Red Dog - psí legenda

• Austrálie Red Dog (více)

Do malého austrálskeho mesta Dampier privezie robotník Jack Collins (Noah Taylor) psa, ktorý mu skrížil cestu v červenej púšti a svojvoľne naskočil do auta. Red Dog, ako ho pomenujú, sa zakrátko stane verným spoločníkom všetkých zamestnancov spoločnosti Hamersley Iron, ktorá v okolí ťaží železnú rudu. Pes však neuznáva jedného pána a radšej si žije svoj nezávislý život. Všetko sa zmení vo chvíli, keď stretne vodiča robotníckeho autobusu, Američana Johna Granta (Josh Lucas), s ktorým ho spojí jedinečné puto, výnimočné porozumenie a skutočné priateľstvo. Nič však netrvá večne. Keď John po tragickej nehode umiera, pes opäť čelí samote. Znova sa vydáva na púť a hľadá svojho pána. Stáva sa austrálskou legendou a pútnikom, ktorý v rôznych častiach Austrálie spoznáva nových ľudí. Hľadanie zmyslu svojej cesty ho nakoniec zavedie po mori až na ďaleké japonské ostrovy. (TV JOJ)

Khalesi

Niečo takto krásneho som nevidela už roky. Tento príbeh je o sile skutočného priateľstva a lásky medzi psom a človekom a je dokazom toho, že aj zvieratá majú svoju osobnosť a ducha (píšem pre tých, ktorí si toho stále nevšimli) a že by sa mnohí od nich mali čo naučiť. Ešte aj teraz mám slzy v očiach a nezabudnuteľný zážitok v srdci. ()

U_S_O

Príjemní herci v pútavom príbehu o jednom neobyčajnom a jedinečnom psovi. Veľa filmov s austrálskej produkcie som nevidel ale tento patrí rozhodne na vrchol. Pes je najlepší priateľ človeka ale v tomto prípade by sa to dalo povedať aj naopak. Príbeh Red Doga ma naozaj zaujal. Bolo to vtipné, dojemné a celé zasadené do krásneho prostredia s výbornou hudbou. Haf haf! ()

heyda

Film, který má několik plusů a několik mínusů. Pochválil bych zejména krásný vizuál, krásnou Rachael Taylor a námět založený na skutečné události. Velkou vadou filmu je, že dost nudí, že je zaměřený na pejskaře (tím já nejsem) a že moc nefunguje ani jako drama ani jako komedie. Mně osobně tam chyběly emoce a trochu víc děje. Přece se nemůžu nudit u filmu, který nemá ani 90 minut, ne? Lehký nadprůměr = 55% ()

Arsenal83

Žiadnu výnimočnosť v tomto filme nevidím a na Hačika to nemá ani zďaleka. Filmu chýba silná línia. Nie je tu poriadny vzťah pánovi, len ku komunite.  A tí ho oslavujú, ospevujú a pijú na jeho počesť, a pes im stále utečie alebo sa vráti späť. Ale dej absolútne plochý, nič sa tu dokopy nedeje, až to miestami prišlo ako film pre deti. Do smrti stáleho pána to bolo ešte ok, potom to šlo úplne dolu a celý emotívny moment bol zhrnutý do jednej smrti, ktorá nepriniesla ten slzavý efekt. Ľudská romantická linka tiež nič, pár vydarených vtipných momentov bolo, ale inak priemer a príde mi to, že to bolo natočené len pre zjavný úspech toho Hačika.  Až sa divím, že to je podľa skutočnosti. ()

tron

„Dobrý chlapec. Tu zostať. Tu si doma.“ Po Mojom psovi Skipovi, Hačikóvi a Marleym a ja ďalší nezdolný film o silnej psej vernosti, siahajúcej až za hrob. Podľa skutočných udalostí (fakt!) nakrútený Red Dog dlho klame telom a hoci sa začína pomerne temne, už čoskoro nečakane (?) preladí na brutálne komediálnu rovinu. Ktorá je síce vtipná (proste typický austrálsky pošukfilm, kedy má nejaká postava zaujímavý preslov a tesne za ňou stojí chlap v tesných slipoch a uznanlivo prikyvuje nad tým, čo práve počuje ako keby za to mal dostať Oscara), ale zároveň klame telom. Pretože ten príbeh je v jadre strašne smutný a tragický a od istého bodu v scenári sa z toho stane maratón bezmocného divákovho plaču. Ku koncu je to už vyložene brutál slzavý masaker, najviac ma dorazilo, keď „tam“ potom prišla aj mačka alias Red Cat, to už tvorcovia vážne išli za doraz divákových plačúcich možností. V neposlednom rade je Red Dog (alias austrálsky dobytkársky pes) charizmatický a vtipný už od prvého pohľadu. A všetci tí chlapi okolo neho (a Rachael Taylor) sú rozhodne týpkovia na pohľadanie (ale žiť medzi nimi by som ozaj nechcel). Plus žralok, soundtrack atď. ()

• Koko musel před natáčením absolvovat výcvik, který obsahovalo dokonce i základní povely. (R´Hell)
  • Filmovalo sa v austrálskych mestách Adelaide, Dampier, Karratha a Pilbara. (MikaelSVK)
  • Film čerpá z románu Louise de Bernièrese „Red Dog“ z roku 2002, ve kterém autor mapuje život populárního psa "Red Cloud Kelpie" přezdívaného Red Dog z města Karratha v západní Austrálii. (Beastmaster4)