Oscarový Tom Hanks hraje v nové americké komedii Larry Crowne chlapíka středního věku, který díky ekonomické krizi ztratí práci. Do té doby pracuje jako úspěšný šéf v hypermarketu. Larry zjišťuje, že bez vzdělání dobrou práci nezíská, a proto se rozhodne pro návrat do školních lavic. Chce si rozšířit své obzory, ale hlavně získat lepší kvalifikaci pro své budoucí povolání. Ve škole se zapíše do hodin komunikace a nečekaně se zamiluje do své učitelky Mercedes (Julia Roberts), která ve svém osobním životě řeší spory s manželem. Obyčejný mužský jako Larry, který má mnoho důvodů se domnívat, že jeho život se zastavil, dostane životní lekci: Když si myslíš, že vše co mělo smysl už Tě minulo, objevíš důvod proč žít. (oficiální text distributora)

mary.s

Tom a Julia su skvelí herci. Bodka. To bolo jediné pozitívum na tomto filme. Príbeh ma nezaujal, v polovici filmu som sa pristihla, že odratávam minúty do konca. Nezasmiala som sa ani raz, v príbehu je veľa nedotiahnutých myšlienok a naopak, niektorým situáciám je tam venového až priveľa času. Nuda. ()

lapatata

Špatný film, o nějaké komedii nemůže být ani řeč. Nuda, nuda, nuda. Absolutně se nedaří uchovat divákovu pozornost. Nezajímavé, nezábavné. A nezachrání to ani božská Julia. ()

sivka jn.

Úvod - nuda / postupne sa príbeh vyvíja do príjemnej komédie (keby v nej bol celý čas, má o hviezdu viac!) / koniec - nič prekvapújúce - s vhodnou českoznámou citáciou: "nuda, nuda, šeď, šeď..." Romantický príbeh, čo neurazí, nenadchne. Ale na nenáročné nedeľné popoludnie, ok, je to predsalen Tom a Julia, aspoň tí nesklamú (herecky, pravdaže) :-) rozhodovala som sa medzi 2 až 3 hviezdami, ale Juliina plochá hruď ma presvedčila. 3! ()

BBrody

Od toho filmu, nemůže člověk nic moc očekávat. Příběh je od začátku jednoduchý a všichni jistě víme, jak to všechno dopadne. Ale co? Tom Hanks hraje stárnoucího týpka, kterému vysoká najednou vleje novou krev do žil a jako vždy úžasná Julia Roberts. Vlastně ikdyby šlo o uplnou blbost, koukla bych se na film znovu jen kvůli jejímu výkonu...ona prostě neumí hrát špatně. No a když se usměje...jsem ženská...ale co :) ()

Dataminer

Díval jsem se na to jen kvůli Tomovi. On mě nezklamal. Bohužel se musím přiznat, že ať už byl děj jakýkoliv, tak pro mě je největší slabinou jednoznačně Julie Roberts. Už posledních několik let je mi ve filmech značně nesympatická a to jak vzhledově tak bohužel i herecky. ()

stroke

Příjemný film vhodný tehdy když nechcete přemýšlet ale jen relaxovat. Hanks je vynikající herec ale tady bych neřekl že film závisí jen na něm tím myslím že i zbytek herců mě prostě sedl. Nečekejte příliš je to jednoduchá komedie u které víte jak to skončí ale za tenhle rok jí pořád řadím mezi ty lepší. 75% ()

MistrTom

Nebýt v tomto plytkém a nudném filmu neskutečně sexy Julia Roberts rozhodně bych to nedokoukal. Neskutečně mě iritovalo jako Larry Crowne kopíruje Viktora Navorského z Terminálu. Obě hvězdičky dávám Julii. ()

Deth

Nejak zvlášť ma neuniesol. Taký typický priemerný film, ktorý si pozriete a zabudnete na neho. Čo už. ()

Pythonator

Prostinký příběh ze života s romantickou zápletkou. Opravdu? Jen na první pohled. Když se díváte pozorně, tak si uvědomíte, že Tom Hanks natočil film, kterému se nepodobá žádný jiný. Celé je to tak strašně prosté a zároveň originální, až se tomu nechce věřit. Od ujetých mopedových gangů až po prapodivnou nehollywoodskou romantiku je ten film ve všech směrech zajímavý, ač se může někomu zdát na první pohled nudný. Za opilou Julii Roberts vyťukávající bezpečnostní kód od zámku domu mám chuť dát i 4 hvězdičky. Na to je zde ovšem podobných vtipů bohužel poskromnu. ()

Lucka07

Kdo čekal dle hereckého obsazení další trhák, byl asi zklamán. Je to spíše film na pohodu. Beztak si jej Tom napsal a zrežíroval jen kvůli tomu, aby se beztrestně mohl líbat s Jůlií :-). ()

RoyBatty444

Príjemné aj keď niekedy trochu nadnesené vyčíňanie mladej skútrami posadnutej žiačky vysokej školy, ktorá Crowovi prerobí svet. ()

durkes

nuda, nuda, nuda ......posledné filmy s Júliou sú na grc, .... a Tom, nech len hrá a nepletie sa do remesla režisérom.......tá jedna hviezda ani neviem prečo ()

Snakefinger

Se přiznám, že mi komedyje mejd in juesej nevadí, ale tady tuhle plytkost nezachránil ani Trosečník Tom ani Pretty Julia. Bylo to jednoznačně o ničem a označit to drama je v podstatě lež a drzost, stejně jako označit to komedie. Prostě film o ničem. Jediné co bych doporučil si jej pustil po půlnoci, když se vám nechce spát a zaručuji, že do 15 minut jste v limbu. ()

KraLuban

Nakonec veskrze průměrný film...nebyl to špatný nápad, ale slabý scénář a především nerozhodnost tvůrců, co vlastně z filmu chtějí mít...drama, komedii, romanťák...? ()

Mr. No one

Předměty zaměřené na komunikaci vypadají nějak tak, jak je můžeme vidět v tomto filmu. Je to nudná hodina plná prázdných slov, stejně jako „Moje krásná učitelka“ (kde ona nuda trvá ještě o něco déle), která vám nic moc nedá. ()

Montmorency

Žádná mega komedie, ale určitě fajn film o tom, že i nepříjemná změna v životě se může zdát z počátku katastrofa, ale s určitým odstupem je to třeba změna k lepšímu.....Tom jako sympatický looser a Julia jako ''zkažená úča'' baví, tak proč ne... ()