Lidská stonožka 2

(festivalový název)
  • Nizozemsko The Human Centipede II (Full Sequence) (více)
Nizozemsko / Velká Británie / USA, 2011, 88 min

Von Kempelen

Tak tohle je masakr! Kupodivu mě tak nesestřelilo samotný ztvárnění a dokonání lidský stonožky jako hereckej projev L. R. Harveyho. Jednoznačně výkon plně si zasluhující ocenění na Oscarech, v Cann i ve Varech. ()

sun.eagle

Jednička byla v porovnání s tímhle normální hororový filmík, ale tohle už je zvrácená zrůdnost vyjádřena jak hlavním hrdinou tak vlastně celým dějem. Film beru jako bonbonek pro fanšmejkry a ke zjištění že i tohle někdo natočí. Opravdu je to k raritnímu zhlédnutí, jednak ze zvědavosti a jednak když se chcete vytáhnout před kámoši nějakým fakt neortodoxním fimem, ale že by si to někdo třeba koupil na blue-ray ve speciální edici a koukal na to několikrát ročně? takového jedince bych doporučil do blázince. ()

Essential

Výplod chorej mysle tak kvalitne natočený, že to človek skrátka musí ( alebo aspoň by mal ) vedieť oceniť. Úplne úchvatný výkon Laurence R. Harveyho v asi tom najhroznejšom a najšialenejšom masakri, aký legálne môžete zazrieť, na ktorý sa slabučký prvý diel ani náhodou nechytá. 91% ()

Dexies odpad!

oproti jedničce tomu chybí všechno, napětí, atmosféra, trocha logiky ... nejhorší díl z této trilogie ... ()

Mckay

Tak Six říkal že jednička bude proti tomuhle Disneyovka a to se mu povedlo.Dvojka aspiruje na jeden z nejnechutnějších filmů vůbec (pro mě zatím co jsem měl možnost vidět zůstává srbský film). Six vybral opět výborného psychopata,nevím kde ty lidi bere :D Mě osobně se ale víc líbil doktor Mengelé z jedničky.Navíc film je blbost vtom ,že tak jak je omračuje a připravuje na spojení tak by mu všichni poumírali ještě než by je spojil.No co říct.Jednička výbornej nápad a pouze náznak nechutnosti.Dvojka těží z nápadu jedničky a přidala 100% nechutnosti a to tomu filmu uškodilo.Sem zvědavej co vymyslí ve trojce. ()

neurol

První díl byl zajímavý nápadem ,ale dvojka už je odpad. Jediný co film trošku zvedá je představitel hl.role ,který je fakt pan úchylák, jen díky němu alespoň jedna * ()

nomak

Málo co mě dokáže upoutat a znechutit, tohle ano. Byl to humus a bavilo mě to celkově, povedený náhled do světa úchyla. Myslel jsem, že nejbolestivější věc, kterou jsem ve filmu viděl, a která mě skoro bolela fyzicky, je prořezaná achylovka v Kill Bill, ale čéška je vyšší level. ()

Foxlady1

Tohle byl první horor v mém životě, kdy jsem při některých scénách musela zavírat oči :-P Nikdy už to nechci vidět...je to teda ale psycho nářez ;-) ()

BigJohn02

Jako dvojka to není špatný. Nápad se sice opakuje, ale mnohonožka expanduje ze 3 na 12 a hnusnýho skopčáckýho felčara nahradil uslintanej tlustej mentál, kterej nemluví. A to celé pojaté noirově. ()

MrdDoHrnce

Jenom pro obrázek gejům - jedničku akceptuje jako porno harašení s úchylný vědcem a hororovým Gore pláštíkem, ale bohužel mě zklamala svým úžasným hudbou, a skvělou scénářem. Trojka je pak zlepšení v podobě děsivé hororové jízdy, u které jsem vysral hnědou klobásu.a mrsknul jsem jí sousedovi do okna. Bohužel, scénář tam byl jako vybledlá modelína Ale ta dvojka - dvojka hjuman crntipajde je asi nejlepší film o gejovi co jsem kdy viděl. A to už je co říci 99/98 ()

Wercing odpad!

Nechutnost, odpornost, zvrácenost... nedá se na to dívat. Toto nemohl vymyslet a ztvárnit zdravý člověk. Jsem si jistá tím, že toto už si nikdy v životě nepustím, neb je to ztráta času a ani to nikomu nedoporučím, protože nechci mít nikoho na svědomí. ()

Meraxes

Herecky aj filmársky určite lepšie než jednotka, pričom čiernobiela kamera značne pomáha. Narozdiel od obetí dostáva tentoraz hlavný priestor úchylný maniak posadnutí stonožkami, tak sa po vzore filmu Human Centipede, ktorý je jeho obľúbený, rozhodne spraviť vlastnú ľudskú stonožku. Je to ale amatér, tak použije to, čo doma nájde ako kuchynský nôž, kladivo, sponkovačku a samozrejme kobercovú pásku, tá v podobných filmoch nesmie chýbať. Ten scenár je opäť veľmi biedny, takto unášať a vraždiť ľudí z podzemných garáží, ktoré stráži alebo takto ľahko sa dostať po herečku, ktorá ide na "konkurz", asi nie, ale v jeho zvrátenej mysli to tak fungovať môže. Toto je ale film o hnuse a gore a to funguje fantasticky, ani chvíľku som nemal pocit trápnosti a do smiechu mi rozhodne nebolo. Na hlavného hrdinu a jeho telo je odporné sa len pozerať a vlastne sa mi z neho dvíhal žalúdok viac ako z jeho precíznej chirurgie. Tá je sama o sebe dosť nepríjemná a niektoré gore scény veľmi intenzívne, ale hlavná je tu špina a hnus. Ten spôsob, akým ich tu skladoval, akým ich pospájal a jeho následné ukojovanie zvrátených chúťok ako kŕmenie jednotlivých článkov alebo znásilnenie toho posledného. Uff, naozaj stelesnenie absolútneho odporu a exemplárna úchyláreň. K tomu tento film láme mnohé tabu ako unesenie tehotnej ženy, rozdrvenie čerstvo narodeného bábätka alebo znásilnenie ostnatým drôtom, aj hranica za ktorú až zašiel Srpski Film sa tu trasie. Naozaj by som práve Human Centipede II považoval za filmový top hnus. Trochu tu chýbalo vykreslenie charakterov obetí, nič o nich nevieme, nemôžeme s nimi súcitiť, ale popravde to ani nechceme. Filmársky lepšie ako jednotka, hororovo funkčnejšie, ale predsa len mi štýl prvého dielu vyhovoval trochu viac, proste uprednostňujem precízny lekársky prístup na zošívanie ľudí. A možno aj Martin by bol radšej lekár, potom by mu jeho cenné články nezomierali pod nožom a jeho stonožka by mala dlhšiu životnosť. Každopádne špinavý humus je to naozaj extrémny. Ako hororový fanúšik by som dal 4* 72%, ale potom by som sám seba musel poslať na psychiatrické liečenie, takže sa hodnotenia tentokrát zdržím. Práve som vlastne hodnotil, všakže ;). ()

jankaxdavid

Po Ľudskej stonožke 1 vyšlo toto oveľa kontroverznejšie, morbídnejšie a odpornejšie pokračovanie. Horor, ktorý ma svojou zvrátenosťou vie dobre znechutiť je pre mňa celkom úspech. A presne toto vo mne vyvolal film Ľudská stonožka 2. Vo filme nehľadajte žiaden hlbší príbeh ani myšlienku. Je skôr zameraný na to, aby vzbudil v divákovi nepokoj a totálne ho zhnusil. Gore, fekálie, násilie všetko čo si viete predstaviť. Pre niekoho odpad pre mňa celkom úspešný horor. ()

Lubikem

Kým jednotka bolo o psychológii obetí, v dvojke o nich nič nevieme, je ich oveľa viac, hlavný dôraz sa kladie na hlavnú postavu a jeho choré chúťky, teraz to nie je doktor, ale len fanúšik prvého dielu, tak bez akýchkoľvek lekárskych vedomostí, tryzni svoje obete. doteraz som si myslel že Srbský film bol u mňa top najnechutnejší film, tak toto ho tromflo, toľko uchylnosti som nevidel za posledných 15 rokov. Naozaj len pre silné žalúdky ()