Dosud se všichni domnívali, že genialita Sherlocka Holmese je jednoduše nepřekonatelná. Nyní se ale objevil nový nadaný kriminalistický mozek. Je jím profesor Moriarty, který dokáže z hlediska intelektu Holmese dostihnou. N=avíc má absolutní cit pro špatnost a ztrátu svědomí. To jsou vlastnosti, které by mohly slavného detektiva porazit. Brzy je nalezen mrtev korunní princ Rakouska a zdá se, že spáchal sebevraždu. Sherlock ale nabude podezření, že se jednalo o vraždu spojenou s mnohem zlověstnější záhadou zkonstruovanou právě Moriartym. Stopa vede do podzemního pánského klubu, v němž Holmes zapíjel svobodu s doktorem Watsonem. Zde se Holmes seznámil s cikánskou kartářkou, která může odhalit mnohem víc, než je ochotná prozradit. (TV Nova)

evca_007

Super film, ale po tom co jsem viděla Sherlocka v podobě seriálu z produkce BBC už asi ode mě žádný jiný plné hodnocení nedostane. ()

Evbad

Slabší než první díl. Celé to bylo takové...zrychlené...ujeté.... pracně naroubované na sebe. Nemám vůbec nic proti Sherlokovi, který zabije pět lidí v pěti vteřinách pěti různými způsoby. Chybělo mi ale logické řešení případu, místo toho jsem se dočkal sekvence akčních scén, které mě ke konci už nutily podřimovat. Proč rovnou nevzal na začátku strašlivého Moriartiho po kebuli holí a problém by byl vyřešen? ()

nettopyrek

Ona je to taková taškařice, která moc nepřemýšlí a mrská jednu akční scénu za druhou, aby divák neměl čas přemýšlet nad hromadou nelogičností a nad absencí jakéhokoliv nosného příběhu. Moment, o čem že to vlastně bylo? Slabší 3* ()

Mukl007

První díl byl ještě docela zajímavý film, natočený nevšedním způsobem. U druhého tomu už tak ale není. V žánru krimi (mysteriózní) bych očekával, že budu vtáhnut do děje a film mě bude napínat a bavit a budu se snažit pochytit sebemenší detail, aby mi nic neuteklo. U Sherlocka mám dojem, že i kdybych se nedíval na půlku filmu, tak se můj zážitek nijak nezmění. Pravděpodobně bude následovat další díl a na něj se tedy opravdu netěším, pokud bude totiž pokračovat v nastoleném sestupu, tak ho odpad nemine. A přitom je to škoda, příběhy tohoto detektiva určitě mají co nabídnout. ()

Eeve

V prvej polovici filmu sa pravidelne striedajú extranudné scény s extranapínavými a efektnými kúskami, preto ma oveľa viac bavila polovica druhá, kde i ten kus feelingu sa dal veriť a mal o čosi menej wtf kúskov. Opäť fantastický R.Downey Jr, takisto aj Jude Law. Prijala by som dokonca i ďalšie pokračovanie, no určite v rukách iného režiséra, pretože pokiaľ by to zostalo tuná, sotva by sme sa niekam dostatočne posunuli. Každopádne stojí za to opäť sa pozrieť na skvelé akčné scény + príjemné exteriéry + osvedčenú hudbu Hansa Zimmera. ()

Enormita

Recenziu skutočne zhrniem, lebo v podstate niet očom obsiahlo písať :) Prvá polka filmu stojí iba na Zimmerovej hudbe (to jediné ma tu zaujalo a ešte celkom svieža akcia vo vlaku), čiže za prvú polku filmu dávam tak jeden a pol hviezdičky. V druhej polke filmu obdobne Zimmerova hudba, ALE sto-krát lepšia akcia. Akčná scéna v lese (množstvo bullet-time akcie) je skutočne EXCELENTNÁ. Ak by takto nejak natočil Spielberg svojho Ryana, tak by muselo ČSFD pridať šesť-hviezdičkové bodovanie :D čiže v konečnom dôsledku dávam 3 hviezdičky. ()

oSiSko

Prvých 30 minut som pozeral na 4 krát, lebo ma to vôbec nezaujalo, keď som sa dostal ďalej tak som sa neodlepil, ako každý Sherlock z týchto nových to má skvelú dobovú atmosféru a fantastickú ústrednú dvojicu, jeden z filmov, kde mi nestačí vedieť dobr anglicky, lebo ten ich akcent je neskutočný. ()

bezprezdivky odpad!

Vydržel jsem dvacet minut, víc se to nedá .... Sherlock Holmes jako tabletama nadopovanej superhrdina - proč se s nima rodina Conana Doyla ještě nesoudí ? Sherlock Holmes je brilantní řešení detektivních záhad, a ne mlácení padouchů na ulici a vyhazování Watsonovy manželky ze dveří jedoucího vlaku ....... ()

ElFifo

Prakticky platí to samé co jsem napsal o prvním SH. Akorát že tento druhý pokus o špatný vtip jsem neměl sílu ani dokoukat. ()

Scaevola

Byť vše šlape jako v předchozím díle, chybí jedna důležitá vlastnost: Míře za velkým bojovým a internacionálním bijákem (scény z Paříže, německé zbrojovky i švýcarského zámku se mohly lehce odehrávat v Anglii a nic by se nestalo) se vytratilo kouzlo pátrání po těžko pochopitelných jevech v tmavých londýnských uličkách. A navíc byl M. Strong o celý řád lepší než J. Harris (až na finální "virtuální" souboj). ()

sinclair84

Víc akce, víc výbuchů. Spíš akční film, než detektivka kde by mohl divák sám pátrat a dedukovat. Dějová nepřehlednost. To jsou hlavní negativa, nicméně pro mně byla vždy důležitá originalita a o originální a nový přístup tady skutečně není nouze. Sherlock Holmes se jako správný akční hrdina vrací v moderním pojetí. Výborná spolupráce herců Holmese a Watsona. Povahově je Holmes podobný Dr.Houseovi a Watson Dr. Wilsonovi. Záporák nebyl nikterak herecky výrazný, ale role je dobře napsána a Holmes má proti sobě konečně někoho inteligentního. Režisér se značně vyřádil ve zpomalovaných záběrech. Kupodivu to tolik neruší. Pro mně o něco lepší než jednička. ()

DansteR

"If we can stop him, we shall prevent the collapse of Western civilization... No pressure."...jen o chlup slabší než jednička. I tak samozřejmá spokojenost. Abych pravdu řekl nevím co mi na tom filmu malinko vadí, ale už z toho nemám ten pocit jako z jedničky. To je asi pravě ten úděl pokračovaní. I tak si to 4* zaslouží. ()

AceDandelion

Stejně jako jednička, mě dvojka prostě bavila. Ikdyž tady těch zpomalených momentů bylo na můj vkus trochu moc. To,co mi ale totálně sebralo dech (lépe řečeno 'rozfouklo mozek' ) byl ovšem ten konec, naprosto dokonale to vystihl uživatel Tom Hardy větou ''Finále je výborným způsobem nekompromisní'' . Herecký výkony super, Rachel,ikdyž moc času neměla,ukázala,že ta role je definitivně její,Jude u mě stoupl o dalších pár políček a Robert, no, přivedl mě na myšlenku,jestli Sherlock byl vážně takovej magor. Za 4* a půl ()

Phlame

Sherlock Holmes, nejslavnější detektiv všech dob jako pouťová atrakce - ano, to z něj udělal tenhle film. Tvůrcům Sherlock prostě nepřišel dost cool a tak jej vylepšili o super schopnosti alá předvídání budoucnosti a schopnost dokonalého maskování. K tomu přimíchali časté slow motion a speciální efekty, aby nikdo nepoznal, jak mdlý je samotný příběh. Čeho je moc, toho je příliš a mě tenhle film sice zabavil, ale nepobavil. //40% za druhý ubohý pokus v řadě o celovečerní film detektivního génia.// ()

bonovox

Pokračovanie, ktoré nespĺňa očakávania po výbornej jednotke, ale to je problém väčšiny pokračovaní. Herci sú opäť fajn ale k lepšiemu hodnotenie chýba lepší scenár a hlavne viacej originálnejších nápadov. ()

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Další špionáž pro Cruise?

Další špionáž pro Cruise?

20.03.2013

Tom jede. Brzy jej uvidíme v postapokalyptickém Nevědomí, nedávno dotočil další akční sci-fi All You Need Is Kill, počítá se s ním pro nového Van Helsinga a šíří se dohady o Mission: Impossible V a… (více)

Proč se loni nechodilo do kina?

Proč se loni nechodilo do kina?

03.01.2012

Americká (ale nejen ta) kina zažívají krizi. Loni je navštívilo nejméně diváků od roku 1995. Zklamání z tržeb druhého Sherlocka Holmese či Fincherových „Mužů, kteří nenávidí tetované dívky“ jen… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011