Tady to musí být

• Itálie This Must Be the Place (více)

Cheyenne je bývalá rocková hvězda. Ve svých padesáti letech se stále obléká ve stylu gothic a žije v Dublinu ze svých autorských honorářů. Smrt jeho otce, se kterým dlouhých 30 let nekomunikoval, ho zavede zpět do New Yorku. Cheyenne zjišťuje, že jeho otec byl celý život posedlý jednou věcí: vyhledat postu za pokoření, které utrpěl v koncentračním táboře v Polsku. Cheyenne se rozhodne pokračovat tam, kde jeho otec skončil a vydává se na cestu napříč Amerikou. (oficiální text distributora)

Autogram

Tentokrát to Sorrentino s hlavným hrdinom trochu prestrelil. Rocker, čo nemá hlas, namaľovaný ako štetka, vyzerá aj koná ako magor, a to všetko monotónne a vždy rovnako nezaujímavo po celý film. ()

vyfuk

Film, který tady nade mnou visí již dlouho. A poté to tedy nakonec opravdu přichází a já se na něj mohu podívat. A zřejmě bych se na něj díval i trochu upřímně jinak, kdybych nevěděl na poslední chvíli, kdo ho režíruje. Nakonec vím, že v omezeném množství děl pana Sorrentina se nachází i film, který se zdá být, že ani není jeho. Alespoň námětem. Ten je dost mimo. Ale záhy hned vidíte, že to vskutku je jeho film se vší parádou. S nádherně barevnými a protaženými záběry, na kterých je vždy na co se dívat. Podivná hlavní postava skvěle zahraná Sean Pennem tomu jenom nahrává. I s jeho přemýšlením a jeho zvláštními osudy. Nahrává tomu i klasická procítěná moudra a pozastavení se nad samotným životem a jeho smyslem. I tak se asi nedá mluvit o tom, že by byl film nějak extrémně záživnější. Italský umělec natočil lepší, ale v podstatě i více nečitelnější filmy. Je to pro mě někde na pomezí klasicky dobrého zážitku od někoho takového, ale zároveň zvláštní průměr. ()

Hollohlaway

Značková šílenost. Penn vypadající jako emo Ozzy Osbourne, šourající se s příručním zavazadlem Amerikou, a pípající šeptavým hláskem rady ohledně používání rtěnky? Když už ne megazábavná, tak zajímavá záležitost určitě. Navíc výborná hudba, můj šálek kávy. Frances McDormand opět se svým koňským smíchem, a Talking Heads!! ()

Madlene

O něco tak příšerně nudného jsem už dlouho nezavadila...jeden z mála fimů, který jsem ani nedokoukala a upřímně nevím, co na něm většina vidí... ()

JančiBači

Ako Road movie nezáživné. Ako dráma málo dramatické a ako komédia dosť zvláštne.Navyše Sean Penn miestami dosť prehráva, miestami je ale celkom trefný. Taký nedovarený mišung ochutený skvelou hudbou. ()

Sdoom

Je něco, co Sean Penn nezahraje naprosto excelentně, procítěně a tak, že mu věříte každé gesto a každé slovo? Zatím jsem na nic takového nenarazil a This Must Be the Place není výjimkou. Ty 4 hvězdičky jsou zejména jeho zásluha, poněvadž jinak se jedná o celkem průměrnou, docela zábavnou, trochu filosofickou road movie. Jo a taky je to zásluha hudby, která je vybrána opravdu precizně a je prostě skvělá. ()

Arkanoid

Bizarná nedefinovateľná hlavná postava, ktorej plány zamrzli už v mladosti, musí riešiť krízu stredného veku. Síce vie, že niečo nie je v poriadku, no okrem konštatovania s tým nič nerobí. Vlastná mama mu vyčíta jeho imidž ako znak, že nedospel. Sean Penn a jeho ďalší depresívny chlapík sa začínajú meniť, keď musia ísť na pohreb svojho otca. K existenciálnej dráme, ktorá mieša vtip s vážnymi úvahami sa pripája ďalší žáner - road movie plná bizarných príhod, v ktorých Cheyenne hľadá zmysel života tým, že sa snaží splniť jediný celoživotný cieľ svojho otca. Síce mi v niektorých filmoch vadí doslovné vysvetľovanie, tu mi zase prekážalo neobjasnenie vzťahov medzi postavami. ()

Firebug

Opět jeden z těch snímků, které se popsat slovy jednoduše nedají – musí se prožít a zároveň musíte být pro jejich vychutnaní v "té správné náladě". Zpočátku jsem se domýval, že půjde po vzoru Wrestlera o příběh chlápka, který se snaží vypořádat se svou pohasínající slavnou minulostí a uspořádat zase svůj život, což platí jen do určité míry. Cheyenne se shodou několika událostí vydává na cestu, během níž poznává spousty zajímavých postaviček, ale zejména sám sebe a snaží se (na stará kolena) dospět. Takže taková road-movie-klasika, kterou do neskutečných výšin vynesl režisérský um Paola Sorrentino a jeho nevídaný cit pro detail, dynamiku záběrů, změny tempa a načasování. A pochopitelně opět skvělý Sean Penn. Pokud ale nemáte s podobným žánrem zkušenosti, doporučuji spíše "stravitelnější" Heartlands. Silné 4* ()

netahlo odpad!

Tohle je asi urcene jine divacke sorte. Ja jsem na sebe pysnej, ze jsem dokazal shlednout aspon tu pulhodinu. Vule se musi trenovat! ()

Indy

Trochu divné, ale najmä vďaka Seanovi Pennovi, ktorý dominuje každej scéne filmu sa mi to celkom páčilo. Pennov expresívny herecký výkon, ktorý ešte zvýrazňuje výrazný make-up a zženštilý hlas naozaj stojí za to, rovnako ako svojský humor jeho postavy :) 7/10 ()

RockChick

Kapánek podivný příběh, ne všechny věci mi byly zcela jasné, ALE perfektní Penn (při poslechu The Cure asi už navždycky budu mít před sebou jeho), obrazová pastva pro oko, uchu líbivá hudba, barvité charaktery, kolem a kolem velice miloučký snímek, který se mi nesmazatelně zapsal do mysli, a z původních čtyř hvězdiček musím měnit na pětku. Docela se mi i nabízí asociace s Naprosto osvětleno, takže kdo neviděl a líbilo se mu tohle, ať to zkusí. ()

DavidS.

"The Cure" místo na turné vyrazí na lov nacistických zločinců...Nejpodivnější film, ve kterém se objeví téma holokaustu, a rozhodně ten s nejpozitivnějším písničkovým soundtrackem...Sorrentino překypuje nápady, originalitou, tématy, obsahem i křehkostí...Všichni herci do jednoho přesní, žádné prázdné deklamující figurky, ale plnohodnotné postavy, které v divákovi na prostoru několika minut budí zájem i empatii... ()

hEmy_

Tady něco není v pořádku, ale já vím co to je. Je to Cheyenne, jeho manželka, jeho šílená kamarádka z města (nebo kdo to je) a její metalová dcera. Jediný v pořádku je Tony. Ten od nich očividně utekl... chytrej kluk. ()

Michelle75

Lahůdka. Netradiční, osobitá, nevlezlá podívaná s dokonalou hudbou a herci, kteří tomu dávají šmrnc. Někdy je lepší nevědět a vychutnávat si okamžiky bez složitých dialogů, ono to stejně nějak vyplyne a dostane ten správný rozměr. Ten příběh má cíl. Vizuálně krásná podívaná připomínající tak trochu I´M NOT THERE. ()

Mistickzz

Film je to pekný, s výborný Seanom Pennom, zaujímavou réžiou a kamerou a obstojným scenárom. Ale nič vo mne nezanechal, žiadnu odozvu. Proste som si ho pozrel a razom naňho zabudnem.64% ()

nameadel

Absolutní úžas a nadšenost. Po pěti minutách filmu jsem věděla, že jsem až po uši zamilovaná do Cheyennea, ať už kvůli jeho vzezření, nebo kvůli tomu, co se stalo, kdykoliv otevřel ústa (<3). Tenhle film byl neuvěřitelně silná záležitost a tohle je něco božského. Opravdu nemám co vytknout - nádherně se to pozorovalo, poslouchalo, vnímalo a vstřebávalo. Juch, ať žije Sean Penn. ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz