Lov lososů v Jemenu

• Velká Británie Salmon Fishing in the Yemen (více)

Dr. Alfred Jones má mnoho důvodů ke spokojenosti. Přesto má pocit, že mu v životě něco chybí. Nečekaně je požádán, aby se zapojil do bláznivého projektu, jehož cílem je vybudování řeky pro lososy v Jemenu. Fred myšlenku zavrhne jako naprosto nesmyslnou. Projekt však upoutá pozornost několika zasloužilých britských politiků. Napadne je totiž, že by se tak dala odvést pozornost médií od nepříjemností, ke kterým na Středním východě došlo. Vládní soukolí se dává do pohybu. Fred je donucen, aby odsunul svou výzkumnou práci stranou a místo ní začal přemýšlet, jak přepravit deset tisíc lososů na poušť – a přesvědčit je, aby tam plavali. Celý bláznivý projekt se zrodil v hlavě jemenského šejka, zbožného a bohatého muže, jehož láska k lovu lososů a neotřesitelné přesvědčení, že lze vírou dosáhnout nemožného, nakonec Freda nadchnou. Potlačí v sobě všechny logické námitky – i námitky své nesnesitelné ženy. Když se pak setká s šejkovou elegantní a krásnou správkyní majetku, trhlina, která se objevila v jeho pečlivě organizovaném životě, se ještě zvětší. A když se společně vydají na neobyčejnou cestu víry, a rybolovu, nesmělý dr. Jones v sobě objeví zdroj důvěry, lásky a hrdinství, který zaskočí nejen jeho samotného... (oficiální text distributora)

Elerond

Nikdy bych neřekl, že se mi bude líbit film o rybách. A bylo to vlastně o rybách? Kdo ví. Každopádně Ewan s Emily to opět dokázali, fungují spolu naprosto skvěle. A Ewanovy malůvky na tabuli byly prostě dokonalý! Na plný počet tomu něco chybělo, ale 4* jsou naprosto zasloužené. ()

PlysovyMacko

Podľa názvu filmu idú hlavní hrdinovia chytať ryby do púšte, čo je úplne absurdné čo postava Alfréda stále pripomína a všetko sa deje na popud šejka. Napriek originálnej zápletke sa film nevyhol nude. Páčilo sa mi ako sa im to podarilo. ()

Cannonball

Určite to nie je vrchol kariéry Lasse Hallströma :). Samozrejme je to predvídateľne a tiež to nesie typickej črty hollywoodske komédie. Celkovo vyznie nevtieravo čo je fajn ale sam neviem ako by sa z toho dalo dostať viac nez nám predá režisér. Ale keď už mám pozrieť romantickú komédiu tak nech je to ako Lososy v Jemene. Emily Blunt, ktorá ma väčšinou irutuje výborne dopĺňa dobrého Ewan McGregora. Ale naozaj svetlou a humornou stránkou celého filmu je postava a výkon výbornej Kristin Scott Thomas pravdepodobne ona bude jediná, ktorá Vám nevyšumí z pamäte do 1 dňa. 70% v originálnom znení. ()

DonBraso

To byl lehký svěží vánek do Jemenských vod,že na udičku jsem zabral spolehlivě.Velmi zdařila love story,která jde na to přes lososy a umět něco dokázat.Tím si mě film nejvíc získal,tou atmosférou a jinak pojatým rituálem ve všem dalších už tak známých amerických zamilovávček,kdy víceméně si neřeknou za celou dobu,jak jí hrozně ten či onen miluje,ale pořád to v sobě skrývájí až do konce,ikdyž ten konec,už řval na poplach,tak se mi to líbilo jak snímek doopravdy tak lechce proplouval.Jenom toho předsedu a K.S.Thomas tam dali vyloženě nuceně a to mě trochu vadilo,protože mě to přišlo už trochu trapné,ale jak pro koho,ona hrála suprově ten kousek a zas to bylo o tom jak silná jsou média,ale proč čeřit další vatu z jiného tématu.80% ()

pafka

Skromny romanticky film s McGregorem a Emily Blunt, kde to jiskri a oba hraji to, co je potreba. Ovsem uzasne se predvadi Kristin Scott Thomas jako tiskova mluvci vlady. Kdykoli se objevi na scene, je to daleko vic, nez u ostatnich hercu ( a taky asi proto, ze narozdil od jinych ma poradne co hrat). A jeste ma komedialni talent, coz jemne dokazuje. To je radost. Jinak prijemna oddychovka o ktere po dalsich trech filmech nebudete vedet skoro nic. ()

CorvusBlek

První třetina filmu vtipná, zábavná, rozverná...a pak najednou takový zvrat, jako by režisérské opratě převzal nějaký hollywoodský cukrouš, až tak je to přeslazené, předvídatelné a hloupě nudné, že tento film skoro ztratí původní, věřím že dobrý náboj a smysl, škoda 45% ()

Schmitke69

Romantické filmy nejsou zrovna moje oblíbené, proto jsem z tohoto snímku možná nebyl tak odvařenej jako ostatní, avšak co se komediální stránky týče tak i když toho nebylo moc tak to co bylo, bylo dobrý - lehce nadprůměrný odpočinkový film 6/6 ()

lobo87

Veľmi príjemne strávená hodina a tri štvrte, čo sa mi pri Hallströmovi stáva zvykom. Zaujímavý príbeh, ktorý dokresľuje krásna atmosféra a zaujímavý herci. Celý film sa nesie tak nejak v pozitívnom duchu, že nejde ho nemať rád. Emily je krásna a charizmatická ako vždy a do tejto úlohy sa veľmi hodila... 75% ()

srolyma

Ti nechutně bohatí arabští šejkové v prostěradle a s ručníkem na hlavě už fakt neví, co s těmi horami petrodolarů dělat. Nestačí, že si postaví v poušti zimní stadion, krytou sjezdovku, okruh pro F1 nebo kilometr vysoký hotel. Teď si jeden takový vzpomněl, že by rád ve svém rodném Jemenu lososy. Losos, to je ryba. Ryba potřebuje vodu. Spoustu chladné vody, jinak chcípne. Jemen je na Arabském poloostrově, kousek nad rovníkem. Půlka jsou pouště, půlka vyprahlé hory. Žádná voda. Logicky – žádná voda, žádná ryba. Ale jelikož se jedná (v podstatě) o romantickou komedii, tak jde logika stranou a ono to samozřejmě půjde. A řeknu vám, nakonec to vůbec nebyla taková blbost, jak jsem očekával. Vtipné to bylo, místy velice vtipné, nenudilo to, i na nějakou menší akci došlo a i ta romantika byla až v závěru a nijak zvlášť přehnaná. A navíc tam hrála Emily Blunt, což je jediná britská herečka, na kterou se dá koukat i za střízliva. ()

kacir

Keďže mám Emily a Ewana rád, neviem si lepšie predstaviť strávenú upršanú sobotu ako pozeraním sa na film, v ktorom sa títo dvaja predbiehajú v získavaní ešte väčšich mojich sympatii. Príjemný film. ()

fimler

Kokotina, která se podle mě tváří jako vtipný,roztomilý,romantický a zábavný film.Ano je to veliká blbost!Totálně hrozná až neuvěřitelně blbá zápletka, která prostě ......kokotina.Dále debilita a dále dobří herci a dále debilita.Nedoporučuji!!!!! ()

annash

Přidala bych politických hrátek a dala ještě větší roli Kristin Scott Thomasové, která ve své roličce mediální konstruktérky naprosto válela. McGregor i jeho akcent byli výborní, Bluntová taková nijaká, ale dohromady tvořili kupodivu moc hezounký pár. Stoprocentně funkční romance s vedlejší zápletkou v podobě stavby lososího "třeniště" v poušti. Srdečný švejk a jeho filozofické chvilky možná nebyly dvakrát chytrý nápad, ale pro mě představovaly něco zajímavého k zamyšlení. Příběhy všech těchto lidí byly povedeně propleteny, jen bych vynechala vojáka Roberta, který tam byl jaksi navíc. Celkový dojem podle očekávání kladný, přesně tohle jsem od Hallströma chtěla. ()

Miyamoto

Tenhle film má všechno, ale ve finále nám z toho vzniká poměrně nepovedený guláš. Máme tu skvělé herce, jenže Ewan McGregor rozhodně nepůsobí autisticky či zamlkle a dokazuje tím, že se hodí hlavně na role nezávislých chlapů, kteří se spoléhají sami na sebe (viz Mark Renton nebo třeba Obi-Wan :-D). Emily Blunt je k sežrání, ale ve filmu zoufale nevýrazná a upřímně mi místy i dost lezla na nervy :D No a politická satira, lehce ekologické myšlenky o lososech a globalizační závěr, to je prostě smrtící kombinace - kdyby se film zaměřil jen na jednu či dvě věci (jen romantika + ekologie, jen globalizace + satira), mohl by to být perfektní kus, ke kterému bych se rád vracel. Takhle je to jen něco dalšího, na co jsem byl v kině... ()

08.12.2012

07.07.2012