Bruce Willis je zpátky v akci — strhující, dech beroucí, divoké akci — jako John McClane, odvážný newyorský policajt s úžasnou schopností být v nesprávný čas na nesprávném místě. Tentokrát se John vydává do dalekého Ruska, aby vypátral svého syna Jacka (Jai Courtney), který se ocitl v moskevském vězení. Jeho mise ale nabere smrtící obrátky ve chvíli, kdy musí se synem spojit síly, aby společně překazili plány na krádež jaderných zbraní a zabránili tak rozpoutání třetí světové války! (Magic Box)

mzss1

Shlédnuto v kině. Takže čím začít ? Nejdříve tím, že recenze a ohlasy, které jsem zde četl mě přímo děsili, bral jsem je s rezervou, ale ve výsledku recenze, které měly 30 nebo 40% To jsem nechápal a nechápu ani po shlédnutí. Nevadí, každý má svůj názor. Tato Smrtonosná past se trochu liší od předchozích, ale dobře do série zapadá. Má krátkou stopáž a chybí jí asi velkolepost (větší propojení příběhu). Úvod filmu je celkem zajímavý, trošku rozpačitý, ale dá se to. Nuda nenastane na začátku. Hned se jde na věc, Jack je zavřen v ruském vězení. John McClean letí za ním a tím začíná akce, kterou násleuje další akce. Zprvu výbuch, pak naháněčka tak dlouhá, že jsem byl nadšen. Pěkné demolování aut, akce velmi přehledná, žádný zběsilý střih a kamera se držela docela dobře. Přestřelek bylo dost, opět byly perfektně natočeny, střílení vrtulníku, opravdu skvělé. Spád byl ohromně velký, šlo se z akce do akce. Konečná asi patnáctimunutovka velmi akční, zničení vrtulníku potěšilo a McCleanův skok z vrtulníku velmi efektní. Jen škoda, že nebyly souboje, ale nevadí. Co se týče příběhu, docela chytnul, byl teda jednoduchý, mohl být více a velkolepěji propojen jako u předchozích dílů, ale to je malá chyba. Herecké obsazení je na tom výborně, Bruce Willis skvělý a hláškující jako vždy. Jai Courtney naprosto skvělý, hezky se vyrovnal Willisovi, byl tvrdý, cílevědomý, pravý syn McCleana. :-) Pravá chemie mezi Willisem a Courtneyem byla dost cítit. Záporáci byly dobří, Cole Hauser byl obstojný, ikdyž moc velkou důležitou roli nakonec neměl. Sebastian Koch mě bavil o něco víc, takže ke konci hezký a povedený zvrat. Mary Elizabeth Winstead v menší roli na začátku a na konci opravdu potěšila. Takže nostalgie trochu fungovala, hlavně na konci filmu. Takže jsem totálně nadšen a to i celkem objěktivně. Ne, že bych film nějak nadhodnocoval. A je tohle nejslabší díl ze série ? Těžká otázka, ale já si myslím, že ne. Hlášek zde bylo opravdu dost jak už jsem zmínil. Willis mě celkem překvapil, hláškoval co to šlo. Nuda ve filmu nenastane ani náhodou. Krátká stopáž mi vůbec nevadila. Možná větší pojetí příběhu mohlo být, vylepšit záporáky o trošinku a to je asi tak vše. Možná to trochu stížit hlavním hrdinům. Ne, že jim vše jako vycházelo, ale zdramatizovat to. Jenže to co píšu, jakési nedostatky, abych vylepšil film, to jsou jenom a jenom DETAILY. Jinač co se týče R, tak mi to nepřišlo moc drsné až na jednoho protivníka, který to krvavě schytal, spíše tam bylo pár sprostých nadávek a ke konci jasně znělo Willisovo: Yippee ki-yay, motherfucker! Tenhle odschoolový akčnák, coby velkým odkazkem a přímým pokračováním této série se opravdu vyvedl. Pří všech hláškách se smálo se mnou celé kino (ano, bylo celkem narvané), ke konci asi tak 10 lidí začalo tleskat. Takže jak to mam shrnout ? Akční scény perfektní, rychlý spád, hlášky,.. málem bych zapomněl i na hudbu, což bylo dalším obrovským kladem filmu. Marco Beltrami nezklamal. U čtyřky mě jeho hudba nadchnula, zde neměla sice obrovité nápady, ale bavila mě po celou dobu, takže hudbu hodnotím na 90%. Opravdu hudební motivy mě bavily, i jeden nový přibyl. Takže soudntrack perfektní. Dokonce i jeden hudební motiv, který chyběl ve čtyřce Marco vyjmul a zdokonalil od Michaela Kamena (Smrtonosná past 1,2,3). Takže si hudbu k tomuto filmu budu občas podlouchat (vybrané skladby ovšem - většinu). Takže John Moore vykonal skvělou práci. Ano, tenhle film se mu vyvedl. Max Payne jsem hodnotil skvěle na 80% (4*). Za nepřátelskou linií 72% (4*), ale tohle je jiné kafe. :-) Samozřejmě každý má svůj názor hodnotit, já ale hodnotím bez studu a přesvědčivě na zasloužených 95% = ***** () (méně) (více)

liskam

Ale jo.:) Rozhodně nebudu říkat že jsem se nudil. Byla to velice slušná jízda, z mého pohledu rozhodně příjemnější než předešlá čtyřka. Konečně jsem mohl poznat McClanovy děti. Které mi také celkem sedly. Až do poslední akční scény se mi to opravdu líbilo, ale jak už to bývá, konec byl opět přemrštěný. Možná to celé ještě bylo mírně předvídatelné. Ale tím mé kritiky končí. Takže z mého pohledu příjemných 77% ()

kingik

Bruce Willis na pátou aneb coby parafráze na oficiální anglický název pětky by podtitul měl znít "dobrý den, respektive díl pro to, ještě nenechat zemřít kultovní akční sérii a spolu s ní i kdysi ironicky hláškujícího Johna McClanea". Jeho moskevskou misi dostal na starost scénárista Skip Woods se silnou inklinací k béčkové rutině a schopný režisér John Moore, který ten nevynalézavý scénáristův výplod pospojoval obstojným počtem akčních scén z nichž tři patří mezi ty velké. Kdyby Willis nebyl párkrát za film osloven jako John McClane, klidně by jeho místo v takovém pojetí z nižší kategorie mohl zaujmout Luke Goss a jemu podobní. Za vše hovoří také na očekávaný blockbuster jen 90. minutová stopáž. Hlavní hrdina stačí sotva v autě políbit na rozloučenou svoji dceru, nasedne na letadlo směr Rusko za účelem navštívit svého dlouho neviděného syna, v moskevském taxíku mu zapěje taxikář, jako kdyby usiloval o účast ve hvězdné pěchotě v ruské Superstar, a pak narazí konečně na svého synka v tajných službách CIA. Jenže zrovna v tom okamžiku, kdy unáší vlivného ruského mafiána ze soudní budovy. Následuje zběsilá honička (asi nejlepší pasáž z celého filmu), kdy je zdemolováno několik desítek aut. A pak se film až tak neobtěžuje se silnou atmosférou, a už vůbec ne s výběrem extra nápaditých lokací nebo exteriérů. Co by taky atraktivního v Rusku našli, že?! Ocitneme se ještě v opuštěném hotelu, navštívíme Černobyl, čekají nás absolutně béčkové zvraty v ději a závěr s destrukcí helikoptéry a mrchy v ní, který se nedá považovat za super finále. Série definitivně zabředla do béčkových vod se všemi atributy, jako je mrcha, mafián, sympaticky nablblý děj, okázalá akce z áčkové kategorie a smíření otce se synem, z čehož mně bylo trapně za tvůrce. Přival akce nahradil napětí, bez výrazných vedlejších postav a se směšnými záporáky. Willis na stará kolena dobrovolně vlezl do pytle s jakostním označením B a skočil do řeky Volhy. Snad ho proud zanese do ještě lepšího pokračování nesmrtelné série, než byl tenhle na atmosféru rezignující akční opus se všemi jeho klady i zápory. Klady: Bruce Willis se vrátil i přes pokročilý věk v dobré formě i kondici + příval originání akce + úvodní honička po moskevských silnicích je ohromující + scény s ohlušujícími detonacemi a výbuchy + spád při úvodní a závěrečné akci + burácivý hudební doprovod odkazující na starší díly. Zápory: scénář semlel všechna známá béčková klišé - ohrané zvraty v ději - nevýrazná atmosféra - totál nesympatický McClaneův syn - směšní záporáci - žádné obstojné hlášky hlavního hrdiny, na které jsou fanoušci zvyklí - na blockbuster slabá stopáž. Mé hodnocení: 70% ()

Snorlax odpad!

Celou dobu jsem si říkala, že se jedná o jednu z nejvtipnějších parodií, které jsem kdy viděla. Jenže ouha, ona to prý není parodie. ()

dr.horrible

Willisa mám rád. Je typovo perfektný herec na úlohy, v ktorých netreba byť herec, a v živote už stvoril radu nezabudnuteľných postáv. Bohužiaľ, v poslednej dobe sú jeho výkony už moc isté a neherecké (najmenej mi vadil v nedávnej dobe asi v Expendables a toľko kritizovanom Lay the Favorite). Ten mladý je tiež v béčkovej pohode, snažil sa hrať Hardyho a vyšiel mu Worthington, a do filmu to celkom sedí. Záporák o ničom, hlášky super. Celkovo je päťka blbá, priemerná, sterilná a samoúčelná, asi ako ďalší bezmenný sequel ku Kuriérovi, ale nijak zvlášť ma nenaštvala a dve hviezdy tam nedám, ani za Boha. Na to mám Die Hard príliš hlboko v srdci. To radšej upravím hodnotenia ku dvojke a trojke. PS: Iba Hollywood dokáže dať do scény z Moskvy, na pozadie New York, New York. ()

InJo

Smrt Smrtonosné pasti. Naprosto nedůstojné pokračování, které raději mělo jít rovnou na videotrh (když už teda bohužel vzniklo), protože i jako výplachové akční béčko je to sotva průměr, natož aby obstálo jako plnohodnotný sequel možná nejlepší akční série... Tenhle film představuje její definitivní úpadek, vedle nějž mnohými kritizovaná Wisemanova čtyřka působí dojmem pomalu oscarového materiálu. McClane je mrtev (btw takhle znuděného a otráveného jsem Willise snad ještě neviděl), zbývá už jen doufat, aby nebyl v případném dalším díle posmrtně znásilněn. Woodsi a Moore, doufám, že se za tohle budete smažit v pekle! 40 % ()

Sobis87

debilní zápletka, debilní postavy, naprosto zprasený střih (ale naprosto! dokonce chybí kontinuita mezi záběry, což by mělo být zvládnuto v každém! filmu), přinejlepším průměrná Moorova režie, otravná postava syna-sidekicka a dokonce ani ten McClane (je to opravdu on?) už není ani trochu cool a vtipný...všechno špatně, tohle si série fakt nezasloužila. Navíc finální "sluníčkový" happy end je naprosto k zblití. ()

Jordan

tak sa im to podarilo - podarilo sa im potopiť jednu legendu... nejde o to, že by die hard nemohla byť buddie záležitosť, veď už v trojke bola a potom vo štvorke... ale tuto to nemá ani silného a výrazného protivníka, john je v pozícii "side-kick-a", je tu nejaká trápna až patetická otcovsko-synovská línia, ide to po povrchu a po stereotypoch, pozrieť si to bola pre mňa povinnosť s úcty k sérii, willisovi a tiež aby som videl slovenských hercov mať svoje malé kúsočky amerického koláča, ale ani som to nedopozeral, nudilo ma to. ()

LION-MR.T

Bruce Willis vám za prachy natočí cokoliv a klidně si nechá zkazit sérii,která mu výrazně - to nikdo prostě neupře - pomohla v kariéře. John Moore je jenom z těch režisérů,kterým dal Bůh možnost natáčet filmy za velký prachy,ale nedal talent. Nechápu proč to nedali zpět McTiermanovi nebo Harlinovi,hůř to nemohlo dopadnout. Moore je dětinský a retard,který by měl prodávat někde u McDonaldovi,to by mu šlo líp a tam také patří. Když má film nějaké chyby nebo je nedomyšlený,dá se to ještě snést,to je v poho. Jenže co se týče scén v Černobylu,měl si druhý retard Woods něco o Černobylu zjistit a ne vědět to,že něco takovýho existuje. Tři hvězdičky jako u předchozího dílu,ale ten se dokázal nést v tradici. Tady? Jen prostě další akční film s Willisem. A přitom nápad nebyl špatný. U mě je série DIE HARD o dragujícím napětím,dobře vymyšlených akčních a dobře zapadajících scénách,nějakém nečekaném zvratu na konci a nápaditém teroristickém útoku,který mě nutí k zamyšlení - co,kdyby náhodou by to někdo uskutečnil. Mrakodrap s rukojmí vyhodí do povětří. Desítky letadel spadne. USA příjde o veškeré své finance - no aspoň by America znovu poznala porážku a jaké je to někomu natrhnout prdel. A co by se stalo,kdyby veškerá technika spadla. Tady? Bez jakéhokoliv napětí,nedomrlých akčních scénách,ubohých a snaha o překvapivý zvrat,protože scénarista zkurvil co se dá a nechtěl to přepisovat tak to dopíčil jak to šlo a tentokrát bez teroristického útoku. Já jsem ten fanoušek,který není spokojen. Nejsem totiž totální vypatlanec - tedy si o to o sobě myslím,pro některé rejpaly. Tři hvězdičky jak u čtyřky,ale s tím,že postavu McClane mám rád,stejně jako sérii. Willis asi nemá,už ani moc rád své fanoušky,když je takhle mučí. ()

Anderton

Ako pokračovanie extrémne slávnej série sklamanie, vo svojom jadre ale celkom slušný, nijako zvlášť z priemeru nevybočujúci akčňák. Čo ale ide práve proti tomu, že ide o súčasť tejto slávnej akčnej série. Po viacerých rokoch som nepociťoval žiaden hype pred sledovaním filmu, bolo je spôsobené aj negatívnymi ohlasmi, čo sa nakoniec ukázalo ako triezvy prístup. Katastrofu si predstavujem vážne inak, skutočne kvalitný akčný film ale tiež. Suma sumárum ide o niečo veľmi podobne nemastné - neslané ako predchádzajúci diel, ku ktorému by som bol po čase rozhodne kritickejší. ()

Frajer42 odpad!

Fuj. Nejhorší smrtonosná past ze všech. Celý film jsem se pronudil. Akce stojí za hovno. Dialogy nejsou vůbec vtipné. Prostředí Černobylu naprosto nepřipomíná Černobyl. Hloupé. Tuctové. Celkový dojem nezachrání ani jeden nečekaný zvrat. Toho Bruceova syna našli kde? Tak nesympatického a neschopného herce jsem viděl naposledy snad ve Stmívání. Jsem si jistý, že už předchozí díl byl navíc. Doufám, že už další nevznikne. Obrovské zklamání a čistý odpad! Vyhněte se filmu obrovským obloukem. ()

Kothy

Nevím, co všichni mají. Nebylo to tak špatné. Na předchozí díly to ale samozřejmě nemá. Celou dobu se řeší vztah Jacka a Johna. A místo Moskvy se to odehrává v Budapešti. Je tam pár zvratů. Ale některé scény mi přišly přehnané. Hlavně ty v Černobylu. Třeba neutralizace radiace nebo zavěšení na vrtulník. Samozřejmě nechybí i pár hlášek, ale už to není, jako dřív... A asi na dvě sekundy se tam objeví Rytmus. :D "Jsem tady na dovolené." ()

AppleCore

Původně jsem si myslel, že tenhle průser má na starost především Skip Woods. Věřil jsem, že Moore coby slušnej řemeslník vytáhne film vzhůru. Ale ne, tady pohřbil každej všechno. Od scénáře, přes režii, technickou stránku až k hereckejm výkonům. Co na tom, že se film veze v akci od začátku do konce, když člověka nezaujme jediná složka. A to ta akce z trailerů působila zatraceně nařachaně. Willis se po celou dobu tváří a chová, jakoby mu už bylo u prdele, jak jeho legendární postava skončí. Přestal proto hláškovat a začal se chovat jako důchodce, přičemž do popředí vrazil svýho syna. Jenomže syn jako samostatná postava nemá šanci obstát, protože je tak prach bídně napsaná a bez chuti zahraná, že pokud vznikne šestka, určitě tam nebude. A záporák? Ve všech dílech byl vcelku charakterní, tady mi byl ale úplně u prdele. Bejt to jako hra, tak by tohle divadlo neobstálo ani jako datadisk. ()

swamp

Ještě čtvrtý díl se mi překvapivě hodně líbil, tak jsem doufal, že série bude pokračovat v podobném duchu. To se bohužel nestalo a já vážně nechápu, proč se tvůrci snaží divákovi tak násilně cpát nefungující nefunkční vztah otce se synem. A ten závěr v Černobylu byl úplně na facku... je mi líto, ale výsledek asi 2,4*, zaokrouhluju dolů. ()

DwayneJohnson

Bruci, Bruci. Možná nadešel čas, pustit toho Johna k vodě. Dřív jsem ti to všechno baštil, ale všechno se jednou přejí. Kdyby to nebylo tak přehnané, nebyla tam klišoidní vsuvka se synáčkem, konec, jako z Kobry 11, dal bych možná víc. Takhle určitě ne. Kdybys měl lepší scénář, nebo akci, přemýšlel bych o tom, možná. Teď je mi tě spíš líto. Možná, se s tebou ještě na nějaký, podobný film podívám, ale slíbit ti to teda nemůžu. Uvidíme, možná… ()

Geralt z Rivie

Jednička a dvojka je špičkou toho žánru. Trojka se už musela vydat trochu jiným směrem, ale taky úspěšně. Čtverka je asi nejakčnější, ale taky je kvalitní. V pětce je John McClane na druhé koleji a to už není smrtonosná zbraň, je to jen obyčejné béčko bez Johna McClana. Jak se série smrtonosná past vyvíjí, tak šestka se bude asi odehrávat ve vesmíru. A když se ve filmu objeví Rytmus, tak to je signál, že je něco špatně. No, prostě jak už jsem někde četl je toto film, který málem zabil Johna McClana. ()

Campbell

Nejhorší díl ze série a pro mě zklamání. Vždycky jsem považoval za tuto sérii nezničitelnou a i přes ne zrovna kvalitní příběhy se schovávala zábava a akce nadupaná jízda. Tady zbyla bohužel už jen ta akce, která opět nedělá ostudu předešlým dílům, ale co má sakra být ty dialogy? U hlášek se zasměju tak u 1 z 5 a sám Willis mi připadal unaveně. Ale jak jsem řekl akce byla výborná a padání společně s vrtulníkem neměla chybu. Zabití hajzla by mělo dostat achievement "Like father, like son". A ještě jedna výtka už je lehce unavíjí jak 30 minut před koncem zjistíme že padouši měly celou dobu jiné plány. Škoda no snad se příští díl povede, za mě 60%. ()

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (více)

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

John McClane omládne?

John McClane omládne?

15.10.2015

Pátá Smrtonosná past moc lidí nepotěšila, ale vydělala 305 milionů dolarů, takže se pracuje na šestce. Původně se mluvilo o tom, že se v ní Bruce Willis podívá do Tokia a ve hře byl (alespoň v… (více)

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014