Od chvíle, kdy Selene se svým lidsko-lykanským milencem Michaelem zničili prastarého upíra Marcuse ve filmu Underworld: Evolution, uběhlo již patnáct let. V jejich průběhu lidstvo odhalilo existenci jak upírů, tak lykanů, a rozpoutalo válku s cílem obě rasy vyhladit. Selene, která byla v průběhu genocidy zajata, se po více než deseti letech probouzí jako vězeň v neprodyšně uzavřené laboratoři společnosti Antigen, mocné korporace, která se snaží vyvinout vakcínu proti virům, jenž mají na svědomí existenci upírů a lykanů. Selene je zničena zjištěním, že Michael zemřel, ale smutek je velice záhy překonán šokujícím zjištěním, že v průběhu svého kryogenního spánku porodila dceru Eve (India Eisley). Ve snaze najít úkryt pro sebe i své dítě se Selene ocitá ve světě, kde jsou příslušníci její kdysi tak hrdé rasy na hranici vyhubení a zbytky přežívajících se ukrývají v podzemí. Odvržena zbývajícími klany se Selene rozhodne spojit své síly s mladým upírem Davidem (Theo James), který se k ní připojí v krvavém tažení proti Antigenu, jenž se snaží zničit ji i její dítě. Když jí na stopu přijdou také její obvyklí nepřátelé, lykani, zdá se, že je i Selene naprosto bezmocná proti nejzákeřnějšímu protivníkovi v historii série Underworld: geneticky vylepšenému superlykanovi. (oficiální text distributora)

Iroquaise

Jednoznačně nejlepší díl celé série ! Dvojici původem švédských režisérů Mans Marlind - Bjorn Stein se povedlo natočit hutné, dynamické a přitom temné, syrové ( nejtvrdší a nejfyzičtější ze všech dílů) béčko, které ani na chvilku nenudí, na ploše 75 minut toho stihne docela dost a z hlediska příběhu a motiviky pěkně zhodnocuje předchozí díly a potenciálně znovuotevírá ságu do budoucna ( hlubší zapojení lidské rasy, rodinné motivy atd.). Hlavní deviza filmu spočívá v tom, že si uvědomuje své potenciální nedostatky (brakovost, polovičatost z hlediska existence mimo rámec série - a to bez ohledu na chápání/ nechápání celkového příběhového rámce) a snaží se těžit maximum ze svých omezených možností....více zde...http://blacklsays.blogspot.cz/2012/09/underworld-4-probuzeni-underworld-4.html ()

mikestiff

Dobře se na to kouká, ale obsah jako by měl vystačit na jeden díl seriálu. Konec skoro nic nevyřeší a vše zůstane opět otevřené pro dalších sto pokračování... ()

MinoSachet

4. ČSFD projekce: Nejdříve jsem si myslel že i svou čtvrtou csfd projekci ohodnotím 3*, ale musel jsem přehodnotit, po tom co jsem si v hlavě projel celou sérii. A opět bych to jak rád dělám :-) ODSTUPŇOVAL: Underworld-75% , Evolution 65% , Awakening 55% , Blood wars 45 %. Třetí díl (Vzpoura Lycanů) jenž je zasazen do historie Lycanů vs. Upíři se mi docela líbil, asi tak na 70% , ale nezařazoval bych jej do samostatné série s Kate Backinsale. PŘESTO DOPORUČUJI TENTO DÍL ZKOUKNOUT JAKO DOVRŠENÍ SÉRIE. ()

hroubek

První věc, kterou si člověk musí uvědomit při sledování čtvrtého dílu této série.A to, že se série natrvalo přesídlila do béčkových vod a dává zapomenout na předchozí díly.Celý film je, jako jízda na horské dráze jen co nasednete, tak jste unášený po celou dobu filmu, a když konečně zastaví, tak neví co si máte myslet.Jedno je ale jasné. celý film je akční jízda.U triků jsem měl pocit, že se na nich zbytečně moc šetřilo.Kate Beckinsale je zpátky ve své roli, ale to je tak všechno.Jedna velká akční scéna natažená na délku celovečeráku s příjemně přehrávajícím Stephen Reaem. ()

JohnSmith

Dal bych i lepší hodnocení, ale geneticky upravený lykan je jak z Resident Evilu a to není nic pro mě. Jinak akce opět pěkná, Kate stále pěkná a nápad s nelidskou infekcí je sice opět vykrádačka, ale není to tak špatný. ()

Diego

Když už jsi tu jdu pustit blueray na plazmě o půlnoci, netoužim po příběhu, ale po pastvě pro oči a sluch, čístá HD akce, bez zbytečných řečí, spokojenost. ()

Unnamed

Snad nejslabší díl celé sérii (i když rozdíly v kvalitě mezi jednotlivými díly moc velké nejsou). Netuším, kde se vzali peníze na 4. díl, když snad žádný z předešlých nebyl výdělečný - tento není výjimkou, tak snad se také jedná o díl poslední. ()

Danny F.

Tak jako u Evolution tak i zde je neustálá akce od samotného začátku do úplného závěru. Vizuálně efektní podívaná. Prostě takhle by měli vypadat filmy tohoto žánru. 100% ()

Brain-D

Další už čtvrté setkání s bojem mezi upíri a Lykany. Zde se do toho tak trochu pletou lidé, ale pořád je to ten samej akční nášup jako vždy. Jestli by se dal přirovnat, tak k prvním dvou dílům. Ale jak už někdo psal horko těžko se přirovnává. Výtahové scény a zbourané zdi mi mírně připomínali Matrix a Kate Beckinsale Trinity... ()

VanTom

Aneb jak Underworld potkal Resident Evil. Nezničitelná terminátorka zápasí s tři metry vysokým zmutovaným vlkodlakem o posledního žijícího potomka předka obou ras, dítě hybrida a upírky, prý nejmocnější bytost na planetě, jehož krev může zajistit vítězství jedné straně. No, budeme jim věřit. I přes krátkou stopáž mi přišla čtyřka taková nezáživná a mdlá, takže nebýt závěrečného podařeného souboje, hodnotil bych hůře. ()

Mishqo

v tejto sérií sa už podla mňa nič inovatívne vymyslieť nedá a preto to smeruje nadol...jednoduchý príbeh a chabý scenár...človek sa síce viacmenej zabaví (krátka stopáž a rýchly spád pomohli aby ste sa nestihli nudiť)ale stále vám tam bude niečo chýbať...bolo to bez duše, strašne chladné ()

Terzeus

Nuž, na to, že Underworld tematika má napriek jej otrepanosti bavila v prvých dvoch dieloch som čakal, že na tom podobne bude aj Awakening, čoby tretí diel, v ktorom sa objavuje Seline ako hlavná postava (ergo trojku z minulosti akosi nerátam). Ups, no neskončilo to ani zďaleka tak ako som dúfal, teda ľahko nadpriemerne. Dôvodov je viacero... ale ten najzásadnejší je, že celý film sa spolieha len a len na úspech predchodcov a tak ponecháva stranou veci ako pevný a neotrepaný pilier príbehu a nedočkal som sa ani snahy udržať scenár v hladine minimálneho priemeru. O postavách, ich motívoch a jednaní už ani nehovoriac pričom mi na tomto prvku práve v Underworlde moc nezáleží, príbehovo je to čisté béčko, paradoxne ale dobre podané v prvých dvoch častiach. A to aj preto, že v prvých dvoch častiach sa bolo k čomu vracať a navyše netrpeli absenciou minimálne priemerného napätia či silných záporákov (a lá Markus v dvojke alebo Viktor v jednotke). Takisto bola gradácia v predošlých dieloch značne kvalitnejšia a stavala aj na dialógoch a postavách, tu to je celé jednou líniou od začiatku do konca, ktorá ani síce zabaví ale miestami aj nudí. Občas dokonca kolíše kvalita aj v inak pekne zostrihanej akcii keď niektoré animácie či efekty bijú do očí svojím hrozným stvárnením len aby v ďalšom potešili. To som ešte nezmienil chabý vizuál ako celok. Awakening je prostredím tak nezáživný akoby to mal v DNA. Inými slovami - je to stále Underworld, ale len vďaka Seline a "omáčke okolo univerza". Inak by to bola neznáma zlátanina. 30%. ()

fefee

Prvá tretina filmu bola dokonca zaujímavá a bavila ma no potom prišli sentimentálne "keci", ktoré sa zdali že ma uspia, nebyť opätovnej akčnej razií Vampírov a Lycanov. No ťahať to len na takomto základe sa celý aj keď krátky film nedá. (2,5*) ()

lykan9

Probuzení je sice nejslabším dílem celé série, ale čím více pokračování, tak tím horší kvalita. S tím by se mělo počítat a přihlížet k tomu. Když tedy vezmu, že se jedná již o čtvrtý díl, tak se jedná o skvělé fantasy a moc rád se k němu budu vracet. ()

ghatos

Ukazkový příklad pračky na peníze. Skoro 75 minut zběsilé akce bez většího smyslu. Scénář žádný, charizmatičtí záporáci žádní a digitální lykani hrozní. Velmi nepříjemný byl také twilightovský závan (viz. ten mladý upíří bojovník). 38%. ()

Gerret

O něco kvalitnější než Vzpoura Lycanů, ale kvalit prvních 2 dílů to nedosahuje. Akční stránka filmu je na velice dobré úrovni a já jsem se bavil po celou dobu sledovaní. Délka filmu mohla být o trochu větší, ale jinak řadím film mezi vcelku vydařené. Hodnocení 75%. ()

Dreadd

Tvůrci zřejmě spoléhali na atraktivnost 3D zpracování, na vybudovanou fanouškovskou základnu a na to, že "slow motion" je pořád cool (a finančně to zatím vypadá, že film nebude pro producenty propadák a nějakou tu babku vydělá, takže se možná dočkáme i pátého dílu). Naproti tomu pokračovali dál v postupném zkracování stopáže v průběhu série, děj a dialogy okleštili pouze na nezbytné minimum a celý film pojali jako nekončící jízdu, kde krev stříká i když Selena jenom řízne nožem do ruky. Právě návrat latexové upírky v podání Kate Beckinsale do hlavní role byl velkým tahákem a příslibem zlepšení po neúspěšné trojce. I přesto, že původní Underworld stál skoro čtvrtinu peněz oproti Awakening, většinu zřejmě spolkly náklady na 3D, a tak se téměř po deseti letech dočkáme posunu spíše v kvantitě, než ve kvalitě triků. Nejlepším a vlastně jediným nadprůměrným z celé série tak zůstává první Underworld, na který už se asi navázat nepodaří. ()

kklepkaa

Musím souhlasit s komentářem uživatele Tomasson. Tento film se nadočekávání povedl. Mohu jen dodat, že se těším na 5. díl a to je co říct. Je jen málo filmů, kde se dalo na pokračování dívat a Underworld mezi ně 100% patří. ()

Underworld čeká reboot

Underworld čeká reboot

28.08.2014

Režisérské rošády

Režisérské rošády

16.11.2010

Remake klasické sci-fi ze 70. let Loganův útěk a nová adaptace vesmírného eposu Duna jsou opět bez režisérů. Na Logana se vykašlal uznávaný tvůrce reklam a videoklipů Carl Erik Rinsch, který si v… (více)

Kate opět v černém

Kate opět v černém

25.09.2010

Je to oficiální, hlavní hrdinkou Underworldu 4 (který pravděpodobně vznikne ve 3D) bude stará dobrá Selene. A to znamená, že Kate Beckinsale si opět bude muset svůj... ehm, herecký talent... nacpat… (více)