Dosud se všichni domnívali, že genialita Sherlocka Holmese je jednoduše nepřekonatelná. Nyní se ale objevil nový nadaný kriminalistický mozek. Je jím profesor Moriarty, který dokáže z hlediska intelektu Holmese dostihnou. N=avíc má absolutní cit pro špatnost a ztrátu svědomí. To jsou vlastnosti, které by mohly slavného detektiva porazit. Brzy je nalezen mrtev korunní princ Rakouska a zdá se, že spáchal sebevraždu. Sherlock ale nabude podezření, že se jednalo o vraždu spojenou s mnohem zlověstnější záhadou zkonstruovanou právě Moriartym. Stopa vede do podzemního pánského klubu, v němž Holmes zapíjel svobodu s doktorem Watsonem. Zde se Holmes seznámil s cikánskou kartářkou, která může odhalit mnohem víc, než je ochotná prozradit. (TV Nova)

dodona

Ako toto ohodnotiť. Jednotka bola veľmi príjemný prekvapením a len málokedy je pokračovanie lepšie. Platí to aj v tomto prípade. Je to taký zlatý Ritchieho štandard. Čo ma ale fakt otravovalo na tomto inak dobrom filme boli spomaľovačky. Sú fajn pri Sherlockovej i Moriartyho imaginácii, ale prečo pre boha živého pri akčných scénách? So spomaľovačkami predsa treba vedieť narábať s mierou. No nič, vlastne som spokojná, ale mohlo to byť lepšie. Dvojica Downey - Law stále funguje, Fry veľmi pobavil a Harris mi do toho celého akosi nepasoval ako James Moriarty, ale ja si zvyknem rovnako ako na Kelly Reilly :D ()

waska

I přes lehce nudnou první půlku shledávám toto pokračování vcelku povedeným a to hlavně díky skvělé druhé polovině a výbornému závěru. I když je v hlavní roli Holmes, dle mého ho Watson mnohdy zastiňuje. No a už se vlastně těšim na trojku! ()

andosdre

Toho jsem se trošku bála-zdá se,že dnes je film dobrý pouze pokud je plný efektů až po okraj a o děj zde ani moc nejde.V druhém díle jsou,narozdíl od prvního,efekty zcela jednoznačně na prvním místě.Pravda jsou moc dobře udělané,ale spíše maskují ne až tak dokonalý děj.Film se také kvůli efektům rozdělí na dvě části: První část je takřka ,,nudná,,-klidná-a zahrnuje vše od začátku až po scénu,kdy Sherlock vyhodí Watsonovu snoubenku z vlaku-od tohoto okamžiku je téměř až do konce film přímo nabitý akcí.Děj mohl být propracovanější a možná komplikovanější.A profesor Moriary tu moc prostoru nemá a ani není zas tak zlý(pokud vyloučíme scénu kdy mučí Sherlocka).Přesto se mi film líbil,ikdyž ne tolik jako první díl(to je zase kvůli ději),ale přidávám hvězdičku za Noomi Rapace.:-) ()

sladt

Po skvělé jedničce přišla úžasná dvojka. Po zhlédnutí filmu jsem si jen těžko vzpomínal, kdy naposledy jsem viděl tak skvělý film. Pro mě další případ kdy druhý díl překonal ten první. Nebojím se říct dokonalá hudba, opravdu před Hansem smekám. A ty zpomalené scény... prostě lahoda. ()

Listyx

Od posledního Holmese jsem byl zvědavý co se v čísle 221B na Baker Street stane příště. A je to tady přátelé. O trochu akčnější, o trochu šílenější, o trochu uspěchanější, o trochu vtipnější a také trošku jinak dělaný Sherlock Holmes v novém (stejném, neviditelném:)) kabátě. Co do vizuálu (mlaťte mě, opovrhujte mnou, oholte si na protest třeba hlavu) je to bomba. Fantastické kostýmy, nádherné scény, ve kterých jsem hltal každou cihličku párou a mlhou obmlžených budov jichž les utváří úzké uličky vyplněné atmosférou a životem románového Londýna. A nejen jeho :) Hudba potěšila o trochu méně. Zachovává téma předchozího dílu a trnkání neurazí, chybělo mi skotské téma z minulejška. Akční scény jsou akčnější než minule, ale méně "promyšlené". Všechno to lítá bouchá, efektní zpomalovačky se docela trefují, ale žádná z nich není tak zapamatovatelná jako souboj v aréně z minulého dílu. Co určitě stojí za zmínku je humor. Budiž Downeymu ku cti, že dokázal sál rozesmát pouhým škubnutím ramen, nemluvě o cestování "koňmo" :)). Nebudu už vás dlouho trápit, za podívání to stojí. Kdo má rád Sherlocka tak za tři podívání, a kdo má rád i předchozí díl tak nejméně za 4 :) Mé přání do dalšího dílu: méně bouchání, více pátrání :). BTW tušíte někdo na co potřeboval Moriarty to dálkové ovládání? :) ()

E lan

Zpočátku trochu obtížné si na tempo a styl filmu zvyknout, ale ke konci se film rozjede přímo do famózních obrátek. Navíc zvukový i hudební doprovod je vynikající a bravurně podbarvuje celý film. Herecké výkony neurazí ani nenadchnou. Pro mne lepší než minulý díl... ()

Camarro14

Neurazí avšak ani nepotěší! Standardní problém většiny komerčně úspěšných filmů a jejich následných pokračování se projevuje i v příběhu pana Holmese aneb "pojďme do druhého dílu narvat všeho více -> lokalit, výbuchů, zápletek, atd.". Nic proti této logické úvazue nemám, ale nepřestane mě fascinovat neustále se opakující skutečnost, kdy se - nejspíše z tradice - zapomíná na děj a ucelenost příběhu. V porovnání s prvním dílem to zde drhne už od první scény, slovní přestřelky mezi Holmesem a Watsonem jsou chabé, Downey zde jede na půl plynu a neustálé zpomalování každého kroku všech postav též na atraktivnosti nepřidá. Na druhou stranu potěší aspoň malé % kvalitních vtipů, postava profesora Moriartyho a temnější atmosféra -> ovšem to celý snímek nezachrání = věčná škoda. ()

milhouse333

Nechtěli mi vrátit peníze za lístek, ani nijak jinak nahradit způsobenou duševní újmu ze dvou hodin sledování bezdějového, nelogického, z obrázkú dohromady sestříhaného patvaru, na kterém jde exemplárně vidět, že dobré efekty nedokáží vyřešit problém se špatným scénářem. ()

ER

Na první pohled to vypadá, že se vše nese v duchu "jedničky",což hlavně platí pro výrazové a stylistické prostředky filmu. Jenže...ubylo na zábavněji pojatém ději,byť humorné jiskření mezi Holmsem a Watsonem je i nadále zábavné, přibylo více střílení a výbuchů, které však jen "natahují"děj a hry se stíny se moc nedočkáte,byť šachová scéna s profesorem je vymazlená. Ovšem pořád jde o slušnou podívanou. ()

josieaddms

Podle mě v některých věcech lepší než předchozí díl. Přišlo mi to něčím dospělejší. Možná námětem a trošku silnější zápletkou. Downey Jr. s Judem Lawem zase perfektně perlili, a tentokrát jim výborně sekundoval Stephen Fry. Vážně mě to velmi bavilo, i když si uvědomuji, že v kině to asi udělalo lepší dojem, než když bych to viděla v televizi. Ale smála jsem se nahlas, a musím ocenit humor, anglický, ovšem s americkým švihem. Guy Ritchie je jeden z mých nejoblíbenějších režisérů, a myslím že jeho filmy krom toho, že mají svůj styl, mají i neuvěřitelný šarm a vtip. Postava Noomi mi přišla dobrá, nikde nebyli žádné ty klasické črty módních hrdinek, nemuseli být žádné sexy scény, ani jiné úděsně otravné klišé dnešních ženských postav. Co mi trochu vadilo bylo to vyžívání se ve zbraních, a střílení protože mě osobně to nijak nebere. A navíc jak už víc uživatelů upozornilo, některé z uvedených zbraní v té době ještě ani nebyli vynalezeny. A nové postavy mi taky nijak nepřekáželi, a dobře že dostala trochu prostoru Watsonova snoubenka-žena Mary. Pro mě příjemný zážitek. ()

arajnoha

Originální. Na tohle slovo už v recenzích narazíte jen zřídka. Ovšem lze s jím popsat celý příběh pokračování notoricky známého Sherlocka Holmese. Nejprve jsem trochu pochyboval o míře nevšednosti této postavy, po prvních 20 minutách už mi ale vše zapadalo dohromady. Šel jsem na tento film připraven na akční podívanou ze staré Británie, dostalo se mi však mnohem více - kombinace brilantní kameramanské techniky dnešní doby a všechny ty soudobé kostýmy doby dějové dokonale dokáží diváka upoutat a nepustit na více než 2 hodiny. Z čeho mám asi nejvetší radost je způsob, jakým režie zvládla samotné finále filmu. Zde to bylo nejvíce na hraně a naštěstí dali také prostor divákovi na dotvoření si situací. ()

Franc1s

Po druhé a zase výtečně. I když někdo namítá, že už tam neni skoro žadný příběh, zbytečně moc efektu a strašně dlouhá stopáž (Hunger Games a 142min je teda pohoda? lol) Já jsem se bavil, efekty, mlátičky, akce, pěkný příběh i nějaká ta hláška. Se zmagořeným Sherlockem, zachráncem Watsnem a krásnou Naoomi Rapace se doufám potkám i ve trojce :) ()

Lovec prasat

Rovnako skvělé jako jednička, v lecčems snad i lepší. Co jsme měli rádi (stylovost 19. století, pan Downey, dobrá akce, řízný děj) to je zpět, ovšem zase trochu jinak a ovšem zas skvěle. Nevím moc, odkud by mohla čerpat náměty příp. trojka, přesto bych ji rád uvítal. Celý článek zde. ()

High.Hopes

Já jsem spokojená. Vtipné to bylo, akčnosti tak akorát, spousta originálních a neotřelých scén a záběrů (tleskám Ritchiemu za jeho bezednou studnici nápadů, mimochodem, určitě by dokázal natočit opravdu skvělý válečný film!). Sherlock Holmes v Downeyho ztvárnění je opět roztomile excentrický a je vyvažován svým uzemňujícím prvkem, rozumným Watsonem, ze kterého v podání Jude Lawa nejde spustit oči. Škoda jen, že Rachel McAdams zmizela z plátna tak brzy. Pro mě stejně dobré jako jednička. ()

patushik

Škoda velmi slabé první půlky, která tak nějak plyne a vy vůbec nevíte co se děje. Druhá půlka už je mnohem zábavnější, akčnější a propracovanější, ale výsledný efekt už to bohužel nezachrání. 65% ()

Claude Speed

"Sherlock Holmes" se dočkal druhého pokračování, což je bohužel u americké produkce špatně. Už 1. díl byl velmi riskantní filmový tah, ale ukázalo se, že risk je zisk. První část této trilogie se povedla. Zápletka byla dostatečně chytrá (dobře, alespoň chytře podaná), souboje a dedukce byly v určité rovnováze, napětí tam bylo taky dostatek, jednoduše všechno fungovalo tak, jak mělo (ačkoli tam chybělo trochu toho klasického Holmesova ducha). Ve druhém díle je ale téměř všechno špatně... Nevím co se stalo, jestli si Ritchie někde šlehnul, nebo mu šlo jen o nějakou epic akci, kde všechno vybuchuje jako v Kobře 11 (a slow motion tomu fakt nepomohl), kde prostě vyrejžuje co nejvíc peněz. Opravdu děs a hrůza. Tam bitka, támhle přestřelka, tu světová válka. Holmes úplně ztratil své charisma, už neoplývá povedenými dedukcemi ani břitkým intelektem, stal se z něj obyčejný pouliční rváč. Ústřední dvojice sice funguje výborně, oba hrají nejlíp, jak mohou, ale jejich snahu zabíjí debilní scénář. Nové postavy nic moc... Jared Harris - na svou roli se absolutně nehodil, člověk, který má budit strach a respekt je akorát nevýrazný stařec bez známek ďábelského charakteru. Noomi Rapace - popravdě jsem si ani nezapamatoval její jméno, akorát tam tak seděla s otevřenou pusou a sem tam něco řekla... Takže (silnější) dvě hvězdy dávám za krásný vizuál, nekompromisní Zimmerův soundtrack, a za Stephena Frye, který byl asi nejlepší postavou, této (tragi)komedie. 35%. ()

Ryšty

Už první díl mě hodně zaujal. A u pokračování tomu není jinak. Downeymu role Sherlocka prostě sedí. Není to tak záhadný díl jako první a to zde trochu ubírá. Ale jinak pořád vysoká laťka a třetímu dílu bych se určitě nebránil. ()

pribina

Pozvolný začiatok vynikajúco dopĺňa prepracovaný a dynamický záver. Do kvanta rozhovorov mohli zakomponovať viac vtipných poznámok. A v neposlednom rade majstra Zimmera je určite počuť. ()

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Další špionáž pro Cruise?

Další špionáž pro Cruise?

20.03.2013

Tom jede. Brzy jej uvidíme v postapokalyptickém Nevědomí, nedávno dotočil další akční sci-fi All You Need Is Kill, počítá se s ním pro nového Van Helsinga a šíří se dohady o Mission: Impossible V a… (více)

Proč se loni nechodilo do kina?

Proč se loni nechodilo do kina?

03.01.2012

Americká (ale nejen ta) kina zažívají krizi. Loni je navštívilo nejméně diváků od roku 1995. Zklamání z tržeb druhého Sherlocka Holmese či Fincherových „Mužů, kteří nenávidí tetované dívky“ jen… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011