Bruce Willis je zpátky v akci — strhující, dech beroucí, divoké akci — jako John McClane, odvážný newyorský policajt s úžasnou schopností být v nesprávný čas na nesprávném místě. Tentokrát se John vydává do dalekého Ruska, aby vypátral svého syna Jacka (Jai Courtney), který se ocitl v moskevském vězení. Jeho mise ale nabere smrtící obrátky ve chvíli, kdy musí se synem spojit síly, aby společně překazili plány na krádež jaderných zbraní a zabránili tak rozpoutání třetí světové války! (Magic Box)

Roman.Ticka

Jsou to sice slabší 4, ale Bruce je holt Brús a nějaké zaklopýtnutí si vzhledem ke své filmové minulosti může s klidem taťky na dovolené dovolit. Ani se moc neksychtil, ani moc nepřeháněl bojové akce, zato hláškoval úměrně svému věku i postavení insidera. Jinak bych mohla zopakovat, co jsem uvedla v předchozím příspěvku, že ač se ruský tanečník vyjádřil o Američanech, že na nich nenávidí nejvíc všecko, speloval anglicky o sto šest, o taxikáři Sinatrovi nemluvě a tak bychom mohli pokračovat dál a dál donekonečna... ()

anais

Tak natočené mi to vlastně přišlo lépe než čtyřka - nejsou tu filtry a mluví se opět sprostě. A akce není vůbec špatná! Jenže způsob jakým se tu zachází s celou mytologií a s principem, který činil první 3 díly Die hard tak fajn, je naprosto neodpustitelný. Pominu-li zbytečnou postavu Johnova syna, pominu-li absurdní zápletku s Černobylem (kdo by to byl v prvním dílu řekl, že?), zbude mi příběh o superhrdinovi, kterému je prakticky jedno, že po něm někdo střílí, že padá desítky metrů z budovy, že vyjíždí z letícího vrtulníku v autě atp...V tomto filmu nemá John McClane naprosto žádnou psychologii, nemá naprosto žádné vlastnosti, které by ho činili lidskými. Pátá smrtonosná past je obyčejné béčko (s neuvěřitelně osmdesátkovou zápletkou o zlých Rusech), které bezostyšně vysává své kvalitnější předchůdce. Je to film, který s nimi ale nemá prakticky nic společného - bohužel, především hlavního hrdinu. ()

jonyyy

Bohužel jednoznačné zklamání roku a s těžkým srdcem dávám (na Smrtonosnou past) takto nízké hodnocení. Rozhodně mě zaujalo několik akčních okamžiků, kaskadérské scény, bouračky atd. Jenže k čemu to je, když tyto scény pohřbí špatná kamera, režie a scénář a občas vyloženě debilní kecy. Hlášky jsou extrémně nevtipné, předchozí díly taky vsázely na charismatické záporáky, což se v pětce vůbec nepovedlo a celý look působí tak nějak lacině, jak tuctový film ze SyFy channel. V rámci akčního žánru takový standardní průměr, v rámci Die Hard série černá ovce. 70% ()

Othello

Že Skip Woods trpí scénáristickou elefantiozou a každý se zvýšenou citlivostí na dementní dialogy a příběh obecně z nových McLanových eskapád nejspíš dostane během sledování filmu rakovinu bohužel dost kreje fakt, že z režijního hlediska je tahle bejkárna překvapivě inovativní a zvládnutá. Alfou a omegou GDtDH je totiž ta asi dvacetiminutová automobilová honička v centru Moskvy, kde se vybalí veškeré trumfy a vlastně se jí odůvodní celá existence tohohle filmu. Autenticitě střetů zde napomáhá několikeré snímání stejných situací z různých úhlů i střih, který utne před kolizí, kterou zaznamená další, odjinud vedený záběr následující. Imho čistě naschvál je jeden ze záběrů ukončen v úhlu, kdy v pravém okraji vidíme člena štábu v helmě, který ovládá vozidlo, na kterém je umístěna kamera. V kombinaci s nesmyslnou (ale imponující) destruktivitou celé scény je tak cítit každý náraz dvojnásob a skoro se navrací i ten starý dobrý pocit držení palců kaskadérovi s přáním brzkého uzdravení. Navíc obrněný transpotér v hlavní roli této scény je díky svému destruktivnímu potenciálu a nezanedbatelné rychlosti vlastně spojnicí mezi chase scénami v Terminátorovi 3 (pomalý několikatunový, prakticky nezničitelný jeřáb) s těmi v Bourne Supermacy (rychlé, úderné, nepozastavující se nad následky). Vlastně vše předtím a částečně i potom - namátkou například kamera, vyděšeně se schovávající se za autem během střelby, snímání situací z vnitřku projíždějících automobilů, útěk po střeše, který vidíme z leteckého záběru a slyšíme pouze ozvěny střelby - jsou divákovou přípravou na tuto scénu. ________ Jo, ale jinak je to fakt strašná volovina, která místy popírá úplně základní tvůrčí poučky ("Celá ta místnost je zamořená radiací" "Neboj, naštěstí máme s sebou tajnou substanci 24/7, která jí tý radiace zbaví" - jako fakt!) a postavy v ní fungujou asi přibližně stejně jako ve snuff videích. McLane v tomhle filmu neni, ale myslim si, že by se mu to v televizi líbilo. ()

HellFire

Tohle má být doprdele Smrtonosná past? Já v tom vidím ubohý pokus o akční film s nálepkou "Smrtonosná past". Chybí tomu spád, akce je nudná, příběh děsný, synátor nesympatický, John starý a bez hlášek. A to finále, co to zatraceně bylo? TO takhle dejte tak zajetou značku do ruky mrzáckému režisérovi, jak to asi může dopadnout? Zlatý čtvrtý díl. ()

Rattus Rattus

Brrrr, tohle nemohl myslet scénárista vážně. Ať se dívám, jak se dívám na kalendář, tak se píše rok 2013 a ne 1993, před 20 lety snad snesitelné, dnes pouze ... Další díly prosím již ne! ()

SOLOM.

John McClane už má sice skoro nakročeno na zasloužilý důchod, ale tenhle drsný polda ještě do starého železa nepatří, o čemž se tentokrát přesvědčí Rusáci. Je sice pravda, že jde o nejslabší díl série, ale rozhodně to není takový propadák, jak tu mnozí tvrdí. Je sice pravda, že jednička je mnohem lepší, ale i tady se dočkáme docela slušné porce akční podívané. Honička v Moskvě byla hodně solidní a hned mi bylo jasné, do čeho se tu kromě Willisova platu investovalo nejvíc. Taky mě srali ty „rodinné“ kecy, ale dle zdejších komentářů jsem očekával mnohem horší dialogy. Logika v podobných filmech opravdu moc místa nemá, ale koupání v Černobylu bylo vždy mým tajným snem. Seru na to, já byl v rámci možností spokojený a s radostí tomu napařím 3*. Jen bych si v dalším díle přál, aby tu John McClane hrál zase „sólo“ – přece jenom je to lepší. ()

eraserhead666

Ou... Jako chápu, že Willis stárne, tomu se nevyhneme nikdo, ale tak nějak jsem neočekával, že spolu s ním bude stárnou i tahle série. Je to totiž takové mdlé, vcelku nezáživné a unylé. McClane nehlásí a když jo, jsou to jen chabé pokusy o něco tomu podobného, zápletka mi přijde naprosto absurdní, akce na začátku sice slušně demoliční ale i tak bez jiskry. Před koncem jsem usnul a tak nějak nemám ani chuť to dokoukávat. Čímž asi přijdu o Mary Elizabeth Winstead, patrně to nejzáživější z celého filmu. ()

Sofia

Přímočará a jednoduchá akce, která je proložená jen hodně předvídatelnými kecy o otcovské/synovské lásce. Na ironii bohužel už moc místa nezbylo, na logiku už vůbec ne (např. cesta z Moskvy do Černobylu je tady vylíčená jako pohodová hodinka autem). Bruce Willis je sice pořád sympaťák, ale na pořádný akčňák je to bohužel málo. Těm, co se budou při sledování nudit stejně jako já, doporučuju malou hru - počítat, kolikrát Bruce Willis řekne "Jesus Christ" nebo "I am on vacation". ()

ARI50

Obrovská pecka Bruce opět nezklamal, velmi mně 5 potěšila i když velká kritika fanoušku a obrovské neuznáni a zklamáni tady působí, tak na mně opačně já jsem velmi spokojeny a nezklamaný. ()

becki_tu

Scénáristický průšvih zabalený do parádního akčního kabátu. John McClane se vrací v relativně dobré formě, ale scénář zkrátka neodpovídá reputaci série Die Hard. I na průměrný akční film je v onom scénáři mnoho logických i věcných chyb a několik nevěrohodných zvratů. Bohužel ani rutinnér John Moore nijak nepřekvapil, ačkoliv akci točí umí. I zde bych ale většinu viny svedl na hloupý scénář. Naštěstí Die Hard vždy bývala o efektní destrukci všeho co jezdí a létá a nejinak tomu je i v pátém díle. Filmu dominuje výborná honička v Moskvě, slovní a poté muniční přestřelka a útěk z tanečního sálu a sympaticky přepálené finále. Ano, ve výsledku to zase takový průšvih nebyl. Ale mozek raději doporučuji nechat doma. PS.: Šestý díl bude čistě McClaneovic rodinná záležitost. A dost možná i ve stylu: Jak jsem potkal vaši matku. ()

MáŠa

Tohle fakt posrali, chlapci. Nebýt to McClane, tak dám 3 hvězdy, ale takhle si nemůžu pomoc, celý charakter byl znásilněný úplně nesmyslným směrem. John celou dobu působí jako namachrovanec, co se vůbec ničeho nebojí, nic moc neřeší, nemá problém jít někam něco vystřílet, a hlásí hlášky, které jen málokdy jsou vtipné. A i ten děj je takový nezajímavý. Jsou v něm sice zvraty, což ve starých pastech bývalo taky, ale tam ten děj dokázal vtrhnout. Tady to bylo celé takové strašně povrchní, že mi to bylo všechno celkem fuk. ()

JASON_X

Nevím, možná jsem na tenhle film neměl tu správnou náladu... Ale spíš se nepletu, když ho označkuju jako bezduchou a nudnou pitomost a hodím do koše. Co nezmrvil dutohlavý scénárista, to spolehlivě domrvil kameraman stižený tancem svatého Víta. Takže velkolepé akční scény, kvůli kterým jediným mohl být pro mě film aspoň trochu zajímavý, jsem si příliš neužil. A zbytek mi nestojí ani za nadávání, škoda slov. Seagalovy pozdní ("bulharské") filmy jsou proti téhle trapárně vrcholně záživné. ()

Sawy

Je tam akce, je tam Bruce, je tam YIPPIE-KI-YAY, MOTHERFUCKER! Já se ale ptám: Where the fuck is John McClane?! Ten normální chlápek, nejlidovější hrdina v historii kinematografie, kterej je vždycky ve špatnou dobu na špatným místě, každýho, kdo se o něj otře, jednoduše vyfuckuje a ještě si do toho zapálí cígo a trefně zahlásí. A kde je sakra alespoň elementární náznak toho, že sledujeme další díl Smrtonosné pasti a ne videoakčňák s trochu solidnějším rozpočtem? Dělat z McClanea nezranitelného supermana, nenapsat mu jedinou údernou hlášku a ještě ho nechat, aby bez mrknutí oka dostával čočku nejen od synátora, ale i od těch nejtragičtějších záporáků, jaké kdy Hollywood vyplodil (o odkazu klanu Gruberů škoda mluvit)? Naprosté nepochopení podstaty série, pošpinění jejího pro mě dosud neposkvrněného odkazu, průšvih jako vrata. Člověku, který tohle napsal, bych příště nesvěřil ani ty nejubožejší seagalovky, tak moc je ten film dějově plytký. I když, o jakém ději to tu vlastně blábolím? Chatrné dvě hvězdičky jsou za slušně natočenou (i když v její podstatě úplně nesmyslnou) úvodní honičku a tu jednu hlášku během ní, kdy John uzemní naštvaného ruského řidiče. Jediný záblesk toho, jakým kdysi McClane býval borcem. 35 % ()

Lucasion

"The 007 of Plainfield, New Jersey.“ Bruce Willis je opět o kapku starší a znovu je na špatném místě ve špatnou dobu. Zas se na něj lepí smůla a on si našel další problémy. John McClane (Bruce Willis) postrádá svého syna. A jakmile zjistí, že by se mohl být v Ruském vězení v Moskvě, tak neváhá a jede svého synáčka zachránit. Záhy nevědomky překazí plán CIA a problémy jsou na světě. Ovšem John je stará škola a ta se nevzdává tak snadno. Nasedne do prvního Mercedesu a jede stůj co stůj zachránit syna a přitom nakopat zadek pár teroristům. Nové Die Hard s českým podtitulem Opět v akci můžete vyčítat ledacos. Od kamery (která se v dialogových scénách nesmyslně kýve), po příběh (ten neoplývá žádnou větší hloubkou – ale to snad žádná Past v sérii) či to, že už se nejedná o „Past“ ve smyslu, že není kam uniknout. Nicméně nelze vyčítat, že se film nesnaží si diváka získat všemi dostupnými Hollywoodskými zbraněmi. „Knock, knock!“ I přes ty všechny chyby a problémy, která nová Past má, tak se musím přiznat, že se mi opravdu líbila. Jsem fanoušek série, a i když jsem se obával nejhoršího, tak nakonec zbytečně. Akční pasáže jsou výtečně (obzvlášť úvodní scéna na dálnici), hlášky (kterých moc sice není) dobré a stále je to zkrátka ta stará klasika, kterou máme všichni rádi. Bruce Willis v první scéně vypadá opravdu staře, ale jakmile se oholí a shodí i těch pár šedivých vlasů na hlavě, tak vypadá skoro stejně jako před šesti lety ve Smrtonosné pasti 4. A co se týče příběhu, který není nijak převratný, tak pár zvratů se v něm přeci jen najde. I kdybych se na starého Johna zlobil, tak přeci jen ho nemůžu zatratit. McClane je prostě klasa a vždy bude. Poznámka autora: Kdyby se nejednalo o Die Hard s největší pravděpodobností by to u mě slízlo o deset procent míň. (91 %) ()

Morholt

McClane vyráží do Moskvy zachraňovat synka, zaplete se do špiónský hry a způsobí Ivanům v hlavním městě strašlivou paseku. Takže nic novýho pod sluncem a přesně tak to mam rád. Sice si nějak nepamatuju, že by měl John v předcházejících dílech kromě holky jiný dítě, ale čert to vem. Novej díl splnil moje očekávání a krom toho jednoho citovýho výlevu nemám takřka co vytknout. Celkem by mě zajímalo, čí kritiky si někteří místní hodnotící přečetli, že má "pětka" tak špatný čísla. 85% ()

hendrich6

Po zdejších ohlasech jsem čekal něco ještě o dost horšího, než jsem dostal. Pětka Smrtonosný pasti je poměrně zábavnej akční film se skvělým Willisem v hlavní roli, který se snaží, seč může. Jeho hlášky patří k nejlepšímu v celém filmu. Jeho syn taky není zas tak špatná postava, nakonec se dá vytknout hlavně zasazení do Ruska, poměrně bídná zápletka a taková zvláštní poslední přestřelka, která na mě nepůsobila moc dobře. Takže každopádně to není špatný film, ale od kultovní série Smrtonosná past člověk čeká o dost víc, než jen obyčejný akčňák, jakých jsou spousty. Takže za narušení doteď parádní série nemůžu jít určitě výš než na tři hvězdy, které jsou tak nějak objektivní. A také nedoporučuji, stejně jako u Terminátora, další díl. 60% ()

RelaxMan

Na Brullise jako McClanea se pořád dobře kouká. Je drsný, má vtipné hlášky. Film je plný střelby a výbuchů, no prostě pyrotechnici a kaskoši si určitě užili na place své. Bohužel tohle všechno ještě dobrý akčňák nedělá. Já vím, že je to žánr u kterého divák nesmí moc přemýšlet, ale tady je toho nelogického tolik, že to až bije do očí, např. nápad s Černobylem. Kdo mi ve filmu, ale moc nesedl, tak byl synátor McClane jr. v podání herce Jaie Courtneyho. Hodil by se spíš na ochranku nějakého ruského mafiána. Co se týče hlavního záporáka filmu, tak to je taky průser, je totiž nemastný, neslaný a vlastně toho ani moc nepředvede, což by se v této smrtonosné sérii od něj očekávalo. Docela mě i mrzelo, že většina filmu byla natočená v Maďarsku. Ona totiž Budapešť, i když se vytuní, např. nápisy v azbuce, tak je to pořád Budapešť. Na druhou stranu, kdo tam nikdy nebyl, tak to poznat nemusí a tudíž mu to ve filmu vadit nebude. Co by, ale mohlo vadit skoro všem, je to, že otec a syn McClaneových jsou opravdu nesmrtelní. Sice jsme si, už z předešlých dílů na něco podobného zvykli, ale to co ti dva přežijí tady, tak by nepřežil snad ani Terminátor. Pokud se totiž diváci v kině často smějí u akčních scén, tak to není dobře. Přeci jenom Brullis není Jackie Chan. Co říci na závěr: Šestku už prosím netočte, aby se celá série, tak nějak moc nepos..... ()

Lacike

Posledny diel slavnej serie ani nepôsobi ako keby bol jej sucastou. Je tam Bruce Willis a jeho postava sa vola McClane, ale uz sa tak vôbec nesprava. Civilisti su mu ukradnuty a dokonca ich kludne bezdôvodne zmlati. Samotny Willis oproti minulemu dielu strasne zostarol. Ked som videl film prvykrat, tak som si myslel, ze uz na to kasle, pretoze pôsobil znudene, ale teraz si myslim, ze uz na to nestaci. Najväcsim problemom tohto filmu je uz samotny namet. V minulych dieloch to bolo o tom, ze Willis bol v nespravny cas na nespravnom mieste, cim zmaril plany zloduchom a popritom zachranoval nejakeho svojho pribuzneho. Tentoraz to pôsobi jak parodia, lebo hned na zaciatku zmari spionske plany svojmu synovi zo CIA a zvysok filmu je jak piate koleso na voze a pre cely dej je uplne zbytocny. Je tam len aby dost otravnym a nefunkcnym spôsobom nadviazal vztah so synom. Vtipne je, ze väcsiu chemiu tam ma Willis v jednom rozhovore s Kochom, ako po cely cas s Courtneym. No a zapletka po tej zmarenej akcii je tiez neskutocne komplikovana. Cesta z bytu CIA do hotelu a potom do Cernobylu. Vyzera to jak keby si naciatku natacania stanovili, ze tam budu 4 akcne sceny a behom natacania narychlo vymysleli nejake dialogy, aby to davalo aspon trochu zmysel. Keby aspon postavy za nieco stali, tak by sa dali prezit aj neakcne sceny. Ale Willis je stary a zbytocny, Courtney uz ma tak neserie ako predtym, ale jeho fandom nikdy nebudem, sympataci ako Hauser alebo Nolasco sa tam mihnu na par sekund. Rovnako ako SK import. No a zaporaci su totalny fail. Z poskoka, ktory tam ma byt za drsniaka sa vsetci smeju, lebo trapne tancuje a pritom zerie mrkvu. A hlavny zaporak sa cely cas rozhoduje, ci bude alebo nebude hlavny zaporak a nakoniec mi to bolo uplne jedno. Nebol ziadnym spôsobom zaujimavy. Nakoniec som si nechal akcne sceny. Ich hlavnym plusom je, ze väcsina z nich je tocena v reály, takze si môzem uzit kaskaderske kusky. Najviac ich je pri velkolepej nahanacke. Jedina vec, ktora mi ju kazila bol obcasny strih cez osu, ktory nemam rad a prekvapivo vo zvysnych akcnych scenach nie je pouzity. Skoda ze s nim znehodnotili prave najlepsiu akcnu scenu. Zvysok tvoria hlavne prestrelky v ktorych Willis vyzera s gulometom jak Rambo, co je trochu smutne, lebo seria Die Hard isla vzdy proti Rambo konceptu. No a nakoniec tu mame velkolepe blbnutie s vrtulnikom, ktory je vo väcsine scen skutocny a v tych zvysnych ked je digitalny, tak triky su na dobrej urovni. Skoda len, ze vsetky akcne sceny su svojim vyznenim rovnako hlupe ako dej. McClane so synom v nich skace bez rozmyslu a strachu o svoj zivot z budov cez okno, robi kusky, ktore nie su supermanske ale rovno sialene. Proste sa sprava jak neznicitelny hlupak. Ale behom akcnych scen je aspon na co pozerat. Takze vysledkom je neskutocne hlupy film so slusnymi akcnymi scenami, ktory sa vdaka svojmu nazvu chce prizivit na serii s ktorou nema prakticky nic spolocne. Dalsi diel so starym Willisom uz snad nevznikne. Jediny diel, ktory je lepsi s dabingom ako v originaly. Dokonca aj ten baletak znie o nieco menej trapne. 4/10. () (méně) (více)

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (více)

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

John McClane omládne?

John McClane omládne?

15.10.2015

Pátá Smrtonosná past moc lidí nepotěšila, ale vydělala 305 milionů dolarů, takže se pracuje na šestce. Původně se mluvilo o tom, že se v ní Bruce Willis podívá do Tokia a ve hře byl (alespoň v… (více)

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014