Dosud se všichni domnívali, že genialita Sherlocka Holmese je jednoduše nepřekonatelná. Nyní se ale objevil nový nadaný kriminalistický mozek. Je jím profesor Moriarty, který dokáže z hlediska intelektu Holmese dostihnou. N=avíc má absolutní cit pro špatnost a ztrátu svědomí. To jsou vlastnosti, které by mohly slavného detektiva porazit. Brzy je nalezen mrtev korunní princ Rakouska a zdá se, že spáchal sebevraždu. Sherlock ale nabude podezření, že se jednalo o vraždu spojenou s mnohem zlověstnější záhadou zkonstruovanou právě Moriartym. Stopa vede do podzemního pánského klubu, v němž Holmes zapíjel svobodu s doktorem Watsonem. Zde se Holmes seznámil s cikánskou kartářkou, která může odhalit mnohem víc, než je ochotná prozradit. (TV Nova)

towstit

Keď vás akčná scéna priviedie do stavu že chcet plakať (v dobrom slova zmysle) asi je nieco v poriadku. Herci famozny. ()

Ssoumess

Ano, souhlasím. Ritchie to někde přehání až za hranice... dokonce si myslím že do postavy Sherlocka projektuje svoje vlastní geniální šílenství... nicméně co jste čekali? Já se teda bavil královsky a to je přesně co jsem od tohoto filmu chtěl. Důstojný druhý díl. Už se těším na trojku:) 9/10 ()

GlamourCat

Vtipné, svižné. Pravda, trochu moc násilí a zbraní. Žádná nuda, žádné věci "jen tak", Law-Downey Jr. perfektní jako vždycky. Ne-li lepší jak v jedničce. ()

Petyas

Tento film mne neoslovil tak jako první díl. Je velmi ukecaný, na úkor nějaké akce. Je sice brilatně natočený, ruka Guye Ritchiho se prostě nezapře, ale i tak je o dost horší než první díl a to hlavně ze scénáristického hlediska. ()

Mukunda

Hollywoodský spektákl. Pěkně se na to dívá, herci hrají dobře a efektů tam je, že je jeden nestíhá počítat. Jenže o tom Sherlock Homes není. Pro takovou podívanou mohli zvolit adekvátní příběh a nekazit tak něco, co přitom lze udělat znovu, moderně a zajímavě, přitom s úctou k předloze. Toto je jen a jen plytká šou, což je škoda. ()

bararich8

Slabší než první díl? Ale kdeže. Opět výborně zpracované dílko s přehlídkou dedukčních schopností a slow motion. Dostal jsem, co jsem čekal, jen konečné rozuzlení bylo spíchnuté horkou jehlou a kazilo výsledný jinak pozitivní dojem. Bohužel však film bledne ve srovnání se seriálovým Sherlockem od BBC, ale na druhou stranu každý nabízí jiný styl a stačí si vybrat. 4* ()

Stíba

Hlavní kouzlo jedničky, spočívající v dramatičnosti skloubené s akcí a napětím, trochu vyprchalo a bylo nahrazeno spíše komediálními prvky, ale i tak je to pořád strhující podívaná s charakteristickou Ritchieho režií. ()

pepa3rd

Kdybych měl jmenovat jen jeden jediný problém tohoto filmu, bude to jednoznačně zápletka. Inovativní přístup k tématu jinak poněkud suchopárného detektiva, jak jej vykreslují všechna ostatní zpracování (s čestnou výjimkou brilantního britského seriálu), mi v prvním díle připadal, když už nic jiného, tak zajímavý. Akční scény, zpomalovačky, rvačky, to vše podpořené monumentálním rozpočtem, je jistě fajn, ale ve Hře stínů scénáristé nějak pozapomněli, že hlavní Holmesovou zbraní je brilantní úsudek. Ten zde bohužel dostává minimální prostor a drtivě nad ním vítězí akce. Je to obrovská škoda, protože forma i nápad jsou vynikající, ale rafinovanost zápletky a tím i napětí, v podstatě nulové. 60 % ()

Blaogranas

Jako v případě jedničky si dovolím lehce nadhodnotit a odkázat na dřívější komentář, který platí i pro druhé pokračování. Sherlock má opět za úkol bavit a to se mu do puntíku podařilo, takže proč ne ... ()

LojZza

Existuje jen jeden Sherlock Holmes. A Robert Downey Jr. to neni. Dvojka Sherlocka selhava jako detektivka, komedie a i jako dobrodruzny snimek. Na druhou stranu to lehce zachranuje konec a zpomalovacky ktere neomrzi. Zabavil mne ten film na jeden vecer? Ano. Potrebuju ho videt znovu? Ne. ()

Narayan

Co tak asi může následovat po komerčně úspěšném filmu jiného než druhý díl a další ždímačka. A jak už to tak u druhých dílů bývá, ždímání peněz jde často na úkor kvality. Najdou se samozřejmě i vyjímky, nicméně druhý díl Sherlocka toto pravidlo nejen potvrzuje, ale dává mu vcelku nový obludný rozměr. Tak dokurvené pokračování už tu totiž dlouho nebylo. Abych toto odvážné tvrzení podpořil nějakými argumenty - na tomhle filmu nefunguje snad nic. Dějová linka je tragicky nezajímavá, nudná, zamotaná, absolutně bez napětí, atmosféry, čehokoliv, co by člověka nějak vtáhlo do děje. Vtipné hlášky si vzaly volno, rádoby vtipných dialogů je sice spousta, ale výsledek je takový, že člověk sice cítí že "teď bych se měl asi zasmát, to vypadalo na vtipnou hlášku", ale mozek, který mezitím probírá sdělení oné hlášky nakonec musí chtě nechtě na jakýkoliv úsměv rezignovat. Totální scénáristická křeč, po hodince si už budete vážně přát aby to skončilo. Akční scény jsou tak asi jediným pozitivem celého filmu. Mozek si na chvíli spokojeně zachrochtá nad nějakým tím povedeným vizuálním efektem či zpomalovačkou, aby nakonec konstatoval, že to bylo celé jedna velká nuda. ()

Jajar

Velmi podobné prvnímu dílu. Akční scény jsou perfektní, dialogy naopak hraničí s totální mimózností. Pokud se blábolí, vtipné to většinu času není a debilních gay narážek tu najdeme ještě víc než minule. Rozhodně nechci Ritchiemu křivdit a uznávám, že spousta pasáží funguje skvěle, bohužel během několika minut se vždycky stane něco rádoby směšného, co celý snímek pohřbí. Příběh je znovu odvážně provázáný řadou nesmyslných konspirací, odtajňování a podobných blbostí, některé z hlavních postav (v podstatě všechny ženy) zůstávají zoufale nevyužité, nudit se ale rozhodně nebudete. Řemeslně totiž film uspěje a zvlášť závěrečná třetina silně graduje, aniž by postrádala potřebnou dávku napětí, efektních scén a překvapivých point. ()

Filmárik

Čo sa filmovej štruktúry týka tak sa jedná o v podstate totožný film ktorý sa akurát odohráva v inom prostredí a s niektorými novými postavami. Rovnaká dávka humoru, akcie a miestami za vlasy pritiahnutých scenáristických WTF ktoré akosi ku koncu všetky dávajú perfektný zmysel. Jednoducho kto bol spokojný s jednotkou poteší sa znova ale žiadne posun vpred sa nekonám, ak bude trojka chcelo by to trošku zmenu. ()

Ondr@932

Oproti prvnímu dílu který ještě ušel. Tak jsem se u tohoto nudil! Docela dobré byly akční scény v lese a můj oblíbený herec Robert Downey Jr. Takže jen za tohle dávám 1* a to 2/10 ()

Pekisan

Zda sa, ze v sucasnosti je vsetko o vizuali a efektoch a o nicom inom. Napriklad scena v lese je urcite jedna z najlepsich akcnych chvilok, ktore som mal tu cest prezit. Lenze do celeho stylu filmu to velmi nesadlo. Bolo to akoby niekto zrazu prepol na 5 minut na druhy program s hypercool scenou z Matrix 8. A opat raz som nemal komu drzat palce. Vsetci su strasne nad vecou a hlavne vsetci maju plan a to pre kazdu situaciu. To, ze sa tak chova Sherlock je celkom logicke a priam ocakavane, ale ak si James Bondovsku coolovost zachovava kazdy druhy, tak to nejak straca zmysel. Aj cerstva manzelka dr. Watsna jedna pocas vrazedneho prepadu ako trenovana G.I. Jane. Na zaver sa dostava pocte klasike, ale film to uz nezachranilo. Guy by sa mal viac venovat projektom ako RocknRolla. ()

jsemzuzu

Chjo, tak tohle se tedy moc nepovedlo... :// zápletka překombinovaná, chaotická...postava cikánky byla naprosto zbytečná... tohle už prostě bylo dělané pro prachy a to co fungovalo u jedničky mě tady svým způsobem štvalo :( jen u jedné scény (honička v lese) jsem byla naprosto unešená precizností kamery a režie, jinak spíše bída... pár uchechtnutí nad vtipným Holmesem, ale jinak u mě v srdci zůstává stále jednička, ta byla poctivá a velmi chytrá ;)) ()

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Další špionáž pro Cruise?

Další špionáž pro Cruise?

20.03.2013

Tom jede. Brzy jej uvidíme v postapokalyptickém Nevědomí, nedávno dotočil další akční sci-fi All You Need Is Kill, počítá se s ním pro nového Van Helsinga a šíří se dohady o Mission: Impossible V a… (více)

Proč se loni nechodilo do kina?

Proč se loni nechodilo do kina?

03.01.2012

Americká (ale nejen ta) kina zažívají krizi. Loni je navštívilo nejméně diváků od roku 1995. Zklamání z tržeb druhého Sherlocka Holmese či Fincherových „Mužů, kteří nenávidí tetované dívky“ jen… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011