Od chvíle, kdy Selene se svým lidsko-lykanským milencem Michaelem zničili prastarého upíra Marcuse ve filmu Underworld: Evolution, uběhlo již patnáct let. V jejich průběhu lidstvo odhalilo existenci jak upírů, tak lykanů, a rozpoutalo válku s cílem obě rasy vyhladit. Selene, která byla v průběhu genocidy zajata, se po více než deseti letech probouzí jako vězeň v neprodyšně uzavřené laboratoři společnosti Antigen, mocné korporace, která se snaží vyvinout vakcínu proti virům, jenž mají na svědomí existenci upírů a lykanů. Selene je zničena zjištěním, že Michael zemřel, ale smutek je velice záhy překonán šokujícím zjištěním, že v průběhu svého kryogenního spánku porodila dceru Eve (India Eisley). Ve snaze najít úkryt pro sebe i své dítě se Selene ocitá ve světě, kde jsou příslušníci její kdysi tak hrdé rasy na hranici vyhubení a zbytky přežívajících se ukrývají v podzemí. Odvržena zbývajícími klany se Selene rozhodne spojit své síly s mladým upírem Davidem (Theo James), který se k ní připojí v krvavém tažení proti Antigenu, jenž se snaží zničit ji i její dítě. Když jí na stopu přijdou také její obvyklí nepřátelé, lykani, zdá se, že je i Selene naprosto bezmocná proti nejzákeřnějšímu protivníkovi v historii série Underworld: geneticky vylepšenému superlykanovi. (oficiální text distributora)

jprmusic

Série už nemá, co by přinesla nového, takže je to v podstatě nuda. Jen na tu Kate se opravdu bezvadně kouká ........ ()

lee.loo

Díky bohu za to, že se ještě pořád dělají klasický upírský vymejvárny typu Underworld. Člověka to neurazí, mysl to taky nezatíží a Kate je prostě kočka k pohledání. ()

WolfIssen

O hodně slabší než předchozí díly. Snad už je to poslední film. Trilogie by byla rozumnější. Taky bych vytkl, že upíři nedýchají, nebije jim srdce a nemůžou otěhotnět, to byl hodně trapný tah... ()

Barrymore

Už tady byla spousta hororů, ve kterých byli lidé utlačováni a vražděni různými monstry (upíry, zombie, vetřelci, predátory, bakteriemi, atd…). Toto je konečně (aspoň co já vím) první film, který je z pohledu druhé strany. 80 %. ()

habertek

Opět podhodnocený film...i jednička je podhodnocená. Řekl bych, že Probuzení jedničce trochu šlape na paty, dobrá atmosféra, dobré akční scény, zajímavý děj...Hádám, že bude i pětka podle toho jak to skončilo tak už se těším! ()

Lenii

I když ságu Underworld miluju a první 3 díly se mi líbily, tak musím říct: "A tohle má být jako ku*** co?" ... Popis filmu je zajímavější než film sám. Film má naprosto nudný a předvídatelný děj. To, že "TO" je její dcera je přece naprosto zřejmé, jasné, očekávané a oni kolem toho chodí ve filmu jako okolo horký kaše snad půl hodiny. A ještě s tím dělají takovou senzaci slovy: "Já vím úplně přesně, co jsi zač." Kecy, kecy, kecy... No a superlykan tomu nasadil korunu, fakt. Všichni upíři, co se perou s lykany jsou v tu ránu na fašírku, ale Selena se pere se superlykanem a pomalu nemá ani ten miniaturní krvavý šrám nad levým okem. Jen díky hlavní herečce, hudbě a pár akčním scénám nedám víc, jak dvě hvězdičky. 40% ()

bloody21

no kriste horsi dil snad ani byt nemohl! nic se neděje, nuda, furt dokola, predchozi dily fakt parada, ale tady totalne dosrali co mohli..tyhle hlavní myšlenky mě dokážou dožrat..uvěznit a prozkoumat..kdo dal lidem na tohle právo?..podoba města byla přesně ta, které se bojím, nikde žádný strom, všude šedé budovy..i nádech filmu byl takový divný..vubec ne jak předchozí díly..uvěznili ji, a kdyby uvěznil někdo nějakou skupinu lidí? to by už byl zločin..stříleli po ní, protože se chtěla dostat ven, podobné hl. myslenky byly v avatarovi, kolumbus dobytí ráje..nesnáším to, neustale mě napadají myšlenky vyhubit ten zkurvený lidský zkažený rod, který kam strčí čumák, všechno zničí, dosere a a nakazí tou svou zkažeností, která ukazuje že bez techniky neprřežije v přírodě ani sekundu... ()

Nessos

Dobré tak na jeden večer a pak už nikdy.. nicméně (!!!) minimálně milionkrát lepší než Twilight. Takže 3*. ()

Vocoun

Nedá se tomu upřít tempo a spád a taky dostatek akčních scén. Velkým problémem je ovšem stopáž, sotva jsem se v kině usadil, film končil :). Navíc mě mrzí, že se zde prakticky neobjeví Scot Speedman. Ale jsem fanda serie, tak alespon silné 2*. ()

Lebowsky

Podľa mojej mienky to bola slušná jazda. Chýbal mi tam však Michael ktorý tomu dával spolu so Selene tú pravú šťavu Eve je len ako doplnok no nie náhrada. Bolo jasné že pokračovaním štýlu rozbroje, zrada a sledovaním ako sa upíri medzi sebou navzájom zrážaju cesta nevedie. Vrátili sme sa k deju ešte pred prvou časťou keď hrozba pod názvom Vlkolaci vzbudzovala v ušiach upírov hrozbu a rešpekt, nie iba otravný hmyz čo sa ti len motá pod nohami keď chceš riešiť rodinné problémy ako to bolo v prvej a druhej časti. Už v prvej časti vlkolaci mleli z posledného. O druhej časti ani nehovoriac keď posledná nádej na nejaký poriadny vlkolačí žúr umrela za nejaké 2 minútky. Málo porozpráné ale dej sa celkom posunul. Čo sa týka effektou na tých si naozaj mohli dať viac záležať. Odo mňa celkovo vzaté 4* akurát ()

carodejb

Na začiatku roka ma potešil návrat jednej z mojich obľúbených sérií kde sa masakrujú upíry s vlkolakmi. Tentoraz sa k nim pridajú aj ľudia. Po vlažnom treťom filme ma potešila dych berúca akcia a rýchli spád. Avšak na prvé dva diely sa to ani zďaleka nedoťahuje, hlavne preto, že Prebudeniu chýba príbeh. Dialógy totiž tvoria asi iba 10 minút celkovej stopáže. Ale ako oddychové Béčko postačilo, kľudne si to zopakujem aj druhýkrát. ()

anyonecek

Nejkratší a nejslabší ze všech filmů Underworld. Příběh už vycucaný z prstu, zbytečný přechod do hororového žánru a šíleně přehnané efekty, rozhodně to bylo podstatně více fantasy než ostatní díly a úplně se vytratila atmosféra a nějaké napětí. Samozřejmě nám zůstal příběh otevřený na případný další díl, který pokud bude, tak doufám, že nedopadne takhle špatně. Přišlo mi, že tvůrci už vůbec nevědeli co sem dát, tak kopírovali z filmů jako Matrix, Resident Evil nebo i z Kruhu. ()

Ivoman

No že bych to musel vidět dvakrát, to asi ne. 3D tragicky nevyužito, obraz stále namodralý a tmavý, takže z jatek nic moc vlastně vidět není. ()

Brano

Trikrát a dosť. Dejová línia tohto filmu je katastrofálna plná scén, ktoré nedávajú ani zmysel. Toto snáď zaujme len skalných fanúšikov tejto série. Pre mňa je to jeden z najhorších, čo som v rámci žánru upírov až po postapokalyptické filmy videl. Scenárovo bieda a herecký je tento snímok obsadení veľmi zle. Už ani ženský "Rambo" Beckinsale ma nebavila. /30%/ ()

johnsnow

Bravúrne. Dovolím si povedať, že pre mňa najepickejšia časť. Najmä odrb hlavného záporáka bol fajn. Príbeh to tiež malo dobrý, efekty trošku pokulhávali ale dalo sa to. Staré postavy dobré, z nových potešia záporáci a Tobias z divergencie akurát starý Lannister tu bol zbytočný ale nevadí. 5* a hor sa na záver ktorý budem dúfam epického charakteru. ()

Nathaniell odpad!

Tenhle díl byl upřímě řečeno trošičku průšvih. SPOILERY - Chyby ve Filmech: 1. To jak si na sebe upírka (nwm jméno) vezme plášť. Hele, proč to dělá ? Aby si jí nikdo nevšiml ? Je to na bednu. On si asi nikdo nebude všímat baby ve vojenským plášti. Byl to jen shit na dělání "MAAAASAKR COOL!!!" scén. 2: Super to sklo, který rozbila chlapíkem a jeho to ani nezranilo. Ale podle zvuků plastový nebylo. KDE HO PROSÍM SEŽENU? ? 3: To zk..rvený vys..rání ve stylu: "Hups miliony lidí umřely, ale já utekla, je to super...." Mi lezlo krkem ! ! 4: Kate Beckinsale od roku 2005 ale mrtě sešla. Tým maskérů se s tím naštěstí nepokusil nic dělat. Jasně - mohli to zakomponovat do děje. Jako že měla nervy, nešlo ji srát, bo tak. No... Bulím na blbým hrobě... chjo.. 5: Nepřátel tak nějak neubejvá. Moc vás nenechaj oddechnout a už rvou do vás data horem, spodem. Pokud si tedy chcete odpočinout tak jedině za pomoci tlačítka - "Pause" pokud nemáte tu smůlu a nejste na tom v kině. 6: Amíci jsou husto hustě husťoucí a když se do něčeho pustěj, jen tak toho nenechaj. Je jasný, že jejich "lovy" musely být placeny z bohatství upírů, který zabavili. Ovšem jejich bouchačka nového věku - Maňáskobijec M2000 je prostě luxusní. A skoro i střílí. Samozřejmě nekonečno nábojů. Normálně by měla na jeden skisk náboje v p..či. Ovšem Maňáskobijec je "MAAAASAKR COOL!!!" 7: Jarmila (fakt nevím jméno tý upírky) furt hledá bezhlavě toho svýho týpka, se kterým si od seznámení řekli pět slov a ona ho šialeně miluje. Pak narazí na malou holku a plány se náhle měněj ! Úplnej obrat.. 8: Ta její "MAAAASAKR COOL!!!" chůze pro zbraně. Hele, je hustá - je chvilku u upírků na návštěvě a už ví, kde maj Maňáskobijce. Nááářez ! 9: Jarča má nejlepší zbraň. Všichni střílej - Likani nic. Ona střílí - likani padaj. Jak to jen dělá ? ? ? 10: Prach tu nikoho nezašpiní. Všichni jsou čistý jako sklo. Kromě Ludvíka (ten upír - nwm jméno), kterej je mokrej. Prostě missák mokrý... a tričko taky. 11: Julinka (Ta holka) - hele, proč vlastně zavrčí na svoji mámu ? Dííívný... 12: "Hej rejžo ! Malý Likani došli ! Mám poslat toho velkýho?" "Jo, pošli Camerone!" "A nebudou se lidi ptát, kde se vzal ?" "Nebudou. Lidi jsou blbý..." Divný ! Já se ptám ! ! ! A že je likan velkej přes 4 metry rychlejší než středně velká upírka ? Hmm.. že by "nas..r si fyziko..." ? ? 13: Ludvík ožije masáží srdce jak Trinity v Matrixu. S tím rozdílem, že on má srdce vedlě ledvin. Asi nějakej upírskej upgrade. 14: Jarča jde do boje. Bere si svůj EXTRA MAAAASAKR COOL BRUTAL plášť, kterýžto ji činí nesmrtelnou, ale tvůrci nám to neřekli... Naštěstí má furt rozpis směn svých únosců (což taky neřekli) a tak může na jednoho počkat... COOOOOL 15: Klika, že má Vilík (ten černoch) tak zvídavýho kámoše, kterej se tak rád o sr..čky z práce dělí. Jinak by byli v p..či, že ? 16: Jarča vydrží na světle. Jakto ? ? ? Jo dar ? Kdy ? Kde ? Jak ? ? ? 17: Vilík má naštěstí moc hezkej příběh svý starý a ten "FAKT" není klišé... ble. 18: Jarča jde do baráku... "Harry!!" Má hustý sluchátko od Vilíka Bonda, jeden malej sprind a pochod pi-pi-pianko. Jde jak s hnojem a paroduje Terminátora. Prečo ! ! ! 19: Latexovej travestioblek naštěstí nepoškodí náboje. 20: V závěru zůstane Jarča na dcerušku čučet a důvěrně to přenechá Vilíkovi. Kterého nikdy předtím neviděla... 21: Z Maňáskobijce letí náboj číslo 827 a zase vedle ! ! 22: Pak doplní náboje (kde měla zásobníky??????) a jde dál. Vilíkovi neodpovídá. Asi si restartuje mozek.. 23: Jak se příběh rozpadá, dělaj mu problémy i totální ptákoviny. Maňáskobijec zacvaká prázdnotou, avšak chvilku na to vystřelí Jarča další náboj, aby pomohla Kurv... Korvinoj... 24: S výtahem vás čeká ta nejnašlapanější předváděčka Maňáskobijců vůbec. originál Matrixu již Wachowští jistojistě pálí dojetím, že to jde i TAKHLE ! ! 25: Vilík se mění ve Stallona bráchu... střílí sedmý náboj z Revolveru. (S kapacitou 6) Říká cool hlášku a umírá na krvácení do p..dele.. 26: Ferda (ten superlikan) rovná rozbitý auto. To aby měl kompars čím jet domů... 27: Tryk z granátem je z Pirátů z Karibiku, že ? ("není to fér!") 28: Jarča se uhýbá ZAS jak v Matrixu (Wachowští pálí zbylé dva díly), Vilík ožívá, Kur... Korvin zdrhá někam do h..jzlu a shit končí. Nenapíšou vám v titulcích, že "licanství prodlužuje život a upírství vedení" tak jako u ostatních věcí čekají, že si to domyslíte. Tááák. A diví se ještě k..rva někdo, proč dávám odpad ? ? ? ! ! Fakt se moc omlouvám, že nepatřím mezi ty, jež změněj pohled na film u čtvrtého dílu. Standard lehkého nadprůměru jde do háje, protože dva debilní rejžové čekaj stejný obecenstvo jako u filmů od Asymulu... () (méně) (více)

helrohir

Čo sa týka deja, oproti prvým dvom dielom je toto pokračovanie dosť pozadu. Scenáristi asi mali problém vymyslieť pozadie príbehu, v ktorom by odveký boj medzi rasami upírov a lykanov dával stále zmysel a nebol len prostým opakovaním už videného. Pridali sem do počtu aj boj proti ľuďom, ale nakoniec sa prostredníctvom všelijakých prapodivných scenáristických kontúr aj tak prepracujeme ku starej známej konfrontácii upíri vs lykani. Miesto romantickej dejovej odbočky, ktorá dominovala v predošlých dieloch, tu máme pokus o rodinnú drámu. Z tohto pohľadu to naozaj vyzerá ako zlátanina. ALE, tvorcovia sa našťastie rozhodli, že tu nebudú nič naťahovať a už od úvodných minút sa ide na vec. Prakticky celému filmu dominuje akcia. Hoci nie je nejak extra invenčná alebo nezabudnuteľná, neustále sa vo filme niečo deje, je tu kopa prestreliek aj krvavej kontaktnej akcie. A hoci tu chýba aj povestná atmosféra z prvých dvoch filmov, ako na nenáročnej jednohubke sa na tomto filme dá pochutiť. A ešte väčšiu chuť filmu dodáva ingrediencia v podobe ultra sexy Katky. 50%. ()

Mr.Keli

Přišel jsem, viděl jsem, odešel jsem. Je to docela krátké. Dialogy pro mne nepochopitelné, za to bad look hl. představitelky je dokonalý, akční scény dobře koordinované. Ale nechápu proč skoro v každé scéně blikaly lampy/žárovky?! Viděno v kině, 55%. ()

krivkin

Dám 3* s obroušenými špičáky, film je naštěstí sympaticky krátký, takže se nestihnete nudit. Akce (místy docela povedené) a krve tam je celkem dost, logiku "děje" a dialogy nemá cenu vůbec komentovat, co víc chtít od popcornové zábavy, že?! Pokud někdo chce vidět opravdový film o UPÍRECH, ať si prostě pustí Draculu nebo Interview s upírem. Je to na jednu stranu škoda, protože téma upírů a vlkodlaků určitě lidi přitahuje a dalo by se z toho vytěžit mnohem mnohem víc než jen omílat stokrát viděná klišé, byť navlečená do líbivého (černého, těsného, rajcovního) kabátku. ()

StrikerJC

Moc jsem se těšil i když bylo celkem jasný jak tohle dopadne, když to bylo ve 3D. Hodně akce, především v závěru filmu tomu dodalo aspoň šťávu oproti docela pomalému rozjezdu a zvláště bych vyhoup přidání více krvavých a drastičtějších efektů. Jediný co se nikdy nebude dát vytknout je Kate, té ta role prostě padne. Na druhou stranu mi přišlo, že druhá hlavní upírka je prachsprostá vykrádačka Samary z The Ring. Navíc 3D verze mi příjde, že nenabízí tolik 3D efektů jako ostatní 3D filmy a opět musím říct, že 3D je zabiják filmů. Stejně si to najde cestu a ze sérií Underworld se rozloučit nehodlám ;) ()

Underworld čeká reboot

Underworld čeká reboot

28.08.2014

Režisérské rošády

Režisérské rošády

16.11.2010

Remake klasické sci-fi ze 70. let Loganův útěk a nová adaptace vesmírného eposu Duna jsou opět bez režisérů. Na Logana se vykašlal uznávaný tvůrce reklam a videoklipů Carl Erik Rinsch, který si v… (více)

Kate opět v černém

Kate opět v černém

25.09.2010

Je to oficiální, hlavní hrdinkou Underworldu 4 (který pravděpodobně vznikne ve 3D) bude stará dobrá Selene. A to znamená, že Kate Beckinsale si opět bude muset svůj... ehm, herecký talent... nacpat… (více)