Skupina dětí se rozhodne natočit film o zombie. Když v noci točí na opuštěné železniční stanici, do projíždějícího vlaku narazí auto a vlak vybuchne. Děti katastrofu přežijí a v troskách auta najdou těžce zraněného učitele místní školy. Ten je z místa vyžene za pomoci pistole a se slovy, že pokud něco někomu řeknou, vojáci zabijí jak je, tak i jejich rodiny. Děti utečou ve chvíli, kdy se na místě neštěstí objevují první vojáci. Druhý den se otřesené děti dohodnou, že film dotočí, ale že nikomu neřeknou, že byly na místě neštěstí. Mezi chlapcem Joem a dívkou Alice vzniká náklonnost, které však brání jak otec Alice, tak i otec Joea. Otec Joea totiž obviňuje ze smrti své manželky, Joeovy matky, právě otce Alice. Joeova matka zahynula při jakési nehodě v místní továrně ve chvíli, kdy vzala za opilého Alicina otce směnu. Ve městě se začnou dít podivné věci. Mizí elektronické přístroje a ztrácejí se lidé, a to včetně šerifa. Ve městě se objevují vojáci, kteří s podivnými přístroji propátrávají okolí. Město a jeho okolí trpí výpadky proudu. Joeův otec Jack brzy zjistí, že vojáci provádí jakousi podivnou „pěší operaci“, a tak na velícího plukovníka jako zástupce šerifa udeří a chce znát odpovědi. Místo nich ho však vojáci zatknou. V té době se věcně opilý otec Alice pohádá s dcerou a vyhodí ji z domu. Následně, když mu dojde, co provedl, ji pronásleduje v aute po městě. Dojde k autonehodě, při které Alice unese neznámý tvor. Když se Joe dozví, co se stalo, je rozhodnut dívku najít. Tou dobou začínají vojáci pod záminkou požáru evakuovat město. Joe se vrací v doprovodu ostatních chlapců do města a tady se uprostřed chaosu a boje vojáků s příšerou snaží dívku najít... (TV Prima)

majo_svk

Super 8 je akýmsi holdom starým dobrým Spielbergovým sci-fi filmom spred 30 rokov. Či to malo zmysel alebo nie, posúdi každý divák sám. Film neprináša nič, čo by tu už nebolo. Je však dynamický, dobrodružný, vtipný a vizuálne vyšperkovaný a tak sa nudiť nikto nebude. Detský predstavitelia sú fajn a človek si ich rýchlo obľúbi. Ak vám neprekáža to, že napätie je len minimálne a všetko sa dá vytušiť dopredu, je Super 8 vhodnou voľbou. ()

Stanley619

Pro mě hodně velké zklamání roku 2011. Už jenom to obsazení dětí se mi vůbec nezamlouvalo. Takové to přebíhání z filmu pro děti k thrilleru, to mi taky nesedlo. Navíc nemám rád, když je něco natočeno "jakože za babku" a přitom to stálo balík. Super 8 je pro mě jen další E.T. s drsnějším prostředím a nesmyslnou zápletkou. 50% ()

cutugno

Osobne som od Super 8 očakával troška viacej ale nesklamal ma. Nedá mi to ale musím spomenúť veľmi dobré výkony detských hercov, skvelé vizuálne efekty , akčný a dramatický dej. V tomto filme je cítiť Spielberga čo je pre tento film obrovským prínosom lebo ináč by to bol len priemerny snímok. Ak by toho tvora bolo počas filmu častejšie a poriadne vidieť tak by som neváhal a dal plné hodnotenie. ()

Hepy13

Vzhledem k traileru který působil napínavě a tajemně jsem byl nakonec zklamán. Konec konců účast Stevena Spielberga napovídala že by to mohlo vyjít. Kdyby se film udržel v kolejích jako je scéna s vlakem, kterému se to naopak nepovedlo, jo panečku to by byla jiná. Na to jaký dělali ve filmu štráchy s nehodou a celým tím kolotočem, jsem čekal originálnější vysvětlení. Děcka nehráli špatně, vlastně mi byli všichni sympatičtí. Ale pořád se nemůžu zbavit té pachuti, že to mohlo být mnohem lepší. ()

(Z)denny

Není lehký natočit dobrej snímek. To na vlastní kůži pozná parta dětských amaterských filmařů, kterým se jejich cíl snaží překazit jednotka US army honící nebohého UFOunka. Nakonec dílo se podaří a vznikne bezkonkurenční zombie snímek, kterej má na letošním karlovarským šanci. Jestli ho tam Jirka Bartošků pustí ()

wampire23

E.T. meets Cloverfield. Veľký problém tohto snímku je v tom, že pre mladších je drsný a pre dospelých príliš infantilný. Je tu kopec klišé, z každej druhej scény máme pocit, že sme ju už niekoľkokrát videli. A takisto stopáž je prepálená o minimálne 20 minút. Ale napriek tomu je to jeden z najlepších mainstreamov roku 2011 (aj napriek tomu, že sa jedná zrejme o najslabšie dielo Abramsa). ()

Mr.Mick

Z mojej strany len toľko že Super 8 považujem (doteraz) za najlepšie Abramsovo dielo pre strieborné plátna. Dokonca "lens flares" tu boli dobre dávkované a v rozumnom počte, teda nevadili ako v predchádzajúcom Star Treku alebo M:I3. Jediná chyba na kráse bola že deti sa správali v niektorých situáciach až príliš dospelo čo tvorilo rušivý efekt. Inak som nadmieru spokojný. ()

Echelon1

Spielberg nech už dá filmovému priemyslu pokoj. Od J.J. Abramsa slabý počin. Zo začiatku to skutočne vypadalo dobre. Pokračovanie až neskôr. Najprv nejaké tie technické „hypotézy“. Čelný náraz auta s vlakom. Auto vybuchne. Vagóny za lokomotívou vyskočia (!), pripomínam, že v praxi bola skúšaná x-krát zrážka vlaku a auta (aj sa to neraz stalo) a vlak si osobné auto sotva všimne, keď do neho narazí. Najkomickejšie ale bolo ako vagón „odstrelil“ cisternový do luftu. Mimochodom, polovica auta bola celá a vodič nažive. A pri streľbe vojenskej techniky...Hahaha...myslel som, že sa niekomu pokazil ohňostroj. A pokračujeme. Neviem o čo sa pokúšali tvorcovia s týmto filmom dokázať, ale je to zmes drámy (smrť matky, vzťah otca syna a ďalších), rodinného (točenie amatérskeho filmu, ktoré tu nemá v podstate zmysel, len to, že kamera je často nablízku, skupina detektívnych detí), a Mysteriózneho Sci-fi. Deti vedú dialógy a chovajú sa rozvážnejšie, že by zahanbili aj Arnolda v Predátorovi. Samozrejme, rozlúštia veci, ktoré nevie ani sama armáda (no, tak pre zmenu teraz je tu USAF). Ktorá je tu ako inak, za tých zlých. Časy, keď sme zachraňovali E.T.-ho sú už preč. Namiesto toho plačeme nad osudom monštier zabíjajúcich ľudí, ktoré nás opúšťajú v kozmickej lodi postavenej z náhle pritiahnutého šrotu, za doprovodu akože dojímavej hudby. ()

Erik7595

Fajn na jedno pozretie. Ale tým to končí. Očakával som viac, ale sklamaný nie som. Nenudil som sa, film fajn vtiahol do deja, avšak negatívum by som videl v tom, že sa film dlho rozbieha, pre deti Super 8 asi nie je, hlavne posledná tretina filmu, v ktorej sa to konečne rozbehlo, ukázala pár fajnových scén, z ktorých by deti asi nezaspali. :) Celkový pocit z filmu je priemerný, nič čo by som si zapamätal na dlhšie obdobie, ale celková nostalgická atmosféra a fajn výkony detských predstaviteľov tomu uprieť nemožno. Len to ničím nedokázalo prekvapiť. 60% ()

memoman

Dokonalý snímek,který potěší jak pamětníky,tak neurazí současníky. Parta prebubescentů,filmařské nadšení,malé městečko,uprchlý mimozemšťan,zlá armáda,statečné děti i rodiče. To vše zasazeno do roku 1979,do doby béemixek,analogových technologií,studenoválečnické paranoi a odkazem na tehdejší žánrové filmy,které měly své kouzlo a atmosféru. Dokonalá pocta Abramse,ale možná spíše Spielberga. ()

Schimpy

E.T. sa vrátil ale v oveľa krutšej a väčšej podobe ako ten pôvodný. Nečakajte preto nič nevinné..Na odreagovanie to nie je zlé aj keď som čakal trošku viac. Každopádne pre mňa ovela viac zábavnejšie a napínavejšie ako enzák Paul. 6,5/10. ()

jorgus

uz jsem vedel, ze to nebude nic extra, ze to nebude klasicky blockbuster..ale to co se ve filmu odehralo..sto let stara vyprava do Praveku byla zajimavejsi a efektnejsi..pribeh o parte decek na sobotni televizni dopoledne:) ()

ashtangi

Upřímně jsem rád a šťastnž, že ten film je takový, jaký je. Původně jsem myslel, že půjde o drsnější sci-fi, ale už je to víc jak 10 let co jsem viděl E.T. a moc se mi líbila stylizace do "dětského filmu". Prostě že hlavními hrdiny po delší době nejsou uslintaný puberťák a kozatá krasavice, ani postarší bývalý voják atd., ale parta děcek. Skvělá podívaná. ()

Venous666

Postmoderní E.T: mimozemšťan, kde se všechno točí kolem výbuchů, armády a řevu malých dětí. Očekával jsem více a to byla asi škoda, kdybych do toho šel s čistou hlavou a bez žádných informací, asi bych si užil více. Čistý průměr seriálového režiséra .... ()

Pfff

To bylo vtipný. Viděla jsem to na Novém Zélandu v jednom maličkém kine, kde v tyden premiery jsem sla ja a jeden muj kamarad čech na tento film. A byl tam jenom jeden další člověk...taky čech. Takže tot k navstěvnosti novozelandskzch kin. A ted k filmu. Já jsem se bavila. Je fakt,ze jsme se asi vic nasmali,coz nejspis ani nebylo umyslem tohoto filmu,ale ja se bavila a uplne nejlepsi byly ty zaverecny titulky. Ten film bych vypustila do distribuce samotny jako kratky film pred nejakym jinym:-) ()

sNeDy

Ono se to v trailerech tváří jak horor a nakonec je z toho taková rodinná blbost. Že si Abrams sám napsal scénář se mi až nechce věřit, protože ten film v sobě nemá nic, co bych si měl zapamatovat. Jen šeď a průměrnost. A konec je klasická Spielbergovská óda na rodinu a lásku, u které jsem se pokusil spáchat sebevraždu jen abych to nemusel trpět. Takže jediný klad je pořád zručná režie Abramse, skutečnost, že mě dětští hrdinové srali jen na 80% (hlavní hrdina je v poho, křoví na facku) a Elle Fanning, která dokazuje, že některé rodiny mají těch hereckých genů a krásy víc než jiné (zdravým Baldwinovi). Konečný verdikt jsou tedy dvě vesmírná monstra z pěti. První Abramsův ústřel. ()

katalog

Trailer mě naprosto nadchl a opravdu jsem se těšil na to co mělo přijít a jaký styl filmu představil. Realita...mě to přišlo ubohý na to jak se ukázka tvářila...ale je naprosto subjektivní jak kdo každý film vnímá, očekával jsem parádní sci-fi a dostal jsem dobrodružný TV film pro mládež, po Star Treku který byl luxusní bylo tohle jako když se v tomhle vedru těšíš na 1 pivko a dostaneš 1 ze sudu. ()

El-Barto

Tajnůstkář Abrams je šikula a moc se mi líbily triky, atmosféra a mile mě překvapili dětští herci. Na E.T.ho nebo Blízká setkání mám spíš vzpomínky z dětství, takže jsem nesrovnával, nostalgicky nevzpomínal a nečekal naplnění nějaké té spielbergovské šablony. Ale přesto to nepomohlo. Nejsilnější dojem nezanechá očekávaný setkání, ale havárka vlaku, kterou nám Abrams nabídnul z jiného úhlu než v teaseru, což je fajn, ale už jsme to přeci jednou viděli. Potenciál tam celou dobu je a Abrams se snaží budovat napětí, ale finále tomu podráží nohy. ()

rgrohol

To, že v J.J. Abrams v divákovi umí vyvolat pocity napětí jako málokdo, je každému, kdo někdy zahlédl třeba jen kousek Lostu, věc známá. A kdo viděl Mission: Impossible III nebo poslední Star Trek, ví i to, že umí dělat velmi dobré filmy. A v Super 8 se skloubily obě tyto Abramsovy charakteristiky. Jedná se o příběh party zhruba dvanáctiletých kluků, kteří točí zombie horor a jednou se připletou k poněkud neobvyklé havárii vojenského vlaku, ze kterého něco vyleze. Dál bych nerad prozrazoval, ale nějaké zvraty nebo složitější dějové konstrukce neočekávejte. Film tak nějak přímočaře doputuje až k závěrečným titulkům a nemusíte nad ničím usilovně přemýšlet, stačí sedět a nechávat se bavit skvělými filmařskými nápady, které Abrams sype z rukávu. Jedná se prostě o intelektuálně nenáročný, řemeslně skvěle zvládnutý film doprovázený zajímavou hudbou od Michaela Giacchina, který nenudí. ()

LordBeeDoO

Stejně jako nic neříkající název je i nicneříkající děj a od Odpadu! tento film dělí asi 15 minut z celkové stopáže, z toho 5 minut jsou závěrečné titulky, u nichž člověk trochu vzpomene na Re-Animatora a podobné filmy. Super 8 ukazuje to, že dnešní kinematografie už skoro není schopna nebo ochotna vytvořit scénář a natočit film s dospělými hrdiny a normálními dialogy. Místo toho jsou servírováni teenageři, děti ... kde se debata scvrkává na "Ty vole!" a pár prázdných procítěných pasáží. Snad ten trend postoupí dál a v dalším UFO hororu budou hrát prim mimina v kočárkách, která budou válcovat ufony jednoho za druhým. Aspoň se tomu třeba půjde zasmát, tomu co předvádí scénář v Super 8, tomu se smát nejde, člověk se jen nudí. Už dlouho jsem neviděl film s takovým nedostatkem invence a charismatu ! Jakýkoliv dobrý nápad se rozbíjí o bariéru s dětským smíchem budované nudy. A tak se člověk nemá ani chuť bát a ostatně se ani nebojí, ty 3 lekací scény horor opravdu nevytvoří. Velké zklamání a velké utrpení v kině. ()

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

18.05.2021

Známe zápletku sedmých Star Wars?

Známe zápletku sedmých Star Wars?

21.07.2014

J. J. Abrams (Mission: Impossible III, Star Trek) je proslulý tím, že se snaží co nejdéle tajit zápletky svých filmů. Třeba o Super 8 jsme do premiéry nevěděli skoro nic a debaty o tom, kdo je… (více)

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze