Čtyři lvi

• Velká Británie Four Lions (více)

Agilní Omar (Riz Ahmed) a trochu pomalejší Waj (Kavan Novak) jedou na výcvik do teroristického tréninkového tábora do Pákistánu, ale po čase jsou odtud vyhozeni pro neschopnost. Dalšími členy teroristické buňky jsou bílý muslim Barry (Nigel Lindsay) a magor Faisal (Adeel Akhtar), který umí sestrojit bombu a rozhodne se vytrénovat vrány, aby se staly nosiči bomb. Pátým členem je Hassan (Arsher Ali), ale ten dlouho nevydrží – při tréninku sám sebe usmrtí. Film končí scénou, kdy se samozvaní teroristé pokusí v převlecích spáchat sebevraždu při londýnském maratónu, ale vše samozřejmě dopadne jinak. (oficiální text distributora)

Lanark

Jasné poselství, že strachu se nejlépe čelí s úsměvem na tváři. Tady však navíc platí, že čím víc se usmíváte, tím víc vám běhá mráz po zádech. ()

mike007

Praštěné komedie můžu, ale ačkoliv jsem se hodně snažil, smích se mi do tváří ani náznakem nelinul. Hodinu a půl trvající ukrutně nudná blbost. ()

C0r0ner

Dnes ještě víc aktuální než v době vzniku a musím říct, že kdyby byli všichni retardovaní militantní muslimové takoví, jaké jsme viděli ve filmu, tak by se asi boj s terorismem rozhodl během pár týdnů. Sice je to primárně komedie s několika hodně vtipnými momenty, ale také je to dost smutný pohled na soudobou společnost, která se řítí po hlavě do prdele. 75% ()

kusper

Udržovat dusivé záchvaty smíchu když někdo vybouchl bylo velmi náročné. =D Originalita toho filmu nezná mezí. ()

Andre3000

Nakonec dávám po dlouhém váhání nižší hodnocení, i když s filmem jsem v zásadě docela spokojen, je to takových 70%. Slova jako černý humor se zde ukazují jako černo černý humor, který byl občas hodně vtipný, jindy zase laciný. Celkově mi většina hrdinů vůbec nepřirostla k srdci, byli to blbci s kterýma bych nikdy nechtěl přijít do styku (nemyslím tím vyznání, ani barvu pleti, prostě celkově). Samozřejmě účelem nebylo aby se stali mými oblíbenci, ale když se díváte na film a říkáte to jsou ale idioti bez kapky rozumu, tak to na dojmu nepřidá. Ano, tenhle film si dělal srandu z Islámu a mučedníků a jejich činů, to jim nemám za zlé, ale měl tenhle film v sobě něco hlubšího? Spíš to byla parodie, která neměla za cíl nic jiného, jenže v tom zase až tak dobrá nebyla. Nejvtipnější moment byl asi běh v podřepu po ulici a rychlé otáčení hlavy, aby je nikdo nemohl vyfotit. Nejtrapnější naopak hovory o tom zda mělo cenu zabít se kvůli koze... ()

Wormboy

Perfektne nekorektna komedia, ktora triafa nekompromisne do cierneho, aj ked to je niekedy nevinna ovca. Hoc, aj smrt ovce moze zabranit imperialistickemu radikalnemu antimoslimizmu v rozpinani sa a v konecnom dosledku to moze byt TEN fatalny uder, na ktory sa cakalo ;) ... fucked-up rabbit with no ears...haha.... 4,5/5* ()

zette

Jednou jsem se zasmal. Jinak neuveritelne trapna zalezitost, mozna je chyba na me strane nebo jsem na podobny typ humoru uz stary. ()

Alfréda

Čekala jsem hodně, ale tohle ne... kde je hranice kam až si Chris Morris troufne zajít? Brass Eye nestačilo? Zdaleka ne... Černá komedie s naprosto vážným tématem představuje čtveřici samozvaných mučedníků, jenž sebou do horního patra vezmou jednu vránu a jednu ovci. Jestli South Park způsobil rozruch kvůli vyobrazení Mohammeda jako velkého plyšového medvěda, být v Morrisově kůži, bála bych se vyjít na ulici. I Sasha Baron Cohen se se svojí kontroverzí může jít vycpat. Znepokojuje mne jen to, že někde ve světě může chodit podobné individuum; dokonce může obývat sousední byt- pařit XBOX, rapovat jako Tupac, mít modlícího plyšového medvídka, trénovat vrány pro odpal bomby, běhat s lahvemi peroxidu v igelitkách v podřepu (rychle ale opatrně), točit se na video s dětskou miniaturou AK-47, a při cestě na místo činu místo písní džihádu poslouchat Dancing in the Moonlight. A abych nezapomněla, nejvíc masakr scéna: "Kde jsi vzal tolik lahví peroxidu?" -"V obchodě. Na konci ulice je drogerie." -"Ty jsi koupil všechny v tom samým obchodě? Seš debil?! To jim bude podezřelý!" -"Nebude, já jsem vždycky měnil hlas." ()

Icefist

Komentář jedním slovem? Rozporuplné. Na jedné straně se to zde hemží neuvěřitelně úderným humorem (a to jak v dialozích, tak ve vypointovaných scénách), ovšem na straně druhé mi to přišlo hrozně roztahané a to i přes stopáž 97 minut. A navíc když si to promítnu zpětně, tak otevřené snění o odpálení se bylo často až mrazivé. Já se ale soustředil na onu humornou stránku a pokud vám zdější styl sedne, tak se budete bavit stejně jako já, ať už u debility hlavních postav, nebo debility těch ostatních (snipeři na střeše vládnou). 70 % Oblíbená část- mimo sniperů, rozhodně trénink vrány ()

blitzer

Ne tak vtipný, jak jsem čekal, ale některý hlášky stály za to. Politicky (nebo spíš nábožensky) nekorektní je to až na půdu, ale na The Onion Movie, který jsem viděl nedávno, budu vzpomínat raději. U něj jsem se totiž válel smíchy od začátku do konce, kdežto tady jsem se trochu nudil a závěrečný výbuchy mi úsměv na tváři taky zrovna moc nevykouzlily. ()

zorro

Velice příjemný kousek, který pojednává o čtyřech Pákistáncích a jednom Britovi který si hraje na pákistánce. Tihle hoši se snaží naplánovat neco vekého a tím myslím velký bombový atentát. Škoda jen že se to nakonec zvrtne v černou komedii. 85% manchester ()

Splasher

Sehnat peníze na tento film bylo po útocích na londýnské metro asi hodně těžké. Jak jinak poukázat na závažné problémy, než za pomoci humoru? Jak už dávno víme, Morris rád šokuje (viz Jam, Nathan Barley, etc...). Při dialogu čtveřice s policistou - těsně před startem maratónu - mi běhal mráz po zádech. Nejpůsobivější však byly závěrečné "real-time" záběry z pouličních kamer. A dialog ostřelovačů a tiskovka poslance Storge asi nepotřebují komentář. ()

bartias

Ostře satirická komedie si bere na paškál každodenní téma terorismu. Zmatené radikály, kteří se rozhodnout spáchat sebevražedný atentát, přitom zobrazuje jako tlupu přihlouplých amatérů. Jejich trapné epizodky jsou tak absurdní, že se jim nedá nesmát. Čtyři lvi nejsou rasističtí ani neuráží žádnou kulturu. Zato naznačují, že chtít zabíjet lidi prostě vůbec není dobrý nápad. ()

tomeek

Docela drsná ukázka, jak funguje smýšlení vyznavačů Islámu i v současnosti, v kultivovaném prostředí. Manželka je naprosto vyrovnaná s tím, že její manžel se obětuje, tak i syn to bere jako největší poctu. Pro evropského diváka možná trochu šokující náhled do odlišné kultury. Mrazivý závěr černé komedie donutí zamyslet se nad chováním a náboženstvím východu a možná trochu si i vážit toho, že po nás se nic takového jako sebeobětování nechce a ani se nic takového od nás nečeká... ()

danliofer

Pátá hvězdička je za absolutně neskutečný dialog dvou ostřelovačů na téma různých medvědích druhů a poddruhů, a to po odstřelení jednoho v převleku... více je třeba vidět naživo :-) P.S. A to jsem se ještě zpětně dozvěděla, že se tam dohadují, jestli je Žvejk z Hvězdných válek, vypadající jak opičí poddruh, medvěd či ne... Dostalo to tím pádem ještě větší grády, až z toho jednoho mrazí:-)) ()

Annaud našel černé zlato

Annaud našel černé zlato