Lidská stonožka 2

(festivalový název)
  • Nizozemsko The Human Centipede II (Full Sequence) (více)
Nizozemsko / Velká Británie / USA, 2011, 88 min

Qitek odpad!

Takhle to dopadá, když začnou uchyláci ( i když s velkým citem pro atmosféru) zfilmovávat asi své fantazie. Nevidím tu nic, proč by se na to duševně normální a vyrovnaný jedinec měl dívat. Jediné co film nabízí je snůška výkalů a extrémně brutálního násilí (i když třeba v takovém Zvráceném strčí úvodní scéna stonožku do kapsy-Především proto, že jsem jí nečekal a především prosto, že působí v rámci žánru opravdu šokantně). Tlustej dement tu chodí, střílí do noh a páčidlem mlátí všechny do hlavy. Od půlky filmy vymění tyhle nástroje za kladivo a další kuchyňské potřeby a jede se ve velkém. Šlachy, jazyky, zuby, krev, hovna, těhotný, šplouchání, čvachtání i na ten porod dojde (spoiler- NO A CO)... Jestli si tohle někdo užívá. Prosím. Kultovní? Proč? Protože je brutální? Aha. Tak třeba někdo natočil sračku o hovně, ve které bude hrát Scarlet Johanson a od půlky filmu začne natvrdo kouřit 40ti chlápkům péra. Završení bude jak jinak než bukkake párty... Film bude jistě taky kultovní. Čurákovina, která nezná meze. Plivu na tyhle filmy. P.S. Atmosféru ten film má, to se musí Sixovi nechat. Škoda že je to totální magor. ()

Estrecha odpad!

Pokud nemusíte, tak tenhle film vynechejte.... to není horor, to je prostě lavina nechutností od první minuty do tý poslední - především do tý poslední. Jak řekla jedna mezinárodní ratingová agentura - tenhle film by neměl vidět nikdo! ()

baruss

Popravde povedané videl som už nomináciu na oscara za nudnejšie a horšie zahrané postavy ako Mr. Martin. Oproti sterilnej jednotke, je dvojka umelecky špinavá a vtipná. Moje hodnotenie je viac ako pozitívne. ()

A.L.E.S.

Co prvnímu dílu na nechutnosti chybělo, to dodal tenhle druhý díl. Jednička byla díky doktorovi precizní, ale jaká preciznost se dala čekat od psychicky vyšinutého tlustoprda? Žádný chirurg to není, tak si prostě jako správný domácí kutil se spojením lidí poradil prostě po svém. Už na začátku jsem si říkal, jak dlouho mu nová hračka vydrží. Ve svém úsudku jsem se nemýlil. Sixovi se ale opět povedlo mě touhle fekálií šokovat, protože takový zápal hraní jsem ještě neviděl. Ono se říká, že nejlépe se hrají záporné role, ale jak se hrají role úchylných prasáků, jak to předvedl Harvey se svým prděním? Ještě mě čeká třetí díl. ()

TKKMR

Dosť husté a možno na hranici únosnosti, ale aj o tom je súčasný horor a treba to akceptovať. Po dopozeraní Ľudskej stonožky a jej pokračovania som sa na chvíľu musel zamyslieť nad tým, aké hodnotenie týmto netypickým hororom vlastne udeliť a nakoniec som sa rozhodol, že môj palec pôjde predsa len smerom hore. ()

Jazzzz

Druhý díl je podle mne lepší než první. Naivita obětí odpadá tím, že jím není věnováno tolik prostoru. Film se soustředí na psychopata, který si to dozajista zaslouží. Laurence R. Harvey se nejspíš zařadí mezi moje nejoblíbenější psychopatické postavy. Jeho upocený, ukašlaný herecký výkon je odpudivě přesvědčivý. Černobílost jsem uvítal, protože v barvách bych tento film nejspíš neustál. Velice příjemně působí vytržení děje z reality tím, že nikdo umrtí v garážích neřeší. Celkově film působí trochu absurdně, ale mě byl způsob narkózy celkem sympatický. Co se týče brutality a tematiky tak tohle je asi nejzašší mez kam jsem schopný zajít a hodnotit to kladně. Neříkám tím, že jsem se bavil, mnoho scén mě opravdu odpuzuje a přiznám se při prvním shlédnutí jsem je i přeskakoval, zvádl jsem je až na podruhé, ale uznávám, že tohle je poctivě udělaný brutální horor s atmosférou i značnou mírou krve a brutality. Neodpustím si dodat, že způsob zapojení Ashlynn Yennie mi přišel geniální a opravdu jsem ji litoval. ()

MikyAff

První polovina hrozná nuda. Jenom vyčíhnutí obětí, téměř nic, co by zaujalo. Druhá půlka prozměnu samá krev a brutalita. Nefunguje to rozhodně tolik jako jednička, kdy člověk je víc vcítěn do trpících a to mi svým způsobem vadí. K tomu všemu to bylo celý vlastně celkem dost silná nuda. Nuda a morbidita. Do toho tak nechutná hlavní postava. Ale vlastně to je celkem pro film plus, protože kdo dokáže zahrát takovýho magora by si zasloužil nějakou speciální cenu. Btw. Vážně tam dali těhotnou ženskou? ()

Tomes83

UFF!! tak když jsem si myslel, že jsem ve světě filmu viděl už vše, (zejména i první díl lidské stonožky) tohle dílo mě přesvědčilo o opaku!:-)) naprostá nechutnost, kterou jsem měl problém dokoukat až do konce... takže jednu hvězdu dávám za toto VELKÉ HNUSNÉ PŘEKVAPENÍ a druhou za největšího úchyla v hlavní roli, lépe vybrat nemohli:-D ()

drake31

Kopa hnusu a brutality ktorá ma svoju zvrátenú charizmu ale mňa už tak príliš neoslovuje. Gore kvalitné, tak ako aj niektoré zábery, celkom depresívne, celkom nepríjemné, a celkom nezáživné. Nebolo to zlé, to nie ale niečo mi na tom celom vadilo, a to až tak že keby som dal vyššie hodnotenie musel by som si strčiť stonožku do zadku ... ()

pabulator

Vítejte na hodince a půl tak trochu jiné výtvarné výchovy obtloustlý, nezbedný noční hlídač Martin se zde stává amatérským chirurgem a domácím kutilem v jedné osobě. Fascinován filmem lidská stonožka,který v práci sjíždí furt dokola a vede si o tom deníček začne tvořit pokračování ve vlastní produkci a věci mu jdou od ruky v podzemních garážích kde pracuje nasbírá nějaké muchlující se dvojice a jiné individua a show může začít.Podstatně syrovější podívaná s už vyčerpaným nápadem,ale určitě si nenechám ujít závěr trilogie třeba se to pohne k lepšímu. ()

nevermore

Přemýšlím, jestli jsem kdy na plátně viděl větší koncentraci hnusu a nezřízeného krvavého násilí. Ale asi ne. Myslím, že Tom Six, dotáhl bestiální film k dokonalosti. A že chce aby tento díl byl proti tomu následujícímu pouhá disneyovka? To už budou lidi asi blít přímo u filmu. Navíc Laurence R. Harvey není herec, to je ztělesněný zlo, psychopat a duševní dítě z přesvědčení! Polemiku v tomto případě nepřipouštím. Jen pořád nechápu smysl tohoto počinu. Fakt ne. 120 dní sodomy, Kanibalové, všechny další filmy které vzpomenete jsou překonány, když se objevila Lidská stonožka 2 :) Nemám páru jak hodnotit, zas tak zábavné to totiž taky nebylo, přitom však naprosto jedinečné. Čo s tým? ()

zdenny

Nevím, proč měl vůbec někdo zájem vytvořit pokračování takové hovadiny, jako byl první film. Nicméně musím připustit, že zde se jedná, co se týče uměleckého dojmu, o naprosto jiné zpracování. Film je trochu psycho a hlavně dost syrový, přičemž kamera je diametrálně odlišná - horrorově rozhodně kvalitnější. Hlavní hrdina je totální dement, který žije se svou matkou a pod jejím vlivem. Viděl kdysi film "Lidská stonožka" a za každou cenu chce dílo zopakovat a vylepšit. Jenže film má řadu nelogičností, z nichž nejkřiklavější jsou tyto dvě: 1) Malý, obtloustlý, postarší zmrd nemůže být schopen narvat lidi do dodávky - i když s vypětím všech sil možná ano. 2) Lidé jsou v počtu dvanácti svázáni na zemi v nějaké staré budově, přičemž nikdo z nich není schopen se za poměrně dlouhou dobu, co tam bez dozoru leží, rozpoutat. Prostě tomu se nedá věřit ani při nejlepší vůli. Vždy, když ten malý zmrd tu velkou místnost otevře, všichni jen leží a naříkají. Tak se bojuje o holý život? Co se týče násilnických scén, ty byly opravdu až odpudivé (především kálení do úst a obzvlášť hnusné bylo vytloukání zubů kladivem). Jenže mám neodvratný pocit, že toto bylo jen násilí pro násilí. Aby se prostě fanoušci gore scén poměli. S celkovým filmem to dle mého citu moc nesouviselo, což je velice zvláštní zjištění. PS: Jedna scéna ale byla super. A to když ten malý dementní zmrd dojebal násilnického souseda. Nečekané, leč úderné. ()

pursulus

Mé hodnocení celé řady "Lidské stonožky", počinu to T. Sixta, a můj názor na ni jsou ZDE. (Vysvětlení, proč hodnotím více snímků jako celek, lze nalézti na mém profilu v úvodní části "O hodnocení".) ()

Tomatáš

Žádná kontroverze, žádné zaplnění díry v historii kinematografie...tohle je prostě fekální sračka, která chce pouze šokovat diváka a odhalit horizonty, kam až lze zvrhlá lidská fantazie dojít..Stejně jako prvnímu dílu této sračky, dávám jednu hvězdu, kterou si rozdělí Laurence R. Harvey za jeho jistě životní herecký výkon (doufám, že je na to patřičně hrdý) a také sám Tom Six za to, že tohoto Mistra herce někde vyhrabal..Proč? Ptám se, proč? :( ()

headcrab

Dostal jsem přesně to, co se od pokračování něčeho takovýho, jako Human Centipede, dá čekat. Víc zvrhlý, víc nechutný, odporný a slizký, ale právě taky víc samoúčelný. Jednička byla originální, zábavnější, a prostě víc "filmová", mělo to aspoň trochu nějakej "příběh", byl tam větší soucit s postavama. HC2 na mě působila už dost samoúčelně (hlavně pak v závěrečné části), nicméně i tak jde o velmi působivej snímek, s perfektně (opět) vybranou hlavní postavou uchyláka. Černobílá filmu dokonale sedí, v závěru vám dojde, proč Tom Six takto zvolil :). Technicky je film zvládnutej na výbornou. PS: možnej SPOILER: je tady pro mě asi nejpůsobivější scéna vymlácení zubů ever! ()

Evandulik odpad!

Druhý film, cez ktorý sa mi urobilo fyzicky(ale aj psychicky) zle. Zvrátená zmeska humusovín. Popripínaní ľudia zošívačkou a olepení lepiacou páskou, ktorým sa dá preháňadlo. Tí boli len slabým odvarom oproti žene rodiacej v priebehu 2 minút jednoduchým stlačením brucha. Aby toho nebolo náhodou málo, tak dieťa rovno zašliapne a zostane z neho mastný fľak. Stonožku(zvieraciu) by si zaslúžil do rite akurát režisér, nie hlavný ,hrdina,. ()