J. Edgar

Scénář:

Dustin Lance Black

Kamera:

Tom Stern

Leonardo DiCaprio, Armie Hammer, Naomi Watts, Josh Hamilton, Geoff Pierson, Cheryl Lawson, Kaitlyn Dever, Sadie Calvano, Judi Dench, Josh Lucas, Ed Westwick (více)

Skutečný příběh Johna Edgara Hoovera, zakladatele FBI, který této americké instituci vládl pevnou rukou téměř 40 let... Píše se rok 1919, prvním šéfem Edgara je na ministerstvu spravedlnosti Mitchel Palmer. Bojují spolu proti bolševikům. Komunisti v jednu noc nechali vybuchnout 8 bomb v domech senátorů, soudců a politiků, kteří proti komunistům bojovali. Palmer přežil jen náhodou. Když Edgar přijede na místo výbuchu, diví se, proč nikdo nesbírá důkazy, nepátrá po atentátníkovi a vezme vše do vlastních rukou. Vyšetřovatelé totiž neuložili mezi důkazy ani zbraň atentátníka, ani jeho krev, která se u domu našla. Jen tam všude uklidili. Nikdo si nevážil kriminologie, neexistovaly federální úřady ani FBI. Tento večer Edgarovi otevřel oči. Když mu bylo 24 let, pověřil ho ministr spravedlnosti Ston vedením nově vzniklého úřadu pro vyšetřování. Edgar byl přísný a vyhodil každého, kdo nebyl loajální, dost chytrý nebo fyzicky zdatný. Edgar začal jako první využívat pravomoci deportace, sbíral a katalogizoval informace o všech radikálech v zemi. Každý se bál jeho tajného sejfu s materiály. Později komunisty coby největší hrozbu státu vystřídali zloději, únosci a bankovní lupiči. Po roce 1932, kdy dojde k únosu dítěte slavného letce Lindberga, zakládá FBI vědecká pracoviště, získává právo zatýkat a nosit zbraň. (TV Nova)

kubilov

J. Edgar Hoover, muž, který po téměř čtyřicet let honil zločince po celých Spojených státech, mezi jehož úlovky patří všichni od Johna Dillingera, přes vrahy dětí až po rudé komunistické svině. Režisérská i herecká práce odvedena naprosto na jedničku, jde vidět, jak si Eastwood s DiCapriem při natáčení rozuměli a oba moc dobře věděli kterým směrem tuto divácky jistě náročnou životopisnou podívanou směrovat. Málokdy se totiž povede tak komplexní pohled na život člověka, o kterém toho zase až tak moc známo nebylo, protože na veřejnost se o řediteli FBI dostávali spíše informace bulvárního charakteru, kterými tak utrpěla jeho pověst. Pedant a ohybač zákonu možná, ale vizionář, obrovský vlastenec a průkopník pravého vyšetřování, to je daleko vhodnější charakteristika, i když samozřejmě nic není černobílé. Chválím zejména DiCapria, že si mezi tolika diváckými velkofilmy našel čas na komornější příběh, který většina lidí stejně nemá šanci pořádně docenit. ()

subic

Slušné, ale na 4 hvězdy to není, délka je zde spíš na závadu, druhá půlka ztrácí dech a taky masky jsou dost děsivé, ty se moc nevyvedly. Na masky jsou přeci experti čeští filmaři, proti tomu jsou amíci fakt břídilové. Po roce k tomu doplním, začátek je fajn na 4 frčky, první hodina je zajímavá, jenže pak to nějak celé povolí a člověk se začne nudit a to vlastně až do konce. Naomi Watts a skvělá Judi Dench zde nedostaly moc prostoru a podle mě tu chybí i další výraznější mužská tvář, Armie Hammer je takový nijaký. 65% ()

yaqwsx

I přes nepopiratelně zajímavý námět mě tento film nudil. Občasná zajímavá scéna ve dvou hodinách vyprávění to nebyla schopna napravit. Škoda... ()

zubrik66

Začalo to ako thriller a skončilo ako horor. Zážitok z filmu kazia masky, ktoré sú v štýle halloweenovský bubák vyrezaný z tekvice. ()

Brano

Neskutočné nudné a nezáživne, takto možno charakterizovať tento film. Pozrel som si to hlavne kvôli dvojke Eastwood a DiCaprio, ale ostal som dosť sklamaný. Doposiaľ Eastwoodov najhorší film čo som videl. ()

Guran

Film je rozdělen na několik částí. Ze začátku to ujde, pak se to zhorší, uprostřed filmového děje kvalita zase klesá a ke konci klesne na nulu. Snímek jsem ani nedokoukal. Chválím za dobře udělané efekty starého Capria jako Hoovera a Hammera jako starého Tolsona. Část filmu o smrti Lindbergova dítěte se mi líbyla nejvíc, jinak film není dobrý. Od filmaře jako Eastwooda jsem čekal mnohem víc. ()

XXXXXXXX

Po 137 minutách tohohle zjistím že bolševici jsou špatní, komunisti ještě horší, nahlédnu pod pokličku nejslavnějšího únosu v dějinách, proběhne kratičká mafiánská prezentace, dozvím se že Edgar byl na chlapečky, a že si rád oblékal maminčiny věci. Co ale všechny zaujímá nejvíc a co se paradoxně nedozvíme, je otázka: Kampak že se nám to ztratil ten Hooverův archív špíny na tamnější slavné osobnosti??? ()

tatopulos

Pochvalný životopis od "liberálního republikána a svobodomyslného reaganovce" /rozpor sám o sobě/ Eastwooda. Člověk by se měl rozplakat nad sentimentálním Hooverem- andělem. Eastwood měl Hoovera ukázat více jako muže moci než jako roztomilého nostalgicky dojatého staříka. O Hooverově činnosti v 50. letech /sledování Chaplina a levicových činitelů/ nepadlo ani slovo. Eastwood se měl podívat na film "Nixon" od O. Stonea. Stone Nixona nedémonizoval, ale ani z něho nedělal správného chlapáka. Snažil se na něho dívat "nestranně, objektivisticky" a zároveň ukázal jeho mocenskou posedlost a mocenskou pýchu. Jay Edgar ve filmu nevypadá jako nejmocnější muž USA /při vší úctě ke Capriovi, který umí hrát vyváženě i exhibicionistu a narcise Jordana ve Vlkovi z Wall street/. Je to dané scénářem a režií. Jasně jako agent a šéf FBI musí být "loutkař" a muž za oponou, tajemnost o sobě. Ale ta velikost moci a pud k moci z tohoto filmu prostě nekouká z každého rohu. Spíš jako bych sledoval americký propagandistický týdeník z 2. svět. války- hrdinný Hoover chce mámě a své zemi udělat radost, aby na něj byli pyšní. A to je vše ? ()

Plastík

Celkem solidní práce DiCapria. Mám ho rád, tak nějak mu fandím. Téma filmu je mě cizí. Edgar byl divnej. Jako ten vrchní. ()

Kazisvet III.

Nevím, no... Přijde mi, že DiCaprio dozrál do velmi dobrého herce, ale tahle role na něj prostě neseděla. Film působí necelivstvým dojmem... 2,5/5 ()

Ridder

Typickej film Clinta, kde Leonardo dominuje. Životopisný dílo, kde jsou zahrnuty události USA, ať už skandály prezidentů nebo M.L.King. Výbornej film, zatím bohužel podhodnocenej. Film je potřeba vnímat a nejen sledovat. ()

Charlinka

Leonardo tak hraje jinak než jak jsem byla zvyklá. Kromě několika málo momentů jsem ho stěží poznávala. Svou roli zahrál přesvědčivě stejně jako všichni ostatní ve filmu. Nebýt filmu Co žere Gilberta Grapea řekla bych že je to jeho nejlepší role. Avšak je to hodně specifický film a člověka to téma musí samo o sobě zajímat jinak se podle mého názoru bude hrozně nudit. Pro mě to však byl velmi zajímavý a poučný zážitek. ()

Blazis34

Udělat film na téma vzniku FBI byl určitě dobrý nápad, ale musím říct, že Clint Eastwood úplně nenaplnit potenciál tohoto téma. Sice proměny Hoovera i Clyda byly citelné, ale úplně mi neseděli na DiCapriovi. Jinak herecké výkony byly na vysoké úrovni. Čekal jsem trochu více akce, drama či pohledů do zákulisí FBI. Přesto J. Edgar je podařené dílo a hodnotím ho lepšíma třema hvězdičkama - 65%. ()

Mr.Keli

Strohé a chladné zároveň. Buď je film opravdu určený pouze americkému publiku nebo se mi to opravdu nezdálo a cítil jsem v tom režijní nejistotu. Leonardo DiCaprio je v tomto filmu buď tak moc dobrý nebo karikaturista. Díky odtažité atmosféře to nepoznáte. I přes všechny nápady a posuny v ději se jedná o průměr. A to je v rámci režisérského jména škoda. Viděno 2D, 50%. ()

jack_scott

V rámci možností životopisného filmu vynikajicí. Eastwood je prostě borec, navíc diCaprio začíná pracovat na pozici být mým nejoblíbenějším hercem se stále vynikajicími výkony. **** a 80%. ()

Oudis

Čekal jsem od toho filmu trošku něco jiného. Samozřejmě příběh byl podle skuteční událostí, nemůžeme proti němu nic říct. Roli Edgara si myslím výborně zahrál Leonardo DiCaprio. Jeho postava ovšem nemusela být pro všechny příjemná. Jevil se mi z počátku jako samolibý a chvílemi i odporný. Samozřejmě Hoover prostě takový byl a proto to musíme brát jako fakt. Film je jinak natočen velmi složitě, je potřeba pečlivě sledovat každý dialog a trošku číst i mezi řádky, aby člověk pochopil podstatu věci a to je umocněno několika nudnými pasážemi, kde je vůbec těžké se nějak soustředit. Celý film je proložen flashbacky a chvílemi vůbec nevíte kde se vlastně nacházíte. Pro mě celkově tento film působil zmateně a roztahaně, jinak ocením uměleckou stránku věci. ()

Sedmé Star Wars mají záporáka

Sedmé Star Wars mají záporáka

28.02.2014

Fanoušci Star Treku už dozajista zvládli vydýchat, že jim J. J. Abrams (Mission: Impossible III, Super 8) pláchl do předaleké galaxie. Star Wars: Epizoda VII se připravuje a sepisuje pěkných pár… (více)

Clint Eastwood – návrat k herectví?

Clint Eastwood – návrat k herectví?

08.10.2011

Tvrdil, že Gran Torino je poslední film, ve kterém se objevil před kamerou a už bude stát výhradně za ní. Jenže muzikál A Star Is Born, který hodlal natočit po eposu o vzniku FBI J. Edgar, byl… (více)

Hledá se Deppův pistolnický parťák

Hledá se Deppův pistolnický parťák

29.04.2011

Adaptaci nadpřirozeného westernu The Lone Ranger (kdysi dávno rozhlasový seriál, později komiks, pak televize) chtěl Jerry Bruckheimer původně uvést už letos v květnu. Studio Disney si ale duplo a… (více)

Eastwood režíruje Beyoncé?

Eastwood režíruje Beyoncé?

24.01.2011

Navíc v muzikálu, konkrétně ve čtvrté filmové verzi slavného A Star is Born? Zní to jako absolutní šílenství, ale Clint má poslední dobou žánrové tanečky rád a k hudbě má taky vztah – konec konců pro… (více)