Dosud se všichni domnívali, že genialita Sherlocka Holmese je jednoduše nepřekonatelná. Nyní se ale objevil nový nadaný kriminalistický mozek. Je jím profesor Moriarty, který dokáže z hlediska intelektu Holmese dostihnou. N=avíc má absolutní cit pro špatnost a ztrátu svědomí. To jsou vlastnosti, které by mohly slavného detektiva porazit. Brzy je nalezen mrtev korunní princ Rakouska a zdá se, že spáchal sebevraždu. Sherlock ale nabude podezření, že se jednalo o vraždu spojenou s mnohem zlověstnější záhadou zkonstruovanou právě Moriartym. Stopa vede do podzemního pánského klubu, v němž Holmes zapíjel svobodu s doktorem Watsonem. Zde se Holmes seznámil s cikánskou kartářkou, která může odhalit mnohem víc, než je ochotná prozradit. (TV Nova)

Martin79

Trochu překombinované a oproti jedničce i lehce zbytečně natahované. Jinak průměrný film s výborným Robertem Downey Jr. První díl si mi prostě o něco líbil více. ()

matt85

Stále dost zábavný mix akce, vychytávek, vizuálních hodů a hereckých exhibic. Scénář sice přehání kde může, ale v žádném ohledu nekazí všechnu tu srandu. Jediná větší nevýhoda je nerozhodnost mezi osudovou ponurou detektivkou a nadlehčenou akční jízdou. ()

ppetrnosek

Suchý scénář. Pořád sem tak trochu čekal, kdy se konečně něco stane. Předchozí díl byl o něco lepší podle mě, byl záhadnější. Nadruhou stranu styl Roberta Downey Jr. mám rád, stejně tak Jude Lawa a některým jednotlivým scénám sem i fandil, ale to je asi tak všechno. ()

Blacki

Řekla bych, že je to důstojné pokračování prvního dílu. Některé scény už tak nepobavily, protože jsem si už zvykla na někdejšího Sherlocka a věděla, co můžu očekávat. Nejvíce mě pobavil vnitřní souboj (představa průběhu boje mezi nimi) Sherlocka a Moriartiho, který pak nabral úplně jiný směr. Nadruhou stranu si myslím, že v nejlepším se má přestat. Ráda bych se podívala na dalšího Sherlocka, ale obávám se, že příští díl by už nemusel dopadnou tak dobře. ()

Psycho.R

Nevím čím to bylo, ale dvojka mě chytla víc jak jednička, asi to bylo tím, že Sherlock hrál proti stejně inteligentnímu protihráči. Když to shrnu, jsem rád, že se Downey neufetoval a chytil druhou mízu. A zrovna tenhle snímek je pro něj jako dělanej. ()

Luckyman

Podľa mňa excelentné a pôsobivé pokračovanie. Robert Downey Jr. a Jude Law sú skvelí herci a dokazujú to aj v tejto snímke. Niektoré pasáže boli vtipné a hlavne akčné pasáže, ktoré boli spomalené ako Max Payne boli famózne. ()

Forty-

Velke sklamanie. Britsky serial "Sherlock" je omnoho lepsi exemplar toho, jak si predstavujem Sherlocka. Toto sa mi proste moc nepacilo. ()

swiss

To je jako když jdete na pěknou rozhlednu nehezkou cestou. Po cestě se nudíte, občas si řeknete dobrej fór, ale jinak nic moc. Zato poslední kilometr se objeví výhledy a maj tu výbornou malinovku. Finále je fakt dobrý... ()

Pathrose

Tak tohle už bylo špatný. Ty zpomalený efekty a výbuchy a různý další akční vymoženosti v roce 1891... já chápu, že to pro diváky musí být akční, zvlášť když je to poměrně velkej snímek, americkej a má za úkol vydělat peníze. Ale tohle prostě není něco pro mě. Ten příběh sám o sobě nebyl špatný, ale zkazili mi to ty efekty a modernismy. Možná po dalším uvážení přidám hvězdičku, ale okamžitě po shlédnutí jsem z toho zklamaný. PS: aspoň vtipy jsou povedené! ()

aLCaP0Ne

Skvelá spolupráca medzi Downey a Lawom pokračuje aj v 2ke a to veľmi úspešne. Aj keď začiatok je možno trošku lahostajný, postupne začína celý film gradovať až sa dostaneme k veľkolepému finále. Sherlock isto nesklamal aj preto by som dal 75% ()

Kejtlin

Co se stalo? První díl byl prvotřídní podívaná, ale tohle je .. nemám slov. Doslova jsem se přemlouvala, abych ten film dokoukala. Děj mě naprosto nezajímal, dialogy byly nudné a akce nulová. Po dokoukání jsem chvíli přemýšlela a došla jsem k závěru, že ani nevím, o čem vlastně ten film byl. Čekala jsem něco lepšího. Opravdu velké zklamání. 2* ()

Gendarme

všechno bylo opravdu vymazlené .... kostýmy, reálie, efekty, ústřední postavy, hudba.... ale ten příběh byl moc nepolapitelný, nebo jak to napsat ... 65% ....jednička byla právě o ten příběh lepší ()

Tamten

Místy příliš komplikovaný děj, který se zcela zbytečně natahuje. Zkrácení o 20 minut by zápletce nijak neublížilo a filmu výrazně pomohlo. CHování některých postav je občas přeháněno až do značně nerealistických mezí. Přesto se jedná o zábavný film, který stojí za shlédnutí, i když kvalit jedničky už nedosahuje. ()

Acrobat

SH Ťa nezneuctí... iba ak by boli nablízku Gypsy. Výhodou nového Holmesa je ten, že ak dopozerám prvú časť a bezprostredne si v playeri pustím pokračovanie, je na nerozoznanie. Čo je teda pravdy na tom, že sú rozdielny? Skrátka nič, a platia tie isté dojmy ako v prvom diely. Možno v niečom som si nebol istý. Mám rád, keď rozum a intelekt jediného človeka – egoistu, čo zomrie sám – bojuje s trochou nadsadenia proti dojmovej mysticite. V prvom bolo rozuzlenie veľkolepé, v druhom boj proti človeku a politike zároveň pokojný. Všetci sú prvotriedne výborný, remeselná práca Gyua na nevydržanie s nutkaním hlasne prejaviť radosť buď vulgárne alebo detsky, každý podľa povahy. SH zabáva, poučuje, dopraje obrovské množstvo situačných žánrov, pohody, napätia, vrcholových momentov. Naposledy som tak Indymu želal nájsť tie poklady. Teraz je tu druhý chlap, na ktorého sa spolieham, ak svet speje do záhuby. Viem, že som naivný rovnako ako pár ďalších, ktorým SH dáva veľa, no akékoľvek snahy doručiť do PC prvotriednu zábavu v podstate zlyhali. Dve časti – ucelený celok pretkaný tou najúžasnejšou doprovodnou hudbou...http://www.youtube.com/watch?v=7cb1QmTkOAI&feature=related (videné naposledy 15.09.2012,BD) ()

tomikan

Prvni dil byl pro me wau po vsech strankach, dokonaly a rovnovazny prozitek z vypravy, deje, hereckych vykonu, tajemna, humoru i akce.. dvojka by rada byla wau na druhou, ale nefunguje to, bohuzel. Co bylo v jednicce jako prijemne novum, je tady az v premire, hlavne co do vizuelna.. moc kudrlinek, pri pomerne ridkym porostu.. imho mel Shellyho nechat umrelyho a dvojkou to tak zakoncit. ()

Chip89

Velké překvapení, většinou když se mi u filmu líbí jednička, dvojka za moc nestojí, ale tady u toho vůbec nejsem zklamaná, právě naopak. I když jednička dávala naději na to,že dvojka bude navazovat. Nestalo se tak, takže divák, co vidí pouze jeden díl, není o nic ochuzený. Krásné prostředí, hudba kostýmy. Divák se od srdce zasměje a zároveň v některých scénách nedýchá napětím. Prostě úžasný nápad na dobrý film... ()

10Domik10

Hra tieňov ma oslovila viac, ale v podstate tu nevidím žiadny zásadný rozdiel. Vizuálne efekty boli výborné ale z môjho pohľadu sa jedná opäť o dosť nudný film, v ktorom premňa nie dej vôbec zaujímavý. Hlavným mínusom je také krátke pôsobenie Rachel McAdams. ()

sarfian

Rovnako dobré ako prvý diel, aj keď ten prvý "šerlok" bol vtipnejší. Som s ním celkom spokojný a v poslednej dobe sa mi "Róbertko junior" celkom začína páčiť, myslím tím ako herec. Jeho osobitý vtip ma vždy dokonale pobaví. VIDENÉ 1x ()

Kvasekus

4 hvězdy...možná proto, že jsem od toho už tolik nečekal jako v případě jedničky. Těšil sem se na Ritchieho dílo a byl lehce zklamán. Ale ted ne...bavil sem se...navíc mi přišlo, že to má lepší spád, záběry, hudbu a celkově to líp šlape...konec dobrej i špatnej zároveň, ale poslední záběr je super a nesmíme zapomenout na perfektního záporáka. 75% ()

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Další špionáž pro Cruise?

Další špionáž pro Cruise?

20.03.2013

Tom jede. Brzy jej uvidíme v postapokalyptickém Nevědomí, nedávno dotočil další akční sci-fi All You Need Is Kill, počítá se s ním pro nového Van Helsinga a šíří se dohady o Mission: Impossible V a… (více)

Proč se loni nechodilo do kina?

Proč se loni nechodilo do kina?

03.01.2012

Americká (ale nejen ta) kina zažívají krizi. Loni je navštívilo nejméně diváků od roku 1995. Zklamání z tržeb druhého Sherlocka Holmese či Fincherových „Mužů, kteří nenávidí tetované dívky“ jen… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011