Dosud se všichni domnívali, že genialita Sherlocka Holmese je jednoduše nepřekonatelná. Nyní se ale objevil nový nadaný kriminalistický mozek. Je jím profesor Moriarty, který dokáže z hlediska intelektu Holmese dostihnou. N=avíc má absolutní cit pro špatnost a ztrátu svědomí. To jsou vlastnosti, které by mohly slavného detektiva porazit. Brzy je nalezen mrtev korunní princ Rakouska a zdá se, že spáchal sebevraždu. Sherlock ale nabude podezření, že se jednalo o vraždu spojenou s mnohem zlověstnější záhadou zkonstruovanou právě Moriartym. Stopa vede do podzemního pánského klubu, v němž Holmes zapíjel svobodu s doktorem Watsonem. Zde se Holmes seznámil s cikánskou kartářkou, která může odhalit mnohem víc, než je ochotná prozradit. (TV Nova)

jsemzuzu

Chjo, tak tohle se tedy moc nepovedlo... :// zápletka překombinovaná, chaotická...postava cikánky byla naprosto zbytečná... tohle už prostě bylo dělané pro prachy a to co fungovalo u jedničky mě tady svým způsobem štvalo :( jen u jedné scény (honička v lese) jsem byla naprosto unešená precizností kamery a režie, jinak spíše bída... pár uchechtnutí nad vtipným Holmesem, ale jinak u mě v srdci zůstává stále jednička, ta byla poctivá a velmi chytrá ;)) ()

Torgal

Typická "dvojka". Všetkého viac - viac akcie, výbuchov, spomaľovačiek, sherlockovych dedukcii zahnaných ad absurdum... A pritom je výsledok horší ako u umiernenejšej jednotke. Dej je prekombinovaná fantasmagória, holmesove "súbojové odhady" sa opakujú a začínajú nudiť a mám dojem, že aj dialógy stratili niečo z ostria prvej časti. Chcelo by to skrátiť a zhutniť dej, ale asi ani to by filmu na štyri hviezdy nestačilo. Na to je to jednoducho až príliš vykalkulovaný komerčák. Nepozerá sa naň ale zle. 6+/10 ()

matous4

Podle mě tenhle film trpí pouze tím, že se jmenuje Sherlock Holmes. Pro znalce této knižní postavy je těžko pochopitelné, že například zbije 4 chlapi najednou a bohužel takových to scén je tam řada. Najednu stranu děj je poměrně slušně inspirován Doylovou povídkou, což se u prvního dílu ani trochu nevydařilo. Jinak se na to velmi pěkně kouká, efekty jsou slušné a prostředí staré Evropy velmi podařené. Co se hodnocení týče film bude tak trochu trpět srovnáním se seriálovým Sherlockem od BBC. ()

VerenaLord

Co se efektů a velmi úderných dialogů týká, nemám nejmenších výhrad, i když... už chybí vtip a jiskra, která byla v prvním díle (ani rádoby vtipné scény s opět polomrtvým psem a jeho oživením vakcíny z nadledvinek nic nespraví). Herecky velmi zajímavé a slušně zahrané, takže také bod navíc, ale naprosté zklamání nacházím ve zcela nudném příběhu. Chybí napětí, celá zápletka je natolik složitá, zamotaná a naprosto nepřehledná, až je tak překombinovaná, že je takřka ,,nepoživatelná". ()

aR3Zz

Ačkoli bylo toto pokračování rozcupováno nejedním kritikem či divákem, já jsem za své peníze dostal přesně to, co jsem očekával - stylovou akci a zábavu. Ovšem nic víc. Nějakou hlubší myšlenku či dlouhotrvající dobrý dojem film nezanechá. 75% ()

ClayGirl

Jak bych si mohla nezamilovat chlapa, který má tolik charakterových vlastností mého vysněného prince a navíc je tmavovlasý? Na chvíli jsem byla Holmesem tak okouzlená, že jsem vyslechla přání mladšího bráchy a podívala jsem se s ním na Avengers jen proto, že tam Downey hraje nějakého divného chlápka v železném obleku, co srandovně běhá. Ale pak jsem viděla Hru stínů, a říkám si, co to sakra provedli s mým chudáčkem Sherlockem? Obléct ho do podvlíkaček s gaučovým motivem, udělat z něj ženskou a ještě ho nechat tančit ploužáka s Watsonem? Legrace musí být, ale změnit geniálního, charismatického detektiva v šaška na úrovni Petera Griffina? Ale no tak! ()

papaguy

Tento způsob Shrelocka Holemese se mi zdá býti poněkud podivný. Holmes nevyniká již jen geniálním intelektem, deduktivními schopnostmi a pozorovacím talentem. Ale kromě toho umí kung-fu, ovládá akrobacii, eskamotérství, bere drogy a je to prvoligový excentrik... Máme tu téměř supermana Holmese říznutého mistrem Jodou ze Star Wars a detektivem Clouse i s jeho pobočníkem Cato z Růžového Pantera. Holmes se tak stává poněkud předimenzovanou postavou. A ovšem, málem bych zapomněl - humor... Takhle to dopadne, když se použijí komediální postupy z kreslených filmů pro děti v akčním dobrodružném filmu pro dospělé. Je tato interpretace přínosná, nová, něčím zajímavá a obohacující? Snad jen zpomalenými záběry a zajímavě výtvarně udělanými závěrečnými titulky. Vizuálně zajímavé, občas nudné, občas zábavné, jinak nic, co by bylo extra pozoruhodného. Sherlocku, Sherlocku, není mi z tebe do skoku. Nejlíp to asi vystihl uživatel Shadwell.:-) Tak asi tak, no... ()

kersten

Tak takúto hlúposť som nevidela ani nepamätám. Okrem strašnej kamery a zlých dobrých hercoch, mi vadila ešte jedna podstatná vec; o čom bol vlastne dej??? Fakt neviem. Akčné scény taktiež nulové, to som ani nevedela kto je kto, kto na koho strieľa. O ničom, asi na pol hodinku som dokázala aj zaspať a po prebudení som prišla na to, že som vlastne neprišla o nič. Vlastne keby som ho vôbec nepozrela neprišla by som o nič. Do koša. ()

zliteonit

Je to zajímavý film, ale má fakt divnou zápletku a její rozřešení. Efekty pěkně udělané, ale nevím. Spíš je to Indiana Jones než Sherlock Holmes. ()

Kadas97

Toto je celé zle. Jediné zapamätatelné scény sú tie Holmsove myšlienkové pochody o bitkách a kombách hlava-telo-hlava-telo. Hudba rovnaká ako v jednotke. Jude Law a Downey Jr. odohrali čo museli. Film je pre mňa z nejakého dôvodu podpriemerný, nudný a zbytočne rozťahaný. 4 z 10 ()

goni

Sherlock Holmes je pre mna slusny anglicky gentleman v rokoch, ku ktoremu neodmyslitelne patri klobuk, fajka a velmi silno vyvynute logicke myslenie a intuicia. V ziadnom pripade to nie je neohrabany ozran, ktory dokaze predvidat blizku buducnost, vyhladava pastne suboje a vo volnom case sa venuje vymyslaniu vselijakych chemicko-mechanickych pomocok. Tolko na margo nazvu filmu. Odhliadnuc od tohto rusiveho faktu sa jedna o celkom slusnu akcno-detektivnu mlaticku s akou-takou zapletkou. Super efekty a pekne sceny, ale atmosfera akosi pokryvkava. V porovnani s jednotkou to uz nie je az take zabavne, ale aj tak to beriem ako slusnu jednohubku [74/2013]. ()

IPajule

Hra stínů je o hodně povedenější, než většina pokračování filmů. U Sherlocka Holmese se mi strašně líbí zpomalené efekty, stejně jako v předchozím díle. Těšit se na Sherlock Holmes 3 je jen malé sousto navíc nebo bude opravdu nejlepším dílem, i přesto, že ho bude režírovat někdo jiný ? Necháme se překvapit. ()

FanKalEl

Ťažšie sa mi rozhodovalo medzi 4 a 5 hviezdou, ale po skončení filmu som bol nadmieru spokojný. Asi od polovice filmu sa miestami strácala pútavosť čo sa mi v prvom diele veľmi nestávalo. Downey je super ako vždy, vizuál a scenárie sú tu bohatšie takisto aj ako akčné scény a Zimmer ako vždy ruluje atmosférickou hudbou. (86%) ()

KafuR

Tak.. nakonec to žádné zklamání nebylo,.. možná i proto, že po jedničce jsem už věděl, do čeho jdu. Druhý Holmes je akčnější a dynamičtější než jeho předchůdce, zvládne udělat zmatek v půlce Evropy a přitom má všechno tak na háku, že člověk ani neví, kdy si hraje Sherlock a kdy jeho kámoš z univerzity. Škoda jen, že i přes poměrně hutný scénář se zdá většina filmu zdlouhavá a u poloviny scén si pohráváte s představou, že si půjčíte krejčovské nůžky a pořádně si zastříháte. Pak by to teprve bylo pokoukání! ()

Mayers

Zatímco jednička byla příjemnou, překvapivě dobře fungující (Iron Man jako Sherlock?) a zábavnou oddychovkou, dvojka je v mých očích zklamáním. Jak tu trefně uvedl Cival - až moc těch "honibrckých dialogových kejklí" a všechno bylo tak nějak přehnaně vykonstruované a hladce vycházející. Vizuálně to byla paráda, hudba mi taky sedla. Herecky si Law drží svůj standart, zato záporák Moribundus takový nemastný neslaný a častý tahoun Roubrt chvílemi až otravný. Musím se přiznat - ve spoustě pasáží jsem se šíleně nudil a k tomu dost přispělo i suché finále (všechno tak směřuje k velkolepé trojce). Závěrečná partie šachů skončila patem - pro mě souboj dvou nových Sherlocků skončil jasnou výhrou prvního dílu. ()

Ozzy2 odpad!

Zapnul jsem TV, viděl jsem, jak všichni příšerně přehrávají a ta úvodní "bitka" mne odrovnala.Vydržel jsem ještě 30 minut a pak jsem to přepnul.Doufám, že už nikdy podobnou slátaninu neuvidím. ()

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Další špionáž pro Cruise?

Další špionáž pro Cruise?

20.03.2013

Tom jede. Brzy jej uvidíme v postapokalyptickém Nevědomí, nedávno dotočil další akční sci-fi All You Need Is Kill, počítá se s ním pro nového Van Helsinga a šíří se dohady o Mission: Impossible V a… (více)

Proč se loni nechodilo do kina?

Proč se loni nechodilo do kina?

03.01.2012

Americká (ale nejen ta) kina zažívají krizi. Loni je navštívilo nejméně diváků od roku 1995. Zklamání z tržeb druhého Sherlocka Holmese či Fincherových „Mužů, kteří nenávidí tetované dívky“ jen… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011