Lov lososů v Jemenu

• Velká Británie Salmon Fishing in the Yemen (více)

Dr. Alfred Jones má mnoho důvodů ke spokojenosti. Přesto má pocit, že mu v životě něco chybí. Nečekaně je požádán, aby se zapojil do bláznivého projektu, jehož cílem je vybudování řeky pro lososy v Jemenu. Fred myšlenku zavrhne jako naprosto nesmyslnou. Projekt však upoutá pozornost několika zasloužilých britských politiků. Napadne je totiž, že by se tak dala odvést pozornost médií od nepříjemností, ke kterým na Středním východě došlo. Vládní soukolí se dává do pohybu. Fred je donucen, aby odsunul svou výzkumnou práci stranou a místo ní začal přemýšlet, jak přepravit deset tisíc lososů na poušť – a přesvědčit je, aby tam plavali. Celý bláznivý projekt se zrodil v hlavě jemenského šejka, zbožného a bohatého muže, jehož láska k lovu lososů a neotřesitelné přesvědčení, že lze vírou dosáhnout nemožného, nakonec Freda nadchnou. Potlačí v sobě všechny logické námitky – i námitky své nesnesitelné ženy. Když se pak setká s šejkovou elegantní a krásnou správkyní majetku, trhlina, která se objevila v jeho pečlivě organizovaném životě, se ještě zvětší. A když se společně vydají na neobyčejnou cestu víry, a rybolovu, nesmělý dr. Jones v sobě objeví zdroj důvěry, lásky a hrdinství, který zaskočí nejen jeho samotného... (oficiální text distributora)

Aleee89

Trochu indie, hezky barevné, řemeslně kvalitní, a přesto mě to nezaujalo tolik, jak jsem si původně myslela. Chybou asi je, že zajímavý příběh se ztrácí pod příběhem romantickým a naopak - romantika se ztrácí pod nánosem lososů. Ve výsledku to není špatný film, herci jsou příjemní, ale prostě mě to příliš nevzalo. Čekala jsem, že objevím další poklad nesoucí se v duchu nezávislého filmu, něco jako Malá Miss Sunshine, 500 dní se Summer nebo tak. ()

Vědma

Dobrý a zajímavý námět, který je ale natočený chvílemi dobře a chvílemi trochu chcípácky. Určitě by šlo vytěžit víc, ale byli tam všichni tak nádherní :-). ()

Chrysopras

Hodně povedenej kousek s mym oblíbeným britským humorem, zejména v první polovině filmu. Ta romantická linka se i přes svoji čitelnost dá taky přežít, protože Emily je velmi příjemná hérečka a Ewan tady ve svý roli naprosto exceluje. Navíc bononek v podobě KST. ()

fmash

„U arabášů nám to zas bouchá, potřebujeme vocamcaď ňáký pozitivní zprávy“, řekla jednou vtipně hubatá tisková mluvčí. No bodejť, žádný asi nenajdeme, tak třeba natočíme nějakou hezkou pohádku, ve který nám hezkej a moudrej pohádkovej šejk povypráví o víře, o lidských hodnotách, o aroganci a zpupnosti, a taky o tom, že i ti ozbrojení vousatí gauneři to vlastně svým způsobem myslí dobře. No, nemůžu úplně říct, že nic proti, ale něco na tom je. Nevím sice, proč si o těch vyšších hodnotách nemůžeme vyprávět sami, ale zadání je holt zadání. Nicméně se mi nějak začala líbit ta Bluntovic Emilka, takže mi ten hustě romantickej příběh padl do noty. A když už z toho teda všichni (vyjma jednoho ubohýho nebožtíka pod prostěradlem) tak pěkně vybruslili bez ztráty květinky, tak dokonce i ten voják dostal férovou šanci, což je drobnost, kterou jsem ocenil. 3¾, ať nežeru. ()

kinderman

Metaforická báchorka o tom, že když máte vizi a něčemu věříte, musíte jít často proti proudu, je nejuvěřitelnější v samotném závěru. Takže až nám zase budou tvrdit, že schopnosti toho či onoho ministra (nebo ex- poslance) bylo třeba využít jinde, znamená to, že se toho neschopného blba potřebovali okamžitě zbavit. Což ale stejně už dávno víme... ()

berusche

Hm. Emily Blunt pro mě osobně nepřekročila stín Ďábla, co nosí pradu, do romanťáku to s ní moc nevidím. Ewan McGregor je takovej jednolitej ksicht, ale zas na druhou stranu bych mu křivdila, kdybych řekla, že jsem mu jeho vědce nevěřila (věřila, puntičkářského tradicionalistu věřícího v pozitivismus zahrál vskutku brilantně). Přesto, ani on se mi do romanťáku nehodí. Z toho vypadává, že se mi tam ta ústřední dvojice nelíbila, takže se to vlastně resetuje, že jo? No, pokud bych se měla vyjádřit k téhle romantické pointě o rybaření, myšlenka ryb proti proudu mě teda taky úplně nevzala, ale jinak je to vcelku originální oproti klasickým klišé, které nám Amíci vždy v takových snímcích předvedou. To ale nemění nic na tom, že pro mě ani tenhle film není adeptem na romanťák roku, takže se držím svého klasického průměru, kdy nevím, zda na to nezapomenu nebo zda bych vůbec někdy měla náladu to vidět znovu. ()

Fíla

Je velice těžké hodnotit něco, na co se můžete dívat z mnoha pohledů. Pohled první nám říká, je to o rybách, to nemůže skončit jinak, než, že usnete jako batole v kolébce. Pohled druhý napovídá o tom, jak zajímavé to může být. Vybudovat v Jemenu rezervaci pro lososy, kde je to téměř nereálné. Třetí pohled ukazuje, jakým půvabem a jakou cestu si lze vybrat. Třeba si vezměte od každého něco a zkuste z toho vymáčknout jen to pozitivní. Tenhle film totiž postrádá negativní složku, což vůbec nemrzí. Určitě více než zajímavý film. Netřeba se nudit, stačí si vytvořit vlastní pohled na věc. A ten můj není nuda. ()

Katarine

Po skončení filmu jsem byla z této nádherné pohádky nadšená. Do rána však nadšení lehce opadlo, i přesto jsem s tím, co mi opět Hallström naservíroval, nadmíru spokojená. A Ewan mě v každém filmu nepřestává udivovat svou úžasností. ()

Petrasuvicka

Ono je to vážně o lososech v Jemenu :D a já čekala, že se z toho vyklube něco strašně hlubokomyslnýho, přičemž by byl název jen takovou zastírací metaforou, něco jako "A hory odpověděly", a ono ne! ()

Gee.Rocks

Film zdánlivě o ničem, pokud "sledujete jen očima". Ewan McGregor v roli divného chlápka, který trpí snad obsedantně komplusivní poruchou nebo je jen silně profesně deformovaný. I přes své puntičkářství a občasnou nesnesitelnost a asociálnost je roztomilý. Emily Blunt je ten typ herečky, který vám uvázne v hlavě, protože je zajímavá nejen vzhledem a krásným hlasem/přízvukem, ale také stylem hraní. Emily je zapamatovatelná, její proměnlivost a tvárnost pro jednotlivé role je fascinující. A i když to vypadá, že doktor Fred a Harriet nemají naprosto nic společného a vztah by jim tedy nemohl fungovat, víc by se už divák zmýlit nemohl. Navíc Lasse Hallström umí bravurně vyprávět příběhy, umí najít krásné prostředí, dává filmu barvy a vůbec, dělá z filmu v daném žánru nádherné zážitky. Příjemná podívaná, která potěší v jakémkoliv rozpoložení. ()

M.i.k.e

jakkokoliv připomíná nový Hallstromův kousek spíš přírodopisný dokument,skutečnost je úplně jinde a Lov lososů je hodně příjemným snímkem,který dokáže pohladit a rozesmát.Hodně k tomu Hallstromovi pomáhá ústřední trojice doplněná přesnou Kirstin Scott Thomas.Hlavně Ewan McGregor propůjčil svému Dr.Jonesovi tak okouzlující dávku sucharství,že si jej prostě nejde nezamilovat...80% ()

Chen

Chudák Robert. Standardní romantika zaobalená netradičním příběhovým pozadím. Melancholické a pomalu plynoucí, emocionálně na půl cesty. ()

Martin741

Reziser Hallstrom natocil britsky film o rybareni a nezabudol obsadit zaujimavych hercov : McGregora a Emily Blunt. A veruze dobre spravil, k tomu este vkusne pridal dialogy a peknu prirodu Jemenu. Mc Gregor vzdy vedel hrat, a Blunt v roli fajnej sexice bola taktiez fajn. Fajny Filmecek, ktory pohladi divakovu dusu : 89 % ()

Elyssea

Jeden z nejpříjemnějších a nejklidnějších filmů, jaký jsem za dlouhou dobu viděla. Navíc s perfektní hereckou sestavou, jíž s přehledem kraluje Kristin Scott Thomas. ()

bourec

Sympatická Emily Blunt,seschlej Eman Gregor,trochu romantiky,trochu rybolovu.Na film se docela dobře kouká,ale vlastně ani nevim proč.60%. ()

08.12.2012

07.07.2012