Jakub Vrána, dnes už velmi bohatý muž, vypráví o své životní cestě za bohatstvím. Příběh začíná popisem dětství v rodině věčně opilého otce, které muselo skončit pobytem v dětském domově. Právě tady odstartovala Jakubova kariéra malého darebáka. A odtud po malé epizodě s prací na patologii a střetnutím s homosexuály, pro které byl osamělý bezbranný mladík snadnou kořistí, pokračoval do blázince, kde se seznámil s Petrem Nohou, se kterým po revoluci začal sázet na koně. Pomocí sázkových podvodů se jim dařilo vydělat velké peníze. Jenže jejich aktivita vadila již zavedeným podvodníkům. Jednoho dne Jakub v autě zabije svého kamaráda. Skončí ve vězení, kde podle svých slov dělá kriminálníkům sexuální maminku. Po propuštění už na něj čeká Noha, který ho posílá do Šanghaje, aby tam pohlídal jeho kšefty s falešným českým sklem. Výsledkem je jeho několikaletý pobyt v Číně, vztah s exkluzivní čínskou prostitutkou Sharon a následný útěk, když se o jejich podnikání začne zajímat čínská tajná služba. Jakub musí znovu začít od nuly. Chudý jako na začátku se setkává s mladíkem, který ho přivede na myšlenku registrace internetových domén. Díky tomuto nápadu skutečně zbohatne a už ví, že každý se dá koupit. Má už skoro všechno, a tak zatouží po rodině, kterou si vytvoří způsobem sobě vlastním... (TV Nova)

Tomu.Ver

Vtipne rozprávaný príbeh, tiež výborne zahrané, super kamera, kopec perfektných efektov. Veľké prekvapenie pre mňa, zaslúži si to určite lepšie ohodnotenie a viac pozornosti. Určite odporúčam. ()

yuppie

Tomáš Řehořek patří mezi mé nadějné filmaře pro budoucí českou kinematografii. Z Czech Made Mana je vidět vývoj jeho autorského rukopisu a poznávací značky - díky střihové skladbě a řešení jednotlivých záběrů. Snad se bude s každým filmem dále rozvíjet, až se stane jeho styl nezaměnitelný s jiným filmovým autorem. Je to totiž styl, který může obstát v celoevropském měřítku a třeba v budoucnu svět upozornit, že česká kinematografie existuje. ()

janeke

"a čo keby sme urobili taký film že podľa guya ritchieho? jasne! bezva nápad, to sme ešte v Čechách nemali! oukej tak napíš dajaký scenár, ja zoženiem prachy.." výsledok: škoda námahy a energie. takmer nedopozerateľný film. ()

Vejrrr

Tak v první řadě musíte mít rádi Budaře... z těch 79ti minut je tento člověk na 70ti a to především kvůli závěrečným titulkům :) Ne.. je o vážně jízda Jana Budaře, která má zrcadlit jízdu jistého p. Kubíka, který film obohatil svým příběhem i svým bankovním kontem. Nevím nakolik procent je příběh pravda a nakolik absurdní nadsázka, ale tak či tak ukazuje obrázek lidské vychcanosti, to kam až člověk může pro prachy zajít a že nikdy nemá dost. ()

Santino7

Prvé, čo ma pred samotným pozeraním zarazilo, bola pomerne krátka minutáž. Necelých osemdesiat minút - to je v podstate nič, keď vezmeme do úvahy, že filmy podobného razenia majú niekedy aj dve-tri hodiny. Bol som teda zvedavý, čo všetko sa za ten krátky čas stihne a či to nakoniec nebude všetko pôsobiť tak nejak letmo. Lenže na moje počudovanie, krátka minutáž v konečnom dôsledku nebola vôbec na škodu. Ako celok to pôsobí svižne, viacmenej to nestráca tempo, nejde to zbytočne príliš do hĺbky. Po tejto stránke je to zvládnuté. Som dokonca rád, že to nie je zbytočne naťahované, to by mohlo asi aj uškodiť. Prebytočné moralizovanie totiž nie je vždy práve na prospech. Také veci zvládne divák aj sám, nemusí mu to film v každej scéne zbytočne pripomínať. Som vďačný, že v tomto prípade tomu tak nebolo a je to celé skôr úsmevné z pohľadu rozprávania hlavného aktéra. Osoby, ktorá proste chce zbohatnúť a ide si za tým... Jediné, čo by som možno vytkol, bol sprievodný komentár hlavného aktéra, ktorý sa mi zdal niekedy až pomerne trápny. Až príliš chcel pôsobiť štýlovo. Je vidno, že tvorcovia sa snažili, aby to bolo na vysokej úrovni. Z časti sa im to aj podarilo, Czech Made Man je pomerne vydarená záležitosť. O peniazoch. O tom, ako sa kvôli ich nedostatku zbytočne nestresovať ale radšej ich proste zarobiť. Môže byť, no nie? 3/5 ()

laepus

Autoři si to podle mě dost zjednodušili (film není vyprávěn dějem a scénami, ale povětšinou vypravěčem, to je jako bych si pustil nějakou audioknihu, kde mi všechno vysvětlí jako pro blbce) a spíchli to trochu horkou jehlou. Na rozdrobenosti filmu je to znát. A ke stopáži, kdy i přes některé zbytečné natahovačky (třeba songy) nemá film ani 80 minut, netřeba nic dodávat - na konci to tak spíš působí jako nějaký hraný vtipný televizní dokument. Každopádně je ale zřejmé, že Budhař si to musel celé dost uživat. ()

ArthasKarfa

Naprosto dokonalý komentář Budaře. Skvěle vymyšlená osoba nikoho nikde. "Byl jsem zde umístěn na pozorování, kde jsem vypozoroval".. ()

mira007

Jeden z nejbizarnějších filmů posledních let, který sleduje cestu Jana Budaře od outsidera, vězně až po milionáře, který zbohatl na internetu. Forma je celkem moderní, má to i pár vtipných momentů, ale ten voiceover, který je od první do poslední minuty mne rušil. Jestli si něco zapamatuji, tak to je neskutečně široké spektrum obsazení od režiséra Magnuska, přes Kateřinu Brožovou jako bordelmamá, krásku Veroniku Hongovou , která Budařovi dá nahatou čínskou kočku ve vířivce, Upír Krejčí a vrcholem je cameo prezidenta Václava Havla ... na to o jak bizarní film jde zřejmě slušný oddíl. ()

Kontractor

Když jsem přišel na projekci Czech Made Mana, bál jsem se..co to zas bude za příšerný film, obzvláště po úvodní scéně s rozostřenou kamerou, avšak člověk by neměl dát na první dojem, za čož jsem skutečně rád, jelikož tento film je přesně to, co naše kinematografie postrádá. Akce, surový závan reality a podání bez rukaviček. Vulgární výrazi se mohou zdát zbytečně, nicméně mně spíše dotváří kompozici celého díla ze života. Škoda jen, že scénář nebyl více dotažený, protože je nám vždy předložena určitá dějová linie v niž se objeví důležitá věc (ruka, výuka střelby), aby byla nakonec bezvýznamně opomenuta..Délka filmu mi sedla a skutečně jsem si myslel, že se dívám, rozumněj bavím, minimálně dvě hodiny a přesto uběhlo pouhých 90 minut. Bravo...90% ()

Vlkys

Popravdě řečeno - film mě celkem nadchl, a tak jsem mu i odpustil občas docela děsivé nedostatky v reáliích... ()

LudeCZek

Tohle nebyl film v klasickém slova smyslu se začátkem prostředkem a koncem, zde bylo vše jen vyprávění extrémních historek Janem Budařem.Zajímavé scény, zábavné zážitky, ale takové přeumělkování mi nesedlo a zas tak nebavilo. Lepší 3* ()

Gore

Skvěle jsem se bavil, jako kdysi při prvním zhlédnutí Mandragory, a musím říct, že i když ke konci to trochu začalo ztrácet dech, tak dávám plný počet, protože se alespoň někdo nesnaží dělat mainstream, a jde si za svým, a to má mé sympatie. Více méně one man show Budaře, ale naštěstí dokázal, že film sám utáhne a nepřebudaří ho. A snad poprvé mi byla sympatická i Brožová, a to je co říct. ()

krvavamera

snad někdy někdo udělá remake - někdo, kdo nebude tolik pospíchat. nebo se páni vrátí do střižny a udělají nějaký directors cut. pak to bude naprosto úžasný film. na co si hrát s deily a nádhernou kompozicí obrazů, když si jí divák ani nestačí všimnout? když se na něho řítí další a další informace a všechno jde hrozně rychle - a ve výsledku si z filmu odnese nic. ()

xxxvodnikxxx

Docela ujetej film, až tak moc ujetej že by se dokonce dalo věřit tomu, že je to autobiografický snímek, kdyby nám to někdo řekl... Zvlášní, každopádně J. Budař je výborný herec, jednak jsou ve filmu kvalitní scénky, a ještě správný říz dodávají Budařovy monology ()

Tunri

Tenhle film asi není úplně pro mě. Zajímavá část možná v Číně, ten komentář hlavního hrdiny mě točil už od prvních minut. Herecký výkon fajn, Brožová nádherná, ale ten styl vyjadřování není něco, co bych dokázala poslouchat déle. Závěr takovej nijakej. Počkejte si na scénu v titulkách. Knižní podání bez té nicneříkající hudby by určitě bylo záživnější. ()

Jaroslaf

super. jeden z mála českejch filmů, kterej nebyl vo totalitě, nenudil mě k smrti a HLAVNĚ jeho vizuální pojetí bylo uplně někde jinde než většina české produkce. Rychlý střihy, barevný filtry a sou za tím vším vidět velký peníze. Takle by měly současné české filmy vypadat, nechápu nízké hodnocení. ()

betyn

Zběsilý a místy chaotický. Na druhou stranu to přesně vystihuje hlavní postavu Jakuba Vránu, který si jde zběsile za svým bez ohledu na rizika a který se chová strašně chaoticky a někdy až hloupě. Vše je navíc podtrženo způsobem vypravování i hospodskou mluvou vypravěče, která naznačuje, že hrdina je vlastně primitiv. Velmi suverénní a sebevědomý primitiv. Přesně jako celý Czech Made Man, který nakráčel do českých stereotypních filmových vod a rozhýřil je po svém - dávkou kokainu, náloží děvek a balíkem peněz. Možná, že právě v té primitivnosti filmu je tímto způsobem ukryta jeho genialita. Možná to je prostě celé zesměšnění čecháčství, vole. Dokazuje to konec, který vyznívá v neprospěch Vrány a pěnez, a shazuje předešlá tvrzení o tom, že když máš peníze, můžeš si koupit cokoli. Heh, anebo ne. ()

TomasKotlant

Zmatené, až příliš zmatené. Snaha skrývat trhliny pod vizuál, příliš nápadité pohyby kamery bez jakéhokoliv opodstatnění, občas až příliš dementní komentář z úst hlavního hrdiny. Budař to hraje zajímavě, ale možná tu postavu až příliš zkarikoval. Pokud to mělo působit nějak realisticky, tak nepůsobilo. Fórky jsou občas slušné a jsou asi to nejzajímavější na celém filmu, tedy krom námětu, ze kterého se mohlo vytřískat o dost víc, kdyby se pojal aspoň trochu vážněji. *** Ve zkratce: Je to celé na drogách. ()

Saur.us

Zlatý český ručičky. Příběh ultraveskláka, který v Ritchieho stylu proplouvá životem od pádu k pádu v podání opět výborného Jana Budaře. Teprve třiadvacetiletý režisér Tomáš Řehořek ukázal, že přes svojí mladost patří mezi velké naděje českého filmu. Tahle černá gangsterka z prostředí před a porevoluční republiky, plná černého humoru, fungujícího hlavně díky cynickému vyprávění hlavního hrdiny, je ukázkou, že moderní filmařský styl může být vkusný a nekontraproduktivní i v té naší malé zemičce. Rychlý střih, ještě rychlejší kamera a superrychlý zoom může někomu připadat zbytečný a rušivý, ale mě přišel svěží a fungující, ne jako u rok starého Kájinka, hrajícího si na velký americký spektátl. Co se týče scénáře, příběh je založený na skutečné postavě, která navíc spolupracovala s tvůrci filmu a proto je jasné, že spousta věcí chybí a naopak spousta věcí je přiklášených. Resumé: Svěží, zábavný, možná i poučný, jak se to vezme. Slabá 4* ()