Od chvíle, kdy Selene se svým lidsko-lykanským milencem Michaelem zničili prastarého upíra Marcuse ve filmu Underworld: Evolution, uběhlo již patnáct let. V jejich průběhu lidstvo odhalilo existenci jak upírů, tak lykanů, a rozpoutalo válku s cílem obě rasy vyhladit. Selene, která byla v průběhu genocidy zajata, se po více než deseti letech probouzí jako vězeň v neprodyšně uzavřené laboratoři společnosti Antigen, mocné korporace, která se snaží vyvinout vakcínu proti virům, jenž mají na svědomí existenci upírů a lykanů. Selene je zničena zjištěním, že Michael zemřel, ale smutek je velice záhy překonán šokujícím zjištěním, že v průběhu svého kryogenního spánku porodila dceru Eve (India Eisley). Ve snaze najít úkryt pro sebe i své dítě se Selene ocitá ve světě, kde jsou příslušníci její kdysi tak hrdé rasy na hranici vyhubení a zbytky přežívajících se ukrývají v podzemí. Odvržena zbývajícími klany se Selene rozhodne spojit své síly s mladým upírem Davidem (Theo James), který se k ní připojí v krvavém tažení proti Antigenu, jenž se snaží zničit ji i její dítě. Když jí na stopu přijdou také její obvyklí nepřátelé, lykani, zdá se, že je i Selene naprosto bezmocná proti nejzákeřnějšímu protivníkovi v historii série Underworld: geneticky vylepšenému superlykanovi. (oficiální text distributora)

Andy.222

Pro mě jako velkého fanouška prvního Underworldu (top 10, ověřte si to ;-) ) silné zklamání. Pár scén hodně pěkných (scéna kde Selena jde a kulky které do ní střílí kvituje pouze otráveným výrazem, oživování padlého), ale zbytek dost podprůměr. Chemie matka-dcera silně nefunguje (ano, chápu že příběhově je její celofilmové chování ledové královny opodstatněné, ale přece jen by ten úsměv mohla mít aspoň na konci vřelejší) a její dcera vzbuzuje větší sympatie než ona sama (oproti minulým dílům dost pokles). Ve srovnání s ostatními akčními filmy běžný průměr. ()

Grid

Naprosty propadak. Zatim co predesle 3 dily si drzely svoji uroven. Vtahly divaka a mechali ho bat se, tento brak uz jen vykrada sve predchudce a nema co nabidnout. Co si budeme povidat. Jaou zde i jiny reziseri, kteri uz jen zrejme koupili licenci a mysleli, ze vydelaji to co ostatni. ()

Filatov

Jak jsem dočetl popisek filmu, tak jsem si říkal, že to bude v háji. Jak to bude z budoucnosti, tak mi bylo jasný, že to nepůjde nic moc. Nevím, co se stalo s Kate Beckinsale, ale tady hrála prostě příšerně. Tvářila se tak strašně moc cool, že jsem v ní Selenu opravdu nepoznával a vůbec celé to bylo takové už hodně přehnané ve stylu, že Selene je mašina na zabíjení a prostě se jí nemůže nic stát. Scénář byl tragickej a Probuzení od dvou hvězdiček zachránilo pár dobrých scén a závěrečná bitva, ale jinak velké zklamání - ještě větší, než u Vzpoury Lycanů. ()

Pythonator

Čtverka mě malinko zklamala, přesto hodnotím stejně jako ty předchozí. Přál bych si propracovanější a delší pokračování. Tvůrci však sáhli po jistotě a naservírovali divákům svižnou a prakticky nepřetržitou akci, která však končí zbytečně brzy. Tohle muselo bavit snad i ty, co se u předchozích dílů nudili. Je to prostě jedna velká jízda natočená pod schopnou taktovkou mně neznámých a vcelku zručných režisérů. ()

KiJi

KARTY SE OBRÁTILI, TEĎ LYKANI UDÁVÁJÍ ŘÁD Úpíři dostávají nafrak, jako bychom se přesunuli do budoucnosti, kde Lycani infiltrovali nejvyšší posty ve společnosti. Co se filmu týče, krutý úpadek – děj slátaný, ba dokonce nijaký, akční scény nudné bez nápadité choreografie, po dvou zhlédnutí ve mně nenechává žádný dojem, spíš pachuť. ()

CheeseFigure

Súboj s tím obrovským vlkolakom (alebo lykanom ak chcete) na konci bol fajn. A Kate Beckinsale v latexe. Kate Beckinsale v latexe zaručí hviezdu aj takej blbosti, akou Underworld: Prebudenie je. ()

Mistr119

Bylo by to na slabé 4* za myšlenku, že lidstvo si neustále (bohužel) potřebuje hledat nepřítele a za absurdnost, že svou vlastní rasu nás film donutí nazírat jako tu "zlou", ale ta závěrečná fašistická replika to teda shazuje na odpad... :/ ()

draxxi

Ale jo, pobavil jsem se. Vsichni se tu rezou jak nezraly zito, vsichni jsou v podstate nesmrtelni, takze se muzou rezaz az do roztrhani tela... Kdyz nebudete premyslet, kde v tesnem latexu obalena Selene porad bere naboje, bomby a granaty, muzete si to uzit taky... 20/4/2022 63% ()

Tomasson

Trailery mě navnadily, návrat Kačenky taktéž, tudíž jsem se těšil neskonale...Mírné obavy byly možná na místě, jsem ale rád, že v mém případě, se určitě nenaplnily! Zkouknul jsem v IMAX-u a nemohl odtrhnout od plátna jediný voko :-) ! R-rating filmu určitě prospěl, trikaři se náležitě vyřádily, čímž jsou scény patřičně naturalistické tak, jak by, podle mého, v upírském filmu být měli. Každý záběr, obzvláště pak ty, na kterých se vyskytuje Kate alias Selené, je vycizelovaný téměř k dokonalosti-Kate plazící, Kate skákající, Kate střílející, Kate oblekající si kabát…Vždy perfektní a oku lahodící pohled :-) ! Film, jak jinak, stojí především na akci, ale i místa, kde se má víc mluvit než zabíjet Lycany, nejsou vyloženě hloupá. Pravda, je jich tam jen pár, ale provedení je solidní. Např. scéna, kde Selené vysvětluje svoji chladnost vůči dceři, se mi velice líbila. Úpřimně, absolutně nechápu lidi, kteří tomuto filmu dají méně než dvě *, jelikož na „béčkovou“ produkci je to excelentní prácička. Jistě, vytknout tomuto filmu by se dalo leccos, ale by to stejné, jako si koupit Fabii a pak nadávat, že s ní nedokážete jet 250 km/h. ! Snímek má 89min. a ty jsou velmi slušně naplněny. A víte vy co? Příští týden si dám v IMAX-u ještě opakovačku... :-) ! Prostě, u mě dobrý a jen doufám, že Kate zůstane a brzy bude 5-ka :-) ! 4* ()

Majduskabb

Podle trailerů to vypadalo na pouhou akční střílečku a s tím přesvědčením jsem taky šla do kina. Někdy je zřejmě lepší nečekat od filmu zázraky a pak být mile překvapen, jako to bylo v tomhle případě. Za celou dobu jsem od plátna neodtrhla oči, chvílema jsem se doopravdy lekla - hodně za to mohly 3D efetky, hlava superlycana, která byla pouhých pár cm ode mě, mi fakt naháněla husí kůži. Kate Beckinsale nezklamala, hlavně díky ní mě filmová série Underworld baví, a co se týče nových postav, Theo James byl sympaťák a Indiana Eisley mile překvapila, čekala jsem fňukající holčičku, ale tahle hybridní holka se do všeho vrhala opravdu s vervou. Z kina jsem odcházela nesmírně spokojená a uvažuju, že zajdu ještě jednou. A doufám, že opravdu bude patý díl. Ale mrzelo by mě, kdyby přítomnost Scotta Speedmana znamenala nepřítomnost Theo Jamese. ()

Dawen

na tento film sem čekal celkem dlouho a abych řek pravdu tak byl takový jaká jsem očekával bavil jsem se celou dobu sice občas že bylo až přiliš viditelne zpracovaní na pc a zajmalo by mě taky celkem kde brala pořád náboje. jako ne že by mi to u akčních filmů vadilo ale aspon by to mohla občas viditelně přebít. ()

luukaas

Pořádná akční jízda hned od prvních titulků. 75% procent filmu nabídne spoustu akčních scén, krve, olova, stříbra a několik lycanů na steroidech....)) O proti minulému dílů, který byl pro mě zklamáním, je tento snímek to pravé ořechové a už se těším na další pokračování. ()

Gazzellka

vzdy, ked pri nazve UNDERWORLD vidim v kolonke zaner napisane HOROR, tak ma premaha smiech. stitim sa porovnavania dielov, kedze som priaznovec vsetkych UW, napriek "podarenym" efektom a vtipom, na ktore spominam vzdy v dobrom, ale musim poznamenat, ze kym pri RISE OF LYCANS ma od smiechu dusilo CELY cas, AWAKENING ma pobavilo skor inym sposobom. ehm a nemozem si odpustit jednu otazku: kebyze vam pocas soferovania auta skoci na strechu LYKAN, soferujete dalej? :D ()

DrsnSpas

Pro me akcni nejlepsi narez poslednich par mesicu.Sceny jsou ultra drsne a explicitni,tak jak to ma byt.Rekl bych,ze to rozhodne neni film pro slabsi povahy a zeny vubec. Jen skoda,ze Selene neukaze ze sveho krasneho tela vic nez jen siluetu v cerne kuzi.Ale holt zenska krasa je zrejme tuze nebezpecna vec. :-) Uvital bych jeste vice akce a mene dialogu,protoze dialogy jsou trosku slabsi. Ale secteno,podtrzeno,davam 90% za akcni sceny. ()

honcho

Selene už pomaly starne, v tejto časti ju o stenu omlátia viac krát, ako vo všetkých troch (resp. dvoch) predchádzajúcich dieloch dokopy. Napriek tomu má film riadne "gule", takmer nepretržitá drsná akcia od začiatku až dokonca. Film splnil presne to, čo som od neho očakával, neprekážala ani nezvykle krátka minutáž. ()

Faolan

Kdybych dělal rádoby hodnotícího snoba, asi bych dal hvězdy dvě, pokud bych měl hodnotit podle míry spokojenosti když jsem odcházel z kina, tak bych dal pro změnu hvězdy čtyři. Probuzení je vlastně jedna dlouhá akční scéna vzácně proložená něčím, co lehce připomíná příběh. Tyhle malé vsuvky jsou sice trošku na obtíž, ale jinak fungují jako docela dobré pauzy ve kterých si člověk může oddechnout od dosti brutálních a občas dosti detailních soubojů. Ovšem vizuálně je to pěkné, Kate Backinsale v lesklé kůži vypadá stále báječně a upíři ani vlkodlaci nikam nezmizeli... pokud jste od filmu čekali cokoli jiného, tak není chyba ve filmu, protože ten nic jiného ani nesliboval. Čili pokud máte náladu na chvíli vypnout a podívat se na film kde se upíři netřpytí, ale lámou vazy(nebo pokud jste fanoušek WoD), tak vám Kate/Selena může nabídnout velice příjemný večer a představí vám při tom i nějakiu tu novou krev. (připraveno pro pokračování) ()

Pierpa

Slušné efekty, stále nejaká akcia a plno krvy, ktoré všetko umocnuje 3D projekcia. Ale to je asi tak všetko. Slabučký príbeh, ktorý mi moc nesedel a hlavne chýbali mi tam postavy z prvých dielov...ale asi preto, že sú všetci už mŕtvy:) Nemôžem si pomôcť, ale z mojej obľúbenej ságy asi nejslabšia časť...Uvidíme čo nám prinesie diel č.5 :) Rozhodoval som sa medzi hodnotením 3 - 4, ale keďže sa jedná o Underworld, tak nebudem šetriť... ()

Underworld čeká reboot

Underworld čeká reboot

28.08.2014

Režisérské rošády

Režisérské rošády

16.11.2010

Remake klasické sci-fi ze 70. let Loganův útěk a nová adaptace vesmírného eposu Duna jsou opět bez režisérů. Na Logana se vykašlal uznávaný tvůrce reklam a videoklipů Carl Erik Rinsch, který si v… (více)

Kate opět v černém

Kate opět v černém

25.09.2010

Je to oficiální, hlavní hrdinkou Underworldu 4 (který pravděpodobně vznikne ve 3D) bude stará dobrá Selene. A to znamená, že Kate Beckinsale si opět bude muset svůj... ehm, herecký talent... nacpat… (více)