Dosud se všichni domnívali, že genialita Sherlocka Holmese je jednoduše nepřekonatelná. Nyní se ale objevil nový nadaný kriminalistický mozek. Je jím profesor Moriarty, který dokáže z hlediska intelektu Holmese dostihnou. N=avíc má absolutní cit pro špatnost a ztrátu svědomí. To jsou vlastnosti, které by mohly slavného detektiva porazit. Brzy je nalezen mrtev korunní princ Rakouska a zdá se, že spáchal sebevraždu. Sherlock ale nabude podezření, že se jednalo o vraždu spojenou s mnohem zlověstnější záhadou zkonstruovanou právě Moriartym. Stopa vede do podzemního pánského klubu, v němž Holmes zapíjel svobodu s doktorem Watsonem. Zde se Holmes seznámil s cikánskou kartářkou, která může odhalit mnohem víc, než je ochotná prozradit. (TV Nova)

Magenta

Nuda. Na to, jak jsem se na tenhle film po jedničce, která mne nadchla, těšila, jsem dostala film, o kterém dvě minuty po jeho skončení nejsem schopna pořádně říct, o čem byl. Kdyby se hlavní hrdina nejmenoval Sherlock Holmes, mohl to být dost dobře film o nějaké skupině lidí, která se pořád někam přesouvá a řeší ceklem zbytečné věci, které ani nevedou k žádnému kulervoucímu finále, ale aspoň celkem baví. Jenže on to je Sherlock Holmes, který bohužel ve filmu neudělá nic, co by bylo jeho postavě vlastní a čím mě bavil v prvním díle. Jared Harris byl nudný, Noomi Rapace trestuhodně nevyužitá, celé to postrádá nějakou osudovější a zajímavější zápletku nebo alespoň záporáka, jakým byl Mark Strong. Sečteno podtrženo, velké zklamání. ()

GOREGASM

Guy Ritchie definitivně našel svoje zlaté prasátko a jeho úspěch je naprosto zasloužený. Opět perfektně sehraná dvojka Downey jr - Law dává svým padouchům zabrat tak stylovým způsobem, že tvůrcům rádi odpustíte i několik vypravěčských kotrmelců. Výprava svou vybroušeností navazuje na první díl a vizuálních lahůdek z Ritchieho dílny se díky neustálé režisérově invenci nepřejíte. Akce spojená s nabitím děla a destrukce kmenů je pak opravdovou delikatesou. Zimmerovy sherlockovské motivy jen dotahují celkově svižnou atmosféru do podoby perfektního zážitku, kterému dává čtyřhvězdičkovou pečeť i napínavé a originální finále. 85% ()

Kolssteyn

O trochu lepší než první díl, ale ani tady nezbylo nic z Sherlocka Holmese. Ty tam jsou proslulé londýnské mlhy, každý se chová jinak než by měl (ale to ani jinak nelze, pokud autoři knížku nikdy nedrželi v ruce), charisma a atmosféru nelze dohledat ani proslulým zvětšovacím sklem Sherlockovým... za to záběry právě vypuknuvší velké říjnové socialistické revoluce nejsou nezajímavé. ()

Jakira

O kousek horší než první film, ale i tak mi 3 hvězdy přijdou málo a 4 zase hodně...takže mezi. Taková sázka na jistotu, jede se podle stejné šablony, která se minule osvědčila, což je na jednu stranu dobře, protože zpomalovačky a podobné vychytávky pořád fungují. A pořád je to zábava ty dva hochy sledovat. Ale na druhou stranu se nepřichází s něčím novým, co by mě uchvátilo.. Potřetí už by to bylo nuda...pokud další Holmes, tak s novými nápady, jinak raději zůstat na čísle dvě:) ()

Puol

Efektné ingrediencie, z ktorých namiešal Guy R. prvý diel sa tu vyskytujú ešte hojnejšie, bohužiaľ. Veľa zachraňuje Hans Zimmer a i celkom podarený záver. ()

BOURQUE

Dvojka pokračuje tam, kde jednička pokračuje. Príbeh je celkom dobre vymyslený, hlavní herci sú opäť geniálni. Teraz sa k nim pridá aj J. Harris (alias Moriarty), ktorý svoju úlohu zvládol na jedničku. Trošinku mi vadí, že R. McAdams už nedostala toľko priestoru. Zimmerova hudba je stále perfektná. Čo k tomu dodať? Asi len toľko, že prvý diel bol síce lepší (z hľadiska príbehu a réžie), ale dvojka taktiež zaslúži uznanie, hlavne za to, že kvalita sa znížila „len“ trošku. Netrpezlivo čakám na pokračovanie. Osobné hodnotenie: 90% (*****) ()

hororwatch

Velmi slabý odvar jedničky. Vtípky poklesly až na úroveň ,,dětské - pubertální'' a akce s těmi rádoby vtipnými scénami je místy nepřirozeně naroubovaná. Všechny suroviny, které se hodily do mixéru v jedničce, byly dobré-výborné. U dvojky už si neumím představit, že bych se alespoň lehce nadprůměrně bavil bez hl. hrdinů v tomto obsazení. Akce se každopádně od půlky zlepší a vtipkovat se raději přestalo, což je spíš k dobru filmu. Lepší 3. ()

Ukubumbahoo

Místy jsem pochyboval jestli ještě pořád koukám na Sherlocka. Některé scény ve mě totiž budili de-javu efekt. Guy Ritchie možná koukal těsně před natáčením na Matrix, protože počet zpomalených "matrixovských" scén exponencionálně narůstal. Robert Downey Jr. zase možná zapoměl, že na sobě už nemá svůj červený oblek, který od posledního dílu Iron Mana značně zdokonalil... Sherlocka jsem ale vždy považoval spíše za poněkud nudnějšího britského detektiva. Naproti tomu i knižka prý ukazuje, že byl poměrně schopný a jeho život nebyl až tak fádní, jak jsem si vždy myslel, ale čeho je moc, toho je příliš. V jedničce jsem mu jeho rváčské vize a náturu dobrodruha věřil, zde je ovšem posunul až na absurdní úroveň, že i vyvolený Neo by se měl začít obávat jestli mu někdo nenarušuje matrix. Ale koukat se na to dalo a bavil jsem se :) ()

Raziel_cz

Tenhle film netrpí ani tak syndromem druhého dílu, jako spíš třetího. Přehnaně exotické lokace a vynálezy (mnohokrát mi evokovaly Ligu výjimečných, což by bylo v pořádku, kdyby se hodily do kontextu snímku, ale to se zrovna říct nedá), megalomanské záběry, překvapivě fakt hodně akce. Bohužel vše na úkor postav. A zvážnění v druhé polovině Hře stínů také nepomáhá. Škoda, protože jsem místy (především u honičky lesem, kde se nejvíc odráží ta pravá Ritchieho filmařina) myslel, že přeci jen nakonec dám o hvězdičku víc. Byť upozaděný, Watson je pořád skvělý. Opět se však musím odkázat na seriálového Sherlocka, když řeknu, že Cumberbatchovi role hlavního protagonisty sedí mnohem víc než Downeymu. Co se potom týče Moriartyho – neskutečné zklamání. Zato ale asi může Andrewem Scottem pěkně vysoko nastavená laťka. ()

P.J.2

Ten Holmes začíná být čím dál více zajímavější, základní předloha byla oškubána až na kost a zaobalena do cinického hrdiny pro nové tisíciletí. Downey zahrál svého Holmese jedinečným osobitým stylem který samozřejmě nemusí sednou každému ale když si k němu najdete cestu, odmění se vám zábavným filmem. Jediná vítka přistává na hlavu Guye ritchieho a to že ve chvíli kdy točí komerční blockbustery už to nejsou takový pecky jako když si točil svoje nezávislý kultovky. Zpět na začátek Ritchie.. ()

zelda82

Dost samoucelne a zbytecne dlouhe. Jednicka alespon dokazala prekvapit a potesit, tady uz se jen vesele recykluje.... ()

Olík

Nic ve zlém, já mám Ritchieho povahově komplikovanou verzi Sherlocka Holmese docela rád, ale jeho pokračování number two ztrácí půdu pod nohama na úkor režisérovy megalomanské exhibice ještě viditelněji, než jeho předchůdce…….a že se v roce 2009 pan ex-Madonna solidně rozjel. Excentrický detektiv a jeho věrný druh letí na dělové kouli rychlostí světla a jenom čekají, odkud na ně zase vyletí z elektriky čert nastražený narcistickým directorem. Někdy je dobré ty rychle měnící se obrázky na chvíli zpomalit a začít znova od píky…..čímž myslím od příběhu. ()

Toka

Zpomalovačky, detailní náhledy, scenérie, vizuální efekty, hudba Hanse Zimmera, Robert Downey Mladší. Naproti těmto skvělým a vytříbeným věcem stojí né moc dobře odvyprávěný příběh. To jsem ale velmi ochoten odpustit. ()

helloween93

Opět zábavné, Downey Jr. je zpět a spolu s ním i jeho "macgyverovské" schopnosti. Tentokrát má proti sobě mocného protivníka, který je možná lepčí než je on sám. Sherlock je oproti předloze mnohem akčnější a je z něho takový Bond smíchaný s MacGyverem. Bavil jsem se skoro po celou dobu...scéna v lese se mi moc líbila. 3* ()

MickeyStuma

Druhé akční kejkle nejslavnějšího detektiva všech dob se snaží přinést zase něco nového, něco velkolepého, zkrátka něco, co by bylo trochu výš, něž u snímku prvního. A vznikl tak trochu chaos. Holmes mi tu přijde dosti zbrklí a že se do všeho hrne bez přemýšlení snad už ani překvapit nemůže. Akční scény mají spád, ale prvky fantasy jsou už krapet přepálené. Vizuálně působivá scéna je odstřelování v lese, kde jsou použity zpomalené záběry pro lepší dech beroucí efekt. A vcelku se zdařilo. Jenom je divák nucen zapřemýšlet, jakým způsobem to pánové a dáma přežili. Střepiny se vypařili? Po dějové stránce už zmíněný chaos velmi zaměstnává divákův mozek. Dá docela práci pochopit, co že se to vlastně děje a o co jde. Mnohokrát jsem si v duchu říkal: "Zpomalte trochu, nestačím to všechno zpracovávat!" A tak mladý a silný Sherlock Holmes opět dává zločinu co proto a jelikož má v kinech stále úspěch, rozhodně ještě neřekl poslední slovo. ()

BeranSon

,,Hrajeme spolu, hru na kočku a na myš, hru stínů." Nemám odvahu říci, že je tento díl lepší nebo horší, průběh je v jedničce asi ukvapenější a tím to zvedá, jenomže konec je zase lepší v druhém díle. Jude Law mi jako Watson, ve dvojce sedí méně, ale Robert je Robert. Guy Ritchie opět nezklamal. - 9/10 - (stejně jako 1.) Ta finální dedukce fakt zacloumá, musím přiznat, že to někdy taky v duchu zkouším. ()

KHkomiks

Moriarty mohl být cool, ale nestalo se. Sherlock Holmes v podání Juniora, Jude Law ho skvěle doplňuje jako Watson, ale to, co bylo v prvním díle, jak akce, tak Sherlockův důvtip, se zde už ne kombinuje, Sherlock je tady Superman, který svoji genialitu používá už jen na mlácení blbečků a Moriartyho v podání nevýrazného Jareda Harrise...líbilo se mi snad jen jak hrál umělce ve filmu IGBY. Sherlock 2 je prostě propadák a trojky se už nejspíš nedočkáme, páč Downey už začíná bejt starej Prd. :D ()

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Další špionáž pro Cruise?

Další špionáž pro Cruise?

20.03.2013

Tom jede. Brzy jej uvidíme v postapokalyptickém Nevědomí, nedávno dotočil další akční sci-fi All You Need Is Kill, počítá se s ním pro nového Van Helsinga a šíří se dohady o Mission: Impossible V a… (více)

Proč se loni nechodilo do kina?

Proč se loni nechodilo do kina?

03.01.2012

Americká (ale nejen ta) kina zažívají krizi. Loni je navštívilo nejméně diváků od roku 1995. Zklamání z tržeb druhého Sherlocka Holmese či Fincherových „Mužů, kteří nenávidí tetované dívky“ jen… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011