Od chvíle, kdy Selene se svým lidsko-lykanským milencem Michaelem zničili prastarého upíra Marcuse ve filmu Underworld: Evolution, uběhlo již patnáct let. V jejich průběhu lidstvo odhalilo existenci jak upírů, tak lykanů, a rozpoutalo válku s cílem obě rasy vyhladit. Selene, která byla v průběhu genocidy zajata, se po více než deseti letech probouzí jako vězeň v neprodyšně uzavřené laboratoři společnosti Antigen, mocné korporace, která se snaží vyvinout vakcínu proti virům, jenž mají na svědomí existenci upírů a lykanů. Selene je zničena zjištěním, že Michael zemřel, ale smutek je velice záhy překonán šokujícím zjištěním, že v průběhu svého kryogenního spánku porodila dceru Eve (India Eisley). Ve snaze najít úkryt pro sebe i své dítě se Selene ocitá ve světě, kde jsou příslušníci její kdysi tak hrdé rasy na hranici vyhubení a zbytky přežívajících se ukrývají v podzemí. Odvržena zbývajícími klany se Selene rozhodne spojit své síly s mladým upírem Davidem (Theo James), který se k ní připojí v krvavém tažení proti Antigenu, jenž se snaží zničit ji i její dítě. Když jí na stopu přijdou také její obvyklí nepřátelé, lykani, zdá se, že je i Selene naprosto bezmocná proti nejzákeřnějšímu protivníkovi v historii série Underworld: geneticky vylepšenému superlykanovi. (oficiální text distributora)

R1CH1E

"Happy family reunion" ve stylu 80 minutové neustávající akční řežby s absencí děje? A vlastně když to funguje tak proč ne? ()

Guzo

Ale jo, pokud si Underworld zachová alespoň takovou úroveň, rád se podívám i na případné další díly. I když je to spíš takové béčko s (na můj vkus) velmi kvalitními efekty a trošku se místy vaří z vody. Kate malinko stárne, ale tahle role je jí prostě šitá na míru.. Jen bych v roli dcery viděl raději třeba Chloe Moretz. 6/10 ()

blackJag

Selena v latexu je už tak trochu v UNDERWORLDU inventarizovaná, ale pořád to ještě celkem jde. Nejhorším dílem série zůstává jednička, tento díl zapouští své řezáky někde v úrovni ultra béčkové trojky a neústupně se snaží o další příležitosti (vrata do podsvětí zůstala i zde rozglábena nadoraz). Když to bude alespoň v této úrovni, nemám s tím problém... Jen na okraj, způsob angažování kdysi nadějného Wese Bentleyho (video amatér z AMERICKÉ KRÁSY) není už ani z kategorie camea, to už je řádná herecká vyjebávka :-) II Scénář: Len Wiseman, John Hlavin, J. Michael Straczynski, Allison Burnett. 60% ()

Kosmik 1

Kate Beckinsale opět v akci, se vší možnou parádou a půvabem v latexovém oblečku. Je mi trochu líto, že tvůrci se do toho tak sami zamotali, že s příběhem už se dělat příliš nedá. Je to jen pořád dokola ta samá šaráda, kde přibývají jiní a jiní nepřátelé, kde vládne spousta nelogičností a kde už toho nemůžeme příliš čekat co se děje týče. Na druhou stranu, komu to vadí? Pokud očekáváme akci, tak Probuzení nám ji dá více než dostatek. Vlastně celý film je přímo napěchovaný akcí, kde jedna střídá druhou. Ikdyž se spousta soubojů opakuje, tak tu máme nějaké novinky. Třeba supervlkodlak se mi moc líbil, hodně dobře trikově a efektně zpracované souboje s ním. Dle mě o třídu lepší než trojka a těším se na pokračování... :-) 75% ()

drackula

Síce mi Awakening v niektorých momentoch silne pripomínal Resident Evil a taktiež je nutné poznamenať, že Kate a jej kamarátom to oveľa viac svedčí v lesoch a na hradoch ako v modernom meste, ale aj napriek tomu som nadmieru spokojný. Teda v porovnaní s tým, čo som očakával. Jednoduchá a priamočiara akcia bez štipky zmysluplného deja úplne splnila svoj účel a tam kde možno niekto čaká ťažké filozofické úvahy, sa na scéne ukazuje jeden cool záber za druhým. A samozrejme Kate v latexe tomu pridáva tiež isté čaro ;) Nech si hovorí kto chce čo chce, radšej si pozriem desať Underworldov natočených v tomto duchu, ako čo i len jediný Twilight ! 70% ()

corbeau

Pokud od Underworld čekáte, že uvidíte Kate Beckinsale, jak zabíjí vlkodlaky na 100 způsobů, asi budete spokojení. Mě ale zajímá víc ten svět (slovo mytologie mi přijde moc vznešené, zas tak promyšlené to není) a tím pádem mi lehce vadila absence příběhu. Navíc i ten zbytek - tj. akční složka, postrádá nápad a nenabízí snad jedinou scénu, hodnou zapamatování. A dost mě štvaly i ty věčně blikající světla, epileptikům tenhle film rozhodně nedoporučuju. No, nakonec si říkám, že 2 hvězdy jsou vlastně docela hodně, ale budiž, aspoň to bylo krátké a tudíž nestihlo nudit. Nejslabší díl série. ()

latvar

Navštívil jsem premiéru Probuzení a musím pochválit režiséry Marlinda a Steina za dobře odvedenou práci, ikdyž byl film dějově slabší, pro mě to byl velký zážitek. 80% ()

Pecival

Jsem předešlými díly nepoznamenán, ale to vůbec nevadí, protože příběh - ten jaksi není. Chtěl bych vidět scénář k tomuhle filmu, ale je dobře, že má tak dvě strany, protože když se v půli začne chvíli cosi řešit, docela to bolí. Jinak je film nonstop (tu horší, tu mín horší) akce, kde pobíhá slušivá Kate v obtáhlém latexovém oblečku (spodek ok, s kazajkou si mohlí víc vyhrát :). Akce není nijak nápaditá, ale je slušně krvavá a je jí hodně. Sice je podobně nesmyslná jako celý film, ale to vůbec nevadí. Uteče to rychle, neurazí, docela spokojenost. ()

giovanni3

Tuto sérii mám jednoduše rád, ale každým dílem ta kvalita klesá a rabuje se to co jsem již několikrát viděly. Takže děj zde stojí pouze na tom, že se Selene udělá dcerka, která je hybrid a sem tam nějaké to její ochraňování. Je zde leda zajímavý dějový zvrat co je ten Antigen. Celkově, ale průměrná podívaná a tak nějak se bojím následovníka, který bude beztak již jen čerpat z rozporů mezi tím novým upírem Davidem a Michaelem + bude posunut o pár let dál, aby tam již nemuselo hrát dítě, ale aby tam byla nějaká pohledná slečna a zvýšily se díky ní tržby.... 3z5 ()

Drnqonovic

Celá série Underworld je strašný shit, kterou do jisté míry zachraňují vedlejší herci (Bill Nighy, Tony Curran) a Kate Beckinsale v kůži. Jinak se jedná o mdlé, nevýrazné béčko, s pitomoučkým scénářem, který není ani logicky a ani konzistentní (jsou tedy upíři supersilní jako vlkodlaci, nebo ne? Jestli ano, proč jenom střílejí?) a hlavně s nezajímavými a mizerně sestříhanými bojovými scénami, které si nikdo soudný nemůže vychutnat. Ústřední linie je nezajímavá a romantické duo je absolutně bez jiskry! Jak si tohle mohlo vydělat na celkem 5 filmů je fascinující. Mizerná série, která bohužel není tak mizerná, aby byla alespoň nechtěně zábavná. 4. díl už si rozhodně nepustím. ()

MiaMoonlight

A já jsem spokojená, nač do toho zbytečně rýpat, když mě ten film bavil a jsem ráda, že jsem do toho kina vyrazila. Jediné co bych vytkla, je asi tak vtipná přeměna "jediného zbývajícího potomka", která vypadala jak emo 10 let zamrzlé v ledu. Ale jinak to bylo skvěle zvládnuté a klidně bych v tom kině ještě vydržela. Narozdíl od jiných zklamání jsem opravdu jen nečekala na konec. ()

Šakalík

Jak vidno, z téhle série již nic duchaplného nevypadne. V pořadí už čtvrtý díl je vyčpělý jak levný parfém, příběhem spadá s bídou do béčkové ligy a ani samotné akční scény nenabízejí nic, co by stálo za řeč. Při pohledu na Kate Beckinsale je zřejmé, že už přesluhuje a v bojových scénách to už jaksi není ono. Ale tak ve filmu se dají nalézt i pozitiva. Tak předně jsem se obával, že Selene bude s mateřskou láskou pečovat o nalezenou dceru, z čehož bych asi zešedivěl, což se naštěstí nestalo. Tenhle dětský mutant se totiž o sebe očividně dokázal postarat sám, přičemž tyhle scény, kdy se milá holčička přemění v supící krvežíznivou bestii, jsou asi to nejlepší, co ve filmu uvidíme. Její kukuč mi připomněl posednutou Regan z Vymítače, což je myslím asociace nadmíru lichotivá. :-) Jinak je čtvrtý Underworld ale dost tak o ničem. ()

BMAJTZ

Akční výplach, který sází na rádoby cool akci určenou pouze k předvedení 3D efektů. Víc k tomu nemám co dodat, na jeden večer když se nudíte to ujde, ale tenhle film vás ani po akční stránce nijak nenadchne a o příběhu nemluvě. ()

slovan1

Film, který se s ničím nemaže a na nic nečeká. Což je dobře protože babraní a zdržování nemám rád. Taková rychlý filmek, který baví akcí. Nic převratného ale bavící. Dá se očekávat, že by se mohl natočit i další díl. Kate je o hodně lepší než Mitra a vrátila se ve skvělé formě. ()

Dromed

Líbí se mi směr, kterým Underworld jde. Z thrilleru do hororu. Každí díl je lepší a lepší. Pokud to srovnám z jedničkou, tak hlavně ve zpracování velký pokrok. V tomto případě mi nebude vadit další díl. Tenhle byl stejně nějak krátký. ()

ZkuKol

Modrý filtr, prázdné kulisy, levné triky, nudná akce, příběh na dvě řádky. Kate už to neutáhne, svléknout už se taky nemůže a a švédští šikulové nepřicházejí vůbec s ničím zajímavým. Není to průser, ale těžko hledat důvod proč to vidět resp. za to dokonce platit!... 30% ()

kenkaku

Kate je zpět a tedy i čtvrtá hvězdička v hodnocení :). Skutečně není nad čím moc polemizovat. Je tam Kate, je to standardní Underworld co baví přesně jak je od Underworldů zvykem a ostatní není nutno řešit (tedy opakuji se jako u předchozích Under-komentářů: Komu se líbily předchozí, bude i tenhle. Komu ne, nebude ani ten. Ten kdo první dva neviděl ať se nejdřív podívá na ně ať ví do čeho jde). Asi tak. ()

sedm.1

Awakening u mě potvrdil status Underworld jako té nejzběsilejší akční filmové série vůbec. Absoluně mě zde netrápí jen minimální zápletka, která prakticky slouží pouze jako podklad k naprosto ultimátní akční jízdě, která se nastartuje společně s úvodními titulky a poslední kapka krve dopadne právě zase až s těmi závěrečnými. Vůbec nechápu, jako toto tornádo, které mě smetlo rovnou do akčních nebes, může někdo kritizovat. Veškeré souboje jsou totiž nasnímány naprosto kulervoucím způsobem, jsou přehledné, dynamické, jejich choreografie je dokonalá, co chtít od akční řežby sakra víc? Navíc čtvrtý díl plně ctí fungující styl nastolný již od prvního Underworldu, takže skvělé potemnělé kamerové filtry, výborné efekty a párádní vizuální stránka, to vše je pro tuto sérii již nezaměnitelné a stále naprosto uchvacující. Návrat Kate Beckinsale je pak rovnou dělovu koulí, její postavu Selene řadím mezi největší filmové řezníky vůbec a prostě ji miluju :-)!!! Underworld: Awakening je zkrátka dokonalá akční jízda, nekompromisní, krvavé, přímočaré akční peklo, 100% výplach, který mě dostal do hodně slušného tranzu 8D.Srát na děj, když má film takovouto bombastickou a nepřetržitou akci, nepotřebuje nic víc k tomu, aby šlo o dokonalou zábavu!!! PECKA!!! ()

Underworld čeká reboot

Underworld čeká reboot

28.08.2014

Režisérské rošády

Režisérské rošády

16.11.2010

Remake klasické sci-fi ze 70. let Loganův útěk a nová adaptace vesmírného eposu Duna jsou opět bez režisérů. Na Logana se vykašlal uznávaný tvůrce reklam a videoklipů Carl Erik Rinsch, který si v… (více)

Kate opět v černém

Kate opět v černém

25.09.2010

Je to oficiální, hlavní hrdinkou Underworldu 4 (který pravděpodobně vznikne ve 3D) bude stará dobrá Selene. A to znamená, že Kate Beckinsale si opět bude muset svůj... ehm, herecký talent... nacpat… (více)