Bruce Willis je zpátky v akci — strhující, dech beroucí, divoké akci — jako John McClane, odvážný newyorský policajt s úžasnou schopností být v nesprávný čas na nesprávném místě. Tentokrát se John vydává do dalekého Ruska, aby vypátral svého syna Jacka (Jai Courtney), který se ocitl v moskevském vězení. Jeho mise ale nabere smrtící obrátky ve chvíli, kdy musí se synem spojit síly, aby společně překazili plány na krádež jaderných zbraní a zabránili tak rozpoutání třetí světové války! (Magic Box)

Ampi

Asi i z úcty k předchozím dílům davám za 3, ale s odřenými ušima, nohama, rukama i zádama. John McClane neustale říká: Jsem na dovolený. Bohužel asi si dovolenou vzali všichny dobří scénaristé a možná i režiseři. ()

Hrabka

RADŠI ZAPOMENOUT, ŽE TOTO NĚKDY VZNIKLO! Po zdařilé a obstojné čtyřce, přichází velmi nepovedená pětka, o které se už moc nedá tvrdit, že je to Smrtonosná past. Ztratilo to snad skoro vše. Jen rádoby McClanea a tu akci si to udrželo, ale i ta akce je díl od dílu šílenější a šílenější. Ale hlavně tomu chybí dobrý děj a takové to John McClane zachraňuje svět. Tady ten příběh stojí za velký kulový, je to naprosto nezajímavý. Nevím jak je to u ostatních, ale mně to navíc přišlo tak divně natočený, chaotický a celkově prostě stojící za starou belu. Ocenit můžu jen vcelku nečekaný zvrat. Na tenhle díl radši rychle zapomenout a doufat, že se to se šestkou vrátí do těch správných kolejí. Ale je možný, že Johnu McClaneovi už odzvonilo. Nemusíme ale zoufat, geniální první, výtečný druhý, skvělý třetí a velmi dobrý čtvrtý díl nám už nikdo nevezme... PS: Willisi, měl jsi vzít McClanea a angažovat se radši tady! To by ti sedlo mnohem víc, jak toto. 40% ()

kinej odpad!

Tak tohle je opravdu nedůstojné pokračování legendární série. Začíná to už u bídného scénáře. Všechny pasti byly vždy prošpikované humorem. V pětce se všechny vitpně laděné hlášky točí jen kolem pokročilého věku a potřeby odpočinku Johna Mclanea, to už ale po všech těch comebacích hrdinů ze staré školy (Indy, Rocky, Expandables, Red) není vtipné. Alespoň ne zde. Naopak nadhled filmu zoufale chybí v akčních scénách, které jsou prostě špatné. Když pominu jejich zoufalý střih, či tuctovost, jejich největším problémem je neustálý „overkill“ dojem“ , který ale tak jako u čtyřky není nijak odlehčen, aby se tomu mohl divák alespoň pousmát. I přes snahu o bomastičnost jsem se nemohl zbavit stejného dojmu který mám tak nějak ze všech filmů natočených ve východní Evropě (včetně ČR) a to že produkce povětšinou působí tak nějak studiově, béčkově. Ale zcela nejhorší na filmu je to co je na něm nejameričtjěší, tedy neustálá snaha dojímat diváka patetickými eskapádami rodiny McLaneů, jev jež nenechal mé žaludeční štávy v klidu po celou stopáž a hlavně v závěru je řádně probublal. ()

LiVentura

Bylo to bezduché, ale ne tak jako 4.díl této série akčních filmů s naším holohlavým amer.strejdou.. Hlavního záporáka jsem odhalil hned, ale konečně výraznější osobnost to byla.! ()

Fiftis

Nový diel má len 100 minút, čo považujem v prípade možného blockbusteru za veľké mínus. Práve v momente vrcholenia deja prekvapivo sledujeme poslednú akčnú scénu. Tam, kde mohla začať skutočná Smrtonosná pasca, film končí. Keď sa pozrieme na prácu kamery a zvukovú stránku filmu, za úvahu stoja hlavne scény v súdnej sieni a potom v uliciach Moskvy. Práve vďaka technickej stránke podania pôsobia ako výjavy z konšpiračného politického thrilleru. Obraz je chladný, roztrasený, sústredený na detaily. Takto však Smrtonosná pasca nikdy nevyzerala. A čo viac, keď sa dostávame do prostredia cestnej naháňačky, kamera je roztrasená až príliš. Miestami je to nanajvýš nepríjemné. Na druhej strane, zvukové efekty vyzdvihujú reálnosť a brutalitu – mal som pocit, akoby som stál priamo na mieste a bol súčasťou filmu. Ešte som sa bál výkonu nášho NEherca Luknára, ktorý by nám mohol v Amerike urobiť hanbu, no našťastie si tam štekol iba jedno slovo a ešte aj v tme. ()

Hunt

Není to tak špatné, jak se dalo očekávat, Willis nesleze za těch 105 minut téměř z plátna, takže se to dá, ale je to spíš jemně nahořklá vzpomínka na slavného Johna McClaina. ()

Shakers

Zbytočný sequel, ktorý hlavne mrví scenár Skipa Woodsa ako réžia Johna Moorea. Akcie je dosť a ta úvodná naháňačka kde sa rozbije v Moskve viac aut ako panákov čo dáte do seba na oslave je fakt dobre natočená. Ale aj záver filmu je celkom slušný a trochu epickejšie zábery sa tu tiež vyskytujú, ale čo s toho keď s Johna McClanea pretransformovali len do hlaškujúceho hrdinu, ktorý si na staré kolená poradí lepšie ako v osemdesiatom ôsmom v mrakodrape. Záporák je trápny, príbeh je slabý a nezaujímavý, zopár veci tu nieje vysvetlených a McClane junior je až extrémne nezaujímavý. Ako akčný film fajn, ale ako súčasť série Die Hard slabota. Videl som len Extended Cut, kde je McClaneová dcéra kompletne vystrihnutá, a ktorý je podľa všetkého lepší, ale o moc asi nie. S celkového hľadiska je to ale stále pozerateľné a Willis je stále cool. 55% - 3* ()

lamps

Suverénní pohřbení nejlepší akční série všech dob, které může být akceptováno pouze na této symbolické úrovni. Dát tuhle látku, která po tři desetiletí nápaditě odrážela a navrch posouvala možnosti a náturu hollywoodského akční filmu, do rukou regulérnímu béčkaři Johnu Mooreovi a navrch mu přihrát scénář, který zcela potlačuje či rovnou znehodnocuje vše McClaneovsky zábavné, to byl nápad hodný k okamžité defenestraci. Nemám sílu vypisovat, co všechno mě na tom iritovalo, a vlastně ani nevím, proč bych neměl skončit u 1*. Asi z určité účty k Willisově nejlepší roli a pro pár solidních akčních scén. Lepší ale rychle zapomenout. ()

Pepinec

Johna Moora by měli zavřít, protože se dopustil vraždy; to když poslal pod drn hláškujícího a šibalského McClanea. Místo něho nám naservíroval senilního pantátu, který má s McClanem společnou leda tak plešku a jiskru v oku, která říkala, že by to býval byl zvládnul, kdyby na něj ovšem pan režisér nenalíčil smrtonosnou past. Vrznout americké agenty do ruského Černobylu je překvapující a originální asi jako oslovit holku větou "čau kotě, půjdem na skleničku?", akce sice překvapivě dobrá a třeba úvodní naháněčka ulicemi Moskvy, kde doláče lítaly vzduchem jako americké družice kolem Zeměkoule, byla vážně parádní, jenže jaký mají takové akce smysl, když jsou proloženy rozpačitými dialogy na téma Má to těžší stárnoucí táta se synem nebo syn se stárnoucím tátou...? Naštěstí už jsem velkej kluk a nebudu tady brečet nad tím, že mi někdo zprznil kult, ale že bych z kina odešel v toužebném očekávání šestky, tak to teda ne-e. ()

Boogeyman

Příběhově přímo dokonale dementní a ostudné klíště parazitující na slavné sérii. John McClane sr. je od začátku za senilního starýho idiota, co všechno posere a ještě má blbý kecy v nejnevhodnější dobu, místo Willise by k němu vzhledově nejlépe pasovala nějaká tlustá otravná ženská, napadá mě třeba Melissa McCarthy, nebo Queen Latifah. Pár hlášek se naštěstí povedlo a úvodní honička ulicemi Moskvapeště je přímo bombastická. Střízlivě za tři a už další diehardy prosím netočte. ()

Madsbender

Po výbornom akčnom nášupe s hláškujúcim Willisom v podobe Wisemanovej 4.0 som až takýto úpadok od série neočakával ani v najhoršom sne. Totálne mizerný dementný a na všetky štyri nohy krívajúci scenár, absolútne nezaujímavá zápletka situovaná v Moskve (prvé pochybnosti o kvalite po zhliadnutí trailera začali práve kvôli tomuto), škrípajúci a vonkoncom nie uveriteľný vzťah otca a syna na úrovni škôlkárskej psychologickej poradne, zúfalo nudný Jai Courtenay... a Willis hodí do éteru behom celého filmu asi tri hlášky, z ktorých je jedna trochu vtipná... Pre dvojicu Moore - Woods žiadam okamžité prepustenie a čakám verejné ospravedlnenie. Nie, mne sa päťka skutočne ani trochu nepáčila a riadne ma dožrala. A nezachránil to ani Sebastian Koch. Jedna hviezdička za občas slušnú akciu a spomínanú jednu hlášku. Zvyšok odpad. ()

Deimos

***Celkem 71%***KINO/// Obsazení 8/10 Děj 6/10 Hudba 8/10 Akce 8/10/// PLUS: Bruce"mám pupek a nebojím se ho ukázat"Willis je pořád jednička, zdárně mu sekunduje Jai Courtney, ze kterého se pomalu ale jistě stává akční hvězda, navíc s pěkným zadkem (ten záběr mi doteď straší v hlavě, což nevím jestli je v pořádku), pár akčních momentů stojí za vyzdvižení (zejména souboj s helikoptérou), několik hlášek pobaví MÍNUS: i když jich značně ubylo, stejně tak ubylo technických parádiček, Mary Elizabeth Winstead tu má jen čestnou roličku, takže jako by tu vůbec nebyla, díry ve scénáři (od kdy má John syna? Od té doby co se to někomu hodilo?), akce je občas přepálená a kupodivu občas nudná, prostředí Moskvy a Ukrajiny působí levně./// Shrnutí: Páté pokračování v žádném případě nepřekonává nepřekonatelnou čtyřku jak jsem kdysi doufal. Dokonce se stává nejspíš nejslabším dílem série. Navíc dílem který brzy zapadne. Kdyby to byl běžný akčňák, tak by si zasloužil svoje 4*, takto je dávám jen s přihlédnutím k faktu, že jsem obrovský fanda této série a zároveň velký fanda hlavní postavy, kterou by jsem rád viděl ještě jednou./// PS: Režisér John Moore je břídil. Zpackal mi Maxe Paynea a teď tohle. Tedy ani jeden z filmů není naprostej průser, ale šlo to udělat v obou případech jinak a lépe. Škoda, mrzí mě to. ()

Cappuccino

Nepomôžem si, musím byť a budem kritický už len kvôli úcte k prvým štyrom dielom. Vzťah otec syn príliš nefunguje a scény, ktoré majú vyznieť dojímavo mi tam skrátka akosi nesedeli. Niekedy mi taktiež pripadalo, že samotný John McClane starší za svojím synom podstatne zaostáva (to sa však neskôr našťastie zmenilo k lepšiemu). Hlášky už nemali ten správny šmrnc a film obsahoval na môj vkus až príliš veľa nelogičností. Ako samostatný akčný snímok? Prijateľná jednorázovka, pri ktorej sa občasne zasmejete. Ale ako pokračovanie legendárnej série? No, vážne nič moc. ()

S.Quentin QUALE

Po dvaceti minutách, kdy jsem viděl 80 nabořených aut, 6x Willisův xicht "jakože je to strašná dřina" při točení volantem a slyšel asi 8x slovo "Jesus", jsem poznal, že je něco špatně. Špatně je ještě dost milé.....nebudu se rozčilovat, já takový filmy neustojím, prostě je to sračka nehodná značky DH. ()

Ruut

Úžasná úvodní honička v ulicích Moskvy a zajímavé pojetí kamery. Docela dobré bylo i přemístění lokací právě na matičku Rus a prostřední střílečka v "muzeu" a já natěšeně čekal co se bude dít Černobylu. A tady přišlo peklo. Totálně zazděná nudná druhá polovina i tak suverénně nejkratší Pasti a jako v jednom filmu 2x helikoptéra Jo ? No kdyby se to nejmenovalo Die Hard, ale šlo by o libovolný akčňák s Willisem, tak s tím nemám problém - solidní to bylo. Ale … Režijně to bylo dobrý, většinu filmu pěkně zemitý, ale ten scenárista za nulovou snahu opáčko Gruberova pádu z mrakodrapu by zasloužil nakopat však vy víte kam. ()

Allien.9

Upřímně? Strašné. Tenhle nevtipný ignorantský Američan, který si myslí, že si může (v cizí zemi) dělat, co se mu zachce, aniž by musel nést (jakékoli) následky, nemá naprosto nic společného s postavou Johna McClanea. Skip Woods by zasloužil přes držku a pan režisér si může po super dílech jako "Satan přichází" či "Max Payne" připsat na konto další (tak tak) dvouhvězdičkový film. A kameramana bych za tu zoomovací kameru taky něčím přetáhla... ()

HAL

Bruce si jako Bond McClane hraje na další Call of Duty, a dělá tak ze sebe naprostého retarda. Velmi smutné. 4/10 ()

Satan

Všechno špatně, totální průser, hodinu a půl trvající zabíjení ikonické akční postavy. John McClane na dovolené. Doslova. ()

Peytl

Při plném vědomí toho, že budu označen za nudného trotla, který se nedokáže pobavit u mozek vyplachující, akční jízdy, prohlašuji, naivně jsem si myslel, že doba vosumdesátek, kdy se střílí z kosy jednou rukou a jedním zásobníkem, 23 minut, kdy lítá bitevník v centru, 18 minut, kdy je automobilová honička spíše bitvou transformers, 17minut, kdy je zápletka vlastně jen věcí, která zdržuje zběsilosti,(takže se smrskla na dvě dementní věty ve scénáři), je nenávratně v prdeli, stejně jako celý, slavný Černobyl. "Hlášky" Meklejna člověk věděl půl hodiny do předu a ani vědomí, že jsem tedy mentalista šmejklý Arankou z EZO TV, mi nějakou zvláštní radost nedělalo. Mám-li nějakým způsobem shrnout tuhle pětku, pak použiji svůj tajný algoritmus pro výpočet chujáren, přičemž dosadím některé neznámé, jako příběh 1, vtípky 0, logika 0, patetické žvásty 1...dál to necháme ležet, ne? A proč teda dávám paradoxně a nelogicky silné tři hvězdy...no? Nejen kvůli bolševickému Rusku, ne, ani kvůli tomu, že Rusáci dostávali zahulit...no? NO? No protože je to Brůs, kurvapahejl, dědek je pořád hustej a přese všechny mnou zmíněné a nezmíněné zhovadilosti to bylo excelentně natočený, evidentně se nikde neprojebaly prachy z rozpočtu za catering (uzená Lasie) pro Patrika Cighoše Vrbovského, který tímto snímkem zahájil jistě hvězdnou kariéru, buhehehe. Bože, tak rád se zasměju svým bestiálně skvělým vtípkům. Takže ve finále celkem OK, nicméně pro šestku (kdy bude Willis lítat na vozejku s kyslíkovou maskou) nehlasuji! Teď jsem si všiml jména scénáristy a trošku se červenám...prostě se omlouvám, na klokana to zase tak debilní nebylo. ()

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (více)

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

John McClane omládne?

John McClane omládne?

15.10.2015

Pátá Smrtonosná past moc lidí nepotěšila, ale vydělala 305 milionů dolarů, takže se pracuje na šestce. Původně se mluvilo o tom, že se v ní Bruce Willis podívá do Tokia a ve hře byl (alespoň v… (více)

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014