Děti moje

The Descendants

Deti moje

Komedie / Drama / Rodinný

USA, 2011, 110 min

Slušná komerce, která má i cosi navíc. Nápaditě a zajímavě jsou například natočené scény mezi Georgem Clooneym a jeho filmovou dceru Shailene Woodley. V zásadě nic super výjimečného, ale emociální náboj to má.(26.3.2016)

Solidní rodinné drama. Chvílemi ale trochu moc předvídatelné a utahané. Naopak oceňuji občasnou nadsázku a lehký humor jinak v ubrečeném tématu. Na jedno shlédnutí naprosto OK, víckát to ale vidět nemusím.(3.2.2012)

George Clooney v posledních několika letech předvádí naprosto dokonalé herecké výkony, u kterých mám pocit, jako kdyby to byl můj parťák, se kterým občas zajdu na pívo a pokaždé na něm vidím, co ho trápí a co ho bolí. George nejenom, že naprosto lidsky předvádí ty nejtěžší možné psychické stavy lidí, on je předvádí se vší ctí, kde mu věřím jakýkoliv pohled jeho očí třeba i do prázdna. A pokaždé poznám, co tím George zamýšlí. A ani v tomhle filmu mu osud nenechal nic v poklidu. Pořádně ho vnitřně vykuchal a mně se to líbilo. Možná to bylo prvoplánové, ale mně se to líbilo. Líbilo se mně hlavně to, že ukázal, jak nádherně se nad vším dá povznést. Kdyby to tak fungovalo na celém světě, nebylo by kolem nás tolik zloby.(27.2.2012)

V podstatě jsem chtěla svůj komentátorský absenc prolomit toliko připomínkou, že jak měl Payne šťastnou ruku s Giamattim v Bokovce, tak se mu to tady s Clooneym moc nepovidlo. Ale ono je toho mnohem víc. Třeba přebíjení nedejbůh sentimentu kdyby chladem a cynismem, ale otravnou nepřirozeností, vždyť tam se chová normálně snad jen ta manželka v kómatu. Zklamání, děti moje.(13.2.2012)

Trochu jinak podané, ale přesto nijak zajímavé.. Rodina, smrt, zrada, odpuštění...(5.4.2015)