Lov lososů v Jemenu

• Velká Británie Salmon Fishing in the Yemen (více)

Dr. Alfred Jones má mnoho důvodů ke spokojenosti. Přesto má pocit, že mu v životě něco chybí. Nečekaně je požádán, aby se zapojil do bláznivého projektu, jehož cílem je vybudování řeky pro lososy v Jemenu. Fred myšlenku zavrhne jako naprosto nesmyslnou. Projekt však upoutá pozornost několika zasloužilých britských politiků. Napadne je totiž, že by se tak dala odvést pozornost médií od nepříjemností, ke kterým na Středním východě došlo. Vládní soukolí se dává do pohybu. Fred je donucen, aby odsunul svou výzkumnou práci stranou a místo ní začal přemýšlet, jak přepravit deset tisíc lososů na poušť – a přesvědčit je, aby tam plavali. Celý bláznivý projekt se zrodil v hlavě jemenského šejka, zbožného a bohatého muže, jehož láska k lovu lososů a neotřesitelné přesvědčení, že lze vírou dosáhnout nemožného, nakonec Freda nadchnou. Potlačí v sobě všechny logické námitky – i námitky své nesnesitelné ženy. Když se pak setká s šejkovou elegantní a krásnou správkyní majetku, trhlina, která se objevila v jeho pečlivě organizovaném životě, se ještě zvětší. A když se společně vydají na neobyčejnou cestu víry, a rybolovu, nesmělý dr. Jones v sobě objeví zdroj důvěry, lásky a hrdinství, který zaskočí nejen jeho samotného... (oficiální text distributora)

Mishaa

Už název filmu není žádný šlágr a film už vůbec ne. Zachránil to jen Ewan ( i když se k téhle roli vůbec nehodil ). Už po prvním 10 minutách bylo jasné že to bude sladká romanťárna a každý inteligentní člověk věděl jak sladce a šťastně dopadne konec. A zasadit takovouhle romantiku do prostředí chytání lososů je hloupost. Pro mě 103 minut ztráta času.. XOXO Míshaa ()

mad.dog

Sakra příjemná anglická komedie. McGregor je ve svý roli jistej, Amr Waked je charismatickej až to hezký není (nebo jak se to říká) a Emily Blunt je prostě Emily Blunt, můj idol. Když do toho smícháme Kristin Scott Thomas, která fuckuje doleva doprava jak ji huba narostla, dostanem příjemnej film, s absurdní zápletkou. Určitě si to znova pustím. ()

DavidAAAA

Jeden z maličko slabších Hallstromových filmů, ale to neznamená, že není hezkej. Herci skvělí, námět správně absurdní, konfrontace kultur dokonalá. Film o tom, jak na poušti chytit rybu a úplnou náhodou přitom najít lásku.. Jako všechno od tohoto režiséra velice příjemně plynoucí děj, absence dějových zvratů, ale hlazení po duši přítomno. ()

eexDon

Für mich - 65%, - /naivní, dětinské, superchytrý šejk, jinak dobrák až za hrob, Ewan + Emily - další 2 dobráci, brutálně přeslazené/, + /Emily + Ewan - 2 herci, které mám docela rád, takové umírněné, slušné oproti USA produkci/, hodnocení - Amíci míchaj sex a happy - end, konzervativní Angláni maj zas cukr + happy - end, průměrný, romantický, přeslazený, ničím zvlášť zajímavý film ()

Umělec

Prvni polovina filmu vtipna,odsejpa tom... ve druhy polovine to drhne,moc uz to nedava ani smysl. Mezi 3 a 4 *,skoda. ()

Jirkacek

Lov lososů v Jemenu mi připadal jako výborný nápad. Tedy ne že bych do této arabské země chtěl vyrazit osobně na ryby, ale jednoho večera jsem dostal chuť pozvat si aktéry tohoto filmu do našeho obýváku prostřednictvím TV a strávit 103 minut v romantické náladě. Zvláště, když v něm hlavní role ztvárnila dvojice éček nebo embéčko, záleží jestli beru jejich křestní jména nebo příjmení. Ano, byli to nádherná Emily Blunt a můj oblíbenec Ewan McGregor, nicméně zatímco první jmenovaná mi do tohoto snímku zapadla přirozeně jako vojáci do krytu, Ewan mi připadal poněkud těžkopádný a tak si myslím, že režisér Lasse Hallström neměl u mužské hlavní role dobrou ruku. Jeho Dr. Alfred Jones žil poklidný a nudný život vedle své chladné manželky, zaměstnán v kanceláři, když jej jednoho dne oslovila zaměstnankyně investiční společnosti Emily Bluntová, aby se zapojil do bláznivého projektu, jehož cílem bylo vybudování řeky pro lososy v Jemenu. Zprvu to považoval za neuskutečnitelný plán, kterému sám nevěřil, ale když vše posvětil anglická vláda a projekt se rozjel, začal nad svou prací vážněji uvažovat. Zvláště po boku krásné Emilky by i pro mne bylo těžké říci ne i takovému nesmyslu. Postupně se dokonce přistihl, že se nejen zamiloval do do své práce, ale také kolegyně. On však byl ženatý a ona měla přítele, jenže ten se ztratil v Afghánistánu a dlouho o něm nikdo nevěděl. Když se však skoro na konci objevil, byla otázka pro koho se Emilka rozhodne. Také jsem byl zvědav, kam se bude film ubírat a jak to s těmi červenými rybami vlastně dopadne. Se závěrečnými titulky musím uznat, že se jednalo o naprosto průměrnou lehce komediální romantickou podívanou, která rozhodně nezklame, ale podruhé bych si k jejímu sledování musel vzít do ruky playstation, mobil či něco jiného. Překvapil mne také hodný arabská šejk Amr Waked, sponzor celého projektu v pouštní zemi Jemen. Úplně nejvíce mne pobavila Kristin Scott Thomas jako šéfka tiskového oddělení ministerského předsedy, která svou rozhodností, suchým britským humorem a uměním z každé situace něco vytěžit byla opravdu ženou na svém místě. Sečteno a podtrženo, průměrný Lov lososů v Jemenu oceňuji třemi lososovitými hvězdami ***. ()

Vandrovnice

Jako totálně nereálná oddechovka se scénářem o "klasickém" půdorysu Rosamunde Pilchnerové či Ingy Lindströmové to bylo docela fajn, oproti zmíněným dámám nutno zmínit přídavek humoru. Pokud člověk k filmu přistupoval s takto nízkým očekáváním, podíval se na pár pěkných exteriérů a celkem se přitom i pobavil. Přesto jakási pachuť zabitého času zůstává... ()

Sejkorka

Od začátku jsem si říkal, určitě se ti dva dají dohromady a tipoval si, jak k tomu dojde. Co se týče lososů v Jemenu, nebudu ani googlovat, zda by to bylo možné. Ve filmu je pár zádrhelů (zneškodnění teroristy rybářským prutem), ale to k tomu tak nějak patří. Pro mne velké překvapení, milý, pohodový film. Doják od Britů, to není zas tak typické. PODRUHÉ : Ubírám hvězdičku, ale stále perfekt. Vždyť to je o Babišovi a podobných týpcích. Teď zrovna jede kampaň nekampaň s obytňákem s heslem, že za něj bylo líp. Klidně by mohl dělat Ministra zemědělství v UK. ()

burg

Sice to byla v podstatě hovadina, ale příjemně mě překvapila. A McGregora s Bluntovou mám rád, takže jasnej favorit na podzimní splíny. ()

peproch

Je to až hloupé. Nebo se špatně dívám???  Alfred pracuje ve vládní přírodní agentuře, správkyní majetku šejka je přitažen k projektu přesunu lososů do nové řeky v Jemenu. Překonání kulturních a přírodních barier překonají i v něm samém Aspergera, stereotyp a bázeň. ()

Clowie

Přes značnou nedůvěru k námětu jsem se rozhodla dát filmu šanci a nelitovala jsem. Je to blbost, ale pěkná blbost. Místy trochu přehrávané až manipulativní, ale pak zase zajiskří humor a sebeironie. To vše v celkem svižném tempu. Hvězdné obsazení se mi zprvu jevilo jako marnotratné, ale nakonec si to vše docela sedlo. A Kristin Scott Thomas je naprosto dokonalá! ()

08.12.2012

07.07.2012