poster

Děti moje

 • USA

  The Descendants

 • Slovensko

  Deti moje

Komedie / Drama / Rodinný

USA, 2011, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radko
  ***

  Rozkročené medzi pomerne silnou vzťahovou drámou a dojatím sa nad tým, aké to majú zložité deti boháčov a ich citovo nestáli, či prácou zavalení rodičia. No nepoľutujte ich! Na stranu mierne nadpriemerného hodnotenia to dvíha slušne vybratý diapazón (= rozsah) havajskej hudby od tradicionálov po moderné, vkus neurážajúce piesne a občasné obrazové upozornenie, že ani tá Havaj nie je všade len Havaj, pláže, piesok, vence a veľké vily, ale aj slušný mrakodrapovo - panelákový záhul. Samotný príbeh lemuje zachytenie krás pobrežia a okolitej prírody, čo zase poteší srdce milovníka krás prírody.(18.1.2014)

 • woody
  **

  Takhle schématická a polopatická rozprávka to už dlouho nebyla. Citově otupělé (terapeutka!), katarze veškerá žádná (zmrzlina, wtf), Havaj z katalogu Čedoku, která se naprosto míjí účinku, co do kontrastu s bolestným údělem hrdinů. Bez skvělého Clooneyho by to bylo za hvězdičku (možná, bez něj by o to stěží někdo zavadil).(21.1.2012)

 • M.a.t.t.
  ***

  Filmy Alexandra Payna asi nebudú podľa môjho gusta. George Clooney síce hrá výborne, ako takmer vždy ale obyčajný a v mnohom nedotiahnutý scenár necháva vyniknúť väčšinu času iba jeho. Silné momenty síce nechýbajú ale do neveľmi uspokojivého a dalo by sa povedať až useknutého záveru Descendants plynú až príliš pomaly a predvídateľne. A tieto nedostatky pohodová atmosféra nezakryje.(27.2.2012)

 • EdaS
  ****

  Pěkné. Až moc.(10.1.2012)

 • H34D
  ***

  Descendants jsou jasnou ukázkou, že i alternativní postupy konverzačních, lidských dramat se v dnešní době dokáží až překvapivě nepříjemně zařadit do tuctového mainstreamu a tím tak nějak pošlapat jinak pěkně se rýsující jinakost. V centru máme vyzrálého otce, který se musí vypořádávat s nelehkou životní situací a skutečně, rodinné hodnoty se dostávají pekně do popředí, vztahy se utužují, emoce v decentním hávu působí a postavy, ať už díky scénáři, či hercům, působí za každé situace velice živě a lidsky. Je to však právě nějaká uhlazenost, či přílišná otupělost hran, které servíruje zkrátka to, co je třeba, to co se sluší a nic víc. Prostředí havaje a tučné konto hlavní postavy ubírá na hořkosti, vtipu je také málo - kouká se na to příjemně, nenáročně, ale na "Oscarový film" se to dá příliš jednoduše spláchnout. 7/10(29.1.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace