Lidská stonožka 2

(festivalový název)
  • Nizozemsko The Human Centipede II (Full Sequence) (více)
Nizozemsko / Velká Británie / USA, 2011, 88 min

Eki

Vůbec jsem se nedokázal srovnat s tím, že je to celé černobílé, respektive černohnědobílé. Vidět tu dlouhou stonožku barevně a v HD by mělo velký potenciál. Škoda. Když to srovnám s jedničkou, tak ta se mi líbila o něco víc. V jedničce jsem i sympatizoval s postavami a měl z toho zneklidňující pocit. Tady člověk nesympatizuje s nikým, někomu to možná i přeje a film působí jako groteska. Hlavně díky postavě Martina. Dvojka pro mě tedy zůstane přehlídkou nechutností a hoven. A to taky není málo! ()

vendy63 odpad!

Prokrista jak chtějí po 2 pokračovat 8-0 U podobných krváku např.saw ještě chápu že nápadu na další díly mají nepřeberně ale u tohohle typu kdy jde jen o jeden hlavní cíl opravdu nechápu kam to chtějí vystupňovat. ()

Kingjiri

Tom Six si opět plní svuj vlhkej sen a oproti prvnímu dílu to bere ve většim stylu. Trochu mě děsí, že mu nedá pomyšlení na lidskou stonožku spát (stejně jako hlídači parkoviště) a už se pustil do třetího dílu. Nápad zfilmovat druhej díl černobíle jsem i přes počáteční rozpaky nakonec uvítal, protože to umocnilo už tak hutnou atmosféru celýho snímku. Laurence R. Harvey zahrál uchyla skvěle, takže jsem mu jeho roli vážně věřil a skoro se vyrovnal geniálnímu uchylovi z jedničky. První, neakční, část mě vůbec nenudila a docela mi její pomalý tempo vyhovovalo. Když se dal majstro ve druhý části do práce, taky to bylo slušný, ale po jedničce už neměl moc čim překvapit (kromě počtu článků). Jsem na vážkách, ale nakonec dám čtyři slabší hvězdy, protože záměr zhnusit diváka se docela poved, stejně jako atmosféra snímku. SPOILER: Za pointu na konci jsem rád, protože jsem celou dobu jenom kroutil hlavou nad logikou příběhu (jak dlouho přežijou postřelený lidi; že nikdo nezastih hlídače u vražd na parkovišti; jak může lajk vůbec dokázat "operovat" kolena, konečník apod.). ()

Al44...

Zvrhlý nápad - druhé pokračování. Co se musí ocenit je úplně nové uchopení celého nápadu. Místo maniakálního vědce je tu šílený, navenek však neškodný a ošklivý outsider. Jinak vše zůstává při starém - včetně všech nechutností, nelogičností a nepřesvědčivých výkonů vedlejších postav. ()

Blondy. odpad!

Pořád se ptám sam sebe přoc. Pokáždé když vidím film který má pokračovaní v podobě řekněme dalších dílu musím vidět všchny at je to sebetětší shit, ostatně jako napřiklad tento. Jednička mela aspoň nějakou úrověn a "blázna" s potenciálem. Ovšem dvojka? Vše přehnat, každýho svléknout do naha, hodit to do černo-bílého provedení a poďte 5 hvezd. To asi pan Six myslel při natáčení. No každopadně tohle už nikdy víc protože chybí už jen krůček k totalnímu fekal pornu. Horrory mam rád a brutalíty ve filmech mi nevadí jako např. Saw nebo tak něco, ale toto je opravdu něco u čeho jsem se nebavil, nebál ale snad nechtěl vědět co příjde dál. Jednoznacný odpad a trojku si strčte někam. ()

Mandalorian

Ve filmech a hororech především by mělo platit pravidlo, že pokud ukážete extrémního slizouna tipu - Laurence R. Harvey - necháte ho nějakým hnusným způsobem zemřít. Navzdory počtu "skvělých" scén, které dnešní hororová tvorba postrádá, se však Human Centipede II zvrhl do něčeho zvráceného a odporného. Něčeho, co pomalu ale jistě odbouralo všechny morální hranice. Určité věci by se prostě ve filmu nikdy ukázat neměly. SPOILER - Ženská, která porodí v autě a potom v zápalu boje novorozeně rozšlápne ? Six to sem dal. Co s tím udělám já ? Strhnu mu 4 hvězdy za tuhle zrůdnost a odpornost. A pokud to ukáže u třetího dílu, dostane ode mě "odpad" ! Odpustil bych mu ty fekální věci, kterých bylo zbytečně moc. I to, že se v celým filmu řekne 8 vět. Ale tohle podělal. 1* pro všechny herce, kteří navzdory hnusu hráli dokonale. Jak říkám - dal bych víc. Možná i 4*. Ale až se ve filmu nebudou ukazovat věci, u kterých se chce divákovi vyrvat si srdce z těla ! F.D.M... PS: Ze Sixe se tímhle způsobem hororový tvůrce jen tak nestane. Ale možná prosadí nový žánr - "Fekál / nechutný" O tomhle hororová tvorba fakt není. ()

AngelG

Jestli vám jednička příjde nechutná, tak si dvojku rozhodně nepouštějte, protože to je teprve fekál všech fekálů..! Černobílá verze je geniální nápad, obvzlášť zde, kde to hodně přidává atmosféře.. herec hlavní postavy je naprosto úžasně nechutný, tak jak by člověk od někoho kdo má v hlavě takové věci, čekal, že by měl vypadat.. tenhle díl se mi " líbil " rozhodně o dost víc než předchozí, protože tohle už vypadá lépe propracované a nepůsobí to tak amatérsky, jako první díl.. takže pokud se to má stupňovat, jak sám režisér tvrdí, tak jsem tedy hodně zvědavá na trojku.. ;) ()

Kolyas

Kdepak, bez dr. Heitera už to není ono. Ač v "uměleckém", černobílém hávu, jedná se o pouhou přehlídku nejrůznějších zvrácených nápadů chorého mozku. Ovšem ne až tak Martina, jako "režiséra" Toma Sixe a jeho party. ()

goni

Tak tento film nie je o nicom inom ako o cistej masiarcine. Ziadny dej, ziadna zapletka, ziadne napatie ani strach. Jedine znechutenie z naturalistickych scen, ktorym som vsak aj tak velmi neveril. Takisto mi velmi prekazalo ohromne mnozstvo nelogickych a nerealnych veci, ktore uberali filmu na serioznosti. Jednu hviezdicku davam len za hlavnu postavu, ktora v celom filme nepovedala ani jedno slovo. Popravde, necudoval by som sa, ak by herec, ktory ju stvarnil, bol aj v realnom zivote nejaky uchylak :) [13/2013] ()

Luczynkaaa odpad!

Opakovaný vtip přestává být vtipem. Pro mě tohle byla naprosto promrhaná hodina a půl. Hodinu koukat na to, jak na parkovišti omráčí milion lidí a furt dokolečka. Opravdu jsem si přála, až bude mít KONEČNĚ těch 12 lidí, aby se to už trochu rozjelo. Jenže ono se to moc nerozjelo. A navíc... myslím, že těhotnou ženu z filmu mohli opravdu vynechat, protože to mi znechutilo film ještě víc. ()

snoodles

Omfg. Full sequence nabývá úplně jiných rozměrů než díl předchozí. Naprosto nechutný. Jsem silná nátura, jen tak něco mě nezaskočí, ale z tohoto se mi opravdu převrátil žaludek hned několikrát naruby. Chirurg-amatér si hlavu nedělá s nějakými stehy či extrakčními kleštěmi, bohatě postačí kladivo, sešívačka, lepenka (jo, lepenka, nezbytná pomůcka každého domácího kutila) a inhalátor, tyjo. Zvrácený. ()

Nail

Plusy tohoto pokračování je herecké obsazení hlavního hrdiny, tak hnusného, slizkého a oplzlého týpka jsem už dlouho neviděl. Další plus, co se mi teda líbilo, bylo jak kopíruje jedničku skrze film, které má za modlu a předlohu ke svým prasárnám. Mínusy pro mě byly hlavně celková nechutnost a brutalita u filmu...jednička byla natočené dobře a ani když článek A sral do článku B tak mi to nepřišlo tak hrozné. Zato ve dvojce když jim píchl projímadlo a začali všichni mít tu sračku a stříkali to do hub těch za sebou, tak se musím přiznat, že i mě se zvedal kufr. Tohle mi celkově film hodně shodil dolů. ()

IBI odpad!

Natočit horor o zvrhlém nápadu? Ok. Celovečerní? Ok. Druhý díl? Ne, prosím. A co takhle trilogii? No to snad k.... ne! Ale zpět k tomuto "filmu": Pokud někoho baví sledovat tunu zbytečných fekálních nápadů nějakého Holanďana, který měl dostatek štěstí a drzosti, že na takovém nápadu něco vydělal a ještě k tomu dal navrch ten nejstupidnější konec, jaký může filmaře napadnout, pak ano, toto je film pro vás. ()

Rockerman odpad!

Jak hodnotit "dvojku", která je ještě oplzlejší a odpornější, než "jednička", kterou jsem hodil do odpadu? Dvojitý odpad tu na ČSFD není. Oceňuji vtipné propojení obou "děl", pomocí hlavní hrdinky. Také hlavní role byla obsazena mimořádně dobře! Těžko bychom hledali většího slizouna, než je tady ten úchyl. Kladu si však otázku: " Jaký smysl má točit takovéto filmy"? Nejsem proti brutalitě ve filmu, ale nesmí to být samoúčelné, musí to být součástí děje. U tohoto filmu ten pocit nemám a tak to opět házím do odpadu! ()

CharlieSs odpad!

No, tak tohle, jak jsem psala už v komentářích u jedničky, bylo oproti ní dost rapidní fiasko, protože to nemělo s jedničkou nic společného, snad jen to, že hlavní hrdina se řídil filmem ve filmu. Ale co mi pořád vrtá hlavou je ten černobílý obraz... Proooč?xD P.S. tohle mě opravdu, ale opravdu nevzalo. ()