poster

20 000 mil pod mořem

 • USA

  20,000 Leagues Under the Sea

Dobrodružný / Drama / Sci-Fi / Fantasy

USA, 1954, 127 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  ****

  Rozpočet $5miliónovTržby USA $28,200,000Tržby Celosvetovo $-║ Veľké dobrodružstvo s dramatickým dejom, so zaujímavým posolstvom, úžasnými trikmi, kulisami, maskami, na dobu vzniku veľmi dobre zvládnuté ťažko niečo vyčítať. /80%/(9.8.2009)

 • Flego
  ***

  Celkom vydarený dobrodružný príbeh kapitána Nema. Trochu mi vadil roztopašný námorník Kirka Douglasa, možno sa mali viac držať knižnej predlohy.(1.3.2007)

 • ClintEastwood
  ****

  Je fascinující, že Jules Verne psal o ponorkách ještě dávno před tím, než byly vynalezeny. 20 000 mil pod mořem - je jedním z jeho nejznámějších románů a toto filmové zpracování pod taktovkou režiséra Richarda Fleischera (Tora Tora Tora, Soylent Green, Ničitel Conan) dodnes patří k lákavé látce malých i velkých diváků. Ve filmu září James Mason jako démony posedlý idealista kapitán Nemo (jistá podobnost s Achabem z Bílé velryby), který ztrácí svou lidskost a stále více se pod hladinou moře odcizuje normálnímu soužití s lidmi, které už obecně zatratil. Dále je zde Kirk Douglas jako potrhlý a věčně rebelující harpunář či Paul Lukas jako konzervativní profesor Aronnax. Ve filmu je několik pamětihodných scén, vydařily se hlavně podmořské záběry, které vypadají jako z krásného dokumentárního filmu. Dále pak divácky vděčná bitva Nautilusu proti gigantické olihni, či Douglasův útěk z ostrova plného kanibalů. Ozdobou snímku jsou samozřejmě krásné triky - na dobu vzniku (1954) takřka neuvěřitelné ale i dnes působivé a okouzlující. Klasika dobrodružné sci-fi.(23.1.2012)

 • Oskar
  ***

  Nečekal bych, že film z dob, kdy Mrtvé moře bylo ještě naživu, může mít tak přesvědčivé triky. Podmořské scény nejsou točené skrz akvárium, ale opravdu pod vodou a za účasti tamější fauny. Dokonce i scéna s obří - loutkovou - olihní vypadá docela dobře. Klobouk dolů. Žádné triky ovšem nemůžou zachránit selhávající lidský faktor, v tomto případě hysterického Kirka Douglase. Nepochybuju, že s takovým projevem by mohl vyhrát Neumannovy Poděbrady, ale ve filmu je to vážně trapas. 60%(7.3.2007)

 • hammer_head
  ****

  Příjemní herci, dobrá výprava, skvělé podvodní záběry. Podle mého se jedná o nejlepší zpracování Verneovského dobrodružství o Nemovi.(17.10.2014)

 • - Pro film byl vyroben obří mechanický model olihně v měřítku 1:1, který byl ovládán týmem šestnácti mužů. Ve scéně, kdy monstrum napadne Nautilus a hodlá ji rozmačkat i s posádkou, se natáčelo ve speciálně vybudované vodní nádrži ve filmovém studiu. (GilEstel)

 • - Nemo znamená v latině "nikdo". (vojtaruzek)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace