Ip Man: Zrození legendy

• Hongkong Ye wen qian chuan (více)

Mestečko Fošan, Čína, píše sa rok 1905. Talentovaný mladík Ip Man (Yu-Hang To) navštevuje školu majstra bojových umení Chana Wah-Shuna (Sammo Hung Kam-Bo), ktorý ho zasväcuje do základov bojovej techniky Wing Chun. Po majstrovej nečakanej smrti sa vedenia školy ujme Ng Chung-Sok (Biao Yuen), ktorý Ipovi pomôže zdokonaliť sa. O niekoľko rokov neskôr sa mladý Ip Man presťahuje do Hongkongu, kde sa spriatelí so starým majstrom Leung-Bikom (Ip Chun), ktorý ho priučí ďalším aspektom der umenia Wing Chun. Rozhodujúca pre Ipov ďalší osud je však konfrontácia a jeho adoptívnym bratom Ipom Tin-Chim (Siu-Wong Fan). Ten totiž skrýva obrovské tajomstvo, ktoré by mohlo ohroziť celú krajinu! (oficiální text distributora)

yazik

Skvělá choreografie bojového umění v doprovodu vynikající hudby. Nechybí ani filozofické úvahy, které jsou zde jistě přínosem. Jen na můj vkus bylo více dialogů, než akce, ačkoliv závěr tuto statistiku vylepšil. Celkově vzato jsem se dlouho rozmýšlel, jestli dát 4* nebo 5*, nakonec jsem zůstal jen u čtyř. Nicméně toto je typ filmu, které já mohu vidět kdykoliv. Pro milovníky bojových umění vřele doporučuji. EDIT: Po shlédnutí prvních dvou filmů o Yip Manovi zvyšuji hodnocení na slabších 5* a tento film se zařadí mezi své dva předchudce. Za první díl ( Ip Man) a před druhý díl ( Yip Man 2: Chung si chuen kei), co se týče kvality. ()

EggO

Povedeny dil :) Ip Man me vzdy dostane svou kamenou tvari a pristupem k ostatnim :D ja na jeho miste tak bych chytal nervy :D perfektni pokracovani :) ()

elanista1

Z tejto trilógie o Ip Manovi je tretí film pre mňa určite najslabší, lebo oproti predošlým dvom disponuje najslabším príbehom a osobne mi veľmi uškodila absencia skvelého Donnieho Yena. Nemal som žiadny problém dopozerať to ani som sa ktovieako nenudil, ale ak niekedy budem chcieť vidieť Ip Mana znova, toto bude až tretie v poradí. P.S.: A tiež som pochopil, že Lucie Bílá nemá snáď ani jednu svoju vlastnú melódiu. ()

Cundroklepac

hele na jednu stranu fakt dobrej, na druhou stranu děj a krpatý meziscény nic moc, trošku tam chybí Donnie a jeho vztyčená hlava s bradou nahoře čekal sem že to bude bez lan a špagátů ale i tak nezkazilo film víc než by mělo mco mi to teda nepřišlo jako prekel když ve 2 už spolku fajtí ten co umře tady ()

Pato2909

Hmm od jednotky to ma velmi daleko a niektori herci tam hraju uplne inu rolu ako hrali v predoslom diele ale bavilo ma to :) ()

brasek

Snímok mal zjavne ťažiť s predchádzajúcich Yip Manov. Myslím si, že ide o vymyslený príbeh zo života Yip Mana a dávkou čínskeho nacionalizmu, pretože za všetkým sú tí zlí Japonci. ()

sobik33

Našťastie bola toto tretia časť a vďaka tomu aj hodnotenie 3* - 60% žial predchádzajúce časti famózne, no sledovať po 1 a 2jke ako je Ip Man horší nepolahodilo môjmu očku :-( ()

gezper

Nakombinovaná směs romantiky - o trochu více než nutno, a to i více naivní než nutno - a bojového umění - to zde krom pár vypomožení, kdy si Isaac Newton musel zakrýž obě oči, je opět na vysoké úrovní - dává dohromady celkem příjemně ubíhající, ale nikterak oslňující prequel k příběhu legendárního Ip Mana. Vybraný kandidát je dokonce Donniemu Yenovi poměrně podobný. Pro znalé příběhu z prvního vyprávění jsou zde jasné začínající kontury následné japonské tvrdé dominance. Ale celé je to, změna na režisérskím křesle je poznat, o dost měkčeji pojato - co do děje týče ale i bojových scén. Nepatrným bonusem pro něktéré může být závěrečné fatality při pomysliném blkáni FINISH HIM. Jestli jsem jednotce dal 90, dvojce 70, tak tady musím ještě o něco níže, i když je to stále slušná žánrová zábava. [60%] ()

flipx

Tento film je mylně považován za třetí díl Ip Man (2008) a Ip Man 2 (2010). Aby se to pletlo ještě trochu víc, trilogii Ip Man točil řežisér Wilson Yip (třetí díl 2015: Ip Man 3) a filmy Ip Man: The Legend is Born - Yip Man: Chinchyun (2010) a Ip Man: The Final Fight - Yip Man: Jung gik yat jin (2013) točil režisér Herman Yau. Další do pranice přispěl režisér Kar-wai Wong filmem: The Grandmaster - Yi dai zong shi (2013). ()

RKBoy

Má to 100 minút a aj napriek tomu to trvalo tak dlho,ako umývanie hovna z chlpatého koberca. Neskutočne primitívny dej s ešte primitívnejšími dialogmi s katastrofálnymi hercami ,ktorí by pri hraní gestikulovali aj pri vysvetlovaní ,že idú na záchod..nebyt kvalitnej choreografie súbojov idem na odpad...takto len velmi slabé 2*. ()

pavont

Hoci sa o trojku nejedna, ta sa este nedokoncila, pribeh sa odohrava v zabehnutych kolajoch a menej subojov nahradilo viac romantiky. Takze tu mame nadpriemerny kung-fu film o zaciatkoch slavneho IPmana, a da sa prepacit aj Donnieho absencia. ()

Yeday

Už len pre to kvantum kvalitných súbojov, ktoré sme mohli v tomto filme vidieť si tie 4 hviezdy rozhodne zaslúži. Škoda len, že tu nebol poriadny dej popr. záporak, ale za predošlými časťami ani tento "prequel" veľmi nezaostáva. = 80 % ()

Naby

Vyborne vybrali mladeho yip mana, je si podobnej :-). Kdo videl predchozi dily, tak tohle musi zhlednout povinne. Jinak uz je to o fous nudnejsi nez predchozi dily, uz se to o moc dal neposouva. Jinak ale porad nadprumer 3,7* ()

Methew

Úžasný bojový film, skutočné kinematigrafické umenie ukazujúce bojové umenie :) Taký double art. Avšak sa nejedná o pokračovanie filmu Yip Man s Donnie Yenom. Toto je film tak trochu pomimo. S iným príbehom, iným hlavným hrdinom, ktorý má inú rodinu. Nakoľko Yip Man znázorňuje jeho destvo, učenie sa bojovému umeniu a Yip Man 2 je číre pokračovanie. Toto je film o niečom inom, síce stvrárňuje tú istú postavu, ale dejovo je to niečo iné. Nenadväzuje na prvú časť ani na poslednú. Je to úplne iný film. Yip Man 3 s Donnie Yenom ešte len vyjde a teším sa naň. Bol by som však rád, keby tento film dostal správny názov, resp. bol odstránený ten názov Ip Man 3: Nesmrteľný majster, nakoľko je zavádzajúci. ()

Marcel1975

Nedosahuje sice kvalit předchozích IP man1,2 a i přes přítomnost pouze čínských titulků ,kdy jsem se rozhodoval mezi 3-4 nakonec za choreografii dávám 4 ()

BMAXX

Yu-Hang To dělá Donniemu Yenovi docela slušnou "předehru" :-) Nadstandardně provedený úvod k oběma Ip-Manům. Akorát, že tomuhle dílu chybí taková ta "brutalita" obou předchůdců (znáte to... když si u těch bojových scén říkate:"Ty vole...") ()

cr@shboy

Bohužel pro mě trojka je tak trochu zklamání za což asi může změna režiséra předchozích dvo dílů ale také absence příjemného a charismatického Donnieho Yepa.... jednička a dvojka pro mě zůstává vrcholem bojových akčních filmů ()

skonsam

Zde není John Rambo, tady je Wing chun. 5* nedám protože rvačky jsou místama přehnané a tréning u Leung Bika byl 5ti sekundový. Mělo to být okolo 6 let. Yu-Hang To je docela věrná kopie pravého Yp mana, takže mi tam docela zapadá, ale herecky zaostává nad Donniem. Můžem si to vysvětlit, že byl zkrátka mladý, takže odpouštím. Rvačky hezký, nějaká ta zápletka, hezky udělaný konec kdy člověk snad dokáže záporákovi i odpustit. Sakra ten tréning u Bika byl tak tak důležitý a v tom filmu............ to prostě nenííí! ()

onevoice

Príjemné pozeranie. Menej akčné ako predošlé časti, ale to sa dalo čakať keď je to o detstve a zdokonaľovania sa vo wing chun. Má to pekný dej. Ip Man to veru mal veľmi pestrý život. ()