Dosud se všichni domnívali, že genialita Sherlocka Holmese je jednoduše nepřekonatelná. Nyní se ale objevil nový nadaný kriminalistický mozek. Je jím profesor Moriarty, který dokáže z hlediska intelektu Holmese dostihnou. N=avíc má absolutní cit pro špatnost a ztrátu svědomí. To jsou vlastnosti, které by mohly slavného detektiva porazit. Brzy je nalezen mrtev korunní princ Rakouska a zdá se, že spáchal sebevraždu. Sherlock ale nabude podezření, že se jednalo o vraždu spojenou s mnohem zlověstnější záhadou zkonstruovanou právě Moriartym. Stopa vede do podzemního pánského klubu, v němž Holmes zapíjel svobodu s doktorem Watsonem. Zde se Holmes seznámil s cikánskou kartářkou, která může odhalit mnohem víc, než je ochotná prozradit. (TV Nova)

dthwinter

Nazývejte mě staromódním, ale já si myslím, že takový film prostě musí mít příběh, který bude pojit ty jednotlivé výborné prvky. Slow-motion záběry, jakás takás akce, opravdu úsměvné až vtipné momenty. Ale to všechno by bylo jen umocněné opravdu poutavým dějem. Bohužel, když chybí příběh, objevuje se nuda, a to místy docela silná. Nezachrání to ani perfektní konec. Je toho prostě málo. Nicméně nebudu kazit hodnocení a zaokrouhlím nahoru. 70 % ()

mseet

Stylová podívaná se spoustou trikových vychytávek a vizuálních vyhrávek, někdy příliš pompézní a trochu přitažená za vlasy. Holmes je v Ritchieho podání už nejen detektiv obdivuhodného intelektu, ale také nezničitelný hrdina, což ho tak trochu řadí ke komiksovým adaptacím. Sherlocka si lze užít spíše jako sérii zábavných a akčních scének proložených špičkováním mezi Holmesem a Watsonem než jako kompaktní příběh. I tak je to však zábava a dvojice Downey - Law funguje. 75% ()

honzzaq

Zatímco první film zručně balancoval na hraně mezi akční taškařicí a seriózním vyprávěním, dvojka rezignuje na veškerou komornost a diváka společně s postavami posílá na velkolepou jízdu po Evropě. Vztahy mezi postavama byly na původním filmu to nejzajímavější, Hra stínů je ale prakticky nerozvíjí a soustředí se jen na atrakce v podobě dlouhých akčních scén a střídání lokací a států, kde se děj odehrává. Zdařilé temné finále tu myšlenkovou prázdnotu samo o sobě nezachrání. A doktor Moriarty je o dost slabší padouch než stylizovaný lord Blackwood z jedničky. Abych jen neremcal - Holmesovy převleky jsou posunuty na novou úroveň a hudba je stejně jako v případě prvního dílu povedená natolik, že se patrně budu muset poohlédnout po soundtracku. ()

kreion

Tento film je ako dokonale chutná slepačia polievka v reštaurácii. Má vôňu, farbu, šmrnc i chuť. Ale chýba jej to srdce ako v polievke od babičky. A teraz vecne- Robert Downey ako vždy geniálny, Jude Law tiež super, Noomi Rapace bez priestoru, Stephen Fry asi najlepší (pre mňa určite veľké prekvapenie). Moriarty tiež ujde, ale radšej by som bol keby bol až do konca filmu anonymným/beztvárym/temným. To je myslím to, čo vytváralo v jednotke také napätie. Tu sa film rozbieha až niekde pri muničnej fabrike, čo je celkom neskoro (dovtedy to je len veľmi chutná optická vata). Dúfam, že trojka bude ako celok konzistentnejšia a viac sa to vráti k jedničke. 4/5 za nahého Stephena Frya. ()

sweetRozarie

Robert Downey nám zde předvedl svůj vynikající herecký talent. Vyzdvihl film o stupínek výš. Avšak chybí mi zde zajímavější zápletka, v tom první díl bezesporu vede. Snímek ale vylepšila obrovská porce vtipu a mnoho překvapivých scén, po kterých následoval upřímný smích. Ovšem bez toho už by to ani nebyl Sherlock Holmes. ()

milhouse86

Ritchiemu nejako ten rozvod s Madonnou uškodil. Toto by som totiž od režiséra Podfu(c)ku či Zbaľ prachy a vypadni nečakal. Vďaka absencii pútavého príbehu ma všetky efekty nechávali chladným. Celkovo snaha urobiť z Sherlocka Holmesa akčného superhrdinu mi nejako nevoňala. Spomalené zábery, ktorých bolo až prehnane veľa, v 75 % pôsobilo skôr na škodu, na druhej strane tých 25 % stálo zato. Jude Law ako Watson na moje prekvapenie nebol vôbec zlý, zato jeden z mojich najneobľúbenejších hercov Downey Jr. mi do roly Holmesa absolútne nesadol. Sherlock Holmes je blockbuster, ktorý sa venuje najmä preafektovaným efektom, za vlasy pritiahnutým akčným scénam, no zabúda na príbeh, ktorý je neprehľadný a podaný dosť povrchne. ()

MFA

Hra stínů je koncentrovaná zábava. Všechno v tomhle filmu je zvládnuté precizně, ať už jde o technické hračky, dekorace, přez jednotlivé scény, prostředí, kameru i herecké výkony. Vše dohromady to působí jako steampunková alternativní realita, ale celý film to skvěle drží pohromadě. Vztahy mezi postavami hlavních hrdinů fungují perfektně a uvěřitelně. Dvojice Law s Downey Jr. jsou prostě cool a je fakt zábava sledovat jejich herecké výstupy. Na jedničku udělaný moderní film! ()

RKBoy

Myslím ,že tak vela spomalovačiek sa pre film ako Sherlock Holmes nehodí, áno je to efektné cielené hlavne zaujať mladšie teen publikum (ku ktorému patrím) ale aj tak si myslím ,že toho bolo privela.Robert ako vždy vo svojej (ako aj každej inej) role exceluje svojim hereckým výkonom a Jude Law ho ako parťák perfektne doplňa,za to Jared Harris (Moriaty) mohol dostať ovela viacej priestoru , jeho charakter Moriaty nebol využitý naplno.Vo filme má málo scén ale tie aspoň za to stoja ( hlavne finále na hrade).Dvojka Holmes sa už nezaoberá tolkou dedukciou ako jednotka skôr dáva na akciu a potemnelú atmosféru a prekvapivo jej to výchádza.Samozrejme najväčšiu zásluhu na tom má Robert ktorý tu pekne perlý a jeho finále s Moriatym je perfektné. Tržby - $543,848,418 ()

kaesko

Musím uznat, že díl první je lepší. U "Hry stínů" mi nejspíš utekla skutečná pointa. Chyběla mi pořádná zápletka s bezkonkurenčním rozluštěním. Zamrzelo mě, že hlavní hrdina (pokud nechceš prozradit děj, následující zbytek věty nečti) 2x zemřel a 2x se probral, poprvé to bylo dobré, podruhé je to trapné. Myslela jsem, že Hans Zimmer udělá k filmu novou hudbu, většinu dramatických chvilek doprovázela hudba stejná jako v díle předchozím. Prostě a jednoduše, chyběla tomu šťáva. A po prvním, naprosto úžasném dílu, jsem čekala aspoň stejně dobré pokračování. Když se člověk na něco moc těší, dopadá to tak, že je zklamán. Tentokrát to platilo. ()

MarryW

Oproti prvnímu Sherlocku Holmesovi teda pěkná nuda. Byla jsem doslova natěšená na to jak se budou ti dva zase provokovat, co zas nevymyslí za blbosti a ono to nějak stále nepřicházelo. V průběhu celého filmu jsem měla akorát pocit, že se pořád blbě žvaní, hazí se dramatické obličeje, ale nic z toho. A ty dramatické zpomalené scény??? Tak ty mi po půl hodině filmu už tak lezly krkem, že jsem litovala těch vyhozených peněz za kino. Kdyby to bylo jenom jednou v celém filmu, tak by to ušlo, bylo by to zajímavější, ale takhle jsem měla pocit, že jakmile nevěděli co dělat, tak udělali tohle. No, a pád Holmese s úhlavním nepřítelem Morairtym do hlubin vodopádu tu zkázu jenom dokonal. Hádejte, kdo to přežil? No jasně, že Holmes, s vypůjčeným bratrovým osobním dýchacím přístrojem, který by se mu podlě mě při pádu do vody rozbil na kousíčky a byl by mu prd platný, protože by se zabil. Takže tak. 45% ()

FEAR99

Sherlock nepřekvapil, Sherlock nezklamal. Otázkou tedy zůstává, jaký je Váš vztah k prvnímu dílu, k minulým dílům, k televizním dílům a ke knižním předlohám atd. Guy Ritchie vzal předlohu podle svého a z nového Sherlocka udělal definitivně Holywoodskou zábavu se vším všudy. Berte nebo nechte být. Tentokrát opravdu záleží na Vašich osobních preferencích a hlavně na tom, jak Vám daný styl sedne. Pokud můžu mluvit za sebe, rozhodně jsem pro ano, co se týká vizuálního stylu a režijních vychytávek (rozuměj blbostí), co si pro nás Pan režisér nachystal. Bohužel (a dalo se to tak či onak čekat) se objevuje syndrom Pirátů z Karibiku a přísloví „Všeho moc škodí“ nebo „Opakovaný vtip není vtipem“. Je sice krásné, že vizuálně film vypadá úchvatně, Ritchie sype jednu zpomalovačku za druhou a jeho režijní dravý styl je stále v současném Holywoodu vzácností, která se jen tak nevidí. Bohužel se zapomíná nebo spíš kopíruje všechno ostatní! Scénář a posléze děj je snad ještě víc zamotaný než minule (rozuměj- není příliš chytrý, je zbytečně komplikovaný). Kdyby se mě někdo zeptal v půlce filmu, o čem ten film vlastně je, nedokážu odpovědět. Předpokládanou odpovědí by bylo „nejspíš o ničem“. Postavy stále něco řeší, stále běhají z místa na místo, z bodu A do bodu B, bod B vždy poslouží jako něco, kde se dá něco vystřílet, něco může vybuchnout nebo když už tohle ne, tak aspoň nějaká ta honička může být (takhle nejspíš uvažovali tvůrci). A dále postavy pokračují dál, nedává to moc valný smysl a vlastně je divákovi tak nějak jedno jak to s postavami dopadne. Divák si totiž k postavám nemá šanci během celého filmu vytvořit nějaký vztah. Ne že by byly špatné, ale film to prostě neumožňuje. Hlavní orientace je zaměřená na to, aby to dobře vypadalo a aby se divák nekoukl ani jednou na hodinky. Nuda to rozhodně není, ale pocitu, že dostávám přesně to samé, jak před dvěma roky, jsem se nedokázal zbavit. A pořád platí pravidlo, že udělat film velkolepější, výpravnější a podle tvůrců i vymakanější pořád nestačí. Kdykoliv se radši kouknu na umírněnější jedničku, než na přepálenou dvojku. Nic na tom nemění ani fakt, že Downey je sympaťák (i když mám podezření, že postava v jeho podání moc sympatií nepobrala), ani to, že Law je stále parťákem do nepohody (i když zase se opakuje schéma podobné jedničce). Hudebně film nepřekvapí už vůbec (Hanzi, styď se). Stále to dobře zní, stále dobře jako jednička, ale o inovaci Zimmerovi asi vůbec nešlo. Prostě vzal soundtrack z jedničky a pozměnil pár tónů, nic víc. Kdybych se měl na Sherlocka podívat jako na celek, v paměti by mě rozhodně neutkvěl. Pár scén ano, celý film rozhodně ne! Je tu velkolepá scéna v lese (bohužel krátká), dále pár vtípků na odreagování a pár scén, u kterých obyčejný smrtelník, to wow ze sebe musí dostat. A kupodivu, jak mě první hodina, nebo dokonce i hodina a půl přišli nijaké, konečná partie (doslova a do písmene) funguje na jedničku s hvězdičkou. A dokonce se ukáže, že i profesor Moriarty (po celou dobu filmu poněkud nevýrazný) má na konci co předvést. Bohužel i povedený konec nebo pár líbivých scén nezakryje dojem zbytečného pokračování, po kterém mě následující třetí díl už moc nezajímá. Škoda. Stále je to fajn podívaná, ale čekal jsem víc! 60-65%. () (méně) (více)

Enzo555

Som rád, že Robert Downey Jr. sa po rokoch znova dostal do pozície, keď mu zlý film nemôže uškodiť. Časť hviezdičky za Nooooomi Rapace, časť za réžiu a časť za hudbu, časť za nepoužitie 3D, lebo to by som v tej temnote na plátne nevidel už naozaj nič, len titulky ()

Leník

První díl jsem neviděla, takže nemám srovnání. Akční verze mi nijak nevadí, i když nevím, proč se tedy ještě jedná o Holmese a Watsona, když kromě jmen postav to s předlohou až na drobnosti nemá nic společného. Vizuálně se na to pěkně dívalo, ale celé to tak nějak příliš nedrží pohromadě. Příběh je dost prostinký. Na strávení odpoledne je to dobré, ale není to nic, co bych si pustila podruhé. Mimochodem co ten "oficiální text distributora" v obsahu? Zdá se mi trochu mimo. ()

OK11

Myslel jsem si, že humor Guye Ritchieho jde mimo mě. O to víc jsem čuměl jak blázen, když mě gagy tohoto filmu rozesmívaly na celý sál (byl jsem na něm v kině). Spolu s dobrými akčními scénami a naprosto dokonalými scénami Sherlockovy dedukce se jedná (pro mě) o nejmilejší překvapení za poslední rok. Dal jsem 5 hvězd, ač si plně uvědomuji, že film není dokonalý. Třeba co se týče klišé, kdy Sherlock má během filmu asi třikrát zemřít a nestane se tak. Ale když se to vezme kolem a kolem, řekl bych, že klady tohoto filmu, plně převálcovaly zápory. ()

DonFrolimo

Film s mnoha parádními momenty a mnoha bohužel dost slabými místy, která sráží dobrého Sherlocka do smrtícího vodopádu, ze kterého už se ale nevyhrabe. Zůstává chytrá konverzačka (krom tradičního kočkování v duelu Downey:Law geniální Fry v roli Mycrofta), spád někdy až dechberoucí a pořádná porce akce. Nevím, ale kam zmizel Doyle, který už kulhal za předchozím dílem; nevím proč bitvu dvou mozků reprezentuje především hodně vysypané munice vší ráže; nevím proč bleskové průlety sítí indicií nakonec vedou k fádnímu topoi o světovém zločinci a jeho snaze dostat svět do varu (jak vystřiženém z bondovek), nepočítaje v to už ani béčkovou pointu s vyměněnou tváří; nevím proč perfektní atmosféru ponurých reálií rozbíjet lacinými zpomalovačkami. Nevím jestli je to vůbec Sherlock Holmes, ale přeci jenom je to poměrně zdařilá zábava na kocovinové odpoledne. ()

Willynka

Skvělou režii Guye Ritchieho může občas rozbít mírný chaos ve scénáři. Velké množství postav a lokací udělalo své. Nicméně i tento, dá se říct, poměrně velký nedostatek vynahradí úžasný výkon Downeyho Jr. Aspoň k něčemu mu ty léta na drogách byla. :) ()

BartYs

Rozhodně jsem měl v plánu dát 5 hvězd už jak jsem viděl že bude 2hej díl, guy ritchie je super režisér a herecký obsazení je více než dobré.Jenže bohužel práce s slowmotion vtomdle díle na mě byla přehnaná až nudná , tudíž si to odemě nevyslouží plnej počet. ()

wirtuaruska

Krásný film, plný ekvilibristiky, plný akčních scén. Ano někdo si muže říct, toto by urcitě Sir Artur C. Doyle nenapsal, nezdramatizoval, ale podívejme se na tento snímek s nadhledem. Já mu dávám pět hvězdiček úplně za vše. Tento film nemá hluché místo. ()

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Další špionáž pro Cruise?

Další špionáž pro Cruise?

20.03.2013

Tom jede. Brzy jej uvidíme v postapokalyptickém Nevědomí, nedávno dotočil další akční sci-fi All You Need Is Kill, počítá se s ním pro nového Van Helsinga a šíří se dohady o Mission: Impossible V a… (více)

Proč se loni nechodilo do kina?

Proč se loni nechodilo do kina?

03.01.2012

Americká (ale nejen ta) kina zažívají krizi. Loni je navštívilo nejméně diváků od roku 1995. Zklamání z tržeb druhého Sherlocka Holmese či Fincherových „Mužů, kteří nenávidí tetované dívky“ jen… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011