Orlie pierko

Drama / Dobrodružný

Československo, 1971, 88 min

Predovšetkým úplne iný film ako MEDENÁ VEŽA. Žiadny konkrétny príbeh, len nové osudy (scénky) hrdinov z predošlého filmu (do skutočných hôr sa tentoraz takmer nedostaneme). Opäť však výborne fungujú herci a ich poňatie chlapskej cti, závisti a priateľstva...(29.12.2014)

I když se ze začátku může zdát, že se pokračování skvělého horského dramatu kompletně přetočilo v komedii, postupný vývoj přinese daleko více než jen zákeřně, ale s humorem se mstící dvojici kamarádu ze Ztracené doliny. Krásnou Emilii střídá nádherná Andrejka, herecký souboj Vlada a dvou Ivanů je vynikající a nakonec i velmi slušného dráma se zde dočkáme.(12.1.2014)

Příběh je to chatrný, dialogy nevzletné, ale Ivanové hrají neskutečně dobře. A navíc mému oku značně lahodil pohled na Vlado Müllera v uniformě SNB. Dodávám že od prvních vteřin jsem si říkala, že nemusím příliš přemýšlet, kdo je autorem hudby. Liškova kvalita je nepřeslechnutelná.(7.3.2014)

Lehké a volné pokračování, které však už nezaujme ničím novým.(14.8.2011)

Pokračování Medené veže se zbytečně neohlíží zpět, ale sleduje návrat hrdinů do života. K tomu výborně slouží už úvodní fašiangová scéna. Zajímavý je motiv medvěda jako turistické atrakce. Hořká komedie o přátelství.(14.8.2011)

• - Nakrúcanie filmu prebiehalo v Starom Smokovci, Hornom Smokovci, Ždiari, Novej Lesnej, Spišskej Sobote, Novej Lesnej a na Dunajci. (dyfur)

• - Scény rychlé jízdy v horách v automobilu Škoda 100, se natáčely ve studiu, s nasnímaným pozadím krajiny kolem silnice . (M.B)