezitím zjistí, že Frank není jeho cíl a že jsou na falešné stopě. I přesto, že jeho nadřízený případ uzavře a přinutí ho pátrání ukončit, inspektor v misi pokračuje. Jiný agent v domnění, že Frank je skutečně ten správný cíl, tajně informuje gangstera Shawa o tom, že jeho nepřítel právě přicestoval do Benátek. Franka tedy čekají v Benátkách samé nepříjemnosti… (TV Prima)

the_bitch

Tajomné,zaujímave,so štipkou elegancie avšak príbeh slabý,v podstate v tretine filmu vieme ako to dopadne,a kto je pravý Alexander. ()

Bobsenklár

Angelina a Johnny tráví "prázdniny v Benátkách" a oni je při tom honí. Určitě bych to nenazýval odpadem, či žumpou. Scénář není nijak převratný, ale ruku na srdce o kolik rádoby převratných zvratů se americké kopečky snažily a skutek utek. Hanit to jen proto, že někdo očekává moc od hereckého obsazení? Jména nejsou přece vždy zárukou kvality. Obvyklí podezřelí to nejsou,ale není třeba lamentovat horších filmů se ještě natočí ...... ()

PanMaur

Celé je to vlastně hrozný nesmysl. Děj je stupidní, herecké výkony to taky nějak oslnivé nejsou a rozuzlení toho všeho je přesně ta blbost, kterou to jedinou mohlo skončit. Jsem smutný, pže Depp, Jolie a Bettany patří mezi mé velké oblíbence a obzvláště Depp si vybírá velmi kvalitní filmy. Inu nevím, jestli 2* nebo 3* - budu to myslím hodněkrát přehazovat. ()

parabellum

Kdybych chtěl Cizince vystihnou jedním slovem, tak tím slovej je NUDA !!! Celý film se tak vleče, až je to k uzoufání a bohužel to nezachraňujou takové hvězdy jako je Depp a Jolie. Jednu hvězdu dávám za krásně natočené Benátky a druhou za dva mé oblíbená herce. Jinak u mě odřených 40% !! ()

Yancl

'Cizinec' je filmem, který se za každou cenu snaží být napínavý, dramatický, akční a zároveň i romantický. Ale v celkovém součtu se nemůže chlubit ani jedním vyzrálým aspektem. Naopak, snímek pokulhává v základech a táhne ho především sympatické duo Depp-Jolie. Závěr sice překvapivě graduje, ale nic to nemění na faktu, že je 'Cizinec' ponurým filmem, který nenudí, ale také nevyráží dech. [48%] ()

Kaucuk

Tenhle film nezachrání ani jouda Johnny, ani krásná Angelina (i když v pár záběrech je vidět že stárne) ani Benátky, naopak ho potápí naprosto nevěrohodnej padouch a nelogickej příběh plnej nesmyslnejch dějovejch odboček, "nečekanejch" zvratů, blábolů, protahovanejch scén, zbytečnejch scén, trapného vyústění, mám pocit, že ze mě chtěl režisér s megadlouhym jménem udělat jenom blbce. A to mě trochu uráží. PS: Wtf se dostavilo! ()

kluzo

Tak fakt už nechápu zdejší komentáře. Podle mne to není až tak špatné.Asi bych tomu dal hvězdy 3, ale v záplavě zdejších negativních hodnocení mne to vyburcovalo na 4. Je to podle mne remake nějakého filmu, na jehož jméno si bohužel nevzpomenu (tuším, že francouzského). Nevzpomene si někdo, jak se jmenoval? Hoďte mi když tak zprávu. Díky. Tady je to označené jako akční-drama-thriller, ale chybí mi tam komedie. Ne, že bych se smíchy zalamoval, ale vtipno tam místy bylo (Italští Interpoldové na nádraží, narážky na americké buranství, krásné Deppovo proužkované pyžamo, Dal jsi 20mil. za plastiku, a vybral sis takový obličej?) ()

cerbygerby

Nehrát tam Angeliiiina a Depp, tak tedy nevím. Film mi přišel jak nějaký béčko, akce nic moc, scénář taky takovej divnej... no jak říkám ti dva to táhli celé sami... A že mám pro Angelinu slabost, tak tam dám ještě jednu hvězdu navíc, takže celkově slaboučké 4* ()

GlamourCat odpad!

Pozdrav "Bon Jovi" byl JEDINÝ vtipný vtip. Jinak strašné klišé, v úplně všech detailech. Nerozumím vzniku tohoto filmu. ()

kuces

Přijdemi, že si hlavní představitelé nečetli scénář, před upsáním se tomuto počinu. Nebo je přemluvila suma za kterou to měli hrát. Deep a Angelina maji na víc a zde predvadeji jen sve stiny... ()

Ziggy Zagg

Lehce nadprůměrný špionážní film, s notnou dávkou romantiky a patosu dvou hlavních postav. To nemohlo ani jinak skončit, když si spolu zahráli již dvě malinko starší movie stars. Angelina potřebuje čím dál větší vrstvu makeupu, a Johnny si nestihnul smýt oční linky z filmů o Pirátech z Karibiku. Ale jinak je to oddechovka u které nemusíte moc přemýšlet. ()

Pekisan

A tak nebolo to zle. Angelina, ktora uz davnejsie prestala hrat a len sa ukazuje, dostala rolu, v ktorej sa staci len tvarit a spulit uz tak dost naspulene pery. V com je svetova jednotka, takze rola jej v tomto smere 100 percentne sadla. Deep ako sa zda este hra, ale bohuzial sa nejak zasekol v Karibiku a Jacka Sparowa este nestihol vychlastat z hlavy, takze vo filme vyznieva bud divne alebo smiesne. Pribeh je otrepany, ale ako hovorim na Angelinu a podobne umele Benatky sa dobre pozera. ()

Joppo88

Tak toto bolo sklamanie... Jeden z mnohých dôkazov, že dobrý film nerobia zvučné mená ani pekný ľudia... :-) (hviezdy sú pre Angelinu) ()

figliar

Od prvej chvíle totálne priehľadný film, neskorej mierny zvrat, potom totálne zmätenie, nasleduje jasne predvídateľný koniec, alebo nie? Ideálna dĺžka filmu, skvelý herci, krásne Benátky, humor, napätie, romantika a to myslím že na jeden film úplne stačí. ()

kersten

Asi je to tým, že už mám pozreté naozaj veľké množstvo filmov, a momentálna filmografia my nemá čo veľké už ponúknuť. A takisto som to pocítila pri tomto filme. Už po 20 minútach mi bolo jasné aký bude koniec, a tak sa aj stalo. Nevravím síce že to bol zlý film. Bol fajn, pozerateľný, ale predvídateľný, Johnny Deep tu svoj veľký talent neukázal a čo sa týka Angeliny, áno je to kočka, ale strašne umelá a na mňa pôsobí neprirodzene. Rozhodne ju nepovažujem za dobrú herečku. A toto všetko sa odrazilo aj na celom filme. Pre mňa len priemer, ktorý mi nemá čo viac ponúknuť, scény ktoré sa objavujú v každom druhom priemernom filme. ()

joker30

Vidím tu kopu hanlivých komentov ale aj vidím preco, Ludia cakali od tohto filmu nieco uplne ine a ani neviem preco to cakali v podstate. Ja som dostal prestne to co som cakal a film sa mi pacil. Je to film, ktory mi dal pozitivnu energiu, je to taka akcna komedia s nadhladom pre divaka, ktoremu dojde, ze ju ma brat s rezervou. Ak ste cakali nejaky vazny akcak, alebo mystery thriller, tak nesiahajte po tomto. Mne sa nahodou aj ta zapletka pacila, Nehovorim, ze nebola prehliadnutelna. V podstate ocakavatelna, ale stale nechavala na miernych pochybach a na konci taka zvlastna radost, ze ano predsa len to tak bolo. A Johny bol super ako vzdy. ()

Darckol

Taká sóda... Takmer nulové napätie, dej ma buď nevedel alebo nechcel vcucnúť do seba, ešte aj herci vyzerali akoby ich nútili do roboty. Ale na záver som bol naozaj prekvapený - asi ma ten dej tak ukolísal, že som zabudol byť v strehu :D 4,0/10 ()

phoenixer

Jak už tu psali jiní. Je to jednoduché, chytré, romantické a velice chytlavé. Okouzlující hlavní postavy mají skvělé charisma a šarm. Děj je víceméně průměrný, až na ten konec, který mě teda velice mile překvapil. I proto jsem docela dlouho váhal jestli nedat plný počet. Konečně film na úrovni a zároveň slaďák... ()

Harry_

Tady asi hodně záleží, jakou máte náladu. Film oceníte, když nikam nespěcháte, v klidu si čekáte, co se budě dít a kocháte se pohledem na hlavní hrdiny a Benátky. O moc víc toho totiž k vidění není, podprůměrný líný příběh, lehká akce. Pěkný průměr ve stylu "jednou to zcela stačí". Edit 2018: Tak se to dá vidět i dvakrát ;-) ()

Ricky Gervais opět všechny naštve

Ricky Gervais opět všechny naštve

19.11.2011

Je to překvapení? Vlastně ani ne. I navzdory tomu, že většina celebrit, které si britský komik „podal“ během letošního moderování Zlatých Glóbů, se strašlivě urazila. Na Hollywood Foreign Press… (více)

Boj s větrnými mlýny pokračuje

Boj s větrnými mlýny pokračuje

29.12.2009

Zdá se, že projekt The Man Who Killed Don Quijote opravdu vstává z mrtvých. Nešťastná produkce byla svého času doslova spláchnuta po několika dnech natáčení (jak o tom vypovídá slavný dokument… (více)