Dosud se všichni domnívali, že genialita Sherlocka Holmese je jednoduše nepřekonatelná. Nyní se ale objevil nový nadaný kriminalistický mozek. Je jím profesor Moriarty, který dokáže z hlediska intelektu Holmese dostihnou. N=avíc má absolutní cit pro špatnost a ztrátu svědomí. To jsou vlastnosti, které by mohly slavného detektiva porazit. Brzy je nalezen mrtev korunní princ Rakouska a zdá se, že spáchal sebevraždu. Sherlock ale nabude podezření, že se jednalo o vraždu spojenou s mnohem zlověstnější záhadou zkonstruovanou právě Moriartym. Stopa vede do podzemního pánského klubu, v němž Holmes zapíjel svobodu s doktorem Watsonem. Zde se Holmes seznámil s cikánskou kartářkou, která může odhalit mnohem víc, než je ochotná prozradit. (TV Nova)

enjoi

Podle mě až moc "americky cool". Víte, že Sherlock přežije každou sebesmrtelnější scénu, o čem by přece jinak byl zbytek filmu. I přesto, že se v komentářích dočtete o jednoduchosti příběhu, mně to přišlo přesně naopak. Kostra je sice jednoduchá, ale detaily mi přijdou složitě rozvedené. Prostě se to celé nějak nepovedlo. Přesto přezevšechno jsem se nakonec bavil (Downey jr. je pan herec a zvedá film o třídu výš). Slabších 70 % ()

starbrejkr

Naprosto parádní. Po dávce deprese, kterou jsem si dopřál v minulých dnech byl lehkovážný Sherlock vynikajícím osvěžením. Dvojka jde totiž plně ve stopách jedničky a tak přestože je příběh napínavý a jakoby závažný, je prosycen vysokou dávkou humoru, která v 90% samozřejmě stojí na perfektně sehrané a navýsost sympatické dvojici Downey/Law. Guy Ritchie si už navíc zde potvrdil svůj trademark, co se týče zfilmování akce založené na Sherlockově "předvídání". Oproti jedničce sice v podstatě nic nového neuvidíme, ale koho to zajímá? Od toho přece na tenhle film nejdeme. Děj plyne rychle a jeho nejpodstatnější výhodou, že po trochu pomalém začátku vydatně graduje. Výsledný efekt při odchodu z kina je pak jasný - spokojenost a dobrá nálada:-) ()

bukowski83

Super podívaná ve které jsem našel přesně to co z Sherlocka udělalo pětihvězdu, Zimmerova hudba byla jako vždy na jedničku a já si snad půlku filmu poklepával nohou do rytmu. Ritchieho režie mě bavila natolik, že jsem si u scénky v lese přál, aby nikdy neskončila a podle mě on akci točit umí. Downey a Law spolu tvoří geniální dvojici, kde chemie prostě a jasně funguje. No a scénář mě svým vtipem po celou dobu nenechal vydechnout a tolik vtípků ve dvou hodinách stopáže jsem jaktěživ neviděl. 90% ()

zuzinka2

Slabší než první díl, ale stále docela příjemná a zábavná podívaná, která sází hlavně na režii G. Richieho, jehož zpomalovačky stále fungují, hlavní dvojici ( i když v prvním díle se mi přeci jenom líbili víc), jako obvykle výbornou hudbu a nápadité závěrečné titulky. Co naopak drhne je v tomto případě příběh, který začíná odsýpat v podstatě a v poslední třetině filmu, kdy přijedou na summit, do té doby mi to přišlo jako takový guláš všeho možného, co scénáristu zrovna napadlo. Takže celkově takových 70% a Ritchie ať se vrátí ke svým gangsterkám, ty mě přeci jenom seděli víc (takový sequel RocknRolly by potěšil mnohem víc než další díl Sherlocka). ()

TommyLeeJape

Co povědět? Gáj to měl hold s dvojkou mnohem těžší, protože už nás nemohl překvapit Holmesem, který vidí budoucnost, pere se jako Jackie Chan a přemýšlí jako doktor House. Toho jsme se prostě najedli už v prvním díle. To co nový Sherlock potřeboval byly zajímavé vedlejší postavy a poutavý příběh. Bohužel nic z toho se tady nekoná. Nevím no, na třetí díl si do kina nejspíš zajdu (jestli teda nějaký bude), ovšem už teď mám strach z toho, že to Ritchie zase celé postaví jen na těch svých zpomalovačkách, Downeyho charismatickém projevu a výborné výpravě. Pro někoho jsou možná tyto tři ingredience postačující, ale já bych je stejně měl raději okořeněné pořádným příběhem. ()

TomikZlesa

Šílenost, bohužel v tom špatném slova smyslu, cikánskou hudbu s cirkusu sice Pokojový Honzík zvádl klasicky dobře, ale mě celkem srala, stejně jako mě sral Downey a celkový směšný vyznění filmu, Zbytek už si radši nepamatuju, oproti lehce tajemný jedničce sračka, Ritchie by se měl vrátit zpět ke gangsterkám. ()

C0r0ner

Celou dobu to bylo přesně mezi čtyřmi a pěti hvězdami, ale nakonec převážil plný počet a to třeba i díky bombardování v lese, ale i jiným momentům. Ritchie opět ukázal, že dobře točit umí a když si sedne se scénářem, tak je z toho paráda. Nevím, co by na to řekl Doyle, ale mně se tahle verze prostě líbila a Downey je skvělý Holmes. 90% ()

Gaaron

Kdyby Ritchie za něco stál jako vypravěč, mohl to být velký zážitek. Že se ale tentokrát nesmírně vyšvihl jako filmař, je z toho aspoň (po jedničkou způsobených nulových očekáváních) jedno z nejpříjemnějších překvapení, jaké jsem v kině zažil. V té kanonádě dechberoucích záběrů (ty zpomalovačky, mmmm), popkulturního pomrkávání a tak trochu infantilně, zato s průzračně poctivou snahou bavících scén není jiná možnost než nemenší kanonádu nedostatků (nemohl jet na Slovensko s Zimmerem a ty jeho cikány nacpat před kameru, sakra?) dobromyslně ignorovat. ()

campix

Nečekal jsem, že by mohla Hra stínů konkurovat nebo dokonce předčit první díl Sherlocka. Jenže jsem poměrně zklamán. Ritchieho pojetí Sherlocka Holmese se mi opravdu zamlouvá jenže všechno už tady nějak bylo a věci, které v jedničce byly mírně na obtíž, tak zde jich je daleko více ( až moc spomalovaček a závěrečný souboj myslí). Akce nebyla také nijak přehnaně zajímavá, snad jen scénu v lese mohu přiřadit k nejvíce cool filmovým momentům roku 2011. Ale začátek je prostě nuda a téměř absolutní absence scénáře taky na atraktivnosti nepřidala. Hlavní herecké duo si odehrává svůj standart a novicové, ač je mám docela rád, tak ani Rapace ani Harris nedostali takový prostor a rozhodně nijak neuchvátili. Hudba v podání Zimmera byla solidní, stejně jako u prvního dílu. Na pokračování také určitě zajdu, jen budu lehce zdrženlivější ()

Martrix

Nůůůdááá. Přeplácaná a nakašírovaná slátanina parazitující na průměrné jedničce a jménu Sherlock Holmes. Jako kdybych slyšel producenty při prohrabávání tolarů za jedničku.....uděláme druhý díl a dáme lidem ještě víc akce, zpomalených záběrů, superdedukcí... . Jenže hoši zapoměli na vtip a hlavně nadávkovat vše tak, aby diváci neusnuli. Ano, poslední třetina filmu byla velmi povedená a protože to v případě hollywoodské produkce bývá spíš naopak, je to příjemné překvapení. Nicméně ani takto povedený závěr neospravedlní předchozí stominutovou onanii tvůrců. Jsem si poměrně jistý, že těch pár jedinců kteří se rozplývají na tím, jak je vše chytré a jak je překvapilo co se dá vydedukovat, ve skutečnosti nepřečetli jediný příběh od p. Doyla (nejspíš žádnou detektivku) a nejspíš nikdy neviděli některý ze starších filmů o Sherlockovi Holmesovi. Protože málo bitek, výbuchů, moc přemýšlení...prostě nic u čeho by se dal sežvýkat kýbl popcornu a vycucat kelím pepsi s ledem. Pro ty kteří mají filmy spojené hlavně s těmito prožitky, je druhý Sherlock fajn oddechovka. Pro lidi kteří usedli k filmu už oddechnutí, je to ale spíš nudoprudné. ()

pakobylka

Víc než co jiného "Hra stínů" připomíná vyšperkovanou, vizuálně dokonalou parodii na Sherlocka Holmese. Nic proti tomu - jenomže tak určitě nebyla zamýšlená. Lehké mrazení v zádech se dostaví až v poslední třetině stopáže, kdy vám dojde, že její představy o fungování světa nemusejí být až tak daleko od pravdy. Jenom si namísto jednoho profesora musíte dosadit blíže nespecifikovanou množinu zákulisních ambiciózních hráčů s (ne)obratně skrývanými regionálními či globálními zájmy. Modrá planeta, pevně svázaná nitkami jejich intrik, tak možná představuje něco jako Gordický uzel - spletenec, který nelze rozmotat ... ale ani rozetnout. ()

PavelVanekArt

Za mě průměrný pokračování, klasický 3*, ale za tu scénu v lese musím o jednu zvednout. Skvělá práce techniky, efektů a praktickýho prostředí, minimum okatýho CGI. 4* a.k.a 70% ()

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Další špionáž pro Cruise?

Další špionáž pro Cruise?

20.03.2013

Tom jede. Brzy jej uvidíme v postapokalyptickém Nevědomí, nedávno dotočil další akční sci-fi All You Need Is Kill, počítá se s ním pro nového Van Helsinga a šíří se dohady o Mission: Impossible V a… (více)

Proč se loni nechodilo do kina?

Proč se loni nechodilo do kina?

03.01.2012

Americká (ale nejen ta) kina zažívají krizi. Loni je navštívilo nejméně diváků od roku 1995. Zklamání z tržeb druhého Sherlocka Holmese či Fincherových „Mužů, kteří nenávidí tetované dívky“ jen… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011