J. Edgar

Scénář:

Dustin Lance Black

Kamera:

Tom Stern

Leonardo DiCaprio, Armie Hammer, Naomi Watts, Josh Hamilton, Geoff Pierson, Cheryl Lawson, Kaitlyn Dever, Sadie Calvano, Judi Dench, Josh Lucas, Ed Westwick (více)

Skutečný příběh Johna Edgara Hoovera, zakladatele FBI, který této americké instituci vládl pevnou rukou téměř 40 let... Píše se rok 1919, prvním šéfem Edgara je na ministerstvu spravedlnosti Mitchel Palmer. Bojují spolu proti bolševikům. Komunisti v jednu noc nechali vybuchnout 8 bomb v domech senátorů, soudců a politiků, kteří proti komunistům bojovali. Palmer přežil jen náhodou. Když Edgar přijede na místo výbuchu, diví se, proč nikdo nesbírá důkazy, nepátrá po atentátníkovi a vezme vše do vlastních rukou. Vyšetřovatelé totiž neuložili mezi důkazy ani zbraň atentátníka, ani jeho krev, která se u domu našla. Jen tam všude uklidili. Nikdo si nevážil kriminologie, neexistovaly federální úřady ani FBI. Tento večer Edgarovi otevřel oči. Když mu bylo 24 let, pověřil ho ministr spravedlnosti Ston vedením nově vzniklého úřadu pro vyšetřování. Edgar byl přísný a vyhodil každého, kdo nebyl loajální, dost chytrý nebo fyzicky zdatný. Edgar začal jako první využívat pravomoci deportace, sbíral a katalogizoval informace o všech radikálech v zemi. Každý se bál jeho tajného sejfu s materiály. Později komunisty coby největší hrozbu státu vystřídali zloději, únosci a bankovní lupiči. Po roce 1932, kdy dojde k únosu dítěte slavného letce Lindberga, zakládá FBI vědecká pracoviště, získává právo zatýkat a nosit zbraň. (TV Nova)

superzurda

Myslel jsem, že historické či životopisné filmy vynalezli, protože dějepis je nudný. Tohle bylo nudné i přes řemeslně dobře odvedenou práci. ()

bmolko

Přidávám se k názoru, že Eastwoodovi se tentokráte moc nezadařilo. V jádru nudný film, který postrádá dynamiku a myšlenkovou hloubku. Ač se Leonardo DiCaprio docela úspěšně snaží táhnout celý film, přecijen to nějak nestačí. ()

B3njamin

Mám rád filmy C. Eastwooda a i DiCaprio ve Scorseseho filmech dokázal že umí i něco dobře zahrát, ale tohle bylo fakt nuda. Kdyby to bylo kratší, tak bych možná i bod přidal... ()

Hookins86

Asi nejhorší Clintovo režisérský počin. Chápu, že x let se nedá vtěsnat do pár hodin, ale bylo to zdlouhavý jak hajzl. Čekal jsem víc od biografickýho filmu. Musím ohlásit, že jsem to přežil, ale už nikdy víc a ani to nikomu radši nedoporučím... ()

mseet

Nebyl to takový zážitek, jaký jsem si při trojkombinaci režisér - hlavní herec - téma sliboval. Je za tím vším ale vidět poctivá práce a proto není fér udělit pouze 3*. Je pravda, že hodnotí spíš hlava, než srdce. DiCapriovi ale nelze vyčíst nic, snad jen, že to asi nebyla role pro něj šitá. 70% ()

sokor3

Jednoduše to shrnu: Od Eastwooda jsem čekal víc. Film nezachránil ani skvělý DiCaprio. Na film se sice dalo koukat, ale není to film, ke kterému se vrátím. ()

rigby

Nemám rád politické thrillery a při prvních minutách tohoto filmu jsem si říkal, že to snad vypnu. Nicméně díky mému oblíbenému Leonardovi jsem vydržel a dobře jsem udělal. Příběh se dostal do tempa, stále bylo na co se dívat. Bohužel do dokonalosti chybí mnoho - větší hloubka, lepší scénář, kvalitnější masky. Na stařecké maskování obou hlavních představitelů se opravdu nedalo dívat a spíše se z toho zvedal žaludek. To je také důvod, proč se na tento film už nechci podruhé nikdy podívat. Trochu promarněná šance, škoda... ()

kacer4

Keď som videl meno na poste režiséra a hlavnej postavy, čakal som viac. Možno to bolo aj tým, že sa práve nevyznám najlepšie v histórii amerického ministerstva spravodlivosti (mená mi niečo hovorili len pri prezidentoch a RFK). Čakal som asi trochu podrobnejší opis života. Z filmu som sa dozvedel, že jediná žena v jeho živote bola jeho matka (fráza áno máti zaznela snáď 100x) a miloval svojho podriadeného. Inak sa len mihli niektoré významné udalosti. Inak nič. Dávam 40% za dobré masky a za celkom slušný výkon DiCapria. ()

david666

Výborné herecké výkony, zejména co se týče Capria. K tomu vcelku zajímavý pohled na zakladatele FBI. Eastwood opět ukázal, že umí točit filmy. Perfektní masky - i když díky nim a tomu, že se většina filmu odehrává až ve starším věku představitelů jsem si bohužel nemohl dostatečně užít krásu N. Watts:-) ()

bonovox

Eastwood tentoraz len priemerne. Di Caprio predvádza opäť herecký koncert, ale celý film nedokáže potiahnúť. ()

brasek

J. Edgar Hoover je pre mňa zaujímavá postava dejín... a preto som bol zdesený, že nejaký Eastwood a DiCaprio budú dve ústredné osoby, ktoré budú súčasťou tohto snímku. Osobne by som DiCapria neobsadil ani do malej vedľajšej role, netvrdím, že je to neherec bez talentu, ale mne nesedí. Režisér Eastwood dokázal opäť, že je neschopný rozprávač a pokiaľ nestojí po jeho boku niekto talentovaný je to len fraška. Nehovorím, že som zo snímku sklamaný... ale niečo čo malo byť megahit má úroveň tv filmu, ale viac sa od Eastwooda čakať nedalo. ()

gezper

Zajímavé téma, bohužel i přes to, že to režíruje Clint Eastwood, tak snímek má pomalé, rozvláčné tempo, k tomu se nabalí tím pádem i pro mne docela dlouhá stopáž. Masky zestarlých mladíků raději moc komentovat nebudu, jen že DiCaprio mi připomínal Phillip Seymour Hoffmana. Ne že by to byl vysloveně propadák, ale, no, možná kdybych byl Američan, ovšem nejsem .. [50%] ()

laurence

Dá se to vzít jako příběh jednoho z nejmocnějších mužů své doby, který stvořil monstrózní a pro USA nepostradatelnou organizaci. Na druhou se to dá vzít jako natažené vyprávění o stárnoucím buzerantovi, jehož život byl plný lží a vyhrožování. Bohužel upřednostňuji tu druhou možnost. ()

RomanT

Ano, stál 40 let v čele významné americké instituce, ale nechápu, proč o tomto zmrdovi (tak jej v závěru označil Nixon) natáčet film, proč plýtvat talentem DiCapria. Když už jediné, co bylo na něm zajímavé, bylo to, že měl na každého něco, čekal jsem, že se objeví něco konkrétního. A nic. ()

kolodej1

pro mě dost průměrný film, o muži, který sice vybudoval FBI, ale sám byl velmi rozporuplným hrdinou a měl jsem problém s ním sympatizovat. Zvlášť potom s jeho starším vydáním, soudím, že tyhle masky se moc nepovedly, stejně jako ztvárnění starého člověka, jak v podání diCappria, tak Hammera. Image roztřáslých senilů byla poněkud přehnaná. I samotný příběh moc nedržel pohromadě a spíš jen byly vytahovány jednotlivé střípky - případy. Jako by si autor moc nevěděl rady, jak to vhodně poslepovat. A možná, že to ani nešlo, ne každý prožívá takový život, aby se z něho dal udělat poutavý film. A tady se to nepovedlo. Podle filmu zakladatel FBI neměl prakticky žádný soukromý život 50% ()

Rodriguess

Pribeh cloveka ktory sa vypracoval az na sefa FBI, vlastne vytvoril celu tuto organizaciu a DiCaprio sa velmi dobre stotoznil s touto rolou. Zvlastne ked takto vysoko postavena osoba prezijeme zivot len so svojou matkou a tak v podstate uplne sam. ()

Muf911

Zajimavý životopisný film o zakladateli FBI, o jeho osobním životě a méně pak o kriminalistice první poloviny 20. století. Film je hodně výpravný, má krásné dobové scény a všechno vypadá velmi věrohodně. Postava samotného Edgara Hoovera je však pro mě trochu rozporuplná a nejsem schopen se s ní ztotožnit. Také děj je místy trochu zdlouhavý a občas nudný. Nicméně jsem si zase rozšířil povědomost o americké nedávné historii a kontextu. ()

Mejdzula

Tak asi bych více ocenil film žánru životopisný bez jistých skandálů a sviňáren, kde by hlavní představitel byl veskrze kladný. Hoover byl veskrze čurák, bohužel. Navíc ty problémy kolem jeho "komplikovanej sexuality" mě moc nenadchly, nebylo mi z nic dobře. Aspoň díky za Leonarda...a asi i toho zlouna z TSN Hammera, stejně tak za převažující téměř bezbarví, což kupodivu není pozitvní (Kdo by to byl řekl?!), ale tady se to hodí (Tak tohle taky nikdo nečekal, viďte? Stejně tak asi nikdo nečekal, že budu psát o tom, že to nikdo nečekal). Pes. ()

LencaN

Předem jsem nekoukala na hodnocení, abych se nenechala ovlivnit a čekala jsem od J. Edgara poutavý příběh o zrodu FBI, čehož jsem se nedočkala. Zdlouhavé popotahování, manipulování, kalkulování, podlézání a utiskování. Bylo to jako jedna nekonečná šachová partie, u které se vám zavírají víčka. Upřímně jsem se po půl hodině koukala, kolik ještě zbývá do konce a bála se, že tak dlouho nevydržím, protože to bylo nesmírně úmorné. Tak ukecané, zmatečné. Veškerá jména jsou zřejmě podle skutečnosti, ale jako ne-Američanka jsem prostě často neměla ani páru, o čem to sakryš mluví. To hlavní, co mi utkvělo v paměti je, že J. Edgar byl homosexuál a že to s takovou orientací neměl tehdy jako procházku růžovým sadem. Strašně mě štvalo přeskakování v čase. Člověk musel být neustále ve střehu a sledovat titulky jako ostříž, protože jak vám utekla jediná věta, tak jste na minimálně několik následujících minut netušili, co tam ti pánové vůbec kujou za pikle. ()

Sedmé Star Wars mají záporáka

Sedmé Star Wars mají záporáka

28.02.2014

Fanoušci Star Treku už dozajista zvládli vydýchat, že jim J. J. Abrams (Mission: Impossible III, Super 8) pláchl do předaleké galaxie. Star Wars: Epizoda VII se připravuje a sepisuje pěkných pár… (více)

Clint Eastwood – návrat k herectví?

Clint Eastwood – návrat k herectví?

08.10.2011

Tvrdil, že Gran Torino je poslední film, ve kterém se objevil před kamerou a už bude stát výhradně za ní. Jenže muzikál A Star Is Born, který hodlal natočit po eposu o vzniku FBI J. Edgar, byl… (více)

Hledá se Deppův pistolnický parťák

Hledá se Deppův pistolnický parťák

29.04.2011

Adaptaci nadpřirozeného westernu The Lone Ranger (kdysi dávno rozhlasový seriál, později komiks, pak televize) chtěl Jerry Bruckheimer původně uvést už letos v květnu. Studio Disney si ale duplo a… (více)

Eastwood režíruje Beyoncé?

Eastwood režíruje Beyoncé?

24.01.2011

Navíc v muzikálu, konkrétně ve čtvrté filmové verzi slavného A Star is Born? Zní to jako absolutní šílenství, ale Clint má poslední dobou žánrové tanečky rád a k hudbě má taky vztah – konec konců pro… (více)