Když se bývalý motorkář a člen gangu Sam Childers rozhodne pro životní změnu a odjede do východní Afriky pomáhat na místech zničených občanskou válkou, je otřesen nepopsatelnými hrůzami, které zde místní obyvatelé a obzvlášť děti prožívají. Ignoruje varování svých zkušenějších kolegů a začne na vlastní pěst stavět sirotčinec v místě, jež ho nejvíce potřebuje – v samém středu teritoria ovládaného krutou Armádou Božího odporu, která verbuje do svých řad malé chlapce. Sam si však brzy uvědomí, že aby zachránil co nejvíce dětí, sirotčinec nestačí. Začne organizovat ozbrojené mise hluboko do území nepřítele, kde zachraňuje unesené děti.

Skutečný příběh Sama Childerse, drogového dealera, který se rozhodl od základu změnit svůj život a našel poslání jako zachránce tisíců unesených a osiřelých dětí ve válkou zmítaném Súdánu. Roli Childerse, zakladatele humanitární organizace Angels of East Africa, skvěle ztvárnil Gerard Butler. (oficiální text distributora)

Derek

viac missing in action 3 nez rambo 2... ale sem tam to ma silne momenty ked to prave neoslavuje dve veci americanom najblizsie a to jezisa a zbrane... ()

gegina31

Jen zasranej rasista jako je kokot verbal může napsat tak stupidní komentář. Jeho komentáře většinou nečtu, ale musela jsem si přečíst, jaký problém měl ten retard s tímhle filmem. Souhlasím s KevSpa, že tam jsou i slabší místa, ale jinak to bylo skvělé zpracování. Samozřejmě člověk ví, co se děje na některých místech v Africe, ale jiné to je vidět ve filmu. Trošinku jsem kroutila očima při kecání o bohu, protože nejsem věřící, ale takoví Amíci prostě jsou. Tak alespoň že někdo o něm jen nekecal a snažil se něco udělat. Každopádně nudit se nebudete. Viděla jsem i životopisné filmy, u kterých jsem zívala a tenhle k nim rozhodně nepatřil. ()

AffectedFace

Skvělá výprava... Skvělý příběh... Skvělé obsazení... Režie špičková! Je vidět, že i dobří lidé existují a přesně to se nám tenhle snímek snažil ukázat.. Emoce, bolest, prozření, slabost, to vše jenom ve dvou hodinách skvělého prožitku. Rok 2011 byl v obsazení skvělých filmů, ale tohle je jeden z mála snímků, na který se nezapomíná, spíše naopak se mi furt opakuje v hlavě.. Doporučuji všemi deseti.. Docela mě i mrzí, že jsem v roce 2012 nešel na snímek do kina, určitě bych si to užil víc. ()

Skip

Podle skutečné události natočený film, který sice po herecké stránce sem tam ujíždí k jisté béčkovosti, ale musím říct, že i přesto mě zaujal a dokázal udržet moji pozornost až do konce. Nakonec jsem byl v podstatě spokojený a vzhledem k silnému námětu jsem nějaké ty úlety hodil za hlavu. ()

kinderman

To, co se zpočátku jeví jako křesťanská agitka, se ve druhé polovině mění v působivou studii posedlosti, kdy se titulní postava odcizuje své rodině, vzdaluje od Boha a ve jménu dobra se opět nechává pohltit temnotou. Nejednoznačný film se slušným hereckým výkonem G. Butlera, jehož Childres (který krátce pohovoří v závěrečných titulcích) upomene na De Nirova Mendozu z Joffého Misie. ()

IceQueen

Nebudem nadhodnocovať iba preto, že film v niekoľkých silných scénach zobrazuje peklo na zemi každodenného života v Afrike. A už vôbec nebudem predstierať, že som lepším človekom ako ostatní, lebo som chápavo, súcitne a poháňaná spravodlivým rozhorčením pokryteckého konzumenta pohodlného života nasekala hviezdokopu. O tom, že ich svet je krutý a brutálny niet pochýb, ale to automaticky nezaručuje vysokú kvalitu filmu. Hra na rýchlohľadanie Ježiša a halelujoamenovské výstupy ma vyslovene zdvíhali zo sedačky a určite nie preto, aby som vykrikovala "chváľme pána!". Neviem, ako sa správne skloňuje POMO, ale s jeho komentárom sa stotožňujem. ()

berusche

Vůbec jsem netušila, jakým směrem se budeme ubírat. Věděla jsem jen, že tam hraje Gerard. Čekala jsem nějakou akční střílečku, začátek se tam řítil. Pak to ovšem nabralo pro mé oko velice příjemný spád, neb jakákoli genocida je pro mě na filmovém plátně silným motivem pro hnaní snímku do vyššího hodnocení. Pokud pominete, že to decentně propaguje nějaké náboženské plky, o které tu zas tak nejde, je to poměrně silný příběh, dobře upravený pro neznalé, a vkusně vybičovaný k dobrým záběrům. Filozofie hesla "násilí plodí násilí" z jiné perspektivy vítám. Milé překvapení tohoto roku. ()

maverick10

A sakra. Tohoto dne jsem se bal. A je to tady. V Bondovi jsem ho jeste hajil, ale tohle si Marc proste musi sezrat. Agitka mi jeste nevadi, ale musi mit nejaky hlubsi smysl. Tohle bylo sice vyborne natocene, ale vyborne natocene pro ploche hlupaky. Marc naprosto preskocil tu velmi dulezitou cast Samova zivota a to konverze z kriminalnika na bohamilujiciho slusnaka. Vic rozvest co ho k tomu vedlo, takhle jsme skocili jen z pohdky do pohadky. KUA Marcu prece nebudes po Shyamalanovi muj druhej oblibenec co sejde z cesty!!! Malo prostoru pro Shannona a plocha pateticka pointa je vyslovene zklamanim. ()

Martin741

Reziser Marc Foster /Quantum of Solace/ natocil len taky dalsi priemerny film o zachrane deti v Afrike, konkretnej Juznom Sudane. Africke realie vykreslene pekne a putavo, a Foster vie rezirovat, ale Butler je len herecky priemer. Teda herecke vykony su len priemerne, dialogy su tiez priemerne. Co sa mi ale pacilo, bola snaha zachranovat deti, s cim osobne suhlasim a mam to rad. Takze slusny priemer : 66 % ()

kaposlav odpad!

Tak to je už aká propaganda náboženstva. Hnus! Z filmu som pochopil, že pokojne zabíjaj, kradni, ber drogi, využívaj, zneužívaj a potom sa staň kresťanom a všetko bude v poriadku. Čo sa týky Sudánu, tak to bolo jednostranné a zaujaté a napokom vykreslili samozrejme náboženstvo ako niečo ušlachtilé a správne. Pekny výplach pre fanatikov a hlupákov. ()

O´Neill

Nebýt námětu, dal bych klidně i plný počet, neboť film je natočen naprosto úžasně a věrohodně. Gerard je jak je už u něj zvykem perfektní, a samozřejmě celý film tahá. Námět dle skutečné události je třeba pěkné, nicméně právě to mi brání dát lepší ohodnocení - pokud se totiž na film podívám s nadhledem do budoucnosti, i přes nepopřetelné kvality a styl natočení, mě nic neláká pustit si jej znovu. Proto jen průměrné hodnocení. ()

bourec

Vlastně,co sem čekal vod Forstera.Snad jenom 007 se mu povedl,jinak jeho filmografie je děs a hrůza.A i tahle agitka je blbost,z alkoholika a feťáka se vydá na cestu víry,aby se pak ůplně zbláznil ze svýho poslání,a vyměnil za ni skoro i svou rodinu.40%. ()

Streeper

Co mi na filmu vadilo bylo, že to skáče sem a pak tam a bylo to dost nepřehledné. Gerard Butler si se svou rolí docela dobře poradil, ale nezdá se mi, že by byl do toho vložený na 100%. Překvapilo mě, že je to podle skutečné události, protože mi přišlo až neuvěřitelné, že by se takový hříšník stal věřícím. ()

Wladi.mir

I když mám hodně rád téma okolo Afriky, musím tento film hodnotit "nízko". Hodnocení se musí rozdělit na africkou a americkou část. Ta africká je bez chyby, je tam přesně to co jsem očekával od popisu filmu, ovšem ta americká. To je prostě jedna velká reklama na náboženství a to prostě ne. Navíc mi to přišlo místy zbytečně utahané. Takže Afrika za 4*, Amerika za *, ale protože je to podle skutečné události dám ještě tři. ()

enjoi

Pohádka o tom, jak se z feťáka Buttlera stane služebník boží a „káže“ svoji víru v Súdánu. Škoda toho začátku filmu, ten to docela sráží do kolen. Zmiňovaný přechod z feťáka do silně věřícího (až fanatika) je vyobrazen moc idilicky. Jinak je to ale otřesný pohled na podmínky, ve kterých musí někteří lidé žít. A jak se to někteří snaží napravit. Musím vyzdvihnout skvělý výkon Buttlera, určitě nejlepší za poslední roky. ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

15.12.2011

Gerard Butler loví únosce

Gerard Butler loví únosce

12.08.2011

Když chcete v Americe udělat z knížky bestseller, ještě před publikováním prodáte filmová práva a zajistíte, aby s případnou adaptací bylo spojené nějaké zvučné hollywoodské jméno (které si za to dá… (více)

Forsterův kazatel s kulometem

Forsterův kazatel s kulometem

11.05.2010

Nejlepší na tom je, že jde o pravdivý příběh. Gerard Butler si ve filmu Marca Forstera Machine Gun Preacher, jehož natáčení startuje v létě, zahraje skutečně žijícího Sama Childerse, který žil kdysi… (více)