Dosud se všichni domnívali, že genialita Sherlocka Holmese je jednoduše nepřekonatelná. Nyní se ale objevil nový nadaný kriminalistický mozek. Je jím profesor Moriarty, který dokáže z hlediska intelektu Holmese dostihnou. N=avíc má absolutní cit pro špatnost a ztrátu svědomí. To jsou vlastnosti, které by mohly slavného detektiva porazit. Brzy je nalezen mrtev korunní princ Rakouska a zdá se, že spáchal sebevraždu. Sherlock ale nabude podezření, že se jednalo o vraždu spojenou s mnohem zlověstnější záhadou zkonstruovanou právě Moriartym. Stopa vede do podzemního pánského klubu, v němž Holmes zapíjel svobodu s doktorem Watsonem. Zde se Holmes seznámil s cikánskou kartářkou, která může odhalit mnohem víc, než je ochotná prozradit. (TV Nova)

Dado

Opäť sa potvrdilo nepísané pravidlo hovoriace o tom, že pokračovania nikdy nedosiahnu kvalitu svojho prvého predchodcu. Akčné pasáže sú v pokračovaní príbehu Sherlocku Holmesa úchvatné, rovnako tak aj hudba, no na druhej strane príbeh je oproti jednotke ešte viac zmätený, vtipných scén je pomenej a nahradili ich dialógy často neúspešne sa snažiace pobaviť diváka. Aspoňže herecké výkony ústrednej dvojice si udržali svoj štandard. (65%) ()

karlik4801

Větší akce a taky se to už přiklání k dobrodružnému filmu. Co se odehrává není lehká záležitost a chce to dávat pozor. Sherlock jako postava s Watsonem nezestárli a furt mají něco do sebe. Celé ty dvě hodiny to není nuda, taky asi jen díky uvolněnému Downeymu, který zase hraje nadmíru dobře. A dobrý scénář, jde vidět, že se celou dobu něco děje. Konec byl pro mě předvídatelný a zároveň nepředvídatelný, to se mi na tom líbí, režisér si se scénami hravě poradil. ()

andriy

Málokdy se mi líbí víc pokračování, ale tohle byla podstatně atmosféričtější, nápaditější i temnější jízda, než jakou předvedli Robert Downey Jr. a spol. v prvním dílu. ()

BROKEN_

Nebýt toho složitého příběhu, bylo by to lepší než předchozí díl. Takhle jsou na stejné úrovni. Chemie mezi Holmesem a Watsonem je ještě propracovanější. Sledovat je, je radost. Audiovizuální stránka je perfektní. Scéna v lese je Fantastická! Kvůli tomuhle mám rád Ritchieho režii, ta jeho dravost je ukázková. Ty záběry, zpomalovačky to zkrátka nemá chybu. Závěrečný souboj Holmes vs Moriarty je nervy drásající až po uši. Už se těším na třetí díl. Bohužel bez režiséra Guye Ritchieho, to bude zajímavý. ()

DragonnCZ

8/10. - Opáčko jedničky, ale kurde, i tak možná o chlup lepší jak jednička. Příběh mi zamotal zase hlavu jako v jedničce. Robert opět hraje výborně. Guy Ritchie odvedl stejně dobrou práci jako v jedničce. Pěkná akce. Ty slow motiony totálně žeru, no a sakra ten konec? aaa proč vám tak dlouho trvá udělat 3 díl xD ()

July

O chloupek slabší než předchozí díl; ubylo překvapení i vtipnosti na úkor akce zabírající většinu filmu. Ani první film zdaleka nebyl klasický Sherlock Holmes, ale vůbec mi to nevadilo, neboť to byl poměrně dobrý film, u kterého jsem se celou dobu bavila. Hra stínů v nejakčnějších momentech spíše nudí a znovu upoutá diváckou pozornost až v závěru. ()

Barvoj

Až překvapivě dobré... Mě osobně jednička nějak zvlášť neoslovila ale na tohleto bych si klidně do kina zašel znovu! Děj je napínavý, zpomalovačky jsou na těch správných místech, vtip, hádky, rvačky.. To všechno a i mnohem více dělá z dvojky Sherlocka Holmese příjemnou podívanou po jejímž skončení nebudete litovat těch pár pětek za lístek.. ()

Thommie

Výborná atmosféra, skvělý Ritchieho rukopis, který zvolna, leč rázně postupuje na žebříčku mezi nejoblíbenější režiséry. Sherlock 2 možná nedosahuje kvalit prvního dílu, ale rozhodně neztrácí nic ze svého tempa, úžasných exteriérů, vtipu a šílenosti. Robert Downey Jr. je jeden z nejlepších herců současnosti. A on to tentokrát s updatem několika týdnů dotahuje na 5*. Nejvíc se mi líbí ten nádech Mozarta, který prostupuje celým filmem už od prvních minut. ()

BoncheR

V čom bol tento film iný od jednotky? V podstate v ničom. Holmes je tak isto ako v prvom diely arogantný, vtipný a zvláštny muž a podľa toho sa aj správa. Len podstata zápletky je iná. Tu bojuje s Moriartym a preto že Moriarty je génius, tak má to o to ťažšie. Príbeh je rovnako skvelý a ešte všetko to okrášľujú tie pestré efekty. Už len za ne musím dať 5 hviezdičiek. Všetkým vám to odporúčam. Keď som na tom bol v kine tak sa polovica kina smiala lebo aj bolo na čom. Tých 6 € ktoré za to dáte nebudete ľutovať! (( 85% )) ()

terunka003

Pohodové, relaxační, oproti prvnímu dílu drsnější, krvavější × více slov, horší dialogy. Ale parádní! Trochu akčnější zpracování Sherlocka Holmese není špatné, je to vtipné, akční, strhující. Tento díl mi přišel celkem krvavější a hodně drsný, ať už to bylo tím Hitlerovským nádechem, bombami či vraždou v prních minutách filmu. Opět se mi líbila kamera, a to hlavně v běhu lesem. Nalákalo mě i herecké obsazení, dva hlavní hrdinové klasika, těšila jsem se ale na Noomi Rapace. Dialogy byly trochu nudné a rádoby skvělé, to byla možná jediná vada. Film jsem si užila, hlavně jsem u něj nepřemýšlela a po šíleném týdnu jsem si suprově odpočinula. ..jo, tak ten skok do řeky bych asi nepřežila.. ()

uiu

Mínus: Film neřeší žádnou zápletku, nerozplétá klubko záhad jako v jedničce. Plus: Robert Downey Jr., Jude Law, gay chemie mezi Sherlockem a Watsonem, film, u kterého celé kino vybuchuje smíchy, akce, dobrodružství, zpomalovačky, prostě všechno, co jste milovali na jedničce a Stephen Fry. K Moriartymu... toho seriálového z produkce BBC asi budu mít nadále radši, neboť tento Moriarty na mě nepůsobí jako geniální zločinec/pošuk, ale jen jako starý pán s mezerou mezi zuby. Možná si mé symaptie získá až po několika dalších shlédnutích. Jako fanoušek jsem nebyla zklamána a sázím plných 5 hvězd a těším se na DVD, které nejspíš sjedu aspoň tak 10x jako předchozí díl. ()

Bobik9

Jednička byla opravdu dobrá, ale dvojka je super dobrá! Oba hlavní herci podávají parádní výkon a Dr. Moriarty Jared Harris jim dokonale sekunduje. Více vtipu, více akcí, více efektů a více dechberoucích scén. Kdybych mohl doufat ve třetí díl, tak bych byl šťastný, protože dlouho jsem neviděl podařenější pokračování. Naprosto nechápu převládající názor, že druhý díl nemůže stačit prvnímu, protože může a těžce první překonává! ()

Cocacolix

Místama natahovaný, místama křečovitý přechody mezi scénama a přehánění triků, co fungovali v prvním díle. Častá to chyba. Zpomalený záběry jsou efektní, ale jen když jsou použity s mírou. Což se v pronásledovacím záběru moc nepovedlo. Naopak chválím kameru, hudbu a herecký výkony. I snaha o zachování herců z předchozího dílu se mi zamlouvala, i když šlo místy jen o cameo. Co se hlavní dvojky týče, chemie mezi nima funguje líp jak v předchozím díle, i když nemaj moc prostoru k pokecu. Bodejť by jo, když hlavní záporák dostává (oprávněně) více místa na plátně. Jen bych měl prosbu. Netočte další díl. Pokud by se Moriarty neměl vrátit, tak to vááážně nemá smysl. Lepší záporák už prostě nebude... Každopádně, kvalitativně je to na stejný úrovni jako díl předchozí. V některých předčil, v jiných naopak silně zaostává. Pořád je to ale ryly kůl ()

anli

Guy Ritchie nezahálel a naservíroval divákům druhého Holmese velmi rychle.A při tom si na druhém příběhu nechal opravdu záležet.Vše pokračuje ve stejném duchu,jak první film,jen je to o něco víc efektivnější,velkolepější a na scéně je skutečně bravurní padouch.Debaty na téma,zda je příběh jednoduchý či složitý přesně vyjadřují,jaký je.On je totiž na první pohled celkem jednoduchý,ale při tom je vlastně složitý.Scénář je napsán patřičně Holmesovsky a tak je tu spousta detailů,které mají přesně své místo a divák musí vše sledovat pozorně a pečlivě.Je tu taky poměrně dost postav a sledovat jejich motivaci v souladu s celým dějem je opravdu nutné,pro plné vyznění celého filmu.Film na jedničku nijak zvlášť nenavazuje,jen se tu připomene několik detailů a jedna Rachel McAdams,která tu ovšem moc prostoru nemá(což je škoda,neb je opět i na tak malém prostoru úžasná).Takže se klidně dá tohle dobrodružství shlédnout bez znalosti toho minulého(stejně ho ale vidět doporučuji,neboť je skvostné(.Režisér diváka rovnou šoupne doprostřed vyšetřování a divák plave.Ovšem velmi se mu to líbí.Film je opět klasický akčně-dobrodružně-mysteriózní kriminálka se vším,co k tomu patří.Je správně tajemný,napínavý a patřičně efektní.Dvojice Downey Jr. a Law jsou opět vynikající a chemie mezi nimi je opravdu geniální.Noomi Rapace je skvělá,ale oběma hlavním hrdinům dělá jen křoví,i když velmi zdařilé.Jared Harris jako profesor Moriarty je padouch jedna báseň z kategorie"geniální šílenci" a na plátně jsem si ho opravdu užíval.Guy Ritchie se v Holmesovském světě cítí evidentně jako ryba ve vodě,protože jak vtipné a nápadité dialogy,tak akční scény(utěk v lese je jedna z nejlepších filmových akcí za poslední dobu)jsou výborně zvládnuté a opravdu precizní.Zpomalovačky jsou jen taková třešnička na dortu.Skvělé lokace a jejich množství trochu připomína Bondovky,a opravdu za nimi v tomhle směru nezaostává.Hudba je kapitola sama pro sebe a Hans Zimmer opět ukázal,jaký je mistr.Každá lokace tu má své motivy,které perfektně dokreslují děj.Holmesovské dedukce a akční momenty jsou opět bravurní a chvílemi jsem se přistihl,jak hlavní dvojice držím palce a mám zaťatou pěst.A bláboly typu"stejně víme,že nikdo z nich neumře"jsou opravbdu bláboly,protože přece nechceme,aby umřeli,ale přesto se díky atmosféře o ně bojíme.A to je právě ono-podařilo se tady udržet atmosféru z jedničky(i když tu není tolik překvapení) a protáhnout jí celým filmem,až do skvělého a napínavého konce.O kolika pokračováních se tohle dá říct?Takže já jsem byl opravdu nadšen,jak příběhem samotným,tak zpracováním a po chvíli přemýšlení nedám plnou nádrž jen kvůli tomu,že chvílemi díky efektivnosti malinko pokulhávala logika.Neberu to ale jako nic zásadního,takže,když to porovnám s prvním filmem,dávám také 90% a jsem zvědav,koho budou kluci honit ve třetím filmu. ()

Hnedoocko

Jasná volba, zajít na toto do kina! Efekty grandiózní, děj svižný, Dr. Watson v podání Juda Lawa jak jinak než okouzlující a Sherlock...ten opět nezklamal. Film byl skvěle natočný, škoda Rachel McAdams, která si ve filmu nyní vystřihla jen velmi krátkou roli. Nechyběl tomu vtip a ani soundtrack mě nemohl zklamat. Bylo to skvělé pokoukání. ()

LadyDevil

Naprosto luxusní zábava, o to více intenzivní díky velkému plátnu kina, jak jsem si mohla (naprosto neplánovaně a improvizovaně) vychutnat. Postava novodobého Sherlocka je navíc jakýmsi okouzlujícím způsobem sympatická a trhlá, což samozřejmě dodává příjemný šmrnc. Nevím, jestli to bylo aktuálnín rozpoložením, ale mám dojem, že se mi dvojka líbila snad ještě víc než jednička.. už dlouho jsem se u filmu takhle nebavila, moc fajn uvolnění.. ()

DonHUS

Sequel narvaný akcí, která je většinou dost cool. Zpomalovačky, analýzy boje, to všechno Ritchie natočil stylově. Žádná scéna mě ale vyloženě neposadila na zadek (les a finále k tomu však mají celkem blízko), a kdyby se nějaká vystřihla, tak se vlastně nic nestane. Filmu totiž hlavně chybí promyšlený detektivní příběh a Sherlockovy dedukce, tedy to, co mám na něm nejradši. Moriarty je jako protivník fajn, ale podle mě si zasloužil rafinovanější a zákeřnější plán, škoda. ()

elanius

(63/2012, BluRay1080p) / Ja to zoberem teraz z druhého konca a bez problémov povýšim zábavu nad príbehom, ktorý sa dá napísať na polovicu A5. Pri pár scénach som sa bavil ozaj královsky a neviem čím to presne je ale dvojka mi sadla o dosť lepšie a zábavnosť pekne postupne narastala, až teda na dosť nezáživnú prvú štvrinu. A ten úsmev vyčarovaný poslednou scénou potvrdil posun od 3* z minula. (8/10) ()

Iroquaise

Nakonec mě to přesvědčilo, ale celou první polovinu jsem s tím docela slušně zápolil. Onanie - z hlediska komediální nadsázky i přepísknutého pojetí hlavní postavy. To se prostě stává, když dáte výjimečnému herci až moc prostoru. Ale pak se začal zahušťovat konflikt s Moriartym, vynořily se vazby na historicko-politický kontext ( blížící se dvacáté století a s ním nástup nových technologií a neodvratnost světové vállky), vyprázdněně efektní rekonstrukce/ prognózy začaly konečně dávat smysl a zapadat do vyprávění ( viz skvělý závěrečný souboj, který se vlastně neodehraje) a celý film získal potemnělejší charakter...více zde...http://blacklsays.blogspot.cz/2012/08/sherlock-holmes-hra-stinu-sherlock.html ()

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Další špionáž pro Cruise?

Další špionáž pro Cruise?

20.03.2013

Tom jede. Brzy jej uvidíme v postapokalyptickém Nevědomí, nedávno dotočil další akční sci-fi All You Need Is Kill, počítá se s ním pro nového Van Helsinga a šíří se dohady o Mission: Impossible V a… (více)

Proč se loni nechodilo do kina?

Proč se loni nechodilo do kina?

03.01.2012

Americká (ale nejen ta) kina zažívají krizi. Loni je navštívilo nejméně diváků od roku 1995. Zklamání z tržeb druhého Sherlocka Holmese či Fincherových „Mužů, kteří nenávidí tetované dívky“ jen… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011