Fantastická cesta profesora Aronnaxe ve filmovém zpracování z roku 1954 legendárního dobrodružného románu Julese Vernea. Profesor Aronnax, proslulý podmořský vědec je vyzván námořnictvem, aby identifikoval záhadného tvora, který zničil parník v Severním Atlantiku. Po mnoha dnech hledání však najde něco, co vůbec nečekal. Záhadný tvor je ve skutečnosti ponorka budoucnoti Nautilus, řízená kapitánem Nemo. Jedná se o naprosto nadčasový snímek co se týče triků, s vynikajícím scénářem a hereckými výkony. Obzvláště záběry Nautila pod hladinou a potápěčské scény byly na svou dobu něco naprosto fantastického. Je to první širokoúhlý film společnosti Walt Disney. (oficiální text distributora)

Mik_e

Ten pocit, když člověk pustí šedesát let starej film (navíc dost postavenej na efektech), kterej byl natočenej, především aby diváka ohromoval a fascinoval. A světe div se, daří se mu to i po tolika letech..Autentická, výpravná a úžasně dramatická výprava do temných hlubin oceánu s Julesem Vernem. Sci-fi technologie devatenáctého století (ponorka, skafandry, rekvizity) výstižně provedená. Jediným neduhem tak asi zůstává jen přeci jen poněkud oproti knize ořízlý děj, navíc upravený pro potřeby hollywoodského velkofilmu. Jinak výborná podívaná, pan Fleischer uměl.. ()

TomJ

Bolo to super. Ked som bol maly, tak to bol asi moj najoblubenejsi film. Trochu sa bojim si ho dnes po tolkych rokoch pozriet. ()

kenileja

Jako malý kluk jsem četl knížku a jako trochu větší kluk jsem se podíval na film. Z obojího jsem byl nadšený. Tohle je totálně nadčasový film. ()

Stejšn

Vizuální efekty naprosto parádní, film mě i celkem bavil. Shodu s předlohou soudit nemůžu, ale postava, kterou hrál Kirk Douglas, byla na zabití. ()

Richie1

Od Vernea jsem přečetl snad vše, co u nás kdy vyšlo a zařazuji Dvacet tisíc mil pod mořem mezi jeho nejlepší romány. Filmové zpracování z roku 1954 s Kirkem Douglasem se chvílemi řídilo knižní předlohou, chvílemi vůbec ne. Triky na tu dobu byly velice povedené, podmořské záběry se mi líbily. Paradoxně nejhorší dojem na mě zanechal výkon Douglase, jeho šaškovství se do příběhu vůbec nehodilo. Místo jeho přitroublého hraní na kytaru nebo popíjení s lachtanem mohli natočit např. napínavé scény pod ledovým sevřením. Filmu dávám 50%, a to jen pro kvalitu zpracování na svou dobu. ()

jprmusic

Dvě hvězdy za triky - na svou dobu byly pravděpodobně opravdu mimořádné, ale jinak bída. Celé té maškarádě vévodí hysterický a brutálně přehrávající Douglas. Je zajímavé, že tuhle fantastickou knížku nedokázal nikdo pořádně zfilmovat - dovedete si představit Nautilus ve 3D v Imaxu ? No zřejmě příliš velká výzva. ()

Tempest

Pro mě byl tento film trochu zklamáním. Ani mě moc nevadily dějové změny proti předloze, spíše to, jak byl vykreslen samotný kapitán Nemo (ale i další postavy). Vypadal spíše jako nějaký psychopat než byl ten, koho jsem si pamatoval z knihy. Ve filmu je určitě vylíčen negativněji než v knížce (spíše to vypadalo jako kdyby ho zkombinovali s hlavním padouchem z Vynálezu zkázy). Sluha profesora Aronnaxe vypadal jak malý křivák, který by mohl hrát nějakého gangstera. Samotný profesor byl takový bezbarvý, už druhý den jsem si nemohl vybavit, jak vypadal. A Ned Land dokázal někdy lézt na nervy, i když měl také lepší chvilky. Ve filmu se odráží atmosféra 50 - tých let tj. studené války, závěrečná exploze ostrova vypadá spíše jako atomový výbuch. Konec fimu je poněkud podivný, spíše jako kdyby patřil do nějaké japonské produkce, kolektivní sebevražda vůbec neodpovídá osobě kapitána Nema (a to ani z filmu), spíše to vypadalo, že tvůrci si nevěděli rady s koncem filmu a tak to rychle rozsekli. *** dávám kvůli docela dobrým trikům a hlavně proto, že jsem Vernův fanoušek. ()

Saxos

Již 60 let starý film podle knihy autora perfektních dobrodružných knih Julese Verna. Lze se jen divit schopností filmařů. Podmořské záběry, jedinečný Nautilus, myšlenky kapitána Nema, buranský harpunář, efekty. Zajímalo by mě, jak film působil na diváky v době svého uvedení. Nejeden z nich měl v rodném listu datum narození pod hranicí roku 1900, prožil 1. i 2. světovou válku. My jsme již zmlsaní digitalizací. ()

Vital

Triky na svojí dobu velmi zdařilé,ale mě moc neupoutal ten příběh,čekal jsem záživnější děj... Asi jsem to měl vidět před 50 lety... ()

soukyd33

Jako knížka úžasné, ale jako film nic moc. Kromě scény s olihní a záběry na ponorku Nautilus, se ve filmu nic neděje. Dostanete možnost podívat se na svět z jiného pohledu. Hvězdiček 3*** ()

Jurator

Když pominu, že je to můj nejmilejší film vůbec.....jedná se o naprosto nadčasový snímek co se týče triků, s vynikajícím scénářem a hereckými výkony. Obzvláště záběry Nautila pod hladinou a potápěčské scény byly na svou dobu něco naprosto fantastického a zaujme to i dnes. Tenhle film producentů od Disneyho je prostě klasika a dodnes je velmi populární nejen v Americe. I kdyby bylo 10 hvězdiček, nadával bych, že nemůžu dát 11. ()

Elanornegra

Vďaka Disney+ sa dokážem dostať aj takémuto filmu ešte k tomu v originály. Veľmi sľubny vizuál na tu dobu, aj atmosféra. podmorské zábery, súboj s olihnou, či temnota Kapitána Nemá patrili určite k príjemnému prekvapeniu. Dosť veľa racionality, s príšerami to našťastie nepreháňali, čakal som ich viac. Kirk Douglas to trochu tlačil, ale asi musel. Spokojnosť aj s hudbou…..75% ()

Zemřel herec Charles Grodin

Zemřel herec Charles Grodin