Jakub Vrána, dnes už velmi bohatý muž, vypráví o své životní cestě za bohatstvím. Příběh začíná popisem dětství v rodině věčně opilého otce, které muselo skončit pobytem v dětském domově. Právě tady odstartovala Jakubova kariéra malého darebáka. A odtud po malé epizodě s prací na patologii a střetnutím s homosexuály, pro které byl osamělý bezbranný mladík snadnou kořistí, pokračoval do blázince, kde se seznámil s Petrem Nohou, se kterým po revoluci začal sázet na koně. Pomocí sázkových podvodů se jim dařilo vydělat velké peníze. Jenže jejich aktivita vadila již zavedeným podvodníkům. Jednoho dne Jakub v autě zabije svého kamaráda. Skončí ve vězení, kde podle svých slov dělá kriminálníkům sexuální maminku. Po propuštění už na něj čeká Noha, který ho posílá do Šanghaje, aby tam pohlídal jeho kšefty s falešným českým sklem. Výsledkem je jeho několikaletý pobyt v Číně, vztah s exkluzivní čínskou prostitutkou Sharon a následný útěk, když se o jejich podnikání začne zajímat čínská tajná služba. Jakub musí znovu začít od nuly. Chudý jako na začátku se setkává s mladíkem, který ho přivede na myšlenku registrace internetových domén. Díky tomuto nápadu skutečně zbohatne a už ví, že každý se dá koupit. Má už skoro všechno, a tak zatouží po rodině, kterou si vytvoří způsobem sobě vlastním... (TV Nova)

Mrkvič

Zajímavé a pestrobarevné fylozofování o penězích? Budař je parádní, jenže tenhle projev se vždycky omrzí a celý film nemůže utáhnout. Slabých 90 minut a ještě několikrát videoklipově zaplácaných. Lesbičky Marta s Hertou a asiatka s čárkou ale aspoň zaujmou, když filmu dochází dech. ()

anli

Černá komedie,která je vlastně drama,volně inspirované skutečnou postavou"made in česko",která stojí a padá s Honzou Budařem.Osobně mi do role padl a neměl jsem s ním žádný problém.Film je celkem vtipný a zábavný,ale chybí mu souvislý a slušný scénář.Takhle to vypadá,že režisér spojil několik epizodních nápadů dohromady a propojil to různými efekty a kamerovými machrovinkami(místy dost zbytečnými),takže to celé pohromadě drží jen tak tak hlavně díky výbornému Budařovi.Pokud divák jeho vyprávění a stylizaci přijme,bude se slušně bavit,pokud ne,bude se vskutku velmi nudit.Na filmu je také vidět,že vznikl velmi rychle a na nějaké(aspoň malé)přemýšlení a pilování nebyl čas.Takže je opět vidět,že pokud film nemá slušnou nosnou myšlenku,může zůstat jen v průměru,ač se tvůrci snaží sebevíc.Pro mě to jako černá komedie(zbytečně nenatahovaná)celkem ušlo a dávám(především zásluhou Budaře)trhlých 60%. ()

_DAVE_

Já na tom filmu nevidím prakticky nic špatně. A pomalu tady z některých začínám mít pocit, že krutě nesnáší CZ film. Kdyby to natočil Ritchie a mělo to fajn reklamu, má to tady 85%. U mě má Czech Made Man 85%. ()

neoBlast

Dvě věty. Škoda Tomáše Řehořka, kterému jinak fandím (řekl bych, ale že by stačilo kdyby cukaně pobíhal ve střižně a režii by přenechal někomu zkušenému = lepšímu). Cítím se špinavý, že jsem to viděl. 20 % ()

Iroquaise

Nedostatky sem a tam, ale výsledek ucházející. Scénář je povrchní. Kde by měl víc sledovat a popisovat, tam spíše moralizuje. Trochu chybí nasycenost děje informacemi, větší propracovanost vztahů, hlavní postavy a hlavně proměny doby ( ála Scorseseho "Casino" například). I tak je to ale malý zázrak ve srovnání s nepovedenými "Hranaři" ( oba projekty spojuje osobnost scénáristy Oty Klempíře - ano, je to ten z J.A.R.). "Czech Made Manovi" notně pomáhá přimknutí se k jedné hlavní postavě. Narozdíl od "Hranařů", kteří se pokoušeli o širší společenskou fresku. víc zde...http://blacklsays.blogspot.cz/2012/07/czech-made-man-r-t-rehorek-2011.html ()

Pavlínka9

Více než jako film na mě tento snímek působil jako dokument zaměřený na život, dnes již známého a velmi bohatého českého podnikatele,který zatím za svůj život prošel mnoha i neobvyklými situacemi. V hlavní roli Jan Budař a další známé české tváře, jenž všechny podle mého názoru odvedli skvělý výkon. Příběh muže, který než došel k vysněnému výdělku, prošel všemožnými prácemi, vězením, dokonce i blázincem, vyzkoušel množství drog (které na něm mimochodem zanechali nejspíše i určité následky) a odkryl i svou identitu, je hodně silné kafe. ()

BoncheR

Tak jo no víte, co vám povim. Dejte mi sto dolaru a já vám je promněním v kilo. Tak no, proste talent, anebo co... Dobrý film. (( 70% )) ()

venison

Skvělá one-man-show vyhnaná ad absurdum.. Místy s otazníkem, místy zábavná.. Plave jen na povrchu.. Rozhodně celá stojí na obsazení Jana Budaře :-) ()

Endyis

Hvězdička je čistě za Budaře. Jinak se nejedná o špatný filmový experiment. Není tak působivý a originální, abych jej musel vidět častěji, ale na "zaplácnutí" času se dá. 60% ()

Timak

Na české poměry nevídaný počin - natočeno a sestříháno jako by v podání Guy Ritchie je opravdu příjemné pokoukáníčko a samotný hlavní představitel je naprosto skvělý. Po shlédnutí filmu jsem ještě dlouho seděl v hledišti a přemýšlel nad tím vším. A přehrávám si to znovu a znovu a říkám si, kdo to ten Řehořek vlastně je? A pak mi je to všechno jasný a přestávám se divit úplně všemu. Jen tak dál milý chlapče, jen tak dál ... ()

zdenny

Fakt jsem se hodně nasmál. Hlavně tedy v první třetině až polovině, kdy hlavní hrdina popisoval svůj život v období komunismu. "Tak toto je má pracovní náplň. Zašívat se, aby mě neviděl šéf a nedal mi další pracovní náplň". Období krátce po revoluci ještě taky šlo. Současnost už pro mě tak zábavná nebyla. Ale i tak si film svůj vysoký standard udržel. Neumím pochopit, zda šlo nadhled, kritiku celkových poměrů. Anebo o mix všeho. Každopádně je velice zajímavé sledovat, jak více komediálnosti přináší vzpomínky na komunistickou dobu nežli popisování doby dnešní. Je také zajímavé vnímat, že o době předrevoluční se mluví s nadhledem, kdežto o dnešních poměrech se mluví spíše kriticky. Myslím si, že to není moc dobře. Na druhou stranu je z filmu trochu cítit jakási dávka zklamání ze současnosti. Ony ty současné poměry jsou ve filmu nastíněny opravdu dost reálně. Samozřejmě by se film dal natočit i z opačného gardu. Je to ale o tvůrcích a ti to chtěli takto. Tak já jsem to takto přijal. A protože jsem schopen objektivně jisté politické a sociální fenomény posoudit, jsem schopen i mít rád tento netradiční, přesto a proto kvalitní film. ()

0lie

Velice zajímavý příběh a novátorské pojetí v českých končinách to si zasloužilo hvězdu navíc..a některé ty průpovídky byly docela vtipné.. ()

nevermore

Vůbec. Budaře jsem nikdy neměl extra v lásce a tady se mi zdá, že se snažil zahrát macháčkovským rázem.. Coby vypravěč byl pan "krajně nedůvěryhodný". Je mi úplně jedno co si, kdo myslí, nevermore. ()

Master19

Film má v sobě zajímavou energičnost, která se jakoby sype z hlavního hrdiny až na díváka. Rozhodně bych nedoporučoval tu energii použít stejně, jako již zmíněný Vrána, ale je to tam! Jakási naleštěnost obrazu dobře koresponduje s buranským světáctvím czechmademana a forma vyprávění byla zvolena také vhodně k danému "příběhu". V každé větě zmiňuju hlavního "hrdinu", není to náhodou, všechno na něm stojí. Aby ne. Jan Budař to zvládl výtečně, jeho drzý ksicht je dokonalý a vlasové kreace, vole-vole a vůbec projev sedí skvěle. Bohužel pro tvůrce, tento film až příliž řeže do živého a spousta lidí si nerada připustí, že takoví my češi jsme. Jsme, no. ()

ghatos

Odvážný kousek v malém českém rybníce. Pokus o neprovinční a zároveň vtipný snímek zaslouží pochvalu. Musím také ocenit dobrý casting menších rolí (Srstka, Čtvrtníček, Hranač - ano, tomu blbovi to se sedělo). 75%. ()

Pražák

"S poctivostí leda pojdeš." Ano v roce 2011 si konečně český filmař střihl svůj mokrý sen a otrocky a vyčpěle napodobil Guye Ritchieho. ()

Dreadd

Řehořek se vcítil do svého hlavního hrdiny a bez skrupulí a do detailu zkopíroval Ritchieho psychotický styl, možná věděl, že s takovým nicotným scénářem už stejně nic kloudného nevymyslí. Příběh Zdeňka Kubíka si totiž nezasloužil vůbec zfilmovat hned z několika důvodů. Sám hlavní hrdina je postavou krajně nesympatickou (ať už v reálu nebo na plátně, kde nic nezachrání ani Jan Budař), hrdě považovat tento styl obživy za legitimní podnikání vyžaduje značnou dávku arogance a styl jeho vyjadřování, při kterém se vám ve zvukovodu prohání stádo skotu tu není značka stylu, ale ultimátního buranství. Další věc je obsahová stránka. Původní materiál by se hodil možná jako historka do hospody, samozřejmě až po mnoha pivech, protože nemá pointu. K němu byl přidělána provizorní gangsterská zápletka, která však vyznívá úplně stejně a opět pouze vyplňuje čas. Prachy, prachy, prachy, vole. Fuj. ()

MI-380

Přesvědčivý Budař a nepřesvědčivý vývoj jeho postavy. 60% (63% je průměr 6623 hodnotících přede mnou). ()