poster

20 000 mil pod mořem

 • USA

  20,000 Leagues Under the Sea

Dobrodružný / Drama / Sci-Fi / Fantasy

USA, 1954, 127 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • AngelAngie
  **

  Trošku klasika, bohužel mimo můj vkus.(27.5.2008)

 • dopitak
  ***

  Na můj vkus je poměr akce : stopáž velice nevýhodny k divákovi. Nezpochybňuji triky ani výpravu tehdejšího filmu, akčnost příběhu ani herecké kvality zúčastněných. V diskurzu filmů padesátých let je to ale spíš až mírný podprůměr. Za zmínku stojí slušný dabing České televize (především Oldřich Vlach coby profesor a vypravěč) a také "můj starý známý" Peter Lorre ze skvělého Mad love (1935).(22.2.2009)

 • zelvopyr
  **

  Kdybych chtěl být stručný, napíšu jen "zívy zív". Ale spíš rozvedu, co mi na této a dalších Verneovkách v pojetí Disneyho vadí: Mohli si vzít z původního příběhu leccos, ale vzali si hlavně ono brakové ohromení mořem a jeho zdroji, a to takřka v originálním francouzském pojetí -- tj. důkladné předvádění, jak je podmořský svět nádherný, jelikož se skoro vše z něj dá gurmánsky připravit k požírání. Jinak jako herecký koncert Douglase mi to nepřipadá, jeho role byla ... vlezlá... nevkusná... ochotnicky napsaná (netvrdím, že zahraná). Ke konci už hudební scénky s lachtanem byly k nesnesení. Nejzajímavější byl Mason jakožto Nemo, působil chvílemi seriozně zle.(30.7.2012)

 • Flego
  ***

  Celkom vydarený dobrodružný príbeh kapitána Nema. Trochu mi vadil roztopašný námorník Kirka Douglasa, možno sa mali viac držať knižnej predlohy.(1.3.2007)

 • cheyene
  ***

  Celkový dojem mi pokazil samotný konec, který absolutně ignoruje knižní předlohu, moji velmi oblíbenou knihu. K dobru však lze snímku přičíst atmosféra, triky a záběry, které zub času ohlodal jen mírně a i na dnešní dobu jsou vcelku v pohodě koukatelné. Herecké výkony jsou potěšující a díky dobré hudbě dávám konečné 3*.(20.11.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace