Dosud se všichni domnívali, že genialita Sherlocka Holmese je jednoduše nepřekonatelná. Nyní se ale objevil nový nadaný kriminalistický mozek. Je jím profesor Moriarty, který dokáže z hlediska intelektu Holmese dostihnou. N=avíc má absolutní cit pro špatnost a ztrátu svědomí. To jsou vlastnosti, které by mohly slavného detektiva porazit. Brzy je nalezen mrtev korunní princ Rakouska a zdá se, že spáchal sebevraždu. Sherlock ale nabude podezření, že se jednalo o vraždu spojenou s mnohem zlověstnější záhadou zkonstruovanou právě Moriartym. Stopa vede do podzemního pánského klubu, v němž Holmes zapíjel svobodu s doktorem Watsonem. Zde se Holmes seznámil s cikánskou kartářkou, která může odhalit mnohem víc, než je ochotná prozradit. (TV Nova)

Elassar

Po strašně dlouhé době jsem se dostal k filmu, k nějakému novějšímu a hodně propíranému. Dávám 5 hvězd, na rovinu, mě se to líbilo, bavil jsem se. Byl to jak vizuálně tak i dialogově moc povedené, do toho vtípky. A dle mého Doyle, pokud by to nebyl suchar, tak by tohle bral se stejným vtipem jako já, neboť je fakt, že jediné, co to má s předlohou společného jsou jména postav. Ale tak proč ne, protože tohle není jen taková bezduchá sračka inspirovaná starým mistrem. Ne , má to svou vlasní chuť, Downey - to je naprosto parádní herec, upřímně nevím o filmu, kde by hrál špatně, Law to je klasik, ostatní skvělě doplňují a Rapace tady byla 100x přitažlivější a lepší než v Prometheovi... vím, že jsem to naspal asi nesrozumitelně, ale na to vám kalím. Je čas vybalit Jeníčka! ()

SvobiQ

2 géniové, kteří jsou si rovni. Co více dodat, sem rád, že Sherlock našel rovnoceného soupeře. Jediné co mě snad mrzí je, že Sherlock onen pád přežil, udělat že tragicky zemřeli oba nebo kdyby pro jednou záporák v podání Jareda Harrise přežil, celkový dojem by byl zajímavější.75% ()

pcarogers

Výborná atmosféra, Downey s Lawem opět válí a záporák je k sežrání. Dvojka rozehrála velkou hru a dotáhne ji až do konce. ()

MiniRecenze

Hra stínů má zdařilé záběry,kulisy jsou důvěryhodné a je zde pěkně vystihnutá atmosféra doby,kde se film odehrává.Jsou zde pěkné efekty s prvky"bullet-time".Akorát je snímek zdlouhavý,tudíž mi příjde slabší než předchozí díl a film to snižuje na nižší úroveň. ()

aannemer

Jako akčňák pro hloupé diváky jistě bomba, pro minimální znalce díla A.C. Doyla slátanina bez hlavy a bez paty. Navíc zbytečně protahovaná zpomalovačkama. No, jednu hvězdu Zimmerovi, hudba se mu fakt povedla... ()

p.a.douch

Stejná pohoda jako první díl. Měl jsem strach, že Ritchie nevstoupí dvakrát do stejné řeky a film mě zklame. No omyl a znovu příjemné překvapení. Nemám důvod dávat tomuhle filmu menší hodnocení než prvnímu dílu. Takže znovu 80 %. ()

gu-staff

chápu, že to někoho může bavit, ale mně tohle přehnaný pojetí Holmese neskutečně sere. Ale bude to taky proto, že nemám rád pana exMadonnu a jeho filmy. Prostě mi nesedí. Vždycky se divim, jak je možný, že se mu ta hektika, kterou ve filmech má, ke konci nějak srovná dohromady. Asi si do střižny bere Jirku Trošku (neboli George A. Little, jak si nechává říkat, aby se v cizině nestyděl). ()

tatka

Ako akčný film je to priemer, ako Holmes je to sračka, takže priemerná sračka. Nemôžem si pomôcť, keď je v názve Sherlock Holmes, čakám Sherlocka Holmesa a nie nejakého Jackieho Chana vo viktoriánskom Anglicku. A zas to má 120 minút, čo sa načisto sko kotili v tom Holivúde? Doyle sa musí v hrobe obracať ako kaplanova turbína. ()

karnifex odpad!

Už jednička se mi moc nelíbila a tohle dílo jsem vypnul pří scéně velmi cool setkání/souboje Holmese se "silnou a sebevědomou ženskou hrdinkou" (rozuměj: blbou krávou), což je typ postavy, která je teď patrně v amerických filmech povinná, ale nevím, jestli je to pro ženy a dívky zrovna vzor hodný napodobení - řečeno s klaunem Šášou: "Takhle si chce najít manžela?!!" ()

Hellscuboy

Jak řekl Simon v jednom nejmenovaném Talentu ... "absolutly fantastic" ...píšu za oba díly,naprosto ženijální Šerly rozplétá doslova pavučiny zločinů stejně ženjálních padouchů a to s grácií a šarmem,vlastní jen mému miláčkovi Robíkovi Džuniorovi...oba díly mají svoje,najde se i nějaká chybička,kterou určitě kdejakej hnidopich vymysšťourá,já žádnou nenašel!!!proč taky???jen jsem se krásně bavil a fandil od počátků do konců...hádky až skoro gaymanželského duetu Votsna and Šerlyho neměli chybu,za zmíňku určitě stojí perfektní zápletky,přípravy akce Holmíka,trápení buldočka a chůvy,to se nebude líbit ochráncům!...špína a smrádek na vás doslova dýchá z obrazovky,zvraty,zvratky,mnohdy skvělé efekty,scenérie a destrukce,viz v 1čce v přístavu potopení Titaniku a ve 2ce běhání po lese v dešti kulek a koulí z Jeníčka. ...už se nemohu dočkat dalšího dílu ajlavjůůůů :-* ()

sto7ra

překvapivě lepší než jednička. ale svým zvláštním způsobem. (mínusy:) příběh je ještě utahanější a nezáživný, stejně tak jako vyjmenovávání úderů a popisování rvačky ještě než se stane (a většinou se stejně odehraje jinak). (plusy:) za to zpomalené scény jsou udělané skvěle. (nezařazeno:) tentokrát tvůrci sázeli na citlivou strunu... ()

blekekeke

Tak nějak tento film sráží Sherlockovi hodnoty. Jako dílo je to velkoplošné. Přeci jenom vynikajícími triky se to tu hemží, ale triky nejsou vše. Největším utrpením byla lesní bombardovací scéna. Po takové kanonádě by lehlo i stádo mamutů. ()

gpx

Tomu říkám "grandiózní nonsens". Chce se mi napsat, že takhle to vypadá, když forma zvítězí nad obsahem. Ale, pominu-li lesní onanii, tak ona ani ta forma za moc nestojí. Sečteno a podtrženo, sledování SH:aGoS je ztráta času. ()

PeteBuck

Podľa mňa rovnako dobré ako jednotka. Akurát Irenu Adlerovú nemuseli odrovnať, to je jediná vec, čo sa mi tam nepáčila. V tomto filme urobili tvorcovia z Moriartyho neskutočného diabla. Utká neuveriteľnú pavučinu intríg, že by mu aj súčasné nadnárodné spoločnosti mohli závidieť. Na čom sa najlepšie zarába? Na vojne. Na čom ešte lepšie? Na svetovej vojne. Tento film je nielen akciou nabitá zábava, ale stojí aj za zamyslenie. Dúfam, že si to Ritchie a Silver rozmyslia a bude aj trojka. ()

Shelby14

Nemůžu si pomoct, dvojka mě prostě bavila víc než jednička, byla prostě dobrodružnější. Temná atmosféra je sice fajn, ale mně ty honičky po Evropě připomněly starý dobrý osmdesátkový klasiky s moderně natočenou akcí. ()

Delmondo

Druhej Sherlock se mi líbil ještě víc jak první. Má totiž vše co jsem od něj čekal a to Downeyho jr. kterak v jednom kuse stírá Jude Lawa, Moriartyho kterej je lepší záporák než Blackwood, kvalitní akci a symbolickou scénu kdy jsou Holmes a Watson hrubě okradeni cikánama aby následně sám velký Sherlock posilněný ježčím gulášem osedlal poníka a vydal se na cestu. Je to prostě jedna velká sranda s parádní atmosférou a podmáznutá výbornou hudbou Hanse Zimmera. ()

Nicole32

Slabý odvar z jednotky. Celé je to strašne ťažkopádne, nudné a otravné. Robert Downey Jr. v dvojke robí zo Sherlocka smiešnu (nie v dobrom) karikatúru. Jeho výstup v ženských šatách je príšerný. V druhom dieli vo svojej úlohe prehráva. Konverzácie medzi Holmesom a Watsonom už nie sú také vtipné a hlavne pre mňa bol Moriarty neskutočne nesympatický. Čo je síce jeho úlohou, ale vôbec ma nebavil, neverila som mu to a čakala som od tejto postavy oveľa viac. Druhý Sherlock je v podstate road movie a detektívna časť absentuje. To sa však pri jednom z najznámejších detektívov sveta nesmie stať. Napriek tomu je to remeselne a vizuálne výborne urobené. Prestrelka v lese je natočená perfektne a považujem ju za najlepšiu scénu filmu. Stephen Fry ako Sherlockov brat sa mi nesmierne páčil. Takže oproti prvému filmu sklamanie, ale raz sa pozrieť oplatí. ()

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Další špionáž pro Cruise?

Další špionáž pro Cruise?

20.03.2013

Tom jede. Brzy jej uvidíme v postapokalyptickém Nevědomí, nedávno dotočil další akční sci-fi All You Need Is Kill, počítá se s ním pro nového Van Helsinga a šíří se dohady o Mission: Impossible V a… (více)

Proč se loni nechodilo do kina?

Proč se loni nechodilo do kina?

03.01.2012

Americká (ale nejen ta) kina zažívají krizi. Loni je navštívilo nejméně diváků od roku 1995. Zklamání z tržeb druhého Sherlocka Holmese či Fincherových „Mužů, kteří nenávidí tetované dívky“ jen… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011