Dosud se všichni domnívali, že genialita Sherlocka Holmese je jednoduše nepřekonatelná. Nyní se ale objevil nový nadaný kriminalistický mozek. Je jím profesor Moriarty, který dokáže z hlediska intelektu Holmese dostihnou. N=avíc má absolutní cit pro špatnost a ztrátu svědomí. To jsou vlastnosti, které by mohly slavného detektiva porazit. Brzy je nalezen mrtev korunní princ Rakouska a zdá se, že spáchal sebevraždu. Sherlock ale nabude podezření, že se jednalo o vraždu spojenou s mnohem zlověstnější záhadou zkonstruovanou právě Moriartym. Stopa vede do podzemního pánského klubu, v němž Holmes zapíjel svobodu s doktorem Watsonem. Zde se Holmes seznámil s cikánskou kartářkou, která může odhalit mnohem víc, než je ochotná prozradit. (TV Nova)

bartias

Pokračování má zběsilé tempo a je tak komplikované, že je těžké najít si při jeho sledování čas na to, aby člověk vydedukoval, o co tady vlastně jde. Až závěrečná čtyřicetiminutovka odhalí, že Moriartyho geniální plán je jednoduše vskutku geniální. Akce nezpomalí, zato nabere grandiózní obrátky. Finále? Výtečně převyprávěný Reichenbašský pád. 7/10 ()

3n3my

Trochu prestrelená dvojka podľa môjho názoru. Hluché nezáživné momenty (najmä pri niektorých zdĺhavých dialógoch), potom zas chaos v prekombinovaných scénach a strata momentu prekvapenia sú škvrnou na inak stále nadpriemernej zábave. Nadpriemernej najmä vďaka vizuálnemu prevedeniu, preto aj ďalšie pokračovania nemusia byť len utópiou. ()

DarkDemon

Ještě trapnější a stupidnější než první film z této série. Za největší zoufalství považuji souboje (i kdyby se vše obešlo bez zbytečné sekvence kde si vše předem přehraje a „dokonale naplánuje“) hodící se tak do nějaké akční komedie hongkongské produkce. Holmes zachraňuje Evropu před válkou kterou si naplánoval ziskuchtivý Moriarty? To je, ale hovadina! Už minule jsem se skoro modlil aby nepokračovali bohužel mám smůlu. Takhle prznit skvělý námět je vážně zvrácenost. Věřím tomu, že i Uwe Boll by se s tím popasoval lépe než Guy Ritchie. Dělat z Holmese akční film je mi „proti srsti“ vadí mi Kung-fu rvačky, zpomalovačky ... takhle pravý britský gentleman nejedná. U prosťáčků v USA to zřejmě zaskóruje a jistě bude další díl - na ten už se dívat asi nebudu. Radši si budu pouštět dokola (pro mě nejlepší) „verzi“ kde v hlavní roli exceluje Jeremy Brett. ()

sir-dave

Vesměs stejné jako jednička až na to hlavní - příběh. Po našlapané jedničce a s Moriartym jsem si sliboval dobrou zábavu. Ve výsledku jsem se po většinu času trochu nudil. Více Rapace na úkor McAdams spíše ke škodě. Dobré scény s cikány nebo slow motion útěk v lese. ()

panMartin

První díl holmesovské série od Guye Ritchiho se mi strefil do nálady a ocenil jsem moderní akčnější styl, herecké obsazení a vzájemnou chemii filmových postav. Trošku zklamání přináší nový díl nejslavnějšího anglického detektiva. Potíž je v tom, že druhý moc nenaplňuje očekávání jedničky scénář je splácanej a má jen pár opravdu vynikajících momentů a trošku děj pokulhává. Pořád je to ale zábavná jízda s vynikající vizuální stránkou. Pokud bude, rád si na trojku počkám. ()

tomeek

Tady Ritchie dokazuje Zacku Snyderovi, že ještě nepatří do starého železa a že je pořád stejný pán vizuální a střihové zkratky. Už klasické "holmesovské" dedukční předvídání situace ještě obohacuje o luxusní kamerové chuťovky a to, čím mě bavil v Podfu(c)ku, tady posouvá ještě o míle dál. Mnohokrát zmiňovaná scéna v lese je opravdu lahůdka pro náročné. Kdyby Guy dostal režii například Rychle a zběsile, asi bychom se z těch honiček "posrali v kině" :) Výborná dobrodružná podívaná. 4* ()

StanislachKo

Podstatne prekombinovanejšie ako (inak dokonalý) predchodca. Príbeh sa nejak zamotal do svojich vlastných pavučín a teda z pointy sa vytratil plánovaný wááááu-pocit. Krásne ženy mali tiež menej priestoru a i keď som si to pôvodne nebol myslel, chýbali mi tam. Ale ústredná dvojica stále dokonale fungujúca a navyše jedna z najlepších akčných scén, aké som kedy videl (možno dokonca najlepšia) - les! Guy zase prišiel s niečím doteraz nevídaným. Ten chlap sa v tom určite vyžíva... Alebo len ja? ()

Radiq

Připadalo mi, že mě v tomhle pokračování už nic nepřekvapilo (kromě Holmsové geniální mysli, ale to se taky dalo čekat). Objevuje se tu totiž stejná akčnost, postavy taky žádnej větší progres a celkově mi to už nepřišlo tak zábavny (moc výbuchů, převleků, zamotanosti atd.). Zajimavá byla lesní běhavá scéna, která vypadala jak z válečnyho filmu, a proto se to tam podle mě moc nehodilo. Noomi Rapace taky těžce zklamala a od dob Lisbeth asi zklamává pořád. Moriarty ušel, herecky ho Jared Harris zahrál skvěle, ale ten jeho propracovanej ďábelskej plán byl na mě až moc přehnaně dobře vymyšlenej. Ale ok, když tohle všechno přijmu, tak mi vychází lepší průměr, zhoršení od prvního dílu jenom o hvězdu a dobrej zážitek hlavně kvůli dobové atmosféře a výpravě. ()

SoolenJV

Nepřehledné, přeplácané - a naprosto k ničemu. Downey je skvělý herec, ale na Holmese se nehodí. To, co s Holmesem dělá Guy Ritchie jej poněkud devalvuje a v důsledku znemožňuje to, aby se k jeho předloze dostali noví čtenáři. Budou li totiž v Doyeleovi hledat to, co ve filmech, budou hledat marně. Počítačová hra, která se nedá hrát. A ještě je všemu úplně zbytečná. ()

Nivenx

Ten kdo viděl pochopí. Druhý díl Sherlocka jde bohužel dolů. Ne z důvodů herců, či režisérské práce, ale kvůli samotnému příběhu. Ten je o poznání slabší a velice špatně rozvedený. Pokud bude třetí díl, rozhodně se budu těšit a doufám, že napíši lepší scénář, jak zde. ()

Mol

WHAT DO YOU SEE? EVERYTHING. THAT IS MY CURSE!! Ačkoliv závěr filmu se mi zdál oproti prvnímu povedenější, tak i přes to je celkový dojem po skončení dvojky slabší. Holmes je tu už hodně jako Jack Sparrow a jak všichni víme.. méně je někdy více. ()

TomStall

A zase ten otravnej cikánskej soundtrack, doprovázející taškařice na plátně. První polovina naprosto vyzívaná, naštěstí se po půlce film zhoupne ke trochu temnějšímu stylu vyprávění, scény v opeře a v lese berou dech. V podstatě mám z toho stejný pocit jako z jedničky, takže silné ***. ()

Hafran

Příjemná zábava, s lepším příběhem a gradací než jednička. Stejně jako u jedničky měl i tenhle Sherlock Holmes velký potenciál a i když sem se dobře bavil je škoda že z toho Ritchie přece jenom neudělal lepší film. ()

Doudis19

Nedokážu pochopit tak výrazný, kvalitativní rozdíl v jednolivých polovinách filmu. První působí až přehnaně nuceně, těžkopádně, vetšina z toho co se na plátně odehrává je absolutně nezajímavé a hlavně ukrutně nudné. Zátímco druhá polovina filmu, počínaje cestou na ořích do Německa, je úplným opakem. Zpomalovačky, už nepůsobí zbytečně, ale zatraceně cool, stejně jako samotná, ústřední dvojice, která se do té doby zřejmě rozehřívala. Vyvynuvší děj okamžitě vtáhne a od strhující a technicky dokonalé scény úprku lesem se konečně zase jedná o toho svěžího Sherlocka Holmese, jak si ho pamatujeme. Lehounce slabší než-li první díl, přesto stále stojí za shlédnutí a to dokonce i přes nekřesťanské ceny, které sužují peněženky filmových fanoušků. ()

chelseaman22

Robert Downey Jr., se ve snímku vyjímá, jako černoch mezi členy Ku-Klux-Klanu. Avšak tento kontrast není vůbec na škodu. Společně s Jude Lawe utvářejí Mozartovu 7. Symfonii, jež nedokáže oslovit veškeré spektrum diváků, ale většinu téměř uchvátí. Nikdy bych byl neřekl, že se bývalý choť Madonny ujme dvou Sherlocků v poněkud modernějším hávu. Výprava, kostýmy, režie a hudba jsou jako víno. Na první ochutnání Vám nechutnají, na druhém si pochutnáte, a na třetím si poručíte celou láhev. Nesnažme se hledat nedostatky, jež poskytne snad každý snímek. Hledejme klady, kvůli kterým se pro Nás film stane výjimečným. Stejně jako pro mne Sherlock Holmes. 87% ()

Decker

Kdo nedá 5 hvězdiček je pouze posluhovačem Moriartyho! :-) Pokud to řeknu civilněji, tak si odvážím říct, že Guy Ritchie se překonal a první díl je jen chudým příbuzným této geniální dvojky. ()

filmmovier

O něco slabší než první díl, celkově ale dvojka zase potěšila. Ale musím říct, že recenze byly opravdu rozporuplné, v hloubi duše jsem očekával zklamání.... ale to se nakonec nekonalo, protože já těmto filmům co se týče kvality dost věřím. No, opět to bylo ukrutně vtipné, hlavní dvojka chrlila skvělé hlášky jednu za druhou a dost jsem se nasmál i u Holmesových převleků. Downey a Law se opět skvěle doplňují, zpomalené záběry jsou úchvatné a ještě efektnější než v prvním díle. Finále bylo úžasné a jestli bude trojka, myslím, že se můžeme těšit... Co se týče soundtracku ten mě nadchl i tady. Uslyšíme starou dobrou znělku z jedničky, ale nové melodie jsou pěkně zkomponované. A představitel Moriartyho vůbec nebyl špatný. Na začátek roku určitě příjemný film. 80%. ()

Laerry

Přiznávám se, že ty 4 hvězdy jsou spíše za můj fangirlsmus (shippin' R&J!!!), než za kvality filmu, ale zábava to pořád je. ()

Cedr

Hlavní vadou na kráse je nutnost nevyhnutelného srovnání s předchozím dílem, po kterém vyjde najevo, že konzistentní zasazení v nádherném CGI Londýně Sherlockovi svědčilo o chlup víc. Game of Shadows svým "all over the place" střídáním lokací působí zbytečně neučesaně a mírně chaoticky. Film ale zase naopak zvedá skvělý Jared Harris z Mad Men jako prvotřídní záporák. Zkušená ruka Guye Ritchie není ve filmu tentokrát bohužel až tolik vidět a vše drží pohromadě spíš ústřední duo. To ale samozřejmě bez problémů stačí na zajištění nenáročného, ale stále ještě mimořádně zábavného filmového zážitku. Už jen díky ústřední hudební skladbě. ()

fantassia

Tak nevím, začnu tím dobrým, pěkný kulisy, možná pár vtipných kousků, ale celkově si nemůžu pomoct, strašně prázdný. Superman už je Scherlockovi a jeho knižní předloze tak vzdálený, že už s ní vlastně nemá ani co dělat. Navíc Noomi tahle role prostě nesedla nebo si nesedli herci navzájem, něco tam rušilo a připadlo mi, že prostě patří do úplně jiného filmu a k úplně jiným protějškům. Guy by do staré klasiky přeci jen neměl strkat nos, je mi líto, ale tohle opravdu nenadchlo. ()

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Další špionáž pro Cruise?

Další špionáž pro Cruise?

20.03.2013

Tom jede. Brzy jej uvidíme v postapokalyptickém Nevědomí, nedávno dotočil další akční sci-fi All You Need Is Kill, počítá se s ním pro nového Van Helsinga a šíří se dohady o Mission: Impossible V a… (více)

Proč se loni nechodilo do kina?

Proč se loni nechodilo do kina?

03.01.2012

Americká (ale nejen ta) kina zažívají krizi. Loni je navštívilo nejméně diváků od roku 1995. Zklamání z tržeb druhého Sherlocka Holmese či Fincherových „Mužů, kteří nenávidí tetované dívky“ jen… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011