Orlie pierko

Drama / Dobrodružný

Československo, 1971, 88 min

Snímok s idylickým názvom "Orlie pierko" je volným pokračovaním filmu "Medená veža". Pod oboma tímito titulmi je podpísaný jeden z najlepších slovenských režisérov, Martin Hollý ml. Oba patria medzi to najlepšie, čo sa u nás natočilo. Ale predsa len toto pokračovanie je o poznanie slabšie ako jeho takmer dokonalý predchodca. Ivanovia, Mistrík a Rajniak, sú fajn, no Štefan Kvietik a Emília Vašáryová (Pirin a Saška) mi tam citeľne chýbali. I tak som rád zhliadol ako sa ďalej vyvýjali osudy dvoch tatranských horalov, pudového Valéra a rozvážneho R. ***(5.8.2011)

moje zaujímavosti: Na Wienale Viedeň 1972 získala snímka Čestný diplom. (dyfur) Nakrúcanie filmu prebiehalo v Starom Smokovci, Hornom Smokovci, Ždiari, Novej Lesnej, Spišskej Sobote, Novej Lesnej a na Dunajci. (dyfur)(1.2.2015)

• DaViD´82

Volné pokračování, které začíná tam kde minulý díl končil. Jenže už jen recykluje to co v Měděné věži fungovalo na výtečnou. Ano, stále jsou tu kvalitní herci, majestátné podhůří Vysokých Tater, ale chybí tomu ten náboj "kamarádství nade vše", na kterém původní snímek stál. Scénář je relativně nudný a nezajímavý, hudba naprosto totožná, lokace shodné. Celé je to takové zhola zbytečné, pěkně zahrané nic. Koukat se na to dá, ale kvalitativně je to podprůměrný snímek.(24.4.2005)

Lehké a volné pokračování, které však už nezaujme ničím novým.(14.8.2011)

Příběh je to chatrný, dialogy nevzletné, ale Ivanové hrají neskutečně dobře. A navíc mému oku značně lahodil pohled na Vlado Müllera v uniformě SNB. Dodávám že od prvních vteřin jsem si říkala, že nemusím příliš přemýšlet, kdo je autorem hudby. Liškova kvalita je nepřeslechnutelná.(7.3.2014)