Sherlock Holmes: Hra stínů

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes 2: Hra tieňov

Akční / Dobrodružný / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2011, 123 min

Stylovější, zapamatovatelnější, vtipnější, promyšlenější a celkově lepší než první díl. Výborné cameo Stephena Frye!(19.12.2011)

Režijně typický RItchie - to je moc dobře. Dějově ale naprosto zbytečná nástavba jedničky. Bohužel. Příjemný film na jednu návštěvu kina. 65 %(20.12.2011)

Rozpočet $125miliónovTržby USA $186,848,418Tržby Celosvetovo $534,848,418Tržby za predaj Blu-ray v USA $61,226,451 //počet predaných kusov 2,695,007Tržby za predaj DVD v USA $45,346,054 //počet predaných kusov 3,568,794║ Hra tieňov, hra na efekt, efektne prevedený film, ktorý ide na istotu a kde je na čo pozerať, veľa akcie, dobrých spomalovačiek, dobré herecké obsadenie, slušná zábavnosť,.... možno len o kúsok slabšie než prvý diel. /videl v kine: 80%/(11.1.2012)

Ke Hře Stínů můžu s klidem říct, že mě skutečně neskutečně bavila. Sice Ritchieho představa slavného anglického detektiva není jako přes kopírák toho z knížek, ale své kouzlo rozhodně má. Líbí se mi ten vykreslený obrázek staré Anglie, kdy mazaný profesor místního školského ústavu kuje pikle světového formátu a míní si mastit kapsy svého tvídového saka prodejem smrti. Nejlepší scéna byla pro mě ta v lese, zpomalé záběry odletujících třísek, lámajících se stromů, letících střel, výrazů všech zúčastněných nebo Robert a jeho přetěžká zranění. V porovnání s ním se může jít takový neustále zkrvavený Bruce Willis ve svých Pastích zahrabat. Je zde sice hodně scén těžce, ale opravdu těžce nadsazených, ale tohle já neřeším ... bylo to fajn.(25.5.2014)

Přes všechnu tu samoúčelnost, která mi v příbězích Sherlocka Holmese příliš nesedí, snahu vytvořit nového geniálního-alfa-samce z Downeyho Juniora, a velkolepě stylizované scény, z kterých čiší digitál, je druhý díl povedenější zábava. Pomáhá tomu především kvalitní záporák, kterého Jared Harris zvládá díky svým úchvatným hlasivkám... Díky němu nebudete řešit mnohé detaily, které v příběhu nesedí nebo ty skoro až fantasy (švýcarský zámek v horách?! konec?) scenérie a scénáristické vykličky. Po (krásně stylizovaných) titulcích mám na jazyku sladkokyselou pachuť, v které se podle mě Ritchie jako režisér začíná ztrácet a film chvílemi až často připomíná "slepenec nejšílenějších nápadů, co jsem našel doma v šuplíku", ale tentokrát mu to s přivřením jednoho okna odpouštím. Vždyť tady vás oberou o všechno, hlavně o tu pěknou šálu, s kterou jste přišli...:)(22.4.2012)

• - V závěrečné scéně Dr. Watson (Jude Law) vstane a odejde od stolu, aniž by kulhal nebo použil k chůzi hůl. (dandislav1991)

• - Vo filme nazve Sherlock Holmes (Robert Downey Jr.) Moriartyho (Jared Harris) "Napoleonom zločinu". Toto pomenovanie bolo prevzaté z Doylových poviedok. (Rieux)

• - Při útěku lesem je Watson postřelen na pravém boku, ale později ve vlaku si Watson ošetřuje levý bok. (Illuminare)