J. Edgar

Scénář:

Dustin Lance Black

Kamera:

Tom Stern

Leonardo DiCaprio, Armie Hammer, Naomi Watts, Josh Hamilton, Geoff Pierson, Cheryl Lawson, Kaitlyn Dever, Sadie Calvano, Judi Dench, Josh Lucas, Ed Westwick (více)

Skutečný příběh Johna Edgara Hoovera, zakladatele FBI, který této americké instituci vládl pevnou rukou téměř 40 let... Píše se rok 1919, prvním šéfem Edgara je na ministerstvu spravedlnosti Mitchel Palmer. Bojují spolu proti bolševikům. Komunisti v jednu noc nechali vybuchnout 8 bomb v domech senátorů, soudců a politiků, kteří proti komunistům bojovali. Palmer přežil jen náhodou. Když Edgar přijede na místo výbuchu, diví se, proč nikdo nesbírá důkazy, nepátrá po atentátníkovi a vezme vše do vlastních rukou. Vyšetřovatelé totiž neuložili mezi důkazy ani zbraň atentátníka, ani jeho krev, která se u domu našla. Jen tam všude uklidili. Nikdo si nevážil kriminologie, neexistovaly federální úřady ani FBI. Tento večer Edgarovi otevřel oči. Když mu bylo 24 let, pověřil ho ministr spravedlnosti Ston vedením nově vzniklého úřadu pro vyšetřování. Edgar byl přísný a vyhodil každého, kdo nebyl loajální, dost chytrý nebo fyzicky zdatný. Edgar začal jako první využívat pravomoci deportace, sbíral a katalogizoval informace o všech radikálech v zemi. Každý se bál jeho tajného sejfu s materiály. Později komunisty coby největší hrozbu státu vystřídali zloději, únosci a bankovní lupiči. Po roce 1932, kdy dojde k únosu dítěte slavného letce Lindberga, zakládá FBI vědecká pracoviště, získává právo zatýkat a nosit zbraň. (TV Nova)

TommyDiamond

Dobře odvedená práce. J. Edgar Hoover je další geniální i kontroverzní osobnost o které byl natočen film. Leonardo DiCaprio ví přesně kam šlápnout. On si filmy vybírá. A za posledních deset let je to tak, že co film (Počátek, Letec, atd.) to klenot. I J.Edgar patří do této kategorie. Velice dobrá byla v tomto filmu retrospektiva. Kdy se děj přehupoval mezi Hooverovým mládím a stářím. A to jestli byl náš hlavní hrdina homosexuál jsou jen spekulace.. Ale filmaři si tuto maličkost neodpustí a i přesto, že jsou to spekulace udělali z Hoovera 100% homosexuála. Aby byl film peprnější. Hoover byl jak už jsem říkal svým způsobem geniální. Zavedl centrální registr otisků a FBI mu dnes vděčí za to, že přežila těžké začátky a dnes je čím je. [+] Režie Clinta Eastwooda. Celkově 80% ()

john.h

Zajímavý životní příběh. Avšak suše odvyprávěno a natočeno, bez nějakého většího napětí a větších zvratů. Takové CVčko zemřelého, z historie známého muže. Clint si asi chtěl životopis Hoovera strašně moc natočit, ale dle mého názoru si vysnil špatnou látku, která mu moc nesedla. A to je to můj oblíbenec. Hereckým výkonům jinak není moc co vytknout. ()

smajliss

Klasický Americký film, který vyzdvihuje hrdost ve státni službu. Snažím se nám zase ukázat, že policajti jsou ti dobří. Nicméně film je to velmi dobrý. Leonardo je úžasný herec, takže se ani nic jiného čekat nedá. ()

Gromit

Největším neštěstím tohoto filmu je jeho stopáž. J. Edgar Hoover byl jednou z nejzajímavějších a nejrozporuplnějších osobností americké historie a o jeho životě by se dal natočit několikadílný seriál. Třásli se před ním strachy američtí prezidenti, veřejnost v něm mnohdy viděla skutečného hrdinu a zavedl řadu nových vyšetřovacích postupů. A přestože byl mužem velmi úspěšným (byť nevykazoval zrovna nejlepší charakterové vlastnosti), vedl spíše osamělý život. Proč to všechno píšu? Protože Clint Eastwood se toto všechno pokusil vmáčknout do filmu, který nemá ani dvě a půl hodiny. A rozhodně nelze říct, že by neuspěl. Naopak. J. Edgar je výborně natočený film a dokonce má i velmi překvapivou pointu. Kdo čeká další ze série sterilních životopisných dramat, bude velmi mile překvapen. Já nebyl, protože vím, čeho je Eastwood schopen, pokročilému věku navzdory. A nepochyboval jsem ani o tom, že se Leonardo DiCaprio zhostí titulní role skvěle, byť mu tu a tam ubírá na věrohodnosti nepříliš povedený make up. Ale to už je jen drobná vada na kráse tohoto filmu. Filmu, který mohl být ještě lepší, ale ani tak nezůstane zapomenut. ()

davidone

|| Réžia: 7/10 | Scenár: 7/10 | Hudba: 4/10 | Kamera: 5/10 | Obsadenie: 10/10 || Clint Eastwood je v prvom rade herec v mojich očiach, ako režisér je Veľmi dobrý, ale ako skladateľ hudby ? Premňa NIE... Nehovorím, že to bolo zlé, bolo to prijemné, len prosťe na takýto film mohlo to byť aj lepšie. Ked už sú tu takýto herci ako DiCaprio alebo Dench ktorý hrajú svoju rolu fantasticky ako vždy, tak už nech to je ako celok nadpriemerné. Edgar je dobrý film, ale ešte k tomu chýbajú neaké exotické korenie ako napríklad tá hudba čo je premňa vo filme jeden z najdôležitejších vecí. Raz sa to určite oplatí pozrieť, no po druhý krát ? || 66% | Blu-Ray, JVC, HU DTS || ()

himor

Film bez deja, bez emócií...len si tak pláva po hladine a skončí uprostred oceánu. DiCaprio neuhral ktoviečo, možno aj skrz tú napučanú masku čo mal na xichte. Nezaujal ma tento film vôbec a čo je škoda, nič mi nepovedal o Hooverovi. 50% za snahu. ()

Duke90

Tušil jsem, že se budu nudit, ještě než jsem se k filmu vůbec dostal a mé očekávání se skutečně naplnilo. Neberu Leonardovi jeho skvěle sehranou roli zakladatele FBI, ale mě to tak strašně nebavilo... Pořád se přeskakuje k něčemu jinému, až z toho má pak člověk hrozný guláš a mnou zpočátku dobře nastavené vnímání začne velmi rychle opadat. Největším problémem celého filmu je tedy zmiňovaná nepřehlednost, což zážitek opravdu v celkovém součtu neumocní... ()

ratpile

Eastwood jakoby jen přenesl životopis na plátno; a zároveň ho zanesl spoustou nezajímavých nepodstatností. Co je vlastně ústředním tématem? Vznik FBI? Historický kontext? Potlačovaná homosexualita, komplexy nebo snad fixace na matku? Je to zrcadlo společnosti, historická sonda nebo příběh jednoho ambiciózního zakomplexovanýho sviňáka? Bohužel od všeho trochu, a tak to i nakonec vyzní - pouze stroze informativně s protipólem ve špatně odvyprávěném osobním dramatu. Škoda, téma J.Edgar mohlo říct mnohem víc. p.s. Se špatně hrajícím DiCapriem nesouhlasím. Se zombie DiCapriem a Hammerem ano - otřesný pohled. Pání maskéři, jestli takhle vypadají senioři, už NIKDY do MHD nevstoupím ! ()

Bobris

Je to nuda, jenže co se dá od historického, životopisného dramatu taky jiného čekat? Bohužel se tu Clint zaměřil na osobnost Hoovera a né jeho odkaz. Ten by byl o poznání zajímavější. Byla tu jen zmíňka o nějakých otiscích prstů a forenzní vědě, jako kdyby to vůbec nebylo to nejdůležitější, co Hoover za svůj život dokázal. Každopádně natočené a zahrané to je pěkně. Masku Tolsona radši nebudu vůbec řešit. Chudák vypadal, jak kdyby přišel z výstavy voskových figurín (div se mu kus tváře neodlepilo při té třasavici). 3,5 hvězdy zaokrouhlím nahoru a doufám, že film zčervená ať to Dicapriovi nekazí tu pěknou červeň, kterou tu má :) ()

Lkn

Nevím co na tohle dílo mám říct. Kombinace Lea a Clinta mě absolutně fascinovala a doufal jsem že tohle bude film který bude nominovám na oscara. Jenže tohle je tak hořké zklamání... nevím co bych víc dodal.. ()

jafuska

Drama z pozadí historie USA, sice film byl poněkud dlouhý, mohlo se to trochu zkrátit, herce Leonarda DiCapria jsem si užila tak trochu poskromnu, což je velká škoda, ale jinak kvalitní námět, dějově také slušné, no a posledních 20 minut, úžasně emotivné závěr, toto se velmi povedlo. ()

1david135

Vy ktorý tu píšete že J.Edgar bolo neúspechom či sklamaním tak ste na omyle, ten film si stačí normálne pozrieť v cz dub a pochopiť o čo tam ide, ak ste si mysleli že ide o politiku tak ste na omyle ide tam o spravodlivosť a kamarátstvo položte si všetci otázku "Čo som videl na tom filme" ? Pozrieš si to znova a pochopíš že v to filme nejde len o FBI či kriminalitu. Ide tam o úplne niečo iné, aj keď mam po pravde priznať je v tom filme menšia "Homosexuálna náklonnosť" ale snaď podľa toho sa nehodnotí film no nie ? Pozrite si to ešte raz ty čo nechápu tomu filmu. Hodnotenie Postáv: Leonardo DICaprio ako J.Edgar Hoover zahral výborne hlavnú rolu to iste aj Armie Hammer či Judi Dench parádne kostýmy výborná výprava špeciálne efekty,strih a zvuk. Clint Eastwood nás zaviedol do doby 1920 kde bolo plno bolševikov a skurvených komunistov ktorý ničili demokraciu. Clintova kamera je taká úžasná že vie vrátiť dych do historickej doby,aj ta jeho skvelá hudba vie vyraziť dych proste tento film sa mi ľúbil a preto mu dávam 5 kľudne aj 10 výborná práca Clinta Eastwooda ()

Eilem

Nahlad do historie FBI eastwoodovskym stylom. DiCaprio tak ak oho pozname. Slusna zanrovka s kvalitnym hercom a reziserom sa rovna solidny film nic viac nic menej. 7/10 ()

GoustDog

Pro mě veliké překvapení. Čekal jsem dle ohlasů spíše "vznešenou nudu", ale opak je pravdou. Přestože jsem nebyl na film tohoto typu v ideálním rozpoložení, klaním se Eastwoodovi, který i na stará kolena dokáže stále točit takto perfektní filmy. Není nestranný, odtažitý či popisný, ale to je jedině dobře. Přesto se většina diváků evidentně nudila. Já se královsky bavil. Důležité tu jsou především detaily, cit a zápal pro věc - jak Clinta, tak skvělého Leonarda DiCapria. Žádná scéna tu není zbytečná. Je třeba být vnímavý, aby vám vše do sebe zapadlo; aby atmosféra snímku vyzněla naplno. Nedokážu si představit, že by film o J. Edgaru Hooverovi mohl být natočen či zahrán lépe. Jakkoliv se jednalo o těžkou tematiku (alespoň z mého pohledu), povedlo se. Prosím Oscara pro DiCapria. ()

Týnidlo

Je to dobrý snímek, avšak musím přiznat, že až moc dlouhý. Na mě určitě. Historie USA je tam probrána vcelku dobře, až na to, že já jako slovan:D zas nejsem tak zapálená do jejich historických událostí, toť asi vše. DiCaprio skvělý jako vždy. ()

Alca

Neviděla jsem DiCapria v roli, která by mu líp sedla. Ani v Počátku. Ale přesto mi ten film přišel takový prázdný a suchý. ()

Ernie_13

Ostatne akovždy skvelý Leo, no a keď to ešte vezme celé do ruky umná réžia Clinta Eastwooda, tak vznikne pozoruhodná životopisná dráma o človeku, ktorý vedel viac ako si vieme predstaviť. Vážne nechápem tunajšie nízke hodnotenia... ()

Sedmé Star Wars mají záporáka

Sedmé Star Wars mají záporáka

28.02.2014

Fanoušci Star Treku už dozajista zvládli vydýchat, že jim J. J. Abrams (Mission: Impossible III, Super 8) pláchl do předaleké galaxie. Star Wars: Epizoda VII se připravuje a sepisuje pěkných pár… (více)

Clint Eastwood – návrat k herectví?

Clint Eastwood – návrat k herectví?

08.10.2011

Tvrdil, že Gran Torino je poslední film, ve kterém se objevil před kamerou a už bude stát výhradně za ní. Jenže muzikál A Star Is Born, který hodlal natočit po eposu o vzniku FBI J. Edgar, byl… (více)

Hledá se Deppův pistolnický parťák

Hledá se Deppův pistolnický parťák

29.04.2011

Adaptaci nadpřirozeného westernu The Lone Ranger (kdysi dávno rozhlasový seriál, později komiks, pak televize) chtěl Jerry Bruckheimer původně uvést už letos v květnu. Studio Disney si ale duplo a… (více)

Eastwood režíruje Beyoncé?

Eastwood režíruje Beyoncé?

24.01.2011

Navíc v muzikálu, konkrétně ve čtvrté filmové verzi slavného A Star is Born? Zní to jako absolutní šílenství, ale Clint má poslední dobou žánrové tanečky rád a k hudbě má taky vztah – konec konců pro… (více)