Kličkující rychlá auta, šílení taxikáři a osm miliónů potrhlých chodců patří ke každodenní práci Wileeho (Joseph Gordon-Levitt), jednoho z nejlepších poslíčků na kole v New Yorku. Vyžaduje to zvláštní povahu, jezdit na speciálním lehkém jednorychlostním kole bez brzd. Takoví jezdci musí být výbornými cyklisty, ale stejně tak jsou to sebevražední cvoci, kteří riskují, že se rozmáznou na zemi kdykoliv vyrazí do provozu. Ale chlapík, který je zvyklý hodně riskovat, tentokrát zažije daleko víc než kdy dřív. Rutinní zakázka se změní v závod o život ulicemi Manhattanu. Když Wilee vyzvedne poslední expresní zásilku toho dne, zjistí, že věci nejsou jako obvykle. Tentokrát se ho někdo doopravdy snaží zabít. (HBO GO)

korbitch22

Svižně natočená jednoduchá a bezvýznamná jednohubka, která baví kaskadérskými kousky na kole, baví hereckým obsazením, ale dopadá tvrdě na dlažbu s příšernou zápletkou, která je kýčovitá a strašně, ale strašně naivní. Pohodová blbina na jeden večer, která u nás pochopitelně nešla do kin a podle mě to je po Temném Rytíři pro Levitta zbytečný risk a krok zpátky.Film přesně zaměřený na určitou skupinu lidí ( messengery, cyklo maniaky a bikery všeob. ) na ostatních divácích už záleží podle toho, jestli chcete vypnout u bezvýznamné koniny, nebo hledat v té provařené scénáristiké břečičce mouchy, sem tak na půl, 60%. ()

Chrustyn

Překvapivě efektně a svižně natočená, nenáročná akční podívaná o těžkém životě doručovatelů na kole v hektickém prostředí, zalidněného New Yorku. Zvláště pak, když se jeden z nejodvážnějších snaží doručit zásilku, po které pase, zkorumpovaný polda. Žádné sofistikované dílko divák čekat nemůže ale film je natolik svižný a zábavný, že veškeré přemýšlení hodíte na hlavu a hlouposti hlavního záporáka se budete spíše smát, než jí brát za chybu scénáře. Velice příjemné překvapení. ()

Arsenal83

Tak tu borci z Tour de France nemali šancu. Gordon-Levitt šlapal do pedálov až skoro levitoval. Našťastie bol film ale krásne rasovo vyvážený, hoci mi tam chýbalo trochu viac Rómov a Eskimákov, ale asi sa nedá vyhovieť každému. Film má dobrú akciu bez zbytočnej streľby a výbuchov, zápletka a príbeh jednoduchšie, ale to na tento formát stačí. ()

mat.ilda

O rafinované zápletce se nebudeme vůbec bavit, případ hostiny s vypiplaným menu to fakt není, spíš švédský stůl, který jste nuceni přelétnout jen očima a v rychlosti uhýbat ostatním stolovníkům, abyste urvali alespoň okoralý obložený chlebíček a kelímek s malinovkou - a ještě dávat pozor, aby vám ten poklad někdo nevyrazil z ruky. Hlad vyloženě nezaženete, ale zahřeje vás ten adrenalin, co jste pro ten bezvýznamný kus žvance vyplavili... Ekologický sprint New Yorkem se zábavným Gordon-Levittem. ()

Yardak

Ulicemi New Yorku jedině na kole!:o) David Koepp překvapil svižným tempem a velmi dobrou kamerou, i když zápletka filmu není zrovna nějak převratná. Jedná se sice o jednoduchou akční zábavu, ale kvůli dobrým hercům, zajímavému prostředí (no spíš povolání) a krátké stopáži spadá snímek do nadprůměrného hodnocení. Mezi 3/4 hvězdami. ()

rollman1

Pro mě určitě překvapení roku 2012. Na film jsem se těšil dlouhou dobu a byl jsem kvalitně odměněn. příběh originální. Honičky na kole svižné a nápady alternativních cest mě dostaly. Verdikt ? Levitt jako poslíček lítá na kole sem a tam a je to neskutečně dobré. Svižné honičky a spousta originálních nápadů. Film nemá slabší chvilky a tak se divák nenudí. Pro mě vynikající podívaná. 90% ()

mcb

Hraná verze The Road Runner Show. Statická kamera takřka neexistuje, vše od dialogů až po interakce mezi postavami intenzivně probíhá za pohybu. Díky tomu si Premium Rush, i když obsahuje neobjevnou zápletka zhuštěnou na nutné minimum (všechny vypravěcí mechanismy však účinně fungují na základní úrovni), udržuje nezastavitelné tempo, které vydrží až do závěrečných titulků. Nebýt nadbytečných flashbacků a prvoplánově dojemné linky s imigranty, mohl Koepp zazářit ještě víc. Ale i tak jde stále o velmi progresivně natočenou jednohubku (kamerové vychytávky jsou vážně cool), kterou si lze užít čistě z technického hlediska. Tam se výtky hledají opravdu těžko. ()

BMW12

Svižný akční thriller, který je parádně natočen - kamera a střih jsou luxusní. Zápletka je taky dobrá. Ale trošičku mi ten film připomínal francouzský snímek "Kurýr expres". Jinak co se týče herců, Joseph Gordon-Levitt potvrzuje, že je momentálně jedním z nejlepších herců své generace. A Michaelovi Shannonovi role záporáků dokonale sedí. ()

rikitiki

Rychle a zběsile pro cyklisty s velmi svižnými a občas vtipnými honičkami, jedním nezničitelným poslíčkem, psychotickým poldou a trochu přihlouplou záminkou, která všechny ty šílené jízdy rozpoutala - ale, komu by na tom záleželo? Film si hraje s časovými rovinami i s rychlými náhledy, jak můžou jednotlivé jízdy skončit. ()

HellFire

Vcelku zábavná podívaná, na to, že je to film o poslíčcích na kole. Přispěl k tomu velmi výrazně skvělý Michael Shannon. ()

Ilicka

Dynamicky natočená akční blbina, na kterou se nemůžu zlobit, neb jsem kdysi dávno žrala Semira Gerkhana na kolečkových bruslích v obdobné roli. Joseph Gordon-Levitt se začíná transformovat v akčního hrdinu. Chvályhodné. ()

SLOTH

velmi dobře obsazený film, ale když se na to člověk tak nějak kouká, dojde mu, že je to trošku blbost:) Michael Shannon ale válí! ()

ARI50

Tahle práce nese rizika a je o rychlosti ale kdo by kdy čekal že přivede skvělý akční snímek který nemá brzdy a herci jsou rychlý super podívaná. ()

Necrotongue

Dal jsem si reprízu po letech, abych zjistil, jestli jsem filmu svého času zbytečně nekřivdil. Mezi klady snímku určitě řadím herecké obsazení; zejména Michael Shannon se snad pro role narušených vládních agentů a zkorumpovaných policistů narodil a Joseph Gordon-Levitt taky patří do mé širší množiny oblíbených herců. Problém jsem měl se samotným příběhem. Asi mě měl trochu dojmout, ale v tomto bodě hanebně selhal, a kromě těch kolojízd nebyl příliš originální. I ta elektronická tužka na mě při třetím použití už příliš nezabrala a při dlouhých scénách s koloidy jsem si uvědomil, proč se nedívám na Tour de France. Protože mě nudí. Tak daleko to sice film nedotáhl, ale náběh tady byl. / Poučení: Spěchej pomalu. ()

MáŠa

Tak tenhle film byl milé překvapení, protože od něj člověk vůbec nic nečekal. Na to, že v něm jen jezdí lidi na kole, je to překvapivě napínavé a akční. Závěr je sice trochu patetickej, ale prominuto. ()

Morholt

Pro messengery s láskou. Hloupučký scénář, pojednávající o tom, že správnej americkej newyorskej poslíček svojí zásilku vždycky doručí, kolegové jsou pro něj nade vše a ještě má srdce na pravym místě. Občas nudící, ale ty jízdní záležitosti měly koule a donutily mě se dodívat až do konce. 60% ()

Lucasion

Říkám to pořád. Filmy, které si pouštíte bez přečtení obsahu a koukání na trailer, tak mají své kouzlo. Po delší době jsem se u filmu bavil. Premium Rush šlápne v prvních minutách do pedálů a nohu nesundá do závěrečných titulků. Super, moc jsme se bavil a film mi utekl jako nic. Joseph zde hraje sympaticky a jeho nejlepší kurýr do takového filmu zapadne. Michael Shannon je naopak správně ďábelský a tyhle zloduchy on umí. Kouskování filmu na krátké příběhy a přepínání dějových linek je uděláno decentně a ve filmu funguje. Příběh není hloupý a hlavně má po celou dobu ten dobrý drive, který film táhne a nepustí. Jo, já se bavil a věřím, že mnoho lidí se mnou. (80 %) ()

Shaqualyck

Bikeři všech zemí, spojte se! Formálně nápaditý akční cyklothriller plný adrenalinu a obrazových vychytávek. Kamera mrštně kličkuje ulicemi Velkého jablka, usměvavý čipera Joe šlape, až se z něj kouří a Michael Shannon je lepší „Bad Lieutenant“ než Keitel s Cagem dohromady. Soundtrack tepe, kola se točí a celé to uteče dřív než stihnete říct kravina na kvadrát. Sorry, ale spinningová storka o poslíčkovi páchajícím jednostopý carmageddon ve snaze zvýšit v New Yorku počet nelegálních imigrantů z Číny? To jste si nemohli vymyslet něco důvtipnějšího!? Za čtyři, ale bylo to o řídítka. ()

Lacike

Neskutočným zbesilým tempom mi tento fim pripomína legendárnu Lolu, ktorá behala o život. Od začiatku do konca sa neustále niečo deje. A aj keď sa na chvíľu nebicykluje a hrdina si kupuje obyčajný obed, tak vďaka strihu ma film celý čas neskutočný drajv. To že príbeh je jednoduchý absolútne nevadí. Scenáristicky je perfektne vymyslený a neustále dokáže v detailoch prekvapovať. Dej sa miestami vracia v čase, určitú udalosť sledujeme z iného pohľadu atď a nakoniec všetko do seba hladko zapadne. Aj postavy sa vydarili. Hlavný hrdina, ktorý nemá chuť sa zomlieť korporátnym štýlom života a radšej žije naplno s neustálym pocitu adrenalínu. Jeho sexy priateľka, kolega messenger s ktorým hlavný hrdina neustále závodí a nakoniec Michael Shannon ako záporák, ktorý si behom jedného dňa poserie celý život. Ale popritom stihne ešte mnohým poriadne zavariť. Hlavnou devízou filmu sú bicyklové scény ktoré majú neskutočnú dynamiku a pritom pôsobia prirodzene. Len v troch scénach je patrné vylepšenie CGI. Zvyšok vyzerá na starú dobrú kaskadérsku robotu plnú pôsobivých kúskov. Miestami ma to uchvátilo viac ako CGIčkové autonaháňačky, ktoré sú dnes štandardom. Perfektne je zvolená aj hudba a posledným hlavným hrdinom sú ulice New Yorku, ktoré dodávajú celému filmu neskutočnú atmosféru. Takže aj po druhom pozretí som nadšený a nenapadá ma nič, čo by sa na tomto filme dalo vylepšiť. 10/10. ()

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

22.10.2013

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že v pondělí bylo v Londýně zahájeno natáčení akční dobrodružné komedie Mortdecai. Název je zároveň jménem hlavní postavy, štramáckého a trochu snobského… (více)

Levitt a Brolin prolévají krev ve Městě hříchu

Levitt a Brolin prolévají krev ve Městě hříchu

10.01.2013

Joseph Gordon-Levitt sice letos neuspěl s Expresní zásilkou (přinejmenším komerčně), ale Looper a hlavně Temný rytíř povstal byly velké hity. Není divu, že se jej mnozí snaží získat do svých projektů… (více)