Skupina dětí se rozhodne natočit film o zombie. Když v noci točí na opuštěné železniční stanici, do projíždějícího vlaku narazí auto a vlak vybuchne. Děti katastrofu přežijí a v troskách auta najdou těžce zraněného učitele místní školy. Ten je z místa vyžene za pomoci pistole a se slovy, že pokud něco někomu řeknou, vojáci zabijí jak je, tak i jejich rodiny. Děti utečou ve chvíli, kdy se na místě neštěstí objevují první vojáci. Druhý den se otřesené děti dohodnou, že film dotočí, ale že nikomu neřeknou, že byly na místě neštěstí. Mezi chlapcem Joem a dívkou Alice vzniká náklonnost, které však brání jak otec Alice, tak i otec Joea. Otec Joea totiž obviňuje ze smrti své manželky, Joeovy matky, právě otce Alice. Joeova matka zahynula při jakési nehodě v místní továrně ve chvíli, kdy vzala za opilého Alicina otce směnu. Ve městě se začnou dít podivné věci. Mizí elektronické přístroje a ztrácejí se lidé, a to včetně šerifa. Ve městě se objevují vojáci, kteří s podivnými přístroji propátrávají okolí. Město a jeho okolí trpí výpadky proudu. Joeův otec Jack brzy zjistí, že vojáci provádí jakousi podivnou „pěší operaci“, a tak na velícího plukovníka jako zástupce šerifa udeří a chce znát odpovědi. Místo nich ho však vojáci zatknou. V té době se věcně opilý otec Alice pohádá s dcerou a vyhodí ji z domu. Následně, když mu dojde, co provedl, ji pronásleduje v aute po městě. Dojde k autonehodě, při které Alice unese neznámý tvor. Když se Joe dozví, co se stalo, je rozhodnut dívku najít. Tou dobou začínají vojáci pod záminkou požáru evakuovat město. Joe se vrací v doprovodu ostatních chlapců do města a tady se uprostřed chaosu a boje vojáků s příšerou snaží dívku najít... (TV Prima)

TERRORDROME

Superosmička ma dokázala hneď skraja zaujať svojou poctivou retro atmosférou a sympatickou detskou eskadrou čo točia svoj zombícky film. Havária vlaku ktorá rozpúta zápletku s mimozemšťanom je v rámci efektnosti totálne prepálená ( nehovorím to ako výčitku, páčilo sa mi to ), všetko vybuchuje, vagóny lietajú vzduchom ako šarkan po zožratí kotla fazule a detičky priamo medzi tým všetkým v pohodičke kľučkujú. Najlepší bol ale ten černoško čo incident spôsobil, len ťažko možno uveriť že by takú čelnú zrážku s vlakom a celé to následné peklo valiacich sa vozňov prestál len tak mixnir-dixnir v menej ako päťdesiatich zuhoľnatených kusoch a nieto aby sa následne ešte vykecával. No, keď z vlaku ujde ten marťan, tak začne z okolia čórovať motory, káble a tak vôbec, ale neodnesie ich do zberu takže má niečo za ľubom. Nie je také ťažké domyslieť si čo, keďže vieme že takýto emzáci si obvykle súrne potrebujú zavolať domov ( veď si len predstavte že ste tisíce sveteľných rokov od rodnej planéty a zrazu vo vás začne hlodať pochybnosť či ste doma nenechali zapnuté svetlo alebo pustený plyn. Z toho by sa jeden aj posral! ). Zatiaľ to celkom šlapalo, ale potom sa dej začne brodiť bahnom sračiek vzťahových problémov a decká sa začnú vykecávať o svojich traumách čo samozrejme nemám šancu oceniť. Keď armáda ( ako vždy úplný trotli ) začne v mestečku páliť naverímboha všetkými smermi tak to pobaví, ale záver je klasicky ítýovsky vymrdaná čurákovina kde ten priblblý pavúčí transformer konečne vezme roha vo svojej lodi z kociek, plný spomienok na "pohostinnosť" americkej armády. A to mal ešte šťastie že nestroskotal niekde v rusku kde by z neho pravdepodobne vymlátili aj priznanie že pašuje cigarety z ukrajiny. Našťastie to nie je také uslzené ako E.T ( extrémny trtko ) a dá sa to prežiť bez emocionálnej újmy. ()

Kejt.lin

Ježiši to je teda uječenej film. Divnej, ale s určitým nádechem tajemna a těch jakože wow sci-fi efektů, tvářící se děsně akčně. Mě to nenadchlo a přitom trailer mě zaujal. Ale i to se stává, bohužel. ()

peetriss

J. J. Abrams natočil dokonalou poctu producentovi tohoto filmu Stevenu Spielbergovi. Jedná se o zdařilou rodinnou zábavu s věrohodně vykreslenou atmosférou jakoby z oka vypadla Spielbergovým sci-fi dílům z přelomu 70. a 80. let. Jediný rozdíl tkví v tom, že Abrams se nezdráhá občas rázně přitlačit na notu sci-fi thrilleru (se kterou by možná mohlo mít problém nejmenší obecenstvo) či vypustit z úst dětského představitele nějaký ten vulgarismus. Obrovskou škodou je fakt, že scénáristicky odfláknuté vyvrcholení dehonestuje pracně a dokonale vypiplanou práci, která je znát v první polovině. Trikově dokonalost sama, návštěvník z vesmíru velice povedený, dětské obsazení doslova září. Více než lepší tři hvězdy však dát nemohu. ()

Foxhound#1

Je to vcelku i něčím zajímavé, stále čekáte na nějaké gradující finále, které ... ... se nakonec nedostaví. Zklamání. No aspoň z (ne až tak) malé Elle Fanning roste pěkná nymfa. ()

Patrik256

Rozpočet_ 50 milionov dolarov // Tržby_ 260 milionov dolarov // Tržby v ČR*_ 2 387 666 Kč // Diváci v ČR_ 18 467 // Tržby v USA*_ 127 milionov dolarov ()

Mikino00

Takových filmů už bylo a ještě bude, staré otřepané téma nepřináší nic nového, není zde nic kvůli čemu bych se na tohle měl někdy podívat znova. Za týden nebudu vědět o čem to bylo. ()

mosnak

Velké očekávání se změnilo ve velké zklamání. Já se těšil na nějaké "super" sci-fi a místo toho jsem dostal fantasy dětskou zábavu. Navíc tu obludu jsem viděl snad jen ve třech pořádných záběrech. A docela dost mě nasralo, klasické americké kecání z netvory... na konci filmu; "...víš příšero,ty nemusíš umřít, né všichni ti chtějí ublížit!" - Hnus! Ovšem úplný odpad to není - to rozhodně ne! Za prvé mi udělalo radost, když se ta partička hošíků snaží natočit amatérský zombiácký snímek - a docela vtipně. Za což dávám jednu hvězdu. A tu druhou dávám za celkové zpracování - některé efekty byly fajn a nejvíc mě bavil ten závěrečný vojenský zmatek :-))) Vypadalo to skoro jako ve válce. Takže za mě 40% (ale jen tak tak) :-( Zklamání bylo opravdu veliké! ()

Zejf3da

Klasická debilní Spielbergovina. Nuda, nuda a zase nuda. Pak něco chvilku nesmyslně vybuchuje, a potom zase nuda, nuda a nuda. Docela mě to mrzí, protože od Abramse sem čekal další hit léta. Možná si do Super 8 neměl nechat tolik kecat. ()

Milky.

Nemůžu si pomoct, ale příjde mi to jakoby si Spielberg (překvapivě producent) najal Abramse aby mu recykloval E.T. pro moderní a dospělejší publikum (nakonec nevím jestli mělo cenu to Abramsovi vůbec dávat, Spielberg z toho tak i tak smrdí na sto honů a kdoví jestli jej vůbec pustil na plac a neudělal si to nakonec stejně sám). Prostě jenom další rodinu oslavující a ujetá béčková pohádka o hloupých, neschopných a drsně se tvářících vojáččích a bandě řvoucích a odvážných dětí, které nakonec pomohou ubohému mimozemšťánkovi domů. Chvílemi si Abrams užil i stejného válečného fetiše jako padre Spielberg ve Válce světů. Bohužel u filmů je to často tak, že očekávání logicky souvisí s následným zklamáním, v tomhle případě bylo a je u mě obojí velké. Film sám o sobě je plný logických pitomostí a tak béčkově naivní, že bych jej čekal snad i v nějaké televizní produkci. Alespoň to monstrum nemuselo být tak odporně digitální a mohlo být více uvěřitelné, tady se prostě hrálo na cool efekt. Snad nejvíc mě dostala fukční loď složená ze slitinových kostek a šíleně přehnaná vlaková nehoda, kdy po sražení jednoho pickupu vlak vypadá jako kdyby koleje vedly přes krosovou dráhu a naopak pickup je jen normálně pomačkaný a řidič stále živý. Kdyby Spielberg neměl tak schopný marketingový tým, který se mu postaral s předstihem o velmi solidní reklamní kampaň tak po tomhle neštěkne ani pes. Na druhou stranu musím uznat, že mě velice potěšila slečinka Fanningová, sestřičky Fanningovy před sebou rozhodně mají budoucnost. Záleží už na nich jak s ní naloží. ()

Zombi

Z filmu dýchá příjemná retro atmosféra, která je umocněna oldschoolovým přístupem k natáčení, Spielberg je zde opravdu znát a je to dobře. Dalo by se říct, že tohle je E.T. pro mladší generaci, ale na to je zde málo interakce hlavních dětských hrdinů a zdejšího emzáka. Trochu může být problém s identifikací komu je film určen, na jednu stranu místy hororová atmosféra, na druhou stranu svět nahlížený dětskýma očima. Nečekejte akci, nečekejte rychlý spád a budete spokojeni. ()

Charon11

Film jednoho z dětských hrdinů, který je promítnut při závěrečných titulcích má podle mě vyšší úroveň, než tenhle "drsnější" E.T. P.S. Čím tenhle film určitě není, je v popisu "Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller" ()

rossi001

tak fajnovy film to mohl byt.. zpracovani je hodne fajnove a napinave,ale ta banda urvanych ufnukanych decek, ktere bych osobne nejradsi nechal roztrhat tim rozmomilym navstevnikem z vesmiru, me tam totalne srala! prost enesnasim takove filmy s detskymi hrdiny. Jinak se to dalo ale prumer to nezachranilo, skoda. 65 % ()

Ondrus

Ano, má to spusty nelogických pasáží. Děti, které obelstí celou armádu? Nesmíte v tomto filmu hledat logiku, ale jen si užívat starý dobrý (slabší) odvar E.T.yho a pak si tento rodinně laděný filmeček i oblíbíte. :-) ()

MkSallam

Až na finále a vzhled monstra filmová lahůdka. J.J. totiž stále miluje jeden vzhled mostra a tak se opět dočkáme jen dalšího z početné rodiny Cloverů, jen s trochu jiným rysy tváře. Jinak film který funguje jako old school throwback i jako moderní hlučný blockbuster, s překvapivě dobrými dětskými herci a skvělým vizuálem. Největším porblémem je jen to, že závěr je příliš o mostru, které bohužel není tak zajímavé jak tvůrci doufali a ani náhodou sebou nepřináši jakoukoli emocionální linku. O to se musí starat čistě lidský element vedený cool otcem. Abrams každopádně, co se kreativity týče, roste v režijní jistotu. ()

Pompaj

Tak jo měli jsme tu roztomilého E.T., a teď nám Spielberg s J.J. předložil podobnou verzi, akorát s temnějším potenciálem. A řekněme to na rovinu, ono se to vyplatilo. Výborně zasazený děj do doby. Celý film se dalo vyžít ze strachu před neznámým netrovem, s neznámou povahou - co má v úmyslu. Podkreslené to celé bylo výbornou hudbou v podání Michaela Giacchinova. Podařilo se najít ty správné dětské představitele, kteří dokonale zapadli do celého kontextu. V neposlední řadě musím pochválit efekty, ty byly famózní ( to auto mělo sakra štěstí, že přežilo celé) a snaha o vtípky se taky cení. Moje top 10 tohoto roku. 85%. 5* zasloužené právem. ()

Jeržik

Abrams klesl neuvěřitelně hluboko, když se spokojil s tímhle. Bez atmosféry, bez napětí, za to s mizerným scénářem a ještě horšími dialogy. Velká gratulace dětským hercům, ale to je asi tak jediné, co stojí za to vyzvednout. ()

Jilly

Aneb Abramsovo poděkování člověku, který ho naučil milovat film:) Super 8 slouží jako nostalgická poklona velkému mistrovi, panu Spielbergovi a mně to tak stačilo. Kvůli místnímu hodnocení jsem toho moc nečekala a o to víc jsem dostala. Film má svoje kouzlo a chápu, že těm, kteří na jeho hru přistoupili se musel líbit. K těm se počítám taky. Dětští herci byli bezvadní a to že jsou hlavními hrdiny děti vůbec není na škodu, právě naopak. To je na tom to nejlepší. První polovina filmu je úžasná. Je sama o sobě filmem pro ty, co milují film. A umí ho docenit. Super 8 zahrnuje všechna všemožná klišé svého žánru, ale nevidím důvod proč by mi to mělo vadit, když to byl záměr:) Konec je opravdu hodně klišoidní, ale 8mm film v titulcích bezvadný. Krásná připomínka mého dětství:) ()

mazadlo

Na jednu stranu jsem se velmi těšil, na druhou stranu jsem dostal cosi co je remakem všeho co jsem už viděl. Mimozemšťan vypadá jako transformer a vše okolo toho mi přijde poněkud tupé. Hrdniství dítěte mi nepřichází jako logický zvrat scénáře a celkově mě film osmkrát uspal. Přesto za zpracování dávám dvě hvězdy protože alespoň to mělo nádech starého dobrého sci-fi. Poslední hvězdu dávám za amatérský film v titulcích. Protože s filmem také takhle zápasím bylo mi to sympatičtější snad víc než celá super vosma..... ()

simply

Hodně slibný začátek, který mě navnadil na úžasný film. Bohužel jsem byla na konci dost zklamaná, nechyběla typická scifi klišé a taky jsem dost postrádala mrazivou atmosféru filmu. Na druhou stranu film má skvělou hudbu a nejvíc mě zaujal dětský film o zombies, ten byl neskutečně vtipný. ()

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

18.05.2021

Známe zápletku sedmých Star Wars?

Známe zápletku sedmých Star Wars?

21.07.2014

J. J. Abrams (Mission: Impossible III, Star Trek) je proslulý tím, že se snaží co nejdéle tajit zápletky svých filmů. Třeba o Super 8 jsme do premiéry nevěděli skoro nic a debaty o tom, kdo je… (více)

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze