Kličkující rychlá auta, šílení taxikáři a osm miliónů potrhlých chodců patří ke každodenní práci Wileeho (Joseph Gordon-Levitt), jednoho z nejlepších poslíčků na kole v New Yorku. Vyžaduje to zvláštní povahu, jezdit na speciálním lehkém jednorychlostním kole bez brzd. Takoví jezdci musí být výbornými cyklisty, ale stejně tak jsou to sebevražední cvoci, kteří riskují, že se rozmáznou na zemi kdykoliv vyrazí do provozu. Ale chlapík, který je zvyklý hodně riskovat, tentokrát zažije daleko víc než kdy dřív. Rutinní zakázka se změní v závod o život ulicemi Manhattanu. Když Wilee vyzvedne poslední expresní zásilku toho dne, zjistí, že věci nejsou jako obvykle. Tentokrát se ho někdo doopravdy snaží zabít. (HBO GO)

Skejpr

Nonstop adrenalin a prototyp akčního filmu pro novou éru. Skvěle podchycené naturely postav, parádní akce, skvělí herci a v neposlední řadě také velmi rafinovaná práce s žánrem grotesky aplikované na honičky v ulicích města. Jedním slovem Lahoda... ()

Traffic

Největší přínos Expresní zásilky v tuhle chvíli vidím v setření hranice (v podstatě naprostém splynutí) mezi dialogy a akčními scénami/závodními honičkami/naháněčkami. Když to řeknu zjednodušeně, ve filmech je typicky oddělená expozice od akce, postavy si napřed řeknou, co proti sobě mají a pak si to vyřídí na silnici, ale v Expresní zásilce si to sdělují už rovnou za jízdy. Film zcela těží z nezvyklého dopravního prostředku (totiž bicyklu) a moderních technologií (hands-free telefony, GPS), takže Wilee se snaží plnit svoje úkoly, utíkat před policajty, pronásledovat padouchy atd. a zároveň si u toho vyříkává partnerské problémy s (dočasně ex)přítelkyní a na dálku na sebe vzájemně cení zuby s kolegou-konkurentem steroidovým černochem. Rozkoš. Samozřejmě je to precizně odvyprávěné, informačně oddávkované a zároveň "ohlodané na kost" skoro až k sebeuvědomělému komentování některých základních vyprávěcích prvků a schémat. ()

flanker.27 odpad!

Neskutečně debilní příběh, jehož hlavní hrdina je se svou životní filosofií takové hovado, že i Lister by vedle něj byl pro inkvizitora přímo esencí využitého potenciálu. Jasný adept na Darwinovu cenu. Teď eště zařídit, aby to neviděl kamarád cyklista, asi by tu snůšku kravin nepřežil... ()

choze

Zklamání. Formálně snaživé a Shannon není nejhorší záporák, ale hlavně ve finále tomu chybí drajv, po akční stránce to mohla být mnohem větší divočina a hlavně od filmu, který natočil vyhlášený hollywoodský scénárista podle vlastního scénáře, bych čekal podstatně zajímavější scénář. Zaokrouhlím to nahoru, protože mám rád filmy odehrávající se v (skoro) reálném čase a v městských ulicích. ()

Segrestor

Jedno se musí uznat, bylo to natočené velmi svižně, neotřele a především přítažlivě. Ale! Má to jedno velké ALE. Z hovna bič neupleteš, říká se, a upleteš-li, nezapráskáš. Ono totiž kolo je do akčního filmu tak nevhodný prvek, tak pomalý element, že dá rozum, že to předtím nikdo nezkusil. Zkusili to jiní a nevyšlo jim to. Pozorovat šlapajicího Fýdexe bylo tak nudné, až to bylo směšné. A do toho ta zápletka s čínskými emigranty, no, to potěš prostatu z cyklosedačky uhnanou, fakt. Fakt ne. ()

somnar

Kdo by řekl, že newyorským superhrdinou roku 2012 nebude Amazing Spider-Man, ale Amazing Willee-Man? Špičkově natočená zábava. 80% ()

Botič

Looney Tunes uvádějí: Premium Rush - tenhle film má všechno nápad, tempo, the who, i toho Josepha Gordon-Levitta. #unstoppable #limitless ()

3DD!3

Příběhová zoufalost, dialogy mizerné. Co se ovšem týče formy není co vytknout. Dokonalý střih, drive, akce odsýpá a JGL si svoje odehraje. A předvídací "road map" zrak hlavního hrdiny se postaral o nejzajímavější scény. ()

Spiker01

Levitt si chtěl odskočit k něčemu menšímu a zábavnému a přesně taková Expresní zásilka je. Je to akční, je to zábavné a skončí to dřív, než to začne nudit. Celkem povedená žánrovka...80% ()

castor

Tak producentům to tentokráte nevyšlo, divákům se ale Koepp trefit do vkusu mohl. Každý kdo nemá přehazovačku jen na hlavě, si může užít nenáročnou jednohubku, která se do análů akční/drama zcela jistě nezapíše, ale svou hravou pitomostí minimálně zaujme. Za vše zlé i dobré může právě David Koepp, ostřílený scénárista (Jurský park, Mission: Impossible, Spider-Man nebo Úkryt) a příležitostný režisér (Ozvěny mrtvých, Tajemné okno). Sledujeme cyklo-messengera s horkou zásilkou v batohu na zádech, kterak se dostává z místa A do místa B a ještě mu připínáčky do cesty házejí zkorumpovaní policajti nebo nepřející kolegové. Nemáme tu sice před sebou film s vypiplaností Telefonní budky, ale hra s dějem a obrazem tu zastává docela podstatnou roli. Dostaneme tak zpomalené ilustrace messengerova kalkulování, kteroupak cestou to bude nejméně bolet, scény z pohledu vícero postav, kdy se pak ještě víc poukáže na detaily, které tuhle pohádku ženou do vyšších pater. Samozřejmě nemůžeme myslet na to, proč dívka v úzkých svěří tak důležité lejstro subtilnímu klučinovi na kole, proč tuhle nemoderní službu využívá mafie, nebo proč je výbušný policajt vlastně tak nedůsledný. Ještě, že tu hlavní hrdina nevytahuje pomocí svého milovaného kola nějaké sedmileté dítě z hluboké propasti..!! ()

D.Moore

Svižná, jednoduchá, po čertech napínavá a zábavná akční podívaná, která v mém případě rozhodně nebyla jednorázová. Bicykl hlavního hrdiny nemá brzy a film o něm je na tom úplně stejně. Úžasně natočené scény, Joseph Gordon-Levitt, který mi nebyl nesympatický, a Michael Shannon v roli neovladatelného padoucha se postarali o více než dobrý zážitek, na zbylé postavy jsem se popravdě skoro ani nestihl soustředit, jak Expresní zásilka pořád uháněla vpřed. Napodruhé, napotřetí, napočtvrté už ale pochytím všechno. A určitě to bude pořád stejná zábava. ()

Hild

Film, který je fakt dobře natočený, ty kamerové hrátky jsem si užívala, plno režijních nápadů, rychlé tempo, u kterého se tak divák nestihne nudit. Ale ten scénář, to je něco příšerného a já to nedokázala překousnout, tady skutečně nešlo říct mozku, ať vypne a jen si užívá akci. Celé je to strašně špatně napsané, a když už postavy sesedly z kola, tak nedokázaly vyřknout jedinou větu, u které by se divák nemusel zašklebit. V závěru už jsem měla jen pocit, že si teď ze mě někdo pořádně vystřelil. A filmu nepomohla ani má velká slabost pro Josepha Gordon-Levitta. Pro mě velmi špatný film. ()

Spooner

Pořádná jedhohubka do depresivního podzimu jak dělaná. David Koepp si dal tentokrát jako scénárista docela volno (ten příběh snad sfouknul za 5 minut), ale to je tady úplně jedno. Koepp totiž natočil evidentně přesně to, co chtěl. Jednoduchu oddechovou jízdu, která si na nic nehraje a jede na plyn od začátku do konce. Rychlému tempu pak pomáhají moderní vychytávky a hlavně výborná kamera. Levitt prodá své charisma i v té největší rychlosti a Shannon si svého až přehnaného záporáka dokonale užívá. Jen škoda trochu slabší konce. Sraz messengerů už byl přece jenom trochu moc. Jinak ale v rámci žánru spokojenost. 70% ()

Wacoslav1

Nic svetobornyho ale jako jednohubkova akcni rychlojizda idealni namet slusnej obcas sem se v tom zbesilym tempu lehce neorientoval ale rychlo to uteklo ani jsem se nestihl nudit nic hlubsiho v tom vsak urcite nehledat ()

Davies182

Joseph Gordon-Levitt si docela originálně (hlavně ale zábavně) plánuje trasu kurýra na kole tak, aby cestou pozabíjel co nejméně kojenců v kočárku a hodina a půl uteče nejen díky non-stop akci raz dva. Like it! ()

gogo76

Jemne nadpriemerný thriller, ktorý bude zaujímavý predovšetkým pre všetkých, ktorí nedajú dopustiť na bicykel. V tomto smere je film dosť originálny, dlho som nič podobné nevidel. Akčné, alebo skôr adrenalínové jazdy, kde sa stále treba vyhýbať prekážkam, majú šťavu a hlavne na nich film stojí. Oceniť treba i záporáka v podaní M. Shannona, ktorého trochu ospravedlňuje situácia do ktorej sa dostal. Dostať sa z jedného problému do ešte väčšieho mu trvá presne 14 minút...Meral som to. Páči sa mi i slogan filmu- "Jeden prevod, žiadne brzdy" , pretože mi tento štýl jazdy tiež sedí. Ja tie zľahčovacie prevody nemusím. "Fuck the breaks!" 70%. ()

Xmilden

Adrenalínová zábavná jízda Manhattanem. Trošku škoda smířlivého závěru, který měl být jistě vygradovanějším. Chválím Michaela Shannona, od kterého očekávám tímto dnem, že Supermanovi v létě pěkně zavaří. Ten člověk se pro záporáky narodil, přitom vypadá a mluví jako by z oka vypadl Mr. Beanovi. Zkrátka křivák k pohledání. Herci jsou sympatičtí tak akorát. Hlavně se stále něco děje a pedály se točí. PS: Američani otevírají pivo pomocí kladívka. Kam se hrabou na nás. Každý správný Čech umí pivo otevřít 9ti z 10ti libovolných předmětů, které najde v místnosti. ()

-bad-mad-wolf-

Mýtus o kole. Odlehčený a drzý, nikoliv hloupý. Příběh absolutní klišé, forma ve svých retrospektivách a svižném tempu skvělá. Momentky, kdy se Wilee v bullet timu rozhoduje, kterou trasu v aktuální situaci zvolí, přičemž mu pomáhají grafické fígle a představy případných kolizí, jsou boží. Poslíčci v Expresní zásilce jsou samozřejmě krásní, mladí a superrychlí, na bezpečnost kašlou a pravidla dopravy jsou pro ně směšná. Dialogy pobaví, středobodem jsou tu ale prostě kola a jejich majitelé, kteří nezastavují a své stroje používají jako výrazový prostředek. Ostatně, když má ve finále dojít ke gradaci, vymění Wilee svůj silniční singlespeed za dirtové kolo a hopsá po střechách aut. Herecké obsazení je perfektní. Cyklistická akční jednohubka. ()

Hrabka

Těšil jsem se na svižný cyklo-thriller a moje nároky nebyly vůbec nijak velký. Dostal jsem ale svižný cyklo-blábol. Což o to, natočený je to chytlavě, ty technický věcičky jsou taky na skvělý úrovni, ale nechápu jak někomu může stačit pouze a jen toto. Vždyť ten děj je naprosto idiotskej. Možná ze začátku, když člověk ještě pořádně neví o co jde, tak to může bavit, ale jakmile se to dozvíme, tak to je už jen FRAŠKA. A celá tahle fraška směřuje ke konci a člověk doufá, že aspoň ten bude za něco stát, dokonce to vypadá, že by mohl, ale ne, konec je ještě tragičtější než to předtím. Kroutím hlavou a musím se smát nad marností tvůrců. Jedna hvězda za technický zpracování honiček v ulicích NY, druhá za Levitta, víc ani omylem. 45% ()

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

22.10.2013

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že v pondělí bylo v Londýně zahájeno natáčení akční dobrodružné komedie Mortdecai. Název je zároveň jménem hlavní postavy, štramáckého a trochu snobského… (více)

Levitt a Brolin prolévají krev ve Městě hříchu

Levitt a Brolin prolévají krev ve Městě hříchu

10.01.2013

Joseph Gordon-Levitt sice letos neuspěl s Expresní zásilkou (přinejmenším komerčně), ale Looper a hlavně Temný rytíř povstal byly velké hity. Není divu, že se jej mnozí snaží získat do svých projektů… (více)